Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peterson System Condenser

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty09.04.21 23:11

Nedavno sam bio u potrazi za novim kondenzatorima od Petersona za lule System Deluxe. Odlučio sam se na kupovinu nakon što sam imao korespondenciju u članku o Petersonovim kondenzatorima naziva All About “Chimneys”: Hi-Grade System Tenon Engineering, Part 2 na web stranici http://petersonpipenotes.org.

To je bio rizik, koji nažalost nije urodio plodom, jer novi kondenzatori ne odgovaraju za moje Deluxice iz 70. i 78. godine. U korespondenciji mi je autor potvrdio da njemu odgovaraju, no u mom je slučaju navoj neodgovarajući. Na jednom usniku je moguće postići određeno prianjanje, ali navoj nije odgovarajući i to za oba usnika koja imam. S obzirom da je takvo stanje stvari, nastavit ću koristiti stari kondenzator jer druge mogućnosti za sada nemam.

Ako netko od vas ubuduće bude imao lulu Deluxe, a kojim slučajem mu nedostaje kondenzator kojeg bi htio imati, neka mi se javi pa može probati ovaj novi. Očito je da za neke starije usnike odgovara taj novi kondenzator, a za neke ne. Prilažem i dvije fotografije na kojima se vidi razlika u navoju, odnosno između starog i novog kondenzatora.

Peterson System Condenser Img_2616
Peterson System Condenser Img_2617

Marko1980 and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2013
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 10:21

Zašto uopce pusis s tim? Bacis oba i nemas problem🙂

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 10:59

Pa onda i ne treba sistem lulu ako to baci, bez toga sistem nije sistem. Što ne znači da mi se cijeli sistem sviđa, meni osobno se uopće koncept ne sviđa. Ali sve ima svoje tržište.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 13:11

Marko1980 je napisao/la:
Pa onda i ne treba sistem lulu ako to baci, bez toga sistem nije sistem.

Pa ne baš, kondenzator nije dio sistema. Sistemske lule su Standard, Premier, Spigot i DeLuxe. Samo DeLuxe ima taj dodatak.

Peterson System Condenser 1955-d10

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 13:16

Volim Petersonove lule, a pogotovo sam zavolio sistemke. Točno, samo Deluxice imaju kondenzator, a puše se dobro i bez njega. No, ja volim Deluxicu s kondenzatorom, premda mi je System Standard sasvim u redu.

edit: I da, ako ćemo biti posve precizni, a na što gore citirani članak i upućuje, onda kondenzator jest dio sistema, ali Systema Deluxe, dočim je dakle i dio cijelog sustava. To što samo System Deluxe ima kondenzator, ne znači da nije dio sistema, jer jest dio sistema upravo u lulama Deluxe. Također, to ne znači da se ne može pušiti bez kondenzatora.
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 15:16

Hm, pa prema shemi koju si priložio, usnik silazi prilično duboko i "vuče" dim praktički iz komore. Cijela poanta je da se dim natjera da prvo prođe kroz komoru, a hoće li to učiniti duže pero usnika kao na donjoj shemi, ili "kondenzator" koji je kao zaseban dio produžetak usnika, tak svejedno. Bez njega je usnik prekratak da bi vukao dim iz komore, čime dim lako zaobilazi komoru i gubiš osnovni princip sistem lule, zvala se ona deluxe ili ne. A to što se može pušiti i bez, naravno da se može, ali to nije to.

Polerouter je napisao/la:


Pa ne baš, kondenzator nije dio sistema. Sistemske lule su Standard, Premier, Spigot i DeLuxe. Samo DeLuxe ima taj dodatak.

Peterson System Condenser 1955-d10
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 15:34

Imaš na gore priloženom blogu sve o sistemkama, točno se zna kako djeluju:

Peterson System Condenser Ventur10

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 15:53

Ima smisla i to što kažeš. Evo što kažu na pipedia.org: The idea behind this is; the smoke leaving the smaller diameter and entering the larger diameter will expand and slow down, thus dropping more moisture before entering your mouth.
Mislim da taj dio funkcionira jednako sa ili bez kondenzatora.

Marko1980 je napisao/la:
Hm, pa prema shemi koju si priložio, usnik silazi prilično duboko i "vuče" dim praktički iz komore. Cijela poanta je da se dim natjera da prvo prođe kroz komoru, a hoće li to učiniti duže pero usnika kao na donjoj shemi, ili "kondenzator" koji je kao zaseban dio produžetak usnika, tak svejedno. Bez njega je usnik prekratak da bi vukao dim iz komore, čime dim lako zaobilazi komoru i gubiš osnovni princip sistem lule, zvala se ona deluxe ili ne. A to što se može pušiti i bez, naravno da se može, ali to nije to.

Marko1980 and Slajs like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 15:56

Da točno je to što piše @Polerouter, jer su mnogi u praksi uvidjeli da sistem djeluje jednako dobro s i bez kondenzatora. Mnogima je on i smetnja, pa ga jednostavno, kao što su to lulaši prije rutinski činili, otklone bez razmišljanja! No, ja sam ipak u drugom taboru i smatram da na lulama Deluxe kondenzator ima svoju ulogu, a opet ne narušava iskustvo. Također, oni koji ga otklanjaju više u vidu imaju održavanje lule, negoli funkciju čitavog sistema u lulama Deluxe.

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 16:25

To je meni bar intuitivno ideja. Želiš usporiti dim, ali ne bilo gdje, već upravo u komori. A da bi ga natjerao da uopće uđe u komoru umjesto da je zaobiđe, moraš "izvlačiti" iz komore. A da bi izvlačio iz nje, potrebno je imati produžetak usnika koji ulazi u nju ili bar što bliže njoj. Sama komora je široka pa je uvjet da se u njoj dim sporo kreće (i time duže zadržava) zadovoljen, samo je bitno da uopće uđe u nju.

Polerouter je napisao/la:
Ima smisla i to što kažeš. Evo što kažu na pipedia.org: The idea behind this is; the smoke leaving the smaller diameter and entering the larger diameter will expand and slow down, thus dropping more moisture before entering your mouth.
Mislim da taj dio funkcionira jednako sa ili bez kondenzatora.

Marko1980 je napisao/la:
Hm, pa prema shemi koju si priložio, usnik silazi prilično duboko i "vuče" dim praktički iz komore. Cijela poanta je da se dim natjera da prvo prođe kroz komoru, a hoće li to učiniti duže pero usnika kao na donjoj shemi, ili "kondenzator" koji je kao zaseban dio produžetak usnika, tak svejedno. Bez njega je usnik prekratak da bi vukao dim iz komore, čime dim lako zaobilazi komoru i gubiš osnovni princip sistem lule, zvala se ona deluxe ili ne. A to što se može pušiti i bez, naravno da se može, ali to nije to.

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 16:38

Mogao bi @Slajs napraviti eksperiment. Pušiti identičan duhan sa i bez kondenzatora, pa na kraju provjeriti koliko tekučine se nakupilo u obje komore. sherlock

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty10.04.21 16:40

Mogao bi Slajs fizički nasrnuti na mučkog provokatora! Peterson System Condenser 171190064
[Vrh] Go down
Sponsored content





Peterson System Condenser Empty
PostajNaslov: Re: Peterson System Condenser   Peterson System Condenser Empty

[Vrh] Go down
 
Peterson System Condenser
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Peterson: 3P
» Peterson
» Je li ovo Peterson ?
» Peterson: Old Dublin
» Peterson lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: