Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...

Go down 
+3
wranjo123
Branislav
Sokreos
7 posters
Autor/icaPoruka
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 10:37

Pozdrav poštovani članovi. Postavljam pitanje kako se održava i puši lula od morte pošto nisam našao na forumu. Stigla mi je forumska, a do sada se nisam sretao sa mortom i nemam apsolutno nikakvog iskustva, treba mi savjet kako početi s njom i kako ju održavati. Pretpostavio sam da su pravila kao i sa vrijesom, no nisam baš siguran.

Branislav and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 11:16

Dobro pitanje, ocekujem da mi stigne formuska uskoro i hteo sam isto da pitam.

Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 11:30

Treba se pusiti s rukavicama i nakon svakog pusenja ocistiti s posebnom tekucinom koju mozete kupiti od mene. Sala naravno, sve je isto kao vrijes samo tvrdje.

Branislav, Sokreos and Igor ZG like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 11:39

Sve je isto kao i kod lula od vrijesa, samo ih se ne mora toliko pažljivo upušivati, jer je morta tvrdoće aluminija.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 11:45

Meni je forumska gorila jako vruće u početku i tek se sada, nakon neka dva mjeseca, stabilizirala što se tiče temperature i okusa. Moje iskustvo s forumskom jest da sam je trebao dvostruko dulje upušivati negoli lule od vrijesa. Također, a što pretpostavljam da je do oblika žarnice, forumsku trebam češće dopaljivati.

Marko1980 and Sokreos like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1222
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 12:15

Puši se odlično! Ja svoju nisam posebno upušavao. Ali nagradi te ako je pušiš malo sporije.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 17:52

Tko barata Engleskim, može pročitati sve o pušenju i održavanju morta lula na

https://davorinmortapipes.com/some-questions-and-answers/

a ukratko... ne treba neka posebna priča oko upušavanja, ali svakako nekoliko prvih pušenja biti malo usporen. Kod prvih nekoliko pušenje, znade iz pora izlaziti malo sredstva za impregniranje. Samo ih obrisati s mekom krpom i to je to.. Isto tako ,s vremena na vrijeme, obrisati lulu mekom krpom da joj se vrati sjaj.

Kod prvih par pušenja se može dogoditi, pogotovo na ovakvoj veliko serijskoj lulu, gdje je ipak kontrola manja nego na mojim ekstra lulama, da manja količina sredstva za impregniranje.... bez panike, obična carnauba s još jednim eko sastojkom, uđe u žarnicu, i daje malo drugačiji okus prilikom prvih par pušenja... čim izgori, lula poprima svoj originalni neutralni ton...

Kao kod svih lula, vrijede pravila da se rastavlja samo ohlađena lula i da se drži s jednom rukom, lula za vrat a druga za usnik...

Nekako se uvriježilo da su morta lule najbolje za Engleske i Latakijske mješavine...

a da nadopunim v. milana.. lule bi se i trebale pušit sporije Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... 2235064407

bayro, Branislav, Marko1980, Sokreos, Slajs, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 18:49

Da, pročitao sam sadržaj na poveznici za Davorinovu mrežnu stranicu! Nekako sam to previdio misleći da je to osnovno gradivo i da će to svatko pročitati, ja svakako već odavno jesam!

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty04.09.21 20:02

@Slajs  problem (ako je to uopće problem!) je u tome što je forumska lula kalibra protuavionskog mitraljeza (za poznavoce  - PAM-a), žarnica je široka i duboka, ima više duhana koji u isto vrijeme sagorijeva i logično da se prvih par puta malo zagrije.
Inače, da se nadovežem na našeg Papa Štrumfa Papa Štrumf najbolje se u njima puše latakijske i engleske mješavine, a ponajbolje flake duhani; recimo  tipa Holly's Discovery ili Old Ironsides koji razviju punu aromu upravo u njima!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty05.09.21 22:17

Smije li se morta tretirati kao i vrijes alkoholom i soli nakon izvjesnog vremena korištenja?
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty05.09.21 23:28

Da, ja sam kupio jednu polovnu iz koje je netko pusio gadarije i nije joj nist bilo

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty
PostajNaslov: Re: Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...   Lula od morte - od prvog paljenja na dalje... Empty

[Vrh] Go down
 
Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule
» Prva lula
» Dedina lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: