Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Alexander briar pipes/ Grčke lule

Go down 
+5
lulamir
Slajs
wranjo123
bayro
PurgerVž
9 posters
Autor/icaPoruka
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty30.01.23 16:41

Drago društvo, da li je već netko eventualno kupovao od navedenog gospodina Aleksandra iz Grčke (sada njegovog sina) lule?
Ja sam prošli tjedan naručio jednu bent dublinku na ho-ruk..Cijena je bila vrlo prihvatljiva, a kolko sam skužio dan kasnije već sam dobio popust na sljedeću od 20%.. S obzirom na i više nego prihvatljiv cijenovni rang nekako mi vuče na sličnu priču kao i Balandi's. Po tome pretpostavljam da ne može biti loše ali.....
Znam da će meni najbolje mjerilo biti kada je budem pušio osobno ali rekoh sebi; pitaj ekipu, možda dragi ljudi znaju nešto..🤔Alexander briar pipes/ Grčke lule Dublin10
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty30.01.23 19:38

Za firmu sam čuo od ekipe iz Srbije koja se tamo opskrbljuje.
Uglavnom svi hvale grčki vrijes, tako da mislim da nisi pogriješio. Oblik chimney - barrel je zanimljiv.
Javi dojmove kada ti stigne.

A drag čovjek definitivno nisam. Samo standardni stari grintavac.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Nikša, Vortimejovrh and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty30.01.23 19:58

bayro je napisao/la:
Za firmu sam čuo od ekipe iz Srbije koja se tamo opskrbljuje.
Uglavnom svi hvale grčki vrijes, tako da mislim da nisi pogriješio. Oblik chimney - barrel  je zanimljiv.
Javi dojmove kada ti stigne.

A drag čovjek definitivno nisam. Samo standardni stari grintavac.
Sutra bi trebala biti na vratima, popodne ili navečer se onda očitam na prvu loptu..😉 Hvala bayro!

bayro and Nikša like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 9:41

gledao sam još prije od njih za naruciti, djeluju ozbiljnije od balandisa i sličnih jer imaju tradiciju. jedino je pitanje kolko su im kvalitetni usnici.

PurgerVž likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 12:16

Meni imaju vrlo neprivlačne lule! U dizajnu se i vidi da je povučeno dosta ideja od poznatih, čak i artisanskih proizvođača, ali mi se krajnja realizacija čini upitnom i, za mene, redovito neprivlačnom.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 13:20

slazem se, vecinom obicni klasicni shapeovi. nest ko peterson, samo nisu precijenjeni i imaju ljepse rustikarenje Laughing

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 15:05

Ja sam uzeo upravo tu jednu dublinku jer mi je jedino ta bila privlačna...ne znam koliko je povukao od ostalih proizvođača ali stvarno ima lula koje ne bih ni na polici za ukras držao, pogotovo ove sa "hygrocool" sistemom...peče za oči! 😁😁😁😁
[Vrh] Go down
lulamir
Prva lula
Prva lula
lulamir


Broj postova : 57
Join date : 07.01.2022
Age : 47
Lokacija : zagreb

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 22:09

Koliko si platio lulu skupa s dostavom?
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 22:18

lulamir je napisao/la:
Koliko si platio lulu skupa s dostavom?
37€ lula + 13€ poštarine..50 € ravnih. Danas je baš stigla i dobro sam pogodio što se izgleda tiče...samo mi je krivo kaj je danas nisam stigao zadimiti malo. No, s druge strane, duga je noć.. 😁Alexander briar pipes/ Grčke lule 20230123
Alexander briar pipes/ Grčke lule 20230123
Alexander briar pipes/ Grčke lule 20230124

bayro, Branislav, Sokreos, Polerouter, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and like this post

[Vrh] Go down
lulamir
Prva lula
Prva lula
lulamir


Broj postova : 57
Join date : 07.01.2022
Age : 47
Lokacija : zagreb

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty31.01.23 22:44

Stvarno fer cijena. I baš je lijepa 👍

Nikša, Vortimejovrh, PurgerVž and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 883
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 3:29

Izgleda lijepo, javi kako dimi.
Nadam se da ćeš biti zadovoljan 🤞

lulamir, PurgerVž and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
GrⒶna
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
GrⒶna


Broj postova : 274
Join date : 07.01.2023
Age : 26
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McConnell Oriental i Notting Hill. Peterson MM 965, Wellauer Balkan Mixture i English Blend.

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 6:19

Ma krasna je!

Super se čini Aleksander Briar! Imaju i Briar i hoby blokove po ful niskim cijenama, zabušene uli već sa usnikom, lule su im sa normalnim cijenama... Vjerujem da će i moja prva nova lula, također, biti od tamo!

Uživaj u njoj i javi kakva ti je, jako me zanima Wink

lulamir and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 7:41

Pa do 20.veljače će izdržat ovako ili onako, a onda se malo dotipkavati sa Dancima, Ircima, Amerima pa možda i sa našom cijenjenom carinom..😂😂😂😂😂😂
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 11:02

Krasan oblik, malo varijacija "chimney - bent", ima se tu što dimiti!
U svakom slučaju, čestitam na prinovi, dugo je i veselo pušio! puffy

Jedino su zasrali sa ovim premazom žarnice, ali to se riješi nakon dva pušenja.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Branislav and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 12:02

Lepa je lulica, uzivaj Alexander briar pipes/ Grčke lule 2235064407

PurgerVž likes this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 14:45

bayro je napisao/la:
Krasan oblik, malo varijacija "chimney - bent", ima se tu što dimiti!
U svakom slučaju, čestitam na prinovi, dugo je i veselo pušio! puffy

Jedino su zasrali sa ovim premazom žarnice, ali to se riješi nakon dva pušenja.
Hvala na dugohladnodimnim željama! Mene isto malo smetaju ti premazi u žarnici ali eto većina proizvođača radi to što radi..najbrže upušena lula koju sam imao je sirova Balandisova bez ikakvih gluposti unutra..Uglavnom ova chimney-dublinka
mi je već namijenjena za latakijske terapije..da se malo pravim Englez... 😎😉

bayro and v.milan like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty01.02.23 21:31

Evo upravo popuših nešto manje od pola nove lule Black Mallorya...
Prvi dojam je ok, niti kapi kondenzata u njoj, ali doslovno niti kapi što je i do duhana naravno, ne grije se uopće jako čak ni pri dnu. Pa eto, na prvu loptu sam jako zadovoljan, a dalje ćemo vidjet..ne zna ona još što ju sve čeka!!! 🥸

bayro, Polerouter, Nikša, Vortimejovrh and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
GrⒶna
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
GrⒶna


Broj postova : 274
Join date : 07.01.2023
Age : 26
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McConnell Oriental i Notting Hill. Peterson MM 965, Wellauer Balkan Mixture i English Blend.

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty08.03.23 14:45

Posljednjih dana opet čitam puno od ovom proizvođaču, što više čitam to me više fascinira. Za sada prakticki nisam pronašao nekakav konkretno n negativan komentar na samu izdradu lule. Na svojoj stranici na eBay-u ima 5500+ feedback-a.
Sa samim dizajnom se ne zamaram previše, jer osobno nisam osoba koja plaća estetiku, već funkcionalnost i kavlitetu koje, koliko mi se čini, ovdje ne fali. Cijene su za skinut kapu! S time je i zavrijedio moje poštovanje iako, napominjem, još nisam držao njegovu lulu kao ni pušio nit sam ekspert za lule, no sudeći po svemu što imam na raspologanju (recenzijama i komentarima) još jednom dajem pohvalu!

Cijene lula su već od 10e pa na dalje za pocket pipes sa gabaritima žarnice u prosjeku 17x35mm što mi i ne zvuči tako minijaturno iako jest manje...

Ugl. moj veliki respect takvim proizvođačima!
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty09.03.23 11:50

Ja sam kupio jednu (benticu dublin-chimney, slike gore) i za sada se pokazala odličnom! Nekih 35€ plus 13€ poštarine..cijena je stvarno fer i lula se super puši..nema ama baš nikakvih problema.
Ali kolegi koji je naručio neku ravnu dublinku  nakon petog pušenja se odlomio komadić na samom vrhu usnika pa se i poteže pitanje kvalitete samih usnika kako je i @wranjo123 konstatirao...Eto, dok se jednome smrkne, drugome svane...za sada.🫠

Sokreos and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty12.03.23 23:19

Obično ne komentiram druge proizvođače lula, cehovska pravila i moral Alexander briar pipes/ Grčke lule 2235064407
Ali... niska cijena je iz nekog razloga tu. Kvalitetno izrađene usnik, iz dobrog materijala, dobro obrađen i pripasan je skoro cijena cijele lule u ovom slučaju. Kada se na tržištu sirove klocne vrijesa prodaju po 20+ eura... ima nešto u tome. Jer nije sve profit i velika zarada onih koji rade lule. Lično baš i nemam dobra iskustva s Grčkim i Španjolskim vrijesom. U praskozorje moje Odiseje Alexander briar pipes/ Grčke lule 1f600 kupovao sam lotove vrijesa iz tih zemalja. Problem je bio u njegovoj poroznosti, što ukazuje na brzo sušenje, recimo za razliku od Kalabrijskog koji je bio odličan. Nisam vidio lule niti želim kritizirati proizvođača, jedino govorim o svojim iskustvima... Recimo, na primjer, jedna lula od Wranje... Cool

bayro, Slajs, PurgerVž and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty13.03.23 8:54

Davorin je napisao/la:
Obično ne komentiram druge proizvođače lula, cehovska pravila i moral Alexander briar pipes/ Grčke lule 2235064407
Ali... niska cijena je iz nekog razloga tu. Kvalitetno izrađene usnik, iz dobrog materijala, dobro obrađen i pripasan je skoro cijena cijele lule u ovom slučaju. Kada se na tržištu sirove klocne vrijesa prodaju  po 20+ eura... ima nešto u tome. Jer nije sve profit i velika zarada onih koji rade lule. Lično baš i nemam dobra iskustva s Grčkim i Španjolskim vrijesom. U praskozorje moje Odiseje  Alexander briar pipes/ Grčke lule 1f600 kupovao sam lotove vrijesa iz tih zemalja. Problem je bio u njegovoj poroznosti, što ukazuje na brzo sušenje, recimo za razliku od Kalabrijskog koji je bio odličan. Nisam vidio lule niti želim kritizirati proizvođača, jedino govorim o svojim iskustvima... Recimo, na primjer,  jedna lula od Wranje... Cool
ta moja lula osim što je napukla je imala toliko dobar usnik da mi se smrvio u ruci kad sam ga išao skinuti. ostali samo dugmići Alexander briar pipes/ Grčke lule 171190064

bayro, PurgerVž and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty03.05.23 17:26

Evo da se očitujem malo što se tiče grčke dublinke nakon cca 3 mjeseca. Nisam očekivao ništa posebno od nje, a podredio sam joj isključivo latakijske mješavine za koje se pokazala odličnom.
Upravo sada prvi put dimim Amphorinu Virginiju iz nje (i prvi put uopće nelatakijski duhan iz nje) i ovaj put pokazala se savršenom! Niti jedna od 15ak luličaka kaj imam mi nije izvukla onu slatkoću iz nje, koje ne mogu vjerovat koliko je zapravo ima. Eto, još jedan primjer u nizu koliko oblik lule može utjecati na ponašanje i okus duhana...ovo je nekaj fantastično. Usnik se drži još uvijek i nema apsolutno nikakvih problema kaj se njega tiče... jedino kaj mi je estetski malo banana sám njegov izgled...Sve u svemu, po meni, jedna od boljih investicija u koju sam se bacio.. 🥸Alexander briar pipes/ Grčke lule 20230512

bayro, wranjo123, Polerouter, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty
PostajNaslov: Re: Alexander briar pipes/ Grčke lule   Alexander briar pipes/ Grčke lule Empty

[Vrh] Go down
 
Alexander briar pipes/ Grčke lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» London briar
» Gilo pipes - Lule iz moje radionice...
» The Dudeove lule
» Roland Old Briar
» Briar report

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: