Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pozdrav gospodo

Go down 
+13
Slajs
Nikša
Vortimejovrh
Davorin
Polerouter
lulamir
kuršmit
Branislav
PerB
v.milan
Sokreos
PurgerVž
franc251
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
franc251
Prva lula
Prva lula
franc251


Broj postova : 16
Join date : 19.02.2023
Age : 47
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 0:09

Ulazim u svijet "lulašenja" . Već dva tjedna svaki dan, jednom dnevno trošim svoju kineskinju. Kažu vrijes (Briar) pa je valjda tako. Prema vašoj terminologiji oblik Lovat. Uslijed okršaja s poreznom novac je trenutno resurs koji nedostaje.
Naručio i čekam dolazak jedne lok like Calabash, drvo Mahagony???? . Par novčića skuplja te vrste drveta. Striček Google kaže da bi Mahagony lule mogle bit dobre, pa da vidimo. Da, znam možda je nečiji parket, al od nečeg treba početi i usporediti. Da bi prepoznao dobro treba poznavat i loše, bla,bla...

Trenutno DIY tip i radim svoj vlastiti duhan, škija + aroma za parilice Dark Tabaco(Crni duhan, orah, karamela). Ništa oštro, aroma je tu i pomalo mutno, kakav sam ponekad i sam.
Dok mi ne stignu naručeni ugljeni filtri, radim i svoje vlastite. Tubusi s filtrom za cigarete + malo papira od maramica. Sila ne pita. Recimo da sam sad skoro zadovoljan. Prvi koraci su bili teški al napredujem. Blaži "Tongue bite" je još uvijek tu al valjda će ga ugljeni riješiti.

Vjerujem da sam prvi tjedan doživio svoje naj bolje i naj gore lulaško iskustvo. Prva lula ugljeni filter. Kao i svako prvo željeno, nadano iskustvo ispala je fantastična. Taj sladak okus duhana, oraha.... dim leti, misli isto. Fantazija. Skoro pa duhovno iskustvo. Druga je bila lošija. Treća isto a četvrta debakl. Prenatrpao sam je i trebalo je junački uvlaćit. Stojim na ledenoj hladnoći. Filter kojeg sam napravio se stisnuo i uvukao sam gareži.... Zbilja ne znam što može biti gore.

Sad idem dan za danom u pokušaju dostizanja grala kojeg sam djelić osjetio prvi puta. Nadam se da ćete mi Vi, vaša iskustva pomoć.

Eto, rekao sam sve o sebi. Nadam se da Vas nisam umlatio dosadom.

S poštovanjem.
Franc - Zagreb

Sokreos, Nikša, Vortimejovrh and Pivac like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 7:32

Pozdraf! 🫡
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 7:44

Pozdrav, dobrodošao
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1223
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 8:19

Dobrodošao.
[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 466
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 8:55

Zdravo
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 9:04

Dobrodosao
[Vrh] Go down
kuršmit
Prva lula
Prva lula
kuršmit


Broj postova : 12
Join date : 14.11.2022
Age : 63
Lokacija : Ludbreg

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 9:45

Dobrodošel Baš sam se setil- dok sam bil študent bila je u "Komediji" predstava kojoj nisam zapamtil ime ali u jednoj od uloga bio je Crnobrnja -Gumbek,odličan glumac.U par navrata u predstavi on se javlja na telefon i predstavi se "Franc" a s druge strane je odgovor "opalim ti glanc".U predstavi je to bilo poprilično šaljivo.Predstava datira od prije četrdesetak godina.Eto verujem da nisi nikoga umlatio a mene si podsjetio na studentske dane zagrebačke.Još jedanput želim dobrodošlicu.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
lulamir
Prva lula
Prva lula
lulamir


Broj postova : 57
Join date : 07.01.2022
Age : 47
Lokacija : zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 10:34

Dobrodošao!
[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 10:57

Pozdrav gospodo 3977626866
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 11:18

Dobrodošao,,, a sada baš da je Mahagoniji, u većini slučajeva radi se o bukvi vulgaris Pozdrav gospodo 2235064407 dobro drvo za lulu, to je već filozofsko pitanje... na koje i ima odgovora.

bayro, Sokreos and v.milan like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 702
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 11:47

Sretno!
[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 11:59

Sretno u lulaškom svijetu i van njega.
Dobrodošao
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 13:13

Dobrodošao! Moram priznati da mi nikada neće biti jasno eksperimentiranje početnika u pušenju lule! Naime, ne znaju još ni osnove, ali dobar dio njih počinje sa samostalnom izradom, i vidjeli smo kako to završava, nažalost čak i tragično u nekim slučajevima, pa onda još i miksaju neke svoje duhane!? Ljudi, držite se osnova, i oslobodite one sa stažom svojih mudrolija!

>>> Kupiti lulu od vrijesa i neki blaži duhan i krenuti s učenjem tehnike! Sve ostalo su nepotrebne eskapade koje u vašem stadiju mogu završiti, i to u najboljem slučaju, da više ne pušite lulu! One tragične neću spominjati! Dakle, natrag na osnove, je dobar i pravilan put za upuštanje u ovaj hobi, čija uvertira zna potrajati i godinama, dok se sve polako ne slegne i lulaš, na temelju svog osobnog iskustva, donese vlastite stavove.
[Vrh] Go down
franc251
Prva lula
Prva lula
franc251


Broj postova : 16
Join date : 19.02.2023
Age : 47
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty20.02.23 23:54

Slajs je napisao/la:
Dobrodošao! Moram priznati da mi nikada neće biti jasno eksperimentiranje početnika u pušenju lule! Naime, ne znaju još ni osnove, ali dobar dio njih počinje sa samostalnom izradom, i vidjeli smo kako to završava, nažalost čak i tragično u nekim slučajevima, pa onda još i miksaju neke svoje duhane!? Ljudi, držite se osnova, i oslobodite one sa stažom svojih mudrolija!

>>> Kupiti lulu od vrijesa i neki blaži duhan i krenuti s učenjem tehnike! Sve ostalo su nepotrebne eskapade koje u vašem stadiju mogu završiti, i to u najboljem slučaju, da više ne pušite lulu! One tragične neću spominjati! Dakle, natrag na osnove, je dobar i pravilan put za upuštanje u ovaj hobi, čija uvertira zna potrajati i godinama, dok se sve polako ne slegne i lulaš, na temelju svog osobnog iskustva, donese vlastite stavove.


Zahvaljujem na dobrodošlici i iskrenim savjetima. Pa napisao sam da imam lulu od vrijesa, ta mi prva. Medjutim želim probat i taj kineski "Mahagony", koje god to drvo bilo. Ovdje sad dolazimo do razlike u osobnostima. Npr. postoje pouzdani stabilni ljudi koji se, kako bi ostvarili svoje ciljeve kreću dobro poznatim i utabanim putevima. Ne skreću niti zere sa svoga puta jer se boje da na nepoznatom terenu neće moć dat 100% od sebe a što inače daju.

Takodjer imaš i ljudi koji vole probat nešto novo. Isprobat neki drugi način kako bi došli do cilja. Bacit kocku. Ponekad može biti promašaj a ponekad možda i uspješna inovacija. Ubacimo tu i komadić umjetnosti, duhovnog. Meni osobno je taj pristup, u jednom trenu biološki vratilo život i zdravlje. Al da ne duljim o tome. Definitivno ću prihvatiti tvoj savjet. Nabavit neki pravi duhan i svojom vrijesovom vidjet kamo će me to odvest. Naravno probat i "Mahagony" sa svojim duhanom.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty21.02.23 7:43

Sve što ti je @Slajs želio reći je da nisi prvi, to su faze kod većine početnika i nerijetko završe loše po njih zbog krivog smjera u startu, a po neke i kobno, a postoji provjereni i ispravni način kojim treba ići ako želiš uživati u tom hobiju. Naravno, nama je već dosadilo čitati i slušati jedno te isto dok ti misliš da si inovativan. Živimo u demokraciji pa izvoli radi što te volja, ali nemoj da ti bude krivo i da budeš ogorčen na one koji unaprijed znaju ishod (kao kad su djeca gnjevna na roditelje što ih ovi uče kako treba nešto raditi, jer roditelji znaju ishod u naprijed, a djete misli da zna bolje). Dakle, lule se izrađuju PROVJERENO samo od vrijesa, masline, morte, meershauma, gline, ostalo nije dobro za pušače zbog niza stvari, što toksičnosti drveta, što mijenjanja okusa itd. , a "majstori" će ti prodati vrlo rado svoj proizvod od rosewood-a i naravno nahvaliti svoj rad, a što ćeš ti dobiti rak zbog toksičnosti palisandera koju pogotovo razvija pri visokim temperaturama, to je već tvoj problem, mogao si se raspitati. Bez ljutnje, želim ti svako dobro, aj živio.

bayro, Branislav, wranjo123, Polerouter and v.milan like this post

[Vrh] Go down
franc251
Prva lula
Prva lula
franc251


Broj postova : 16
Join date : 19.02.2023
Age : 47
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty21.02.23 9:17

Sokre... pa zašto mislite da sam ogorčen? Nemam razloga za to. Imam lulu od vrijesa, vjerujem dobru. Naravno da ne bih probao rosewod, sandalwod koje navodite. Ranije se pointeresirao na internetu. Ovdje takodjer. Našao i tablicu s moguće otrovnim isparevinama drveta. Eto žao mi ako se netko uvrijedio što sam spomenuo da ću probat i to sumnjivo, upitno drvo "Mahagony".

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty21.02.23 9:27

Nema kod nas vrijeđanja, mi diskutiramo, raspravljamo, savjetujemo, slušamo, prihvaćamo ili kulturno ne prihvaćamo... kao što rekoh, tvoja je slobodna volja, a kad si već došao među nas, onda je u redu da ti i ukažemo na nešto što baš i nije najsretnije rješenje, a ti radi kako hoćeš.
Recimo... sa domaćim duhanom ćeš vrlo vjerojatno progoriti novu lulu jer prevruće gori sam po sebi zbog druge namjene i sitnog končastog rezanja lista, a ti još k tome ne znaš hladno pušiti lulu, tako da je to dobitna kombinacija...

bayro and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
franc251
Prva lula
Prva lula
franc251


Broj postova : 16
Join date : 19.02.2023
Age : 47
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty21.02.23 9:33

Puno hvala na savjetu. Zato sam i došao.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty21.02.23 9:48

Prvo ste off topic, a drugo, sve što je  @Sokreos napisao je istina.
Sandalovina, palisander, rosewood i ostala "drva za pušenje"  su jednostavno toksični ili nisu za pušenje, što zbog toksičnosti, što zbog toga jer su jednostavno ogavne za pušenje. Paralela sa djecom koju je Krešo upotrijebio, nije bez veze. Naravno, živimo u demokraciji i svatko može raditi što hoće. Ali  @franc251 sigurno nećeš skakati kroz prozor i pokušati letjeti, da "isprobaš možeš li", jer  čovjek nije 'tica. To znamo još od Ikara.
Zato i postoji ovaj forum da ljudi ne ponavljaju tuđe greške, da se savjetuju, ima ovdje na hrpi par stotina godina nekog iskustva.
Primjerice, nedavno sam kupio jako jetnino jednu lulu preko legendarnog "Ali Expresa" od tog - recimo - mahagonija, jer mi je trebala da našem meštru Papa Štrumf dam ideju kakvu lulu bih želio da mi napravi, probao sam je pušiti i pušio sam je tri puta; prvi put, zadnji put i nikad više, koliko je bila odurna. Konkretno, ovo je rad našeg meštra, a kineski "predložak" je završio u smeću, jedino sam usnik sačuvao. Pozdrav gospodo Origin14

No molim, svatko prema svojim preferencijama.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 846
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty21.02.23 10:19

Pozdrav!

franc251 likes this post

[Vrh] Go down
GrⒶna
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
GrⒶna


Broj postova : 281
Join date : 07.01.2023
Age : 26
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McConnell Oriental i Notting Hill. Peterson MM 965, Wellauer Balkan Mixture i English Blend.

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty22.02.23 12:59

Pozdrav i sretno! Doći će sve na svoje mjesto, eksperimentirao ili ne Wink
[Vrh] Go down
franc251
Prva lula
Prva lula
franc251


Broj postova : 16
Join date : 19.02.2023
Age : 47
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty22.02.23 22:12

Hvala. Eto, vrijesovu već imam. Naručio i tu od kineskog "Mahagony"parketa.Dobri ljudi ovdje me upozorili na moguće posljedice pa ću pripazit.
[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 702
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty23.02.23 10:02

Sokreos je napisao/la:
Sve što ti je @Slajs želio reći je da nisi prvi, to su faze kod većine početnika i nerijetko završe loše po njih zbog krivog smjera u startu, a po neke i kobno, a postoji provjereni i ispravni način kojim treba ići ako želiš uživati u tom hobiju. Naravno, nama je već dosadilo čitati i slušati jedno te isto dok ti misliš da si inovativan. Živimo u demokraciji pa izvoli radi što te volja, ali nemoj da ti bude krivo i da budeš ogorčen na one koji unaprijed znaju ishod (kao kad su djeca gnjevna na roditelje što ih ovi uče kako treba nešto raditi, jer roditelji znaju ishod u naprijed, a djete misli da zna bolje). Dakle, lule se izrađuju PROVJERENO samo od vrijesa, masline, morte, meershauma, gline, ostalo nije dobro za pušače zbog niza stvari, što toksičnosti drveta, što mijenjanja okusa itd. , a "majstori" će ti prodati vrlo rado svoj proizvod od rosewood-a i naravno nahvaliti svoj rad, a što ćeš ti dobiti rak zbog toksičnosti  palisandera koju pogotovo razvija pri visokim temperaturama, to je već tvoj problem, mogao si se raspitati. Bez ljutnje, želim ti svako dobro, aj živio.

I kukuruza

Sokreos, v.milan and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty23.02.23 13:49

😄 Mea culpa

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
franc251
Prva lula
Prva lula
franc251


Broj postova : 16
Join date : 19.02.2023
Age : 47
Lokacija : Zagreb

Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty23.02.23 22:41

Sokreos je napisao/la:
😄 Mea culpa

Ma sve ok. Zbog prirode posla kojim se trenutno bavim svakodnevno srećem i hendlam frikove svih vrsta pa imam čelične živce. Zadovoljan sam ovim svojim predstavljanjem. Predstavio sam se vama a svi koji ste komentirali detaljno ste se predstavili meni i znam što očekivati od vas. Očito postoji razlika između onih koji čvrsto inzistiraju na naučenoj formi i uđbeničkom znanju. Mene osobno više zanima vlastito zadovoljstvo, makar se možda i ne držao uđbeničkog znanja kao pijan plota. Osobno sam postigao ono što sam želio. Lula od 40 do 60 min. Ovisi o načinu punjenja. Makar priznajem, ona od 45 mi najbolja. Evo da se pohvalim, čak riješio svoje filtre tako da više nema pečenja jezika.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pozdrav gospodo Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav gospodo   Pozdrav gospodo Empty

[Vrh] Go down
 
Pozdrav gospodo
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dobro jutro dame i gospodo
» Postovanje dame (ukoliko ima koja) j gospodo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Za nove korisnike :: Upoznavanje & predstavljanje-
Forum(o)Bir: