Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Moje ljubavi i promašaji u lulama

Go down 
+5
Davorin
wranjo123
Nikša
Saymoran
Borut
9 posters
Autor/icaPoruka
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty26.09.23 12:08

Evo ... evo pitao sam se malo prije zašto ljudi kupuju toliko lula, pa besmiselno je to, dovoljno jih je .... a ona se za pola sata uhvatim na ove dvije ... i evo došle su. Morelina 802 i Tortuga 614.

Moje ljubavi i promašaji u lulama Img_3412
Moje ljubavi i promašaji u lulama Img_3413
Moje ljubavi i promašaji u lulama Img_3411


Zadnja promjena: Borut; 01.10.23 10:21; ukupno mijenjano 1 put.

Branislav, wranjo123, dado, Sokreos, Polerouter, v.milan, Nikša and like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty26.09.23 12:59

Čestitam na prinovama! Laughing

Borut likes this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty26.09.23 16:01

Samo se nastavi pitati :psic:

Borut likes this post

[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty26.09.23 18:56

Nikša je napisao/la:
Samo se nastavi pitati :psic:

Hahaha ... totalno si u pravu

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty01.10.23 10:34

Eto da podjelim dva moja promašaja. Pola godine nazat ubacio sam si u glavu da mi trebaju velike lule, da jih ima nešto u ruci, da se puši po dva tri sata odjedanput. Pretražio sam sve živo i naišo na Brog lule https://mrbrog.com/collections/tobacco_pipes

I vidim ove velike lule i maštam kako če da bude. Ali .... jefitne tako i onako. Dvaput sam dao šansu jednoj i drugi. U rokama se ima osječaj kao da držim kinezku igračku. Nikako da se povežem sa njima.

Sad ču ja preko zime, da jih malo pofrizenkam po svoje. Pa šta bude bude.

Moje ljubavi i promašaji u lulama Img_3416
Moje ljubavi i promašaji u lulama Img_3417

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty01.10.23 11:01

Brog ne kotira dobro medju starosjediocima foruma ako se ne varam puffy

Ja nisam do prije dva mjeseca ni čuo za njih moram priznati.

Moje najdraze su Stanwelll, imam 8 Stanwellica i 8 Petersonki i 5 Savinellijeve, to si mi nekako najvjernije, iako kazem - Stanwell kao da ne pamte lose trenutke Laughing

Ostatak ergele mi sad Mastro de Paja bas odskace kao nesto posebno, Jirsa mi je draga takodjer.

Nikša and Borut like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty02.10.23 9:03

moja brogica se korektno pusi osim sto je pukla radi loseg drveta i sto joj se usnik strgao jer je najjeftinija plastika. stanwell je i meni medju drazima, a nisu previsoke cijene.

Sokreos and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty02.10.23 10:23

Da se ne ponavljamo... postoje nekoliko vrsta drveta od kojih se rade lule.... Brog radi od... svačega... a ovo od Wranje sve stoji. Kvaliteta ima neku cijenu.... i točka. Moje ljubavi i promašaji u lulama 2235064407

bayro, Sokreos, Nikša, Vortimejovrh, Saymoran and Borut like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty02.10.23 13:31

Davorin je napisao/la:
Da se ne ponavljamo... postoje nekoliko vrsta drveta od kojih se rade lule.... Brog radi od... svačega... a ovo od Wranje sve stoji. Kvaliteta ima neku cijenu.... i točka. Moje ljubavi i promašaji u lulama 2235064407

Istina istina istina, šta da drugo kažem
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty02.10.23 18:02

Naravno kada govorim o kvaliteti i cijenama, ne govorim o onima ekstra skupim lulama, koje nikako ne mogu opravdati tu cijenu... jer nisu definitivno bolje 10 puta, zato što koštaju deset put više od neke industrijske lule... Danas je bitno da je kvalitetno drvo, bez ili bez puno krpanja, objektivno vrijes je još broj 1, pametan dizajn, i kvalitetan usnik. Njemački vulkanit se pokazao odličnim, jer ne mijenja boje, ili puno manje nego neki stari materijali... Vlasnici Petersonki će znati i čemu pišem, a moderni akrili su odlični i puno mekši pod zubima neko modeli od prije par godina. I naravno završna obrada, Lakiranje i sl... zaboravite...

mala ilustracija.... https://www.smokingpipes.com/pipes/new/dunhill/moreinfo.cfm?product_id=573595

Moje ljubavi i promašaji u lulama 2235064407

bayro, Nikša, Vortimejovrh and Borut like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty03.10.23 9:13

tu se baš ni ne vidi grain i još nema ni birdeye na vrhu, a prsten izgleda kao iz kinder jaja lol!

v.milan, Nikša and Borut like this post

[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty03.10.23 11:31

wranjo123 je napisao/la:
tu se baš ni ne vidi grain i još nema ni birdeye na vrhu, a prsten izgleda kao iz kinder jaja lol!

Pa jeste .. to ti je kao iz kinder jaja. Ali kad gledaš na www stranici izgleda kao mercedes. Mora da sam nešto žestoko piče tada pio pa mi je prst kliznio na mausu tamo kde piše naruči rakija rakija rakija

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty03.10.23 12:40

Je, je, žganje je opasna stvar! A lule po formi uopće nisu loše, ali je drvo kao da je višak ostao kod izrade parketa!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty03.10.23 12:47

bayro je napisao/la:
Je, je, žganje je opasna stvar! A lule po formi uopće nisu loše, ali je drvo kao da je višak ostao  kod izrade parketa!

Pa eto toliko se smijem .... kinder jaje ... višak od parketa .... da je samo zbog toga to bila več dobra kupovina. Eto sve je za nešto dobro rakija

bayro and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 224
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty29.11.23 14:29

Evo došle moje taljanke Smile Kažu, da me vole Wink
Moje ljubavi i promašaji u lulama Img_3612

bayro, Igor ZG, Polerouter, v.milan and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1223
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty29.11.23 14:37

Lijepe nema šta! Gornja pogotovo.

Borut likes this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty29.11.23 15:05

Krasne fajfe kolega!

Borut likes this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty29.11.23 17:01

Nego što nego te vole
👍💘

Borut likes this post

[Vrh] Go down
Gabrijel
Prva lula
Prva lula
Gabrijel


Broj postova : 16
Join date : 11.03.2021
Age : 48
Lokacija : Slavonski Brod
Omiljeni duhani : MacBaren Mixture Scottish Blend, Peterson Sherlock Holmes, Peterson Irish Oak

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty07.04.24 23:28

Moje ljubavi i promašaji u lulama Peters16
Moje ljubavi i promašaji u lulama Peters15
Moje ljubavi i promašaji u lulama Peters14

Poštovani moji! Stalno čitam kako su billiardice najbolje za početnike. Počeo sam lulati 2009. i tada dok sam imao love nakupovao sam lula, ali ni jedna nije bila billiardica. Onda jednom dođoh u priliku kupiti ovo sa slike, plastika i sl. Međutim, nikako mi nije legla nakon svih ovih, semi, full - bent modela. Geometrija mi nekako nikako nije sjela. Pomislih - pobogu kako ovo može biti za početnike? Em ju drukčije moraš držati, em ti može voda curiti u usta, ali evo danas mi je jedna od najčešćih koju zapalim. e, sad je li za početnike? Ne znam!

Nikša and Borut like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty08.04.24 4:05

Pa sad naravno svatko ima svoj đir i ako si se na nešto navikao na prvu i leži ti, neka je nastavi tako od početka. Da svi imamo isti doživljaj ovo bi bio vrlo dosadan hobi i forum. 😆
Billardica manje skuplja kondezat, trebala bi, zato samo koliko ja znam se preporučuje za početak, ali ima iskusnijih koji možda mogu to bolje objasniti? Ako je to i potrebno, kao što rekoh, individualni "sport" 😊

Borut likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty08.04.24 7:47

Sve je gospar Nikša napisao, pa samo da nadodam.
Billardica se obično preporučuje početnicima jer je lakša za održavanje (manje drame oko čišćenja vrata lule), manje kondenzata, uglavnom manje je štrapaca s njom. S tvojom Petersonkom baš i ne, jer ima P-lip pa ti trebaju tanji čistači da pošteno središ usnik.
S druge strane, billardicu je teže držati u zubima nego neku benticu zbog same točke težišta, pa je bentica zgodnija kada nešto radiš i ruke su ti zauzete, a tebi se baš eto dimi kad mijenjaš gumu.  puffy  
Dakle sve ima svoje pro i contra. Uživaj u onom što ti odgovara i to je to. Nema nekih propisa, to je više obična preporuka proizašla iz iskustva, a sve ostalo ovisi o osobnim afinitetima.
Ništa nije uklesano u kamenim stijenama.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Nikša and Borut like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty08.04.24 9:07

najbolje za rijesit se kondenzata je imat jedan cistac u ustima cijelo vrijeme ili kupit ono sto zubari imaju da ti usisava slinu lol!

Nikša and Borut like this post

[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty08.04.24 9:11

bayro je napisao/la:
...
S druge strane, billardicu je teže držati u zubima nego neku benticu zbog same točke težišta, pa je bentica zgodnija kada nešto radiš i ruke su ti zauzete, a tebi se baš eto dimi kad mijenjaš gumu. ....

ma bezveze. Taj koji ne može držat churchwardenicu u zubima, i nije neki muž.. gentleman

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...

bayro, Nikša and Stefan_S like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty08.04.24 9:54

Lakeman je napisao/la:
bayro je napisao/la:
...
S druge strane, billardicu je teže držati u zubima nego neku benticu zbog same točke težišta, pa je bentica zgodnija kada nešto radiš i ruke su ti zauzete, a tebi se baš eto dimi kad mijenjaš gumu. ....

ma bezveze. Taj koji ne može držat churchwardenicu u zubima, i nije neki muž.. gentleman

Od morte?
Moje ljubavi i promašaji u lulama 171190064 Moje ljubavi i promašaji u lulama 171190064 Moje ljubavi i promašaji u lulama 171190064

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty
PostajNaslov: Re: Moje ljubavi i promašaji u lulama   Moje ljubavi i promašaji u lulama Empty

[Vrh] Go down
 
Moje ljubavi i promašaji u lulama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Upit o lulama
» Knjiga o lulama, preporuka?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: