Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Predstavljanje i par pitanja:

Go down 
+6
Saymoran
Sokreos
PurgerVž
Nikša
v.milan
Uncuc
10 posters
Autor/icaPoruka
Uncuc
Prva lula
Prva lula
Uncuc


Broj postova : 6
Join date : 24.12.2023

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty24.12.23 16:07

Ime je Vrane Iz Omiša, po zanimanju - "Znanstveni Savjetnik Za Život Bez Rada (Dr.Sc.ŽaBaR)", zaposlen kao "Viši Znanstveni Neradnik" u najvećem ciganskom selu u regionu i šire, omiljeni hobi: lajanje na pomrčine sunca i mjeseca, životni ciljevi: 1) nastojim doć k sebi dok još iman kome 2) Diktator KraDeZea ala Gadaffi.

E sad, kad smo to ustanovili, slijedi nekoliko pitanja za vas mudrodimne, ako ste voljni podilit nešto svoje lulaške mudrosti sa novajlijom, koji je ipak priokrenio dobar dio foruma i malo pročačka po bespućima interneta, ali volio bih čut baš vaša cijenjena mišljenja, ovako na okupu:

- Koliko grama duhana stane u lulu srednje veličine, a koliko u veliku lulu?

- Koliko u Hrvatskoj košta 50g jeftinijeg, manje kvalitetnog, nearomatiziranog duhana (a da opet nije najgori), a koliko košta 50g boljeg, skupljega (a da nije najbolji i najskuplji)? Postoji li popust na količinu, ili je uvijek stalna vrijednost?

- Isplati li se ipak kupovat duhan u inozemstvu? Vidin da se je zadnjih godina pojavilo puno komplikacija glede toga, prije svega u vidu raznih nameta.

- Ima li u Hrvatskoj dobra ponuda lula i kakve su cijene? Ili je poželjno kupovat iz inozemstva?

- Jeli dobro za početak kupit "kukuruznu" lulu (dvije-tri), da bi se dobio dobar dojam o ovom hobiju, ili da se odmah kupi od Vrijesa? Nadalje, varira li kvaliteta kukuruznih ili su sve iste? Opravdavaju li svoju kvalitetu vrijesne lule od dvjestotinjak eura u odnosu na one od stotinjak?

- Jeli pri kupovini lule moguće ustanovit to dali je rupa žarnice izbušena pod kutem ili ravno? Naime, radije bih izabra tu koja je pod kutem zbog barijere protiv kondenzata, kako je to u jednoj temi pokaza korisnik "Marko1980".

Eto toliko zasad lipi moji, za one koji slave - neka vam je blagoslovljen i ugodan Božić, a svi zajedno neka ste mi zdravi, veseli i adekvatno udimljeni doživotno i par dana!

Nikša and Gredičar like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1224
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty24.12.23 17:21

Pozdrav i dobrodošao!
Dosta pitanja. Ok duhan je Amphora Virginia, 11,80 eura. A dobar je Peterson My Mixture 965, oko 17 eura ako se dobro sjećam šta je pisano skoro. Naravno to su osobna mišljenja. Popusta na količinu naravno nema. Kupuješ u dućanu kao i sve drugo. Međutim problem u Hrvatskoj je to što duhana nema uvijek i svugdje dostupnog.
Što se lula tiče, uvijek možeš vidjeti kako je probušen kanal. Uzmeš lulu u ruku i pogledaš. Ako nađeš kukuruzne, uzmi jednu i probaj. To je najbolje i najjeftinije za početnika. Naravno ne po cijeni od 50 eura. Lula od vrijesa je dugotrajnija, ali i to treba naći po fer cijeni. Ako nešto košta 200 eura ne znači nužno da je bolje od nečega što košta 50ak.
Savjet je: nabavi neku jeftinu lulu, i duhan i probaj. Kako popušiš vrećicu ili limenku duhana znat ćeš je l te zanima lula ili ne.

Nikša and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty24.12.23 17:34

Dobro došao Vrane

Ne mogu ti odgovriti na sva pitanja, ali barem nešto, a poslije mogu ovi mudriji nastaviti.

Cijena duhana je između 10-17€ na žalost izbor je jako mršav tako da je pitanje uopće što možeš naći. Pogotovo u Omišu, čak i Splitu ili Zagrebu je loše.
Nema popusta na količinu.
Kupovanje vanka se isplati, pogotovo s nekim većim količinama jer onda ti troškovi poštarine manje opterećenje na cijenu.
Problem ti je što nije dozvoljeno slati u RH duhan poštom. Kako ljudi se snalaze možeš naći u rubrici o online kupovini.
Izbor lula kao i duhana u nas je loš, a za lule nije problem naručiti online bez peripetija. Obrati pažnju na dimenzije kad kupuješ da ne dobiješ neku mini 😆.
Kukuruzna ti je ok za probavanje duhana i lakša je za početak.
Ima razlike ako kupiš neki kinesku ili američku 🫣
Vrijes za početak uzmi neku isto jeftinu od 50 do 100€ pa ako je "središ" nećeš puno se nervirati. Iako ne bi trebao.
Ja imam par tih ispod 100€, nisu loše 😋.


v.milan and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty24.12.23 17:47

Pozdraf Vrane!
Kako rekoše gospoda prije, jako puno pitanja.
Najlakši savjet po meni, idi na stranicu Smokingpipes.eu i tamo ćeš naći (američke) kukuruzne lule pod imenom Misourri Meerschaum koje variraju od 15ak do 40ak eura i izaberi oblik koji ti se sviđa. Dostava ti je 10€. Kod nas ti je dostupan duhan Amphora Virginia Blend i mislim da s njom ne možeš fulati u startu kako ti je i @v.milan napisao u svom postu. Cijena duhana ti je oko 11.70 €.
Sve u svemu, vidjet ćeš da li ti sve to paše ili ne. Pa ako ne bude, barem znaš da se nisi bacio u "veliki" trošak...😉

v.milan, Nikša and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Uncuc
Prva lula
Prva lula
Uncuc


Broj postova : 6
Join date : 24.12.2023

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty24.12.23 22:53

Hvala vam puno pajdaši, bogme san vas zasuo pitanjima - pa oprostite. Napravit ću kako kažete i još ću se malo izučavat jer mi nije priša. Čini mi se da neću izvisit, makar ne puno. Živili i ugodno se dimili!

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 14:24

Pozdrav, dobrodošao
[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 18:32

Na smokingpipes.eu je 15% popust trenutno, ima dobrih cobica i za oko  7 -8 €

Ima u Zadru solidan izbor duhana za lulu, mozes ih preko maila zamoliti za narudzbu ako ti se ne da do Zadra ili dalje, ili se zivcirati s narudzbom izvana
http://www.cubalibre.com.hr/katalog.php?url=duhani-duhan-za-lulu&subcat[]=7&id_cat=41

90% mojih briarica su ispod 100€ ali su renomirana imena, „najlosije“ su adsorba stare 20 godina koje ni ne pusim vise osim nekih aromatika za probu. 

Da se naci prekrasnih estate lula i na ebayu i na nekim siteovima (smokingpipes.eu, ili danishpipeshop.com itd) koje su nove kostale po 200€ 300€ ali njih ne racunam kao skupe jer ih nisam toliko platio. 😂

Grama duhana - izmjeri, kako ju nabijes… od 3-6 grama rekao bih.

I dobrodosao.

Nikša and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 18:35

Prokleti SP, ja sam slučajno jutros vidio popuste i naravno, kao i uvijek, labilno pokleknuo.. ali dobro, to je to za ovu godinu...😂😂😂😂😂

Igor ZG, v.milan, Nikša and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 18:59

Ja sam pokleknuo 4 puta na ebayu u ovom mjesecu (i dva puta za stalke) ali buduci sam pobrao koronu, ocito nisam uracunljiv

Nikša and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 19:13

Saymoran je napisao/la:
Ja sam pokleknuo 4 puta na ebayu u ovom mjesecu (i dva puta za stalke) ali buduci sam pobrao koronu, ocito nisam uracunljiv
Brzo ozdravi i drš se! 😉

Nikša and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 19:19

Predstavljanje i par pitanja:  Tz3lof10
@Saymoran
@PurgerVž

PurgerVž, GrⒶna, Saymoran and Borut like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 19:26

Da briar - brained alien!!! Plačem!
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Nikša and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 19:49

Imam taj meme već neko vrijeme, a vas dva ste mi baš uletjeli da ga upotrijebim.
😂🎄🎁
Iako smo malkice Off topic  ne vjerujem da će se  itko naljutiti.
Sve nas muče ti vanzemaljci 👽

PurgerVž and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty25.12.23 19:54

Zašto mi ništa mi nije jasno (klik, purchase & pay),

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty26.12.23 9:58

Niste malkice off topic, nego puno.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs, Nikša and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty26.12.23 19:21

bayro je napisao/la:
Niste malkice off topic, nego puno.


Predstavljanje i par pitanja:  171190064 Predstavljanje i par pitanja:  171190064 Predstavljanje i par pitanja:  171190064

Nikša and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty27.12.23 8:11

Dobro, dobro Sorry , isprike @Uncuc za krađu njegovog prostora za upoznavanje, ali shvatiti će i on prije ili kasnije kako su opasni ti briar - brained aliens. alien
lol! Predstavljanje i par pitanja:  171190064

PurgerVž likes this post

[Vrh] Go down
Uncuc
Prva lula
Prva lula
Uncuc


Broj postova : 6
Join date : 24.12.2023

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty27.12.23 12:54

Nikša je napisao/la:
Dobro, dobro Sorry , isprike @Uncuc za krađu njegovog prostora za upoznavanje, ali shvatiti će i on prije ili kasnije kako su opasni ti briar - brained aliens  alien
lol! Predstavljanje i par pitanja:  171190064

Nema brige, sve je to super - divno - krasno, ali ovako ću ti reć; kao netko tko ima podosta znanja o duhovnoj prirodi stvari, a i ponešto iskustva - malo me zabrinjavaš i obeshrabruješ.
[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty27.12.23 16:30

E sad, većinu dana zabrinjavam i sebe, a kamoli okolinu. 🫣
Predstavljanje i par pitanja:  171190064
Za obeshrabrivanje mi je žao, odnosilo se na lule, čovječanstvo ili cijene duhana 🌍
Pirati

v.milan and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 846
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty30.12.23 10:19

Pozdrav!
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty07.01.24 15:34

Pozdrav
[Vrh] Go down
Sponsored content





Predstavljanje i par pitanja:  Empty
PostajNaslov: Re: Predstavljanje i par pitanja:    Predstavljanje i par pitanja:  Empty

[Vrh] Go down
 
Predstavljanje i par pitanja:
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» upoznavanje i predstavljanje
» Predstavljanje
» Pitanja koja trebaju odgovore.
» upoznavanje-predstavljanje
» upoznavanje i predstavljanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Za nove korisnike :: Upoznavanje & predstavljanje-
Forum(o)Bir: