Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prvi post od malo njih

Go down 
+11
Borut
Klanjo
v.milan
Davorin
Sokreos
PurgerVž
PerB
babaq
Nikša
Saymoran
Gogzs
15 posters
Autor/icaPoruka
Gogzs
Prva lula
Prva lula
Gogzs


Broj postova : 10
Join date : 16.01.2024
Age : 34
Lokacija : Zagreb

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 14:04

Pozdrav ekipa,

da se ukratko prestavim, Goran iz Zagreba. U lule sam uletio skroz slucajno. Jedina poveznica sa lulama koju sam imao do prije dva mjeseca je bilo sjecanje iz djetinstva. U mjestu gdje sam odrastao, u restoranu koji je bio u vlasnistvu moje tetke, se okupljala starija ekipa koja je pusila lule. Dan danas se sjecam kako je restoran super mirisao kad bi se oni skupili i zapalili.

Kad sam malo narastao, sjetio sam se toga i mislio da ce i cigarete imati tako kvalitetan miris (a samim time i okus). Prvi udisaj dima od cigarete mi ih je zgadio da vise manje nisam ponovo zapalio.

I eto nas 25 godina kasnije, kad sam promjenio posao, pricao sam nesto sa novim kolegama i tko se cime bavi, pa je jedan kolega na spomen toga da sam si napravio 2 elektricne gitare odmah uskocio sa "e, ti bi trebao imat sav potreban alat onda... jel bi htio probat napraviti lulu?"

Narucili smo neke klocne masline, to nam je stajalo jedno 2 godine kod mene doma jer nismo nikako uspjeli uhvatiti vremena da to odradimo kako spada, i evo, prije 2 mjeseca smo napokon napravili svako svoju lulu.
Zapalili da probamo rade li kako spada (inace on vec duze pusi lule, tako da je imao i duhana i zna kako to ide). Ja sam bio uvjeren da ce mi smrditi kao sto mi cigarete smrde, ali eto, okus mi je sjeo, a dim koji je napunio prostoriju je bio jako blizu onome cega se sjecam iz djetinstva.

Ne vjerujem da cu biti najaktivniji clan s obzirom da sam lulu zapalio 2 puta otkako sam ju napravio (super mi je i sve, al se ne vidim da cu zapalit vise od jednom mjesecno, zivi bili pa vidjeli). Ali tu i tamo cu sigurno traziti preporuke za aromaticne duhane u smjeru vanilije/zestice/voca, i postavit koje pitanje sto se tice izrade posto vidim da tu ima clanova koji drage volje dijele znanje.

Eto toliko od mene, vidimo se na ostatku foruma Smile

PurgerVž and Borut like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 14:10

Dobrodošao i sretno
[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 971
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 14:40

Dobro došao i sretno.

Vezano uz aromatike u tom smjeru koji si naveo.

Mac Baren Classic Loose Cut - vanilija
Mein Tabak No 2 (ili Dan Tabacco Da Vinci) - žestica
Mac Baren Special Reserve No 2 - voćni

To je od mene, ako trebaš još što javi se.


Zadnja promjena: Nikša; 08.02.24 15:23; ukupno mijenjano 2 put/a.

Gogzs likes this post

[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3012
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 14:51

Pozdrav
[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 466
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:03

Pozdrav
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 778
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:09

Pozdraf! 🫡
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:20

Dobrodošao
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:22

Dobrodošao... mislim da ću morati uskoro zatvoriti svoj atelje, jer svi počinju raditi lule Prvi post od malo njih 2235064407

Nikša and Gogzs like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 971
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:24

Davorin je napisao/la:
Dobrodošao... mislim da ću morati uskoro zatvoriti svoj atelje, jer svi počinju raditi lule Prvi post od malo njih 2235064407

Prvi post od malo njih 171190064 Prvi post od malo njih 171190064
Poprilično sam siguran, da si ti siguran.
Papa Štrumf

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1226
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:42

Dobrodošao! Inače ne pušim aromatike ali sam dobio jedan koji bih rado poklonio. Pa svrati kad bude druženje.

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Gogzs
Prva lula
Prva lula
Gogzs


Broj postova : 10
Join date : 16.01.2024
Age : 34
Lokacija : Zagreb

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:52

Davorin je napisao/la:
Dobrodošao... mislim da ću morati uskoro zatvoriti svoj atelje, jer svi počinju raditi lule Prvi post od malo njih 2235064407

Je da... ako bude i priblizno kako je bilo sa gitarama, onda ce me samo krenut svrbiti da kupim koju high end od drugih majstora da si malo demistificiram sta i kako to drugi rade Very Happy

Nagledao sam se Vasih uradaka istrazujuci sta je sve bitno pri izradi... 90% je tu, ali onih zadnjih 10% ni ne pokusavam, a mislim da je u tih zadnjih 10% razlika izmedju "ovo ne mogu niti pokloniti" i "za ovo mogu dobiti 300+ EUR" ali za vlastitu upotrebu, meni i vise nego dovoljno Smile

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
Klanjo
Prva lula
Prva lula
Klanjo


Broj postova : 40
Join date : 29.06.2023
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 15:57

Dobro došao.
[Vrh] Go down
Borut
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Borut


Broj postova : 225
Join date : 07.09.2023
Age : 51
Lokacija : pa tamo negdje daleko
Omiljeni duhani : EMP, Nightcap, 965, Old Ironsides

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty08.02.24 19:58

Dobrodošao.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty09.02.24 10:24

Pozdrav
[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 846
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty10.02.24 9:04

Pozdrav!
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty10.02.24 20:17

Davorin je napisao/la:
Dobrodošao... mislim da ću morati uskoro zatvoriti svoj atelje, jer svi počinju raditi lule Prvi post od malo njih 2235064407

Svaki drugi koji dođe na forum radi lule... Nije mi to jasno!? Puno ćorava posla...

Jednom mjesečno zapaliti lulu? Hm... Shocked

Da... Dobrodošao!
[Vrh] Go down
lulamir
Prva lula
Prva lula
lulamir


Broj postova : 57
Join date : 07.01.2022
Age : 47
Lokacija : zagreb

Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty11.02.24 12:42

Dobrodošao.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prvi post od malo njih Empty
PostajNaslov: Re: Prvi post od malo njih   Prvi post od malo njih Empty

[Vrh] Go down
 
Prvi post od malo njih
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prvi malo ozbiljniji popravak - Dunhill
» Moj prvi cake
» Prvi dojmovi
» Prvi utisci......

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Za nove korisnike :: Upoznavanje & predstavljanje-
Forum(o)Bir: