Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Malo ćorava posla

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gogzs
Prva lula
Prva lula
Gogzs


Broj postova : 10
Join date : 16.01.2024
Age : 34
Lokacija : Zagreb

Malo ćorava posla Empty
PostajNaslov: Malo ćorava posla   Malo ćorava posla Empty15.03.24 10:45

Nakon lijepe dobrodoslice na forum i par reakcija koje su me malo zacudile, vrijeme je da postam malo tog ćorava posla kojim sam se bavio zadnjih par tjedana.

Prva je izradjena samo od masline, druga je maslina + purpleheart s tim da purpleheart dole sluzi samo kao postolje i ima 7 mm masline tako da ne moze imat utjecaj i ispustati toksicnost u zarnicu dok se lula pusi, a dio kod usnika je kraci nego tenon od usnika tako da usnik ide skroz do masline te takodjer nema nikakvog doticaja sa dimom.

Malo ćorava posla Img_2013 Malo ćorava posla Img_2014 Malo ćorava posla Img_2015

22 mm promjera zarnica, na prvoj luli je oko 3.2cm dubina, na drugoj je 3.5cm dubina zarnice.
Usnici su kupljeni gotovi, lule radjene kompletno od nule (komadi maslina koje sam narucio su bili 5x5x30 cm.

Kao sto sam u intro thread-u napisao, jedini doticaj sa drvom prije ovoga je bila izrada 2 elektricne gitare, na drugoj mi se svidjela kombinacija masline i purpleheart-a, a posto se od masline daju i lule radit, ovo mi je bio ocit izbor.

Sa purpleheartom je malo zeznuto raditi (ljusti se) al uz malo opreza, strpljenja i finiji alat ide.

Od alata je koristeno: akku busilica, cirkular, razne turpije i smirgle papir (bilo drzeci rukom za nezgodna mjesta ili pricvrsceno na blok).
Nemam tracnu brusilicu tako da je taj dio bio pain in the ass.

Lule su finishirane pcelinjim voskom nakon smirglanja sa gradacijom 400. Nisu ispolirane na visok sjaj vec su satin finish koji je meni osobno drazi pod prstima.

Ukupno vrijeme izrade:
Prva lula oko 6 radnih sati start to finish
Druga lula oko 8 radnih sati start to finish

Ako jos nekoga nesto zanima ili zeli jos koju sliku iz drugih kuteva, slobodno pitajte/recite.

I jos hvala Davorinu na vodicu za izradu lula, solidno stivo. Par stvari sam malo drugacije radio, sto zbog nedostatka alata, sto iz razloga jer su me tako naucili dok sam gitare radio pa ono, znam da metode funkcioniraju i nisam htio mjenjati.

Sokreos, v.milan, Nikša, Vortimejovrh, PerB, lulamir, PurgerVž and like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 970
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Malo ćorava posla Empty
PostajNaslov: Re: Malo ćorava posla   Malo ćorava posla Empty15.03.24 19:45

Meni su te od masline drage, tako mogu samo reći da su vizualno lijepe, to od dva drveta i sve ostalo vezano uz to nisam stručan za ocijeniti.
Ali oblik i tekstura su lijepi.👍

Vortimejovrh, lulamir and Gogzs like this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Malo ćorava posla Empty
PostajNaslov: Re: Malo ćorava posla   Malo ćorava posla Empty16.03.24 19:28

Za početak, sasvim solidno... Istina, trebalo bi malo doraditi i ispolirati usnike, ali sve u svemu... ok

Nikša, Vortimejovrh and Gogzs like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
GrⒶna
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
GrⒶna


Broj postova : 281
Join date : 07.01.2023
Age : 26
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McConnell Oriental i Notting Hill. Peterson MM 965, Wellauer Balkan Mixture i English Blend.

Malo ćorava posla Empty
PostajNaslov: Re: Malo ćorava posla   Malo ćorava posla Empty17.03.24 20:19

Fino! Lijepo izgledaju!!

Gogzs likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Malo ćorava posla Empty
PostajNaslov: Re: Malo ćorava posla   Malo ćorava posla Empty19.03.24 22:26

fora su, samo dalje...prvih 10 000 tisuća lula je najteže dok ne naučiš zanat :P

Nikša and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Malo ćorava posla Empty
PostajNaslov: Re: Malo ćorava posla   Malo ćorava posla Empty

[Vrh] Go down
 
Malo ćorava posla
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Malo mojih lula
» Malo o duhanima....
» Malo nostalgije....
» malo ezoterike!!!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: