Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Plumcake

Go down 
+30
njava
Leo
Davorin
Keko
paludamentum
Max Corvus
nightsmoke
imnik
DeathSpade
Rizbo
gstaraz
Suspiria
Sarmageddon
fićo
420blackadder
kamarad igorrr
Capt. Horatio MacAllister
foksieloy
fra_Perica
LenkoSmrk
misterno
Marin Split
Lodir
Matko
Darko
amaru
savate
MOVESHAKER
ssekir75
bayro
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Capt. Horatio MacAllister
Peče me jezik
Peče me jezik
Capt. Horatio MacAllister


Broj postova : 401
Join date : 16.04.2012
Age : 60
Lokacija : Zaprešić

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty04.05.13 10:44

foksieloy je napisao/la:
Disclaimer: recenzija na temelju jedne lule, courtesy of PKPL, ostavljam mogućnost da se kasnije predomislim.

Ovo je jedan veoma zanimljiv i balansiran duhan. Više je "polu aromatik", a kada latakija počne puštati svoje prste u okus ispada mi ustvari kao jedna engleska mješavina, makar po definiciji to nije. Smile

Sve note, osobito onaj famozni mac barenov cavendish, se nadopunjuju i ni u jednom trenutku ne odskaču od ostalih. Ovo je baš blend, a ne hrpa komponenti u jednoj posudi. Mislim da ću piknut ako nabasam na njega.

Ocjena: 4/5

U zadnje ga vrijeme imaju na minhenskom aerodromu u svim djutićima. Ako nekog put nanese ...
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty07.09.13 8:53

Evo, upravo dimim ovaj duhan uz jutarnju kavu i nakon jučerašnjeg razočarenja, kupio prvu limenku "kod Goge" (95kn), zaključujem da ovo uopće nije loš duhan. Jučer sam napunio jednu Design Berlin spremio se na uživanciju ali nešto nije išlo, duhan se gasio, bezokusan, muka živa...na pola sam odustao Embarassed 
Kako svakome, pa i duhanu, treba dati šansu za popravni, napunih jutros jednu Lorenzo Fieru i iiiiiideeeešššš! Slatko, fino, latakia iskoči taman kad zatreba, gori blago i hladno. Iščitavanjem Vaših postova uštosio sam ritam i način pušenja i evo ga... ovo je jedan fiiiniii duhan. Snajka kaže da je room note sasvim pristojan i ne smeta... Rado ću mu se vratiti...
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 20:09

MacBaren Plumcake je i meni jedan od dražih duhana. Room note je sasvim lijep, nikoga ne smeta, a lulašu daje neopisvo zadovoljstvo. Još me niti jednom nije ujeo za jezik, puši se hladno i ravnomjerno, i nije previše zahtjevan. To samo po sebi nebi bilo ništa toliko posebno, da nema te predivne arome "na šljive" kao što mu samo ime kaže. Nakon otvaranja konzerve, to je ono što čovjeka prvo ubode "u oko" i ne napušta sve dok se ne zapali. Tada se pretvara u kombinaciju te arome i latakije, koja, kao što je i kamarad igorrr primjetio, ne smeta, nego baš fino iskoči u srednjem dijelu, kada se duhan razgori. Sve ostalo je čisti hedonizam, do kraja lule.
Svima ga toplo preporučujem, i siguran sam da niko neće razočarati.

Napomena: upravo zato što se radi o tako kvalitetnom duhanu, teško ga je kod Goge nabaviti, iz razloga što se brzo razgrabi. Zato, ako slučajno naiđete na njega kod nje - odma uzet, ništa ne pitat i poslje zapalit svijeću na Kamenitim Vratima Very Happy Cool 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 21:06

je, stvarno je odličan duhan, ali nikad nismo "skontali" razliku između ovog koji je kupljen u HR i onog što smo nabavili u Njemačkoj. Švabo je bio nemjerljivo bolji, mislim da čak još negdje imam za lulu ili dvije.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 21:46

Upravo sam završio još jednu lulu sa ovim duhanom i evo još novih primjedbi.
Ovaj put sam napunio jednu veliku Stanvelicu i stavio meerschaum filter, pušio sam je onako usput dok sam obavljao neke posliće i moram reći da to nije duhan za to. Ovo je fini duhan koji sam najbolje pušio u luli srednje veličine, bez filtera i potpuno posvećen duhanu. Ovako usput mogu uživati u Balkan latakiji ili Borkum Riff OM ali ovaj duhan traži pozornost. Kada mu je date od njega dobijete sve što ima za dati, pa i više.
Imenjače, uskoro bi mogao do Graza pa možda ubodem jednog austrijskog za usporedbu.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 23:37

grga je napisao/la:
je, stvarno je odličan duhan, ali nikad nismo "skontali" razliku između ovog koji je kupljen u HR i onog što smo nabavili u Njemačkoj. Švabo je bio nemjerljivo bolji, mislim da čak još negdje imam za lulu ili dvije.
e vidis, meni je svapski bio puno losiji od onog iz svice. a tek sto je kesica losa, majko mila affraid 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 23:40

ovdje kupljen je bas dosta mirisao po latakiji dok je kod svapskog to bilo u gotovo nevidljivim tragovima.


Zadnja promjena: grga; 09.09.13 23:50; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 23:43

e pa onda se slaže - meni je švajcarac bolji jer ima više latakije
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty09.09.13 23:54

Možda je bila odstajala duže limenka? Latakija brže slabi vremenom...
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty10.09.13 7:51

Hm, njemci su strastveni ljubitelji aromatika i filtera. Možda se za njihovo tržište blend radi sa manje latakie?
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty11.09.13 0:18

može da bude, ko zna... uglavnom to nije taj duvan koji ja znam.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty16.09.13 7:50

Uzeo ga u Camelotu i totalno sam se razočarao..Limenka je puna kocenja a ne rezanih listova duhana..Lula se pregrijava,vlaži i gasi...okus mu nije loš al me nije oborio s nogu...Probat ču još koji put..
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty16.09.13 8:36

Kao što rekoh, prvu lulu nisam niti popušio do kraja, tolika je muka to bila. Druga mi je sjela k'o budali šamar.
Prosuši ga malo, sat prije pušenja stavi ga na tanjurić i vuci polako...ali, definitivno mu daj drugu šansu...
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty16.09.13 13:10

kamarad igorrr je napisao/la:
Kao što rekoh, prvu lulu nisam niti popušio do kraja, tolika je muka to bila. Druga mi je sjela k'o budali šamar.
Prosuši ga malo, sat prije pušenja stavi ga na tanjurić i vuci polako...ali, definitivno mu daj drugu šansu...
probat ću ga onda prosušit malo..tnx
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty19.09.13 21:06

ako neces ima ko oce Wink
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty20.09.13 7:51

ssekir75 je napisao/la:
ako neces ima ko oce Wink
Kasno je saaaad...kaaaasno za sve...nemam volje,a nemam ni snage da ga mjenjam.....prosušio sam ga i sad je definitivno ukusniji...možda i zavolim Plumcake
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty20.09.13 7:58

hehehe, znam kako ti je Wink Meni je sada skroz ok. Čak sam ga i jučer za vrijeme tekme pušio i nisam se opekao...
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty11.01.14 23:05

posto ga svi hvalite, trazio sam taj duhan ali sve nekaj u stilu "svi su tu a tebe nemaaaa"..  Mad  nit u frankopanskoj, nit prek puta bobana, nit na cvjetnom u hoto-u (prizemlje na kraju ima neki kiosk), nit u vlaskoj onaj tobacco koji radi 24h..
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty11.01.14 23:38

Svrati u klub sutra pa ćeš dobiti na probu... Odmah poslije bačve...  Laughing Laughing Laughing 
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty16.01.14 21:21

nasao plumcake i vriginia no.1 u limenkama od 100g.. pozivajuci se na povjerljive izvore (danas bio kod gde goge) ovo kaj imaju je to, poslije ide po novim tj. visim cijenama (mislim da se sad krece oko 92, 93, 95 kn za limenku od 100g).

isto vrijedi i za one limenke od 50 g (mislim) da je navy flake koji je trenutno 60kn

stoga navali narode dok jos ima  na thompsona 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty08.03.14 2:18

Jel netko imao problema sa nikotinom uz ovaj duhan? Čisto me zanima da znam. Very Happy lula 
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty08.03.14 4:12

Da, mene je znao povremeno prehitit, primjerice kad ne bi bio dovoljno sit prije pušenja.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty08.03.14 11:03

Nego, sada kako se bližim kraju limenke da nadopunim originalnu recenziju:

Ovaj duhan je jedan od velikana, po mojem mišljenju, na tržištu. Paše u svako doba, aroma je dosta kompleksna da ne dosadi, kvaliteta lišća visoka.

Pakiram nekoliko limenki za dozrijevanje, definitivno.

Podižem svoju ocjenu na 5/5, ovo mi je najdraži aromatik.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty06.07.14 2:48

Duhan jako lijepog izgleda, ali masivno zakemijan.
Sad... ta kemija u ovom slučaju nije uopče loša i super paše sa latakijom, ali ne uspijevan dokučiti o kakvoj aromi se radi. (sugestija u imenu kaže šljiva, ali ima tu nešto osim šljive što mi je jako poznato, no nikako da povežem o kojem se mirisu radi)
Na žalost, sam duhan ostane prilično skriven iza te arome, tako da mi je u neku ruku i žao predivnog lišča koje izgleda stvarno visoke kvalitete.

Gori dosta toplo i po prilično je sladak duhan...
Dominira aroma Latakije i ta navodna šljiva, dok se u pozadini pojavljuje Burley... Virginia je naj slabije zastupljena po pitanju arome a Cavendish skoro pa da ni ne osjetim.

Vidim ga kao idealnog ujutro uz prvu kavicu, ili kao desert... nikako kao cijelodnevni duhan.
Za razliku od ostalih, meni je Latakija u savršenom omjeru u ovom duhanu... usudio bi se pogađati da je riječ o nekih 5 % Latakije u mješavini, ali ta aroma "šljiva" ju odlično naglasi.

Ovaj duhan treba izrazito sporo pušiti, kako bi zadržao aromu... jako je sladak sa blagim kiselkastim notama... u slučaju gašenja lule, kod ponovnog pripaljivanja ostavlja par gorkastih dimova, ali ubrzo se opet stabilizira na kiselo/slatko.

Odličan duhan za prelaz sa Engleza na Aromatike ili obrnuto.
Nebi ga preporučio početniku jer ga stvarno treba jako sporo pušiti.
Meni se pokazao najbolji u dosta prozračno napunjenoj luli, mada je u toj kombinaciji zahtjevao jedno 2-3 pripaljivanja.
Osim toga, bolji je malo vlažniji (15 minuta sušenja iz limenke je taman)... pre suh gubi dosta arome i postaje pre limunasto latakijski.

Room nota je odlična, a retrogusto dosta ugodan, te ne traje duže od pola sata.
Lula od sat i pol je meni sasvim dovoljna za ovaj duhan (neka trojka recimo).
Dobra cijena (95 kn. za 100 grama)

Ocjena 3.5/5

EDIT:
Punč je aroma koja koju nisam mogao dokučiti...sad mi je sinulo Smile
[Vrh] Go down
Rizbo
Prva lula
Prva lula
Rizbo


Broj postova : 5
Join date : 28.09.2015
Age : 49
Lokacija : Karlovac
Omiljeni duhani : H&H Magnum opus, Robert McConell Oriental, McClelland Frog Morton

Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty28.09.15 14:01

Srećom ima ga u HR!
Meni je čudno jak.
Volim povući u pluća pa sam ga pomiješao sa Virginia No1.
Virginia je dosadna, ali u kombinaciji sa ovim aromatikom dobije neki šmek.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Plumcake
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mac Baren: Stockton
» Mac Baren: Virginia No. 1
» Mac Baren: Original Choice
» Mac Baren: Navy Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: