Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Virginia No. 1

Go down 
+14
Leo
Ignoro
TheDude
picipl
nightsmoke
fićo
kamarad igorrr
gstaraz
foksieloy
mortimer
Darko
MOVESHAKER
savate
bayro
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
yankee
Gost
avatar



Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty09.06.10 23:42

Mac Baren: Virginia No. 1

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ready rubbed tobacco, manufactured from a selection of choice, ripe Virginia tobaccos, which gives Virginia No.1 a mild, sweet smoke.

Zemlja porijekla: Danska
Jakost: 2/5
Sastav: Virginia
Način rezanja: rubbed flake
Raspoloživo pakiranje: vrećica 50g, limenka 100g, bulk

Još jedan klasik od MB-a koji je predstavljen 1955. godine. Ovaj odlican duhan je svima jako dobro poznat, pa je steta da nema svoj topic ovdje u recenzijama.
No1 je blendan od raznih virginia, ponajvise svijetlih, dolazi u obliku pokidanih flake-ova i spreman za pusenje u pakranjima od 50 grama (vrećica) i 100 grama (limenka).

Ovdje se nema sta puno ni zanimljivo napisati jer je duhan svima jako poznat, a kako se radi o čistoj virginiji,odlican je za blendanje. Duhan je prirodno sladak i pomalo pikantan, a osjeti se i blaga aroma meda. Virginije su po defaultu malo teže za jezik, tako da ni ova nije iznimka, pa ako želite da vam ovo bude cjelodnevni duhan,ne puno,ali malo ipak pripazite.

Što se mene osobno tiče, Virginia No1 je među top tri duhana koja se mogu nabaviti u lijepoj našoj. Iako me se u pocetku i nije nešto dojmila, ubrzo je postala neizostavana u mom asortimanu i nje uvijek mora biti.


Zadnja promjena: yankee; 10.06.10 1:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 1:04

Istina. Upravo ova Virginia no 1. je (u nedostatku drugih sličnih duhana) izvrsna baza za blendanje duhana. Ja ju redovno koristim upravo u te svrhe i nikad do sad niti jedan blend sa ovom duhanom nije loše ispao! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 4:02

Odlican duvan, nema greske, ali, kao sto yankee rece, mora se pripaziti, nije bas za pocetnike, voli ugristi. U svakom slucaju, jedna od boljih mjesavina koje se mogu kupiti u Osijeku.
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 11:33

Taj duhan je naprosto lulaška lektira!!! Mislim da nema lulaša koji ga nije bar probao!!

uvjek mi je u rotaciji!!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 12:00

grga je napisao/la:
mora se pripaziti, nije bas za pocetnike, voli ugristi

možda upravo suprotno ?!?

... jer, kad naučiš ispravno dimiti McB Virginiju No1 - možeš reći da si postao lulaš
po mišljenju iskusnijih lulaša: obavezno preporučiti početnicima da nauče ispravno dimiti, jer, ako dim nije slatkast nego grize/peče/boli nešto ne radiš ispravno

ODLIČAN duhan - preporuka svima
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 16:20

Šejker je stari mačak - razumije se on u duhane i to što piše za virginiju - stoji!
Zna ona ujesti, ali ako pametno pušiš i osjetiš slatkoću - e onda si pravi hadžija i savladao si lulaški katekizam! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 19:14

Ja to nekako vise volim osjetiti u Navy Flakeu, e TO je medeno slatko kad se polako i lagano vuce. Samuelova Full Virginia Flake je isto jako dobra a nema toliku tendenciju glabanja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 20:07

grga je napisao/la:
Ja to nekako vise volim osjetiti u Navy Flakeu, e TO je medeno slatko kad se polako i lagano vuce. Samuelova Full Virginia Flake je isto jako dobra a nema toliku tendenciju glabanja.

Slažem se. Virginia No1 mi solo nije nešto posebno, no za blendanje je odlična podloga.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty10.06.10 22:00

Nerado, ali moram se složiti sa vama! Sama je za pušenje tako - tako, ali je vrhunska podloga za blendanje. Tek u dobroj mješavini dođe do izražaja njen "body" i slatkoća koju kao ready rubbed virginija ima!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 52
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty26.04.11 23:46

Upravo probavam ovo, nezapaljna smjesa ima miris po medu i tako nekim pčelinjim delicijama.
Brijem da je to sjajno za upušiti lulu ako stvarno unutra ima meda i pčelinjeg voska, u svakom slučaju dobro je i povoljnije po cijeni od drugih duhana ako se kupuje po 100g.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty27.04.11 0:09

Sutra se spremam kupiti limenku od 100 grama! Treba mi za blendanje, pa će kroz dva tri tjedna biti i "Orthodox mixture" u dovoljnim količinama kad se zaputimo u Osijek na regionalnu konferenciju! piva :primitive2: dva pijana

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 52
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty27.04.11 0:21

Mislim da toga nema u Frankompanskoj trenutno u tom pakiranju, ovu kutiju sam ulovio u jednom od kioska u importane galeriji kraj glavnog kolodvora, onome pravo sa pokretnih stepenica gdje je i sladoled.
Bila je ta jedna jedina kutija u izlogu, ali ne znači da nema još negdje ispod pulta.
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty18.06.11 11:59

Evo da i ja kažem svoje mišljenje o ovom duhanu.Kupio odmah limenku od 100g jer nije bilo manjeg pakiranja.Vrlo dobar duhan,na početku možda malo presladak al sam ubrzo shvatio i zašto,dva puta u tri dana sam izgorio jezik Embarassed ,šta ti je neiskustvo.
Poslije kad sam malo usporio tek tad sam otkrio kako je ovo u stvari odličan duhan,sladak taman koliko treba bit.Jedina mana šta nema nikotina koliko bi ja htio al to je već u meni problem a ne u duhanu.
Preporuka početnicima koji ne vole aromatike, poput mene,samo stvarno treba pazit jer izgori jezik dok si reka keks Sad
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty18.06.11 16:22

Dobar je to duhan, lipi moj i pošteni, samo je kao zgodna cura - nema brzanja jer se možeš opeć'!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty18.06.11 17:30

Very Happy Very Happy Very Happy e upravo tako kolega bayro...bar sam naučio pušit kako treba sa ovim duhanom.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty01.05.13 19:23

Disclaimer: recenzija na temelju jedne lule, courtesy of PKPL, ostavljam mogućnost da se kasnije predomislim.

Ovo je jedna odlična, slatka vriginia. Lako se pali, i radi fini gusti dim. Nešto mi fali još da bi ovo postala standardna virginia koju pušim, christmass cheer mi je još uvijek za to bolji, ali s obzirom na cijenu i dostupnost, ima veliku prednost pred CC u tom pogledu. Vidim zašto ste svi ustvrdili da je odlična za blendanje. Mislim da ću sigurno piknuti koju limenku.

Ocjena: 4/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty27.08.13 20:51

Oh da, odlična Mac Barenova mješavina Virginia.
Prvi put prije mnogo godina kad sam podimio lulu ovog duhana, ozbiljno sam razmišljao o tome da odem do hitne da mi danju nešto da mi sredi usta... ne samo da je ugrizlo za jezik, več mi je uništio totalno usta; čak su me i zubi bolili.
Jedno tri dana mi je trebalo da se oporavim.

nakon par godina, bila je neka frka, i uglavnom, ovo je jedini duhan kojeg su imali, pa sam mu dao drugu šansu.
Poučen prijašnjim iskustvom, jaaaako oprezno sam krenuo u seansu i napokon uspio uživati u ovom duhanu.

Ima par caka sa ovim duhanom kako bi dobili ugodan dim... a ustvari moguče je izvuči dvije skroz različite arome iz njega.

Pošto se radi o Virginiji, sa brdo šečera, poželjno bi bilo te šečere otopiti da dobimo onu pravu Virginia slatkoču, a ne izgoriti ih.

- Ako duhan izgorimo, dobit čemo aromu karamela, pa čak i neku laganu gorčinu.
- Ako duhan skuhamo, dobit čemo nevjerovatnu slatkoču, koju rijetko koja druga mješavina može dati.

Meni se više sviđa kuhanje ovog duhana, a za to je potrebno znati pušiti, te bez uputa za korištenje ga nebi nikada preporučio početniku.

Štos je u sredini lule imati relativno mali žar (ne da cijela površina lule bude kao vrh cigare!), i stalnim tampanjem pomalo ili šetati žar, ili naguravati pomalo duhan sa rubova žarnice na mali žar kako bi se održao.
To če dozvoliti da se duhan skuha oko žara i ustvari izgori bez da izgori i da otpusti aromu i slatkoču šečera Smile...malo bedasto zvuči, ali više manje je tako.
Osim toga, dobro je da je duhan malo vlažan kako bi bilo dovoljno pare oko žarnice da bi se skuhao okolo.

Ako ga izgaramo u oblacima dima i suhog ko barut, šečer u duhanu če se karamelizirati i dobit čemo tipičan miris i okus kamramela (i ujest če ako nemamo istrenirana usta)

Izgaranje naravno vuče za sobom i visoke temperature, a ne pojača aromu ili snagu, pa je vjerujem to i razlog što se mnogi opeku sa ovim duhanom.

Dakle, moj savjet je: kuhajte, ne roštiljajte Smile

Meni recimo, ovaj duhan nije legao kao duhan za podimiti kad nam se silno puši, več više kao šlag na kraju dana, kad se poželimo degustiranja u potpunom miru.

Zbog gore navedenog igranja sa žarom, preporučam lulu sa širokom žarnicom, jer je lakše šutat taj žar okolo ili nabacivati drva na vatru kad imamo prostora za manevar, no, može se i u manjim lulama pušiti, ali oprez!

Osim toga, ovaj duhan je kao stvoren za popraviti kakvu mješavinu koja vam je pre lagana ili vodenasta... 20 - 30% Virginie No.1 če svakom slabijem duhanu dat malo slatkoga i punoče, a jače duhane če spustiti malo, pa vrijedi probati.


Sve u svemu, nakon što sam ga naučio pušiti, ovo je jedan od duhana od kojih uvijek kvarat kile stoji u buksi i svako toliko sa guštom podimim lulu sa njime, mada, eto, više volim kad mu se pomoču kakvog drugog duhana u mixu usmijeri aroma i da malo definicije.

Znači, ako očekujete oblak dima iz vaše seanse, to nije duhan za vas; ali ako se zaželite slatkog hladnog srkanja i igranja sa lulom, onda teško da čete nači nešto bolje.

EDIT:
evo, ispisao pola stranice, a ništa o aromi i okusu Rolling Eyes 

Malo je teško opisati okus ovog duhana, ali da probam...

- Slatko, limunasto, medeno... izrazito jednostavna aroma, ali jako fino izbalansirana.
Treba mu par dima da se zagrije pa da počne davati aromu i slatkoču; na početku je malo pre blag, ali čim "distilacija" krene, postane predivno sladak.
Što više idemo prema dnu lule, slatkoča prelazi pomalo u limunastu kiselkastu aromu koja je isto jako prijatna.
Tokom cijele lule prati osječaj da je duhan jako lagan pa nas to može zavarati da počnemo jače i učestalije uvlačiti kako bi razgorili duhan; i to bi mogao biti razlog puno opečenih jezika sa Virginiom No.1 (ako se ne varam, to je bila greška kod mene kod prvog susreta sa ovim duhanom)
da se doda malo Burleya, dobili bi nešto između Navy Flake i Scottish Aromu bez voča.
Ovako sama po sebi, aroma ostaje dosta nedorađena... kao da skuhamo dobar temeljac i stanemo na tome, umjesto da sa njim sada napravimo neki sos za prste polizat.

U principu, mislim da ko god voli duhane tipa Scottish Mixture, Navy Flake, Mixture Modern i ta ideja aroma, volit če i ovaj duhan.
Za razliku od ovih navedenih duhana, Virginia nema ono peckanje po jeziku tipa Perique kojeg osjetimo u Škotu, nema onaj tipičan miris Navy Flake-a (ono po bačvama ili kako kažu rumu), nema 101 nijansu aromica kao Mixture Modren... znači, čisti jednostavni okus Virginie bez ikakvih dodataka, osim možda malo šečera povrh prirodne slatkoče Virginie.

Room nota i nije nešto na žalost
Ostavi dosta "zavezana" usta sa retrogustom agruma i blago nadražene pupoljke za osječaj kiselog.
Nadraženost nestane u roku od petnaestak minuta, dok retrogusto traje dobrih sat vremena.


Zadnja promjena: gstaraz; 28.08.13 17:19; ukupno mijenjano 1 put.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty05.11.13 18:47

Po običaju jedna opširna, kuharska disertacija!! Smile  Svaka čast na trudu gstaraz...
Slažem se sa svime od početka teme... Lagano provlačiti dim kroz lulu i usta, za one koji vole tu i tamo povući dim u pluća, sa ovim duhanom to mogu bez grebanja. Dim je hladan i sladak.
S obzirom da sam ga piknuo po staroj cijeni, još mi je slađi Cool 
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty20.11.13 8:09

Uzeo ga jučer kod Goge (dvojio sam između McConnellove Red Virginije i McBarena)i mogu reći na prvu lulu da je odličan, ali poučen Vašim recenzijama pušio sam ga lagano na rubu gašenja..i stvarno kod takvog pušenja daje finu slatkoću,hladan dim i ne gasi se .Jezikogrisci su čekali svaki krivi potez...bili su tu ali nisu napali...Moram jedino vidjeti kako je najbolje te rubbed flakove puniti u lulu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty06.03.14 22:42

Pošto sam čuo toliko dobrih stvari o ovom duhanu kupio sam odmah 100 gr limenku i nisam pogriješio, fina slatka aroma i hladno gori, ali ima jedan problem a taj je da grize i to tako jako da ne pušta tako lako.

Kad sam prvi put pušio imao sam skuren jezik 2 dana, nisam mogao ništa pušiti dok mi se nije oporavio. Bila bi čista petica da toliko ne grize, trebali bi napisati upozorenje na pakiranje: PAZI, OŠTAR DUHAN! lol!

Ocjena: 4/5


Zadnja promjena: Grey Wizard; 09.03.14 3:58; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty06.03.14 23:07

Very Happy

ne brini, i iskusni su se opekli sa ovim duhanom... ali nakon stotinjak grama, kad skužiš kako ga pušiti, ostane samo užitak.

Uglavnom, dobro je neko gore napisao: Duhan koj će te upozoriti ako imaš lošu lulu ili ako neispravno pušiš .

Dodao bi da je to odličan duhan za napraviti prvi sloj Cake-a na novim lulama (tvrd, suh, bez mirisa i gladak)... samo eto, uvijek oprez kod paljenja onih zadnjih par mrvica na dnu lule.
[Vrh] Go down
nightsmoke
Prva lula
Prva lula
nightsmoke


Broj postova : 94
Join date : 05.11.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty25.11.15 13:44

Jučer sam ga prvi put probao. Iako sam neiskusan pušač pušio sam ga kako ste savjetovali. Osjetio sam slatkoću, a jezik je preživio bez ugriza.
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty27.11.15 15:02

da duhan ima savršen miris i izgled u piksi to svakako, al meni je taj duhan primjereniji za blendanje nego za pušenje jer tko će ga stalno paziti - a cure ujedu i kad stalno paziš  Shocked
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty15.01.16 21:16

Pročitao sam sve što je napisano o ovom duhanu u ovom topicu i slažem se sa Gstarazom u potpunosti. Način na koji ga on "kuha" je idealan način i nema straha da bi se mogao opeći jezik. Dobro, moj jezik je već odavno prepariran i impregniran tako da ga rijetko što može iznenaditi, ali govorim mlađim pušačima, da ne ponove greške koje su također moguće, a koje su također dobro opisane!
Dakle, ne pušiti ga kad vam se puši ovisnički, nego navečer, ili kad se ima vremena sat - dva posvetiti pušenju.

I moj mali dodatak; najbolje se puši u Kamaradovoj kipar keramičkoj luli, jer i ona još malo ohladi dim. Dakle, samo pametno, polako i od Kamarada nabaviti keramičku lulu!
(Ajgore, za proviziju oko reklame ćemo se dogovoriti! bounce )

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
TheDude
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
TheDude


Broj postova : 116
Join date : 27.11.2017
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Dark Twist, Half & Half, Orlik Dark Strong Kentucky

Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty01.12.17 18:39

Odličan okus i aroma, ali ovaj duhan mi ubio jezik, nepušljiv mi je koliko grize. Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Virginia No. 1 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Virginia No. 1
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake
» Virginia vs. Burley vs. Cavendish
» Robert McConnell -- Red virginia
» Dunhill Three Year Matured Virginia
» Old Virginia Tobacco Company: Williamsburg

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: