Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Virginia No. 1

Go down 
+14
Leo
Ignoro
TheDude
picipl
nightsmoke
fićo
kamarad igorrr
gstaraz
foksieloy
mortimer
Darko
MOVESHAKER
savate
bayro
18 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty01.12.17 23:40

MOVESHAKER je napisao/la:


... jer, kad naučiš ispravno dimiti McB Virginiju No1 - možeš reći da si postao lulaš
po mišljenju iskusnijih lulaša

Šejker ti je dao davno odgovor.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 0:16

Dragi lulaši,
čak mi se sviđa ovaj duhan, unatoč prvom dojmu, ali ponekad mi se lula pregrije. Smile

Pušim ga iz malih billard ili lovat lula jer takve su mi najdraže. Imam jednu veću, ali u zadnje vrijeme je ne koristim puno. Nekoliko puta sam uspio doći do kraja bez drame, ali nekad jednostavno nakon 2 dima lula bude vrela.
Pretpostavljam da to ima veze sa punjenjem lule ili vlažnosti duhana, ili?

Osim prilikom prvog pušenja, jezik mi je neugrižen, zdrav, pa valjda ipak nešto radim dobro... Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 3315364359
Prije punjenja protrljam duhan kroz ruke malo da se raspadne flake i ostavim neko vrijeme da se malo osuši, 5,10 min. Doduše lula koju koristim je nova tj. polovna i nema cakea još (4,5 pušenja), možda to utječe?
Molim savjet Smile

Možda da probam neku drugu virginiju, vidio sam u trafici Ashton Gold rush, kakav je taj? Nisam našao recenziju ovdje...
Vidio sam i Red Virginia, ali 100g pakovanje i piše tamo Virginija/perique.
Sviđa mi se blaži okus virginije, a stan ne smrdi nakon pušenja. Ashton Artisan's blend mi je odličan, ali pušim ga kad sam vanka negdje.

Nadam se da nisam dosadan,
pozz
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 12:20

Nisi dosadan nikako. Dugo nismo govorili o Virginiji. Ja je npr. jako volim, takva kakva je. Moraš se naučiti polako polako polako je pušiti. Mene je prvih deset lula svaki put opekla, a onda sam dvije velike limenke popušio bez problema. Mali problem je možda u tome da nema kejka pa se lula više zagrijava, možda i to peče. Samo polako i smireno.
Kada naučiš pušiti Virginiju No. 1 možeš reći da si ekstra lulaš. Smile
Još jedna stvar iz mog osobnog iskustva je da se na neke duhane treba naviknuti, dakle, naći koja im lula paše, koje doba dana, koja vlažnost i koji tempo.
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3049
Join date : 23.01.2016
Age : 52
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 12:50

Probaj Orlik golden sliced, zlatna virginia u flakeu, mozes surgat ko lokomotiva nece te ugrist, po meni najbolja virginia na trzistu, ali o ukusima...
Sta se tice recenzija, duvane koje nemas ovde pogledaj na [You must be registered and logged in to see this link.](link)
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 15:09

Malo periquea u Virginiji samo zaokruži okus, a ne osjeti se. Probaj od ashtona bolje consumate gentelman koji je blagi Englez.
Nisam neki fan cistih virginia, ali plavi capstan je odličan.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 15:11

Ignoro je napisao/la:

Možda da probam neku drugu virginiju, vidio sam u trafici Ashton Gold rush, kakav je taj? Nisam našao recenziju ovdje...

Nisi dosadan uopće, ali Ashton Gold Rush je jedan od lošijih Ashtonovih duhana. Uzmi ili Artisan Blend ili Consommate Gentlemana, njih imaš u Frankopanskoj, 95 kuna limenka, ali se isplati.

Leo je napisao/la:
.
Kada naučiš pušiti Virginiju No. 1 možeš reći da si ekstra lulaš. Smile
.

I sa ovim se slažem i potpisujem!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 15:17

Consumate ću probat kad potrošim Savinelli eng. ili Artisans blend. A Orlik nisam vidio u gradu, ima li ga u Hr ili se naručuje?

Probat ću punit pola lule, pa pomalo, jer pred kraj mi obično sve bude ok...
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 15:20

bayro je napisao/la:
Ignoro je napisao/la:

Možda da probam neku drugu virginiju, vidio sam u trafici Ashton Gold rush, kakav je taj? Nisam našao recenziju ovdje...

Nisi dosadan uopće, ali Ashton Gold Rush je jedan od lošijih Ashtonovih duhana. Uzmi ili Artisan Blend ili Consommate Gentlemana, njih imaš u Frankopanskoj, 95 kuna limenka, ali se isplati.

Leo je napisao/la:
.
Kada naučiš pušiti Virginiju No. 1 možeš reći da si ekstra lulaš. Smile
.

I sa ovim se slažem i potpisujem!

Artisans blend mi je najdraži koji sam do sad probao, ali htio bi tu Virginiju malo istražiti, jer je blaža ustvari...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 15:21

Moraš naručiti. Imaju ga na SP-u, u limenkama po vrlo OK cijenama.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3049
Join date : 23.01.2016
Age : 52
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 17:04

Samo da nadodan, u Orliku nema periquea, bez obzira sta pise na 'tobaccoreviewu'. Nakon stotinjak popusenih limenki usudjujen se to ustvrdit
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty05.11.18 20:36

Mogao bi naručiti Orlik, a na carini ako odluče naplate PDV ili ide nešto posebno na duhan?


a wranjo, Capstan ima kod nas ili?
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2047
Join date : 23.08.2016
Age : 36
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty06.11.18 0:07

nema, ali ima ga na smoking pipes.
ukratko sto se tice narucivanja sa smoking pipesa-ako naručuješ iz bulka (rinfuze) uzmi max. 8 unci i trebalo bi proći ispod radara (carine). ako naručuješ u limenkama, uzmi max dvije od 50grama ili jednu od 100 grama ili 8 unci, ovisno o proizvođaču. duhan na smokingpipesu je puno jeftiniji nego kod nas tako da ako i platiš pokoji put carinu, bit ćeš dugoročno u plusu.
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty06.11.18 0:19

wranjo123 je napisao/la:
nema, ali ima ga na smoking pipes.
ukratko sto se tice narucivanja sa smoking pipesa-ako naručuješ iz bulka (rinfuze) uzmi max. 8 unci i trebalo bi proći ispod radara (carine). ako naručuješ u limenkama, uzmi max dvije od 50grama ili jednu od 100 grama ili 8 unci, ovisno o proizvođaču. duhan na smokingpipesu je puno jeftiniji nego kod nas tako da ako i platiš pokoji put carinu, bit ćeš dugoročno u plusu.

Naručia sam 2 x 50... Onaj Orlik i Escudo ili tako nekako... Hehe, interesantno je kako ne osjećam toliko ovisnost o nikotinu otkad lulu pušim umjesto škije, ali čini mi se da postajem ovisnik o šopingu...
dado
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty06.11.18 9:37

Tako to ide... Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 2235064407 sreća dok postoji on line kupovina, i dok su još zakoni, koliko toliko labavi što se tiče pušenja
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 900
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty30.03.21 21:34

Kako redom isprobavam nove duhane, tako mi se širi spektar. Prvi puta sam ga probao prije tri dana i ulazi mi u favorite. Bit će da sam naučio polako dimiti od početka, mada sam bivši pušač cigareta, ali sam imao pauzu oko 1,5 godinu do prve lule. Prvi duhan mi je bio MB škot jer se može nabaviti kod nas na kojem sam se učio i krenuo u čaroban svijet lule. Sada se ne mogu nadiviti svakom novom duhanu kojeg probam, jednostavno me oduševe. Jedino sam uspio filtrirati teške aromatike, to mi ne leži od početka, probao sam nekoliko, ali...

ssekir75, Polerouter, v.milan, Vortimejovrh and PerB like this post

[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 39
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty30.03.21 23:12

Meni je isto dobar i odlično je šta ga možeš kupit u Hr, ali mi je malo 'naporan' pa ipak radije posegnem za Capstanom ili Orlikom... Odlične preporuke sam dobia ovdje iznad, baš čitam sad...
Danas sam zapalio lulu Capstana nakon dužeg vremena, stigla pošiljka od Estervala za Tonća i mene... A probat ću opet MB Virginia za koji dan, samo treba pričekati da mi jezik malo ojača, sjećam se da je bio sladak dosta i mirisao kao da ima meda... Baš me zanima dojam s odmakom.

Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Virginia No. 1   Mac Baren: Virginia No. 1 - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Virginia No. 1
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake
» Virginia vs. Burley vs. Cavendish
» Robert McConnell -- Red virginia
» Dunhill Three Year Matured Virginia
» Old Virginia Tobacco Company: Williamsburg

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: