Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula

Go down 
+3
bayro
Davorin
--muki--
7 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty16.07.10 9:13

jucer sam malo brusio usnik i zarnicu sa slika na ovoj stranici:
https://www.dimlule.com/tips-and-tricks-f16/izrada-lula-t733-105.htm

pero je jako grubo odradjeno u startu i necu ga moci izgladiti brusenjem jer jednostavno ne smijem toliko skinuti materijala (prelabavo ce drzati spoj) tako da cu ga na zalost morati ostaviti tako kako je sada djelomicno sredjen (osim ako netko ima bolji prijedlog kako da popunim rupe pa da pero onda brusim da na kraju ispadne glatko (no cijela prica sa perom me ne sekira - moze ostati i ovako)...
dok su radili vanjski dio usnika su mi napravili nekoliko rupa prilikom tokarenja tako da sam to sa 400, 800 i 1200 gradacijama izvukao van dosta dobro... (brusni papiri su bili mijesani - 400 za drvo, 800 i 1200 mokrobrusni)... jednako tako sam morao srediti i usnik uz samo "dugme" jer su ostavili i taj dio dosta grubo... sad je to sve o.k. i mogu reci da sam dosta zadovoljan ... cijeli usnik je mat i mislim da cu ga morati jos malo fino brusiti da dobijem kompletno uniformnu povrsinu ali mat...

da li je to dovoljno fina gradacija brusenja da bih ga mogao poliranjem izvuci?????

drugo - zarnica je prilicno grubo izbusena i cini mi se da im alat za busenje nije bio bas najostriji... tako da sam brusio i zarnicu (da dobijem pravilan okrugal oblik i skinem rupe i utore koje je alat tijekom busenja doslovno otkinuo) - gradacija brusenja je bila 80 i nakon toga 400... mislim da cu jos ipak morati brusiti sa 80 da dobijem jos bolji okrugli oblik samo zarnice (danas kada sam ga pogledao pod dnevnim svjetlom vidim da jos nije sasvim okrugao)... i pribavit cu gradaciju oko 220 za korak izmedju mada kako vidim, ne cini mi se da je apsolutno nuzno....

kako i da li brusite dno zarnice....????

rub na spoju zarnica i kora plateauxa cu morati lagano zaobliti da skinem dijelove kore koje je alat zakinuo prilikom ulaska u drvo... razmisljam jedno 2mm??
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8266
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty16.07.10 13:37

Sve to učini..... Very Happy usnik ne treba brusiti ničim sitnijim od 800. Loša obrada žarnice je standardni problem ako se koriti dlijeto za bušenje, tj dvije oštrice- ali o svemu tome sam već pisao....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty16.07.10 13:50

jasno mi je za dlijeto - zato ste i rekli da se koristi (ako je moguce) glodaci alat sa vise reznih povrsina...

o.k.... onda cu jos malo precesljati sa gradacijom 800 po usniku da skinem ono sto mi se jos ne svidja a zarnicu jos malo dovesti u red i sutra idem rezati viskove vrijesa pa da pocnem polako oblikovati...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty25.07.10 11:14

pitanje: kako polirati koru od plateaux-a i na kraju kako nanijeti carnaubu... hvala...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Gost
Gost
avatar



Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty25.07.10 13:03

Kaj jos nisi zgotovio tu pipu? Hebate, bojni brod bi vec slozio a i nisam mestar Smile
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17137
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty25.07.10 20:40

Fakat, svaka čast tvom entuzijazmu, ali do sad si mogao sastaviti Petra Krešimira IV i još eskadru eskortnih brodova ne jednu pipu!
Ugledaj se na Matu. Šuti i radi! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty25.07.10 20:45

Keko je napisao/la:
Kaj jos nisi zgotovio tu pipu? Hebate, bojni brod bi vec slozio a i nisam mestar Smile

....
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty25.07.10 21:11

gospodo - svaka Vam cast, postujem Vas i cijenim, no ne vidim zasto bi brzina izrade kojom radim trebala biti problem...
Mato je pribavio materijal prije mene i vec je bio u postupku pribavljanja drugoga a i treci mu je na putu... dok je meni na putu bila prva klocna njemu je vec treca posiljka materijala bila u procesu narucivanja... da ne pricam da je Mato daleko vise toga procitao i daleko duze od mene u svijetu lula... tocno zna sto hoce, barata podacima koji meni nisu ni u peti... jos ja dosta graha moram pojesti da bih dosao na razinu znanja i na razinu kolicina podataka kojom raspolaze Mato u svojoj glavi....

molim Vas da me shvatite da ne zelim nikoga niti vrijedjati niti optuzivati vec zivjeti i druziti se sa Vama na ovome forumu...
moj budzet je opterecen sa kreditom za stan i vrijeme sa klincem koji trazi svoje... da li trebam da ovdje stavim moju financijsku konstrukciju da shvatite da je dovoljno teska, i da sam nategnut do krajnjih granica, onemogucava me da brze narucim ostatak materijala koji mi fali (ploce za poliranje za koje mi ne pada na pamet da dam 300kn po komadu ako ih mogu dobiti za 30kn/kom plus postarina).... sta da ja radim sto moram kemijati oko financija i cekati da mi dodje pravo vrijeme da narucim sto mi treba...
da li me se zbog toga treba prozivati ili praviti od toga opci cirkus... ljudi, ja ne mogu brze, da li je to zlocin...
shvatite me - meni nije lako istresti 500kn za materijal pa onda opet 300kn za ostatak..... pa necu vlastitom djetetu otkidati od usta ako ne mogu...
zao mi je sto mi se cini da se o meni misli da malo radim a puno pricam - na zalost, u vrijeme kada sam financijski mogao, sam daleko vise radio (ali zato jednako pricao Smile ).. i nikome nisam stedio pomoci (u jednom drugom periodu moga zivota) tamo gdje sam svojim znanjem i iskustvom mogao...
polje izrade lula mi je strano... stolarija i rad sa drvetom nije... treba povezati ta dva polja...
to treba proci... kako ja volim pricati, volim i pitati jer sam tako naucio... jednom davno je jedan moj ucitelj rekao da ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori... ja pitam ako nesto ne znam ili ne razumijem ... tako je bilo odvajkada.... u ovome hobiju su pogreske, za moj kucni budzet, skupe... ja sebi ne mogu priustiti da nesto napravim pogresno... zato moram postaviti hrpu pitanja prije nego mi se u glavi potpuno iskristalizira sto tocno moram napraviti.... i tako, opet nemam garanciju da necu napraviti pogresku....
...

ove godine ako budem uspio napraviti dvije do tri lule to ce biti podvig.. trenutno ne mogu vise ne zbog vremena vec financija... vec sam prije rekao da ovo za mene nije trka vec uzivancija...

jos jednom apeliram i molim.... nemojte me zekiti oko moje brzine... ona je na zalost rezultat previse parametara s kojima nisam sretan i tim vise me jace boli kad me netko oko toga, cak i u zezanciji podbada... da mogu brze, isao bih brze... nemam tri lijeve, iako sam ljevak.. i sam sa svjestan da sam od pocetka izrade prve klocne mogao vec tri komada napraviti minimum .. mogao sam bez problema... ali nisam... nadam se da me shvacate i da je sada jasnije zasto je sve tako kako nazalost je... zasto toliko pitanja i cekanja... ...
znaci opet ponavljam, nemojte ovo shvatiti kao napad...... svatko ima svoj ritam i pravo na njega..... ja sa svojim ritmom izrade nikoga niti vrijedjam niti napadam... ako ikome time idem na zivce ili smetam - slobodno recite i uklonit cu se sa foruma... nije mi nikako cilj nekome ici na zivce ili nesto jos gore vec nauciti kako se radi, druziti se...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 9:12

Muki, svaka cast! Trudis se, trsis se i ide ti. Samo ti radi, nije vazna brzina, vec ucinjeni posao. S druge strane, ovi komentari nisu zlonamjerni, vec se ljudi zezaju, sto nekada covjek moze osjecati kao podbadanje. Uglavnom, ak ti to kaj znaci ja sam uz tebe, a vjerujem i 99,9% ljudi na ovome forumu. Drz se i samo naprijed!
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 9:26

G.S - hvala puno - to mi puno znaci... ma znam da komentari nisu uopce zlonamjerni...
ovo moje sa novcicima i vremenom je nesto s cime nisam imao prije problem... u zadnjih par godina sam prisiljen s time se boriti i situacija prilicno izgleda kao "stjeran u kut"... znajuci da sam prije mogao uglavnom kako mi je trebalo a sad ne mogu to me jednostavno boli i osjetljiv sam na to... evo samo jednog primjera - trenutno prodajem neke elektronicke dijelove koje sam procijenio da mi nece trebati (ili nece trebati u ovolikoj kolicini koliko ih imam) da imam vise na raspolaganju za klocne jer sam drugi materijal uglavno sredio i pribavio.... cak je i najnuzniji alat ili doma ili na putu da dodje doma...
ne znam da li me shvacate...
znam da mogu ali su mi ruke i financijski i vremenski (trenutno daleko vise financijski) vezane i jednostavno ne mogu dalje od toga a ni brze....
to je za sada tako dok se nesto ne promijeni...nadajmo se da hoce i da onu crnu prognozu od dva primjerka do kraja ove godine, budem visestruko premasio iako trenutno ne vidim kako bi to bilo moguce ....
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17137
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 10:49

Ma sve pet Muki!
Malo se zezamo, nema tu nikakve loše namjere. Samo ti radi lule kako stigneš i možeš! Ma valjda si do sada shvatio da se svi na forumu zezamo, ali to je uvijek dobronamjerno, a što ti je i naš genaral iz Šenkovca 6.licka lijepo napisao! piva

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 10:57

bayro - hvala na razumijevanju... znam da je zeka ali mi je vise muka sto moram toliko "pimplati" ... jednostavno ne ide brze....
Smile
lijep pozdrav....
Smile
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17137
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 11:00

Ma radi kako možeš i koliko možeš. Pa cilj je da se zabaviš, opustiš i nešto naučiš, da bi na koncu dobio lijepu pipu. Sve ostalo je nevažno! Samo lagano; po planu i programu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 11:24

yes... upravo to Smile
mozak na pasu i lagano koliko ide...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Gost
Gost
avatar



Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 14:21

Muki,uz tebe smo!

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 14:47

Svi smo mi Muki!
lol!
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 21:05

ajoj... Smile

u neku ruku i jesmo ... sve nas pere ova kriza - nekog manje a nekog vise...

no dobro - pobjegosmo mi u offtopic - da li mi netko zna reci kako staviti carnaubu na koru od plateaux-a....?
Smile

hvala decki na potpori... puno znaci....
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8266
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 21:37

muki, ovo je forum i ozbiljan i za zezeanje---- prema tome ako nije zlonamjerno, a nije, nitko se ne ljuti nego prihvača zezenciju. A sada odgovor.... nikako, platou se dobro iščetka i to je to. Struktura je rupičasta i nepravilna i nekakvo fino poliranje ne dolazi u obzir. Ima više načina nanošenje carnaube. ja to radim na dva načina.... ili otopim malo carnaube, zagrijem platou i polako nanosim kistom- onda zagrijavam dok višak se ne otopi i polakom obrišem višak krpicom. Kada finalno poliram carnaubu poliram i taj dio.... ili polako stružem komad carnaube na tu površinu i polako zagrijavam s pištoljem i poliram kada je gotovo. Prvo je brže, a drugo štedi carnaubu..... finalni rezultat je jednak..... Slobodno pitaj ako što treba....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 21:50

Davorine - hvala puno... mislim da cu probati naribati carnaubu na neku trenicu pa nanijeti i lagano zagrijavati na vec zagrijani vrijes da upije... .. mislim da mi je to nekako sigurnije od onoga provg predlozenog nacina (barem za prvi puta)........ puno hvala Smile
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8266
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 21:52

Ma ribaj na samom platou, bez brige neće mu biti ništa- pazi samo da polako zagrijavaš s pištoljem....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty26.07.10 21:54

budem, to je jos jednostavnije... ima otac podesivi pistolj (moze ga se fino regulirati) - pazim da ne bude previse da ne izgubi svojstva.... Smile

hvala...


edit: da li je problem ako koji komadic carnaube pobjegne u zarnicu i upije se tamo u drvo prilikom zagrijavanja???? znam da se ona koristi i u prehrambene svrhe ali pitam za svaki slucaj...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Gost
Gost
avatar



Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty27.07.10 10:18

Muki covjece bozi!
Moja recenica je bila kratka i zavrsila je smailicem, a ti od toga slozio cijelu dramu. Da dramu!! Tragediju u 3 cina. Halo, zafrkavao sam se.... Radi sto zelis, koliko dugo zelis, ali mi nemoj pisati jadikovke i drame jer svu mi nosimo svoje "krizeve", a ovdje smo prvenstveno radi druzenja i dobre zabave. Uzivaj u izradi lule i pusti crne dane Very Happy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8266
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty27.07.10 11:38

Nije, bude lijepo izgorila,,,,
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty27.07.10 14:57

Davorin je napisao/la:
Nije, bude lijepo izgorila,,,,

hvala puno Smile

Laughing
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 49
Lokacija : osijek, HR

Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty20.08.10 8:17

gdje se mogu naci oni prstenovi od akrilne plasitke sto se stavljaju kao ukras na usnik... crni, bijeli???

da li se to tokari iz sipke ili ih se moze negdje naci u plocicama?

hvala na odgovoru...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Sponsored content





Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula   Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Tehnicka pitanja za iskusne majstore izrade lula
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Bravo majstore!
» Proces izrade corn cobica
» Predstavljanje i par pitanja:
» Pitanja za Velikog Strumpfa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: