Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture

Go down 
+11
Marin Split
Nunki
Sunka
pipeclubsi
bayro
gavran11
LenkoSmrk
Leo
Davorin
Antiša
savate
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty10.08.10 11:38

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vintage Mixture is a supurb Danish Mixture blended to perfection with natural Virginia from the best areas in Malawi and Virginia in the United States and ripe burley from Mexico and Kentucky. To achieve the delicate mildness they have added mild black cavandish. The burley tobaccos have been pressed into cakes and matured, and after cutting the slices are rubbed up. The Virginia leaves have been cut in a broad cross cut to please the eye and palate. The unique blend has been enhanced by a subtle note of natural sweetness yeilding a mellow rich smoke.

Zemlja porijekla: Danska
Sastav: burley, black cavendish, virginija
Jakost: 2/5
Oblik: grubo rezan
Pakiranje: limenka 100g
Mjesto kupnje: Havana Shop Zagreb

Prilikom paljenja lule, osjeti se lagani okus lješnjaka, koji se pretvara u kokos koji zatim poprima okus odležane virdžinije oplemenjene prešanim burlijem, a plavičasti dim koji se ispuhuje kroz nos ima miris toskanskih parfema za oplemenjivanje prostora iz 1800.

Dobio sam ga od frenda na poklon, mislim da ga je ubo’ u Parisu, na aerodromu. U svakom slučaju, najbolji aromatik, kaj sam pušio. Room note, mrak, bar tako kaže moja žena jer ne radi frku. Okus, ne pretjerano sladak, tako da se može pušiti cijeli dan, što trenutno i radim. Iako je Danac, ni približno nije sladak i kolačast kao ostale njihove recepture koje samo zagade lulu. Dapače, imam osjećaj k’o da je prirodni aromatik, ali sumnjam…

Puši se do kraja, savršeno, a u luli ostane samo popeo, što je iskreno govoreći za mene nevjerojatno, pogotovo ako uzmemo u obzir da je to aromatik.

Ocjena: 5/5

heavymetal
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty10.08.10 12:15

"Broad cross cut" je široki rez po dijagonali. Kod drveta je riječ o tome da se reže/pili pod pravim kutem u odnosu na 'grain', a vjerojatno je to slučaj i kod tvoje Virginie (list duhana je rezan na takav način).
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty10.08.10 12:32

Antiša, odličan, 3!!! sijedi!!! Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
Gost
Gost
avatar



W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty28.09.10 19:40

moje mišljenje o Larsen vintage mix:
Lijepa ambalaža, krasan miris kod otvaranja. Jako "lagan" pri pušenju (možda čak i premalo aromatičan, ako je to moguće), može se stvarno pušiti cijeli dan (kao što je već rečeno). Vjerujem da je nemoguće da nekoga "ujede" i zagadi lulu, i uz sasvim pristojan room note mislim da je prikladan i za apsolutnog početnika. Mrvicu preskup (čini mi se) za ono što nudi, platio sam ga cca 165 Kn, uglavnom zato što imam vrlo mali izbor u bližoj okolici, a recenzije su redom vrlo povoljne, pa rekoh da probamo... Osobno mišljenje o nekom duhanu najviše baziram na malo neobičnom kriteriju: mirisu koji mi nakon pušenja ostane u brkovima (OK, ne moramo baš svi biti normalni Wink ), i to je područje u kojem je ovaj duhan podbacio. Nakon pušenja imam dojam da sam pušio... ništa. Inače, osim toga i (možda) cijene, odličan duhan. Eto, toliko od još jednog početnika - pozdrav svima.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty28.09.10 19:41

upravo tako, latakija se obično puši na kraju....

ovo ti je odlično... s brkovima, ali zašto ne, na kraju puši se radi gušta... Cool svatko gušta na svoj način...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty05.11.10 20:57

Malo da dignem ovu temu iz mrtvih jednom zanimljivom činjenicom...

Baš me zanima da li će ovo itko od starijih lulaša znati objasniti...

Volim ovaj duhan, super miris, pogodan za svu živu okolinu Smile

Upalim lulu... Povučem dim, prvi, drugi... Mmmm baš fino sladkasto....
Pušim ja tako i uživam, kad ono lula ugasne. Nije to neko čudo, ja obavezno trošim oko 5-6 šibica po luli, posebno u društvu.
Pripalim opet, a okus duhana odjednom skroz drukčiji, promjenio se iz temelja.
Promjena je nagla i ne dolazi postepeno nego odmah nakon prvog ponovljenog pripaljivanja.

Znači to je nekih 20-30 minuta nakon početnog paljenja kad mi lula prvi put ugasne.
Dotadašnji fini, lagani slatkasti okus i miris postaju ugljenasti, bez imalo sladkoće i arome...

E sad, pošto je promjena tako nagla sigurno je u pripaljivanju stvar, no sve napravim najobičnije sa običnom šibicom, ko i kod prvog paljenja...

Ako netko sluti što to krivo radim, a očito nešto krivo radim, volio bih da mi pomogne.

Možda previše zagrijem duhan pa on promijeni okus,
možda je stvar u punjenju gdje mi gornji, gušće punjeni sloj, ima bolji okus,
a možda je stvar u previše pepela u lulu, mada čisto sumnjam,
dok je možda duhan začaran i podnosi samo početno paljenje,
a možda su i u šumi, ko zna... bor
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty05.11.10 21:11

Iz mog iskustva, iako nisam stariji, trebaš češće tampati (pritiskati) i to nježno. Jedan od razloga tomu je i previše zagrijavanja, ali ako je pravilno punjena lula u pravile se ne pregrije ako ne saugaš ko Monika, ovaj, sauger.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty05.11.10 22:10

bravo Leo, točna opservacija... pravilo je, ako se želi dugo sačuvati aroma duhana, ne pregrijavati ga, znači polako pušenje....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty08.11.10 13:26

može biti problem u tampanju,... ali s druge starne svako doživljava duhan na svoj način!!

Meni je ovo jedan od dražih, već neko vrijeme, i nisam u njemu primjetio velike promjene, prilikom pušenja. Po mom iskustvu svaki duhan mijenja okus s pušenjem.

s druge pak strane nikad ne ostavljam ugašenu lulu duže od 15ak minuta, jer više manje svaki duhan mi nakon tolko stanja ima peckavi i kiseli okus zbog kondezata.
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty12.12.11 21:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jel ovo taj duhhan, o kojem priča topic? Smeta me, što ne vidim, da na piksi piše "vintage mixture". Imam žeju na isprobam, taj "Signature- Vintage Mixture", ali u Kompas-shopu imajo samo taj na slici. Možda sad postoji samo "Signature", a radi se o ostom blednu?
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty12.12.11 21:42

To je taj, negdje sa strane piše...Meni kao početniku lani je strašno sjeo. Sad mogu reći da je sasvim fin aromatik
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty12.12.11 21:58

Gavran, hvala za potvrdu. Sv. Nikola je "donesel" OC, a Božičeku več pišem Fučkanje .

Gledam ja u Shopu piksnu, vrtim je u ruci, več sam probal, dal se može skunut ovo blentavo upozorenje pa morti
tam negdje piše , "Vintage Mixture". ali nula bodova.
Teta me uplašeno gleda, kaj ju bum ve još pital,
Ali nisem je štel gnjavit, sem si mislil, da sirotica nemre znati svega.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty13.12.11 11:34

Je. to je isti blend, samo Larsen se zna "izgubiti u prijevodu", prečesto mijenja ambalažu , pa i za razna tržišta ima različitu kutiju za isti blend, (što po meni baš marketinški i nije najpametnije, ali neću ja raditi račun po tuđem džepu), pa dolazi do ovakvih situacija.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty31.12.11 9:22

Posle tjedan dana pušenja ovog duhana, mogu da reč, da je to blizu svetog grala izmedju pristupačnih aromatičnih duhana u mom radiusu 30 km.

Prosto ga obožavam, kad mi on dojadi (nadam se da neče tako brzo), več se pitam dal još nešto tražiti više od aromatika.
Sledeči kojeg ču još sigurno probati vrlo skoro, a ima ga u okolini jest "1864 Perfect Mixture".
Ali "Signature" je postavio "letvico" tako visoko, da sumljam, da je neki aromatic može preskočiti, a nadam se, da si i to jednom desi.
[Vrh] Go down
pipeclubsi
Prva lula
Prva lula
pipeclubsi


Broj postova : 47
Join date : 01.03.2008
Age : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Omiljeni duhani : Black Mallory

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty01.09.12 16:20

Od aromatika to mi je jedan omiljenih.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty02.09.12 8:39

pipeclubsi, od larsona meni najbolji, ali ga je No.2 preskočio na piramidi, i on sad uživa na tronu aromatica, a ispod njega se naguravajo OC i Signature Smile

Ako joč No.2 od Reiere nisi probao, trebaš puffy
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty27.12.12 2:46

Da i ja nadodam svoje mišljenje. Uzeh ga premišljajući bi ili nebi. Cijena malo manje od 17 eura za lijepu limenku od 100 grama. I nisam pogriješio. Meni paše jako, jako. Relativno vlažan duhan ali mirisom očarava. Jedini koji mi ima miris isti zapaljen i nezapaljen. Probavši njega i neke druge "jeftinije" aromatike, razlika je nebo i zemlja. Ovdje osjećam tako finu notu trešnje ili višnje koja je sparena sa duhanom, a ne neka jeftinoća od duhana koja je ovlaš umočena u neki kemijski mirisni čušpajz.

Puši se fino, ne grize i ne zagrijava se previše. Više voli da je sabitiji nego da je rahlije natrpan u luli. Neka lula mu više odgovara, neka manje. Po meni, koji i nisam neki obožavatelj aromatike, ovo je predivan duhan. Kupljene 3 limenke nanovo i već je jedna pri kraju (malo je i podijeljeno uokolo). Ko želi probat aromatik neki laganiji ili krenut pušit lulu, ovo je preporuka moja. Da napomenem ponovo, lako se puši, ne zagrijava se previše, fini okus, fini miris u sobi u dimu, ne grize jezik, trpi jače nabijanje duhana u luli, može se cijeli dan pušiti. Na mojoj ljestvici od 1-5 dajem mu ocijenu 4,02


[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty27.12.12 15:07

Sunka, među aromaticima jedan boljih, meni je bio dogo no.1 , kod mi šior Bajro ne reče, da trebam kod Dreiera i njegovu No.2 probat. I tako kod mene odmah Signature pao.
Isto i tebi želim, da ako si u Gracu posjetiš Dreier-a PipeShop, i uzmi Mein No.2.

puffy
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty08.01.13 13:53

Meni on najbolje i u suštini jedino dobro leži kad ga pušim iz relativno 'neutralnih' lula, meershaum, dead root (jako uslovno), morta...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty28.01.13 22:15

Evo ja ga pusin iz morte i moran priznat da ovo definitivno nije za mene, bojin se samo da mi mortu ne usere i drago mi je da ga nisan nikad kupija. Jednostavno mi je prearomatican i toliko se trudin izvuc neki gust iz njega i neku punocu okusa i onda mi pregrijava i slini po luli...
Skoro pa da ga nisan prosuja iz lule. Bez uvrede svima koji ga vole al ja brate nisan.
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty29.01.13 7:36

Provao sam ga na jednom druženju Kvarnerske filijale i duhan mi se na prvu svidio - fino miriše po otvaranju limenke, room note je izvrstan, relativno dobro se i puši, pa sam ga odlučio kupiti u Sloveniji (Kompas Shop na granici), ali nakon par puta....uvijek postoji to prokleto "ali" - 1. voli ugristi za jezik, 2. aroma duhana mi je u najmanju ruku čudna tj. imam osjećaj nekakve isuviše umjetne arome trešanja/višanja, 3. ostavlja intezivan miris unutar lule (@Marin, ne vjerujem da će ti upropastit lulu, ali da ostavlja miris ostavlja).
Ukoliko ga pušimo zbog okoline onda je to odličan duhan - i više nego odličan, okolina će vas itekako voljeti, no za moj gušt "Ne, hvala -popušit ću limenku do kraja, žao mi bacit 17 EUR, ali da ću ga opet kupiti - sigurno ne".
Btw. iako sam relativno novi u svemu ovome sve više i više počinjem odbacivati aromatike i lagano prelazim u društvo engleza/latakijaša.

[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty29.01.13 8:09

Bas to je i meni bilo, jednostavno previse tresnje/visnje, te umjetne arome. A da ti buden iskren cak mi nije ni ukucanima prija jer je na momente bilo puno te "kiselkaste" vocne arome.
I naravno, ukusi su drugaciji i to je super zato i volin kad se oglasi sta vise ljudi i da svoje misljenje. Evo sad san zbog PKPL ( jos jednom da naglasin koliko je to dobra akcija!!! ) ima priliku probat recimo McClellandovog Grand Marniera koji je na tobaccoreviwsu jedva dobija prolaznu ocijenu, a meni je bas super prija, puno bolje od WOL-a... Sta reci, cudno je to kako su ukusi drugaciji.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty29.01.13 8:16

na bilo kakve review stranice ne bi trebalo obracati previse pozornosti.
naime, vec je vise puta ponovljeno, ali ponovit cu opet; dozivljaj duhana je IZRAZITO individualan i uopce ne cudi sto misljenja budu oprecna. to je jednostavno tako.

to se vrlo lako moze obrazloziti i na nacin da i nama samima isti duhan nekad bude odlican, a kasnije ga vise ne mozes pusiti...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty29.01.13 8:38

Pa da, upravo to piva i obratno, nekad ti nesto ne sidne na prvu, a posli zalis sta si propusta...
[Vrh] Go down
mariv.photo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
mariv.photo


Broj postova : 189
Join date : 27.11.2012
Age : 41
Lokacija : Matulji
Omiljeni duhani : RMC, PTR

W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty29.01.13 13:57

Imao sam ga prilike probati u nekoliko navrata no tek sam ga prošli vikend po povratku s druženja Kvarnerske filijale probao.
Mirisom me privukao do te mjere da mi je cijeli doživljaj prvog pušenja bio jako ugodan. Lijepo se puši, daje lijepi i okus i miris, ukućanima također ne smeta,... sve super. Ono što mi se nije svidilo jest da lula nakon pušenja još dugo dugo miriše na trešnju. Toliko dugo da mi se inicijalno privlačan miris pretvorio u pain in the nose.
Probao jednom, više ne. Hvala.
[Vrh] Go down
Sponsored content





W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty
PostajNaslov: Re: W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture   W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture Empty

[Vrh] Go down
 
W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» W. O. Larsen: 1864
» W O Larsen-Sweet aromatic
» W. O. Larsen: Simply Unique
» W.O. Larsen: Golden Dream
» W. O. Larsen: Old Fashioned

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: