Prvi forum o lulama na ovim prostorima

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaKorisničke grupeLoginRegistracija
Share | 

Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   24.02.11 19:13

hehe...može...taman odradim ovu strazu pa sam slobodan ohohooooo...
hvala...ajmo se dog.jedan dan da se nađemo u os-u(napokon)da zadimimo koju...
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

Broj postova : 4742
Omiljeni duhani : Kamilica, Sve Žabe, Chocolate Flake, Gljive, SQL

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   24.02.11 19:19

Cim se vrijeme proljepsa i omoguci nam da zauzmemo neku od raspolozivih terasa izmigoljit cemo na sunce poput gustera, ali sa lulama u cvaljama!
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1685
Omiljeni duhani : Dunhill Flake, Capstan, Artisans Blend

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   24.02.11 19:33

Ja prepuštam svojih 100gr Igoru, ako smijem.
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe Maker
Pipe Maker

Broj postova : 769

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   24.02.11 22:05

grga je napisao/la:
Cim se vrijeme proljepsa i omoguci nam da zauzmemo neku od raspolozivih terasa izmigoljit cemo na sunce poput gustera, ali sa lulama u cvaljama!
umrijet od smjeha

o daaaa Smile
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   24.02.11 23:12

Leo je napisao/la:
Ja prepuštam svojih 100gr Igoru, ako smijem.

Naravno, bravo, super, odlicno, meni vise!
umrijet od smjeha

Leo, VJERUJ MI, ne znas sto si upravo ispustio.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1685
Omiljeni duhani : Dunhill Flake, Capstan, Artisans Blend

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   25.02.11 8:43

Pokoravam se pravu starijeg.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 9053
Omiljeni duhani : Pirate Kake, C&D Da Vinci, Dunhill My mixture 965, Navy Flake

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   25.02.11 9:55

Daj Grga više naruči taj duhan, da prekinemo ovu "Santa Barbaru"! Čim naručiš duhan, brišem cijelu temu, jer je tema školski primjer offtopičarenja! bayro
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   25.02.11 13:49

Oni koji su narucili mogu offtopicariti!
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   25.02.11 19:01

he....hvala leo lol!
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 12:30

Ljudofi, duhan je stigao ALI, cini se da smo svi skupa zrtva prevare ili se zakon promijenio od kraja prosle godine kad sam se ja inforimirao vezano za duhane.

Dakle, na onaj inicijalni trosak platio sam jos 612,40 haraca, dokaz dolje. Ne pise kompletna cifra, ostatak je na kojekakve postarine i uslugice, to mi je naplatio covjek iz HP Expressa koji je donio paket. Ispada da je carina 36% (?!?, trebala je biti 13% prema mojoj informaciji) a poseban porez 92,00kn (?!?, trebao je biti 20kn).

E sada, sve ukupno kosta bitno vise nego sto sam se nadao, dakle nekih 1.280,00kn sto bi, u slucaju da se radi o cca 900g duhana iznosilo cca 1.40kn/g sto znaci 25kn vise na 100g za svakoga.

Nadam se da ovo nece predstavljati problem, molio bih da se svi izjasnite (i ne ostavite me na cjedilu Smile)

Zadnja promjena: grga; 15.03.11 12:51; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe Maker
Pipe Maker

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 12:37

ma 25kn stvarno nije cijeli svijet... moguce je ta dodatna cifra zbog kolicine ili necega.. nemam pojma - ne sekiraj.....
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 12:52

Cuj, ipak je to 20-ak postotaka vise nego sto je bilo inicijalno dogovoreno i sada se radi toga osjecam ober glupo jer sam ja i pokrenuo cijelu stvar.

Poslao sam mail na carina.hr, da vidim(o) sto se dogadja.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 9053
Omiljeni duhani : Pirate Kake, C&D Da Vinci, Dunhill My mixture 965, Navy Flake

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 12:55

Grga ne trtljaj! Što je - tu je! Koliko da ti platim i kako? Suspect
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 12:59

Poslat cu svima PM sa uputama.
Smile
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe Maker
Pipe Maker

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 16:55

jasno - ja sam obavijestio i Vedrana samo mi moras reci do kada da se plati i mir.....
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 18:28

Nema frke, danas ce biti raspodijeljeno u vrecice pa cemo izvrsiti robno novcanu razmjenu kad se vidimo.

Bilo bi dobro da se svi skupa negdje nadjemo i nesto popijemo.
Wink
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

Broj postova : 5910

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 20:00

i sada ti vjeruj u ovu državu Mad gdje nam je Fuby, on bi istjerao pravdu s carinom....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 20:04

Poslao sam im mail pa cemo vidjeti.
Mozda je sve po propisima, ne znam.
Suspect
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   15.03.11 20:42

Čisto sumljam, mislim da je to slobodna procjena carinika... moja iskustva s Jadrankom Laughing
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   16.03.11 13:24

Bili su brzi, nemam rijeci!
Uglavnom, carinarnica je dobro obavila posao...
Sad

REPUBLIKA HRVATSKA
MINISTARSTVO FINANCIJA
CARINSKA UPRAVA
SREDIŠNJI URED

KLASA: 413-01/11-14/305
UR.BROJ: 513-02-2220/02-11-09

Zagreb, 16.03.2011.

PREDMET: Odgovor na upit
- dostavlja se

Poštovani,

Povodom Vašeg upita zaprimljenog u Ministarstvu financija, Carinskoj upravi, dana 02. ožujka 2011. godine, putem elektronske pošte, u odnosu na pojašnjenje carinskih propisa koji reguliraju postupak uvoza duhana za pušenje kada se isti naručuje putem interneta iz Sjedinjenih Američkih Država u Republiku Hrvatsku, sukladno informacijama koje su nam dostavile stručne službe, nastavno Vas izvješćujemo:

Sukladno odredbi članka 187. stavka 1. točka 3. Carinskog zakona (NNRH, broj 78/99 - 45/09), fizičke osobe iz Republike Hrvatske oslobođene su od plaćanja uvoznih davanja isključivo kod primitka besplatnih pošiljaka fizičkih osoba iz inozemstva i to ukoliko pošiljka ne premašuje vrijednost 300,00 kuna. Sve naplatne pošiljke koje su rezultat kupoprodaje, dakle i internet narudžbi, podliježu plaćanju uvoznih davanja. Pri tome se od 01. siječnja 2010. godine, i na takve pošiljke, vrijednosti najviše 160,00 kuna, primjenjuju oslobođenja od plaćanja uvoznih davanja. Potrebno je napomenuti da se ovo oslobođenje ne odnosi na duhanske proizvode.

Članak 20. stavak 1. točka 3. i 4. Zakona o trošarinama (NNRH, broj 83/09.) propisuje da se trošarina ne plaća na trošarinske proizvode koje putnik unese u osobnoj prtljazi iz druge države odnosno koje u pošiljkama koje nisu komercijalne naravi fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobni u Republici Hrvatskoj, za koje je propisano oslobođenje od plaćanja carine u skladu s carinskim propisima.

Stoga, ukoliko fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje robu fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj, tada takva pošiljka može sadržavati najviše 50 grama duhana za pušenje, i na istu nema uvoznih davanja. Količina preko navedene, ali najviše do 1 kg, obvezno će se cariniti, te obračunati carina, trošarina i PDV, neovisno kolike je vrijednosti. Pri tome, za duhan za lulu u izvornim pakiranjima neto sadržaja ne većeg od 500 g stopa carine iznosi 36%, a ostali (ako je pakiranje veće od 500 g) stopa carine iznosi 20%.

Samo napomene radi, u putničkom prometu s inozemstvom, od plaćanja uvoznih davanja oslobođeno je 250 grama duhana za pušenje, a na razliku do 1 kg obračunavaju se davanja. Uvoz količine preko 1 kg uopće nije dozvoljen.

Ukoliko pak predmetnu pošiljku duhan za lulu namjeravate uvoziti kao pravna osoba – uvoznik, u nastavku dajemo trošarinski postupak kod uvoza duhana za lulu u smislu Zakona o trošarinama. Pravna osoba – uvoznik dužna je sukladno odredbama članka 33. stavak 1. spomenutog Zakona najkasnije 8 dana prije početka obavljanja registrirane djelatnosti, carinarnici nadležnoj prema sjedištu odnosno prebivalištu podnijeti prijavu za upis u registar trošarinskih obveznika.

Trošarinski obveznik je uvoznik trošarinskih proizvoda, a pri uvozu trošarinskih proizvoda obveza obračunavanja trošarine nastaje danom nastanka carinskog duga u skladu s carinskim propisima o obračunu i naplati carinskog duga.
Maloprodajnu cijenu duhanskih proizvoda utvrđuje uvoznik duhanskih proizvoda prema markama duhanskih proizvoda te je istu dužan prijaviti Središnjem uredu Carinske uprave 30 dana prije puštanja duhanskih proizvoda u potrošnju prema tako utvrđenim cijenama. Maloprodajna cijena uključuje i trošarinu, carinu i porez na dodanu vrijednost.
Trošarina na ostali duhan za pušenje iznosi 146,00 kune za jedan kilogram.
Duhanski proizvodi koji se uvoze i puštaju u slobodan promet na području Republike Hrvatske moraju biti označeni duhanskim markicama Ministarstva financija Republike Hrvatske.

Zahtjev za tiskanje markica podnosi se Carinskoj upravi, na propisanom Obrascu ZT- DIM (tiskan u Prilogu 14 Pravilnika o trošarinama – NNRH, broj 1/10.) jednom mjesečno i to do 20. u tekućem mjesecu za sljedeći mjesec, a ako se radi o prvom tiskanju markica najmanje 30 dana prije preuzimanja. Uz prvi zahtjev za tiskanje markica potrebno je priložiti dokaz o upisu pravne osobe i upisu duhanskih proizvoda u odgovarajuće upisnike koje vodi ministarstvo nadležno za poljoprivredu, uz napomenu da se naručivanje markica neće izvršiti bez dostavljenog dokaza podnositelja zahtjeva o izvršenoj uplati naknade za tiskarsku vrijednost markica po ispostavljenom predračunu.

Prije preuzimanja duhanskih markica obvezni ste položiti instrument osiguranja plaćanja trošarine za duhanske proizvode.

Sva prava i obveze koje se odnose na trošarinskog obveznika koji posluje s duhanskim proizvodima, propisani su spomenutim Zakonom o trošarinama i Pravilnikom o trošarinama, koji je objavljen na web stranici Carinske uprave: http://www.carina.hr pod linkom Trošarine i posebni porezi, Harmonizirane trošarine.

Zaključno napominjemo da se ovim odgovorom daju pojašnjenja koja odražavaju sadržaj Vašeg upita te da se isti ne može smatrati relevantnim u odnosu na okolnosti koje predmetnim upitom nisu iznesene ili pojašnjene u mjeri koja omogućuje davanje meritornog očitovanja pri čemu Vas upućujemo da se u pogledu potrebe svakog dodatnog upita ili pojašnjenja izravno obratite na nadležnu carinarnicu.

S poštovanjem,

SLUŽBENIK ZA INFORMIRANJE
GLASNOGOVORNIK

Predrag Juratovac
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   16.03.11 13:56

prema tome sve po zakonu Shocked
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Žuti zubi
Žuti zubi

Broj postova : 751
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   16.03.11 14:20

grga je napisao/la:

...
Samo napomene radi, u putničkom prometu s inozemstvom, od plaćanja uvoznih davanja oslobođeno je 250 grama duhana za pušenje, a na razliku do 1 kg obračunavaju se davanja. Uvoz količine preko 1 kg uopće nije dozvoljen.

...

... netko je imao sreće ...

Fučkanje
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 2894
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   16.03.11 14:27

pssst!!! NEPRIJATELJ NE SPAVA!!! Twisted Evil
[Vrh] Go down
grga
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   16.03.11 15:09

MOVESHAKER je napisao/la:
grga je napisao/la:

...

...

... netko je imao sreće ...

Fučkanje

Zasto?
32oz je manje od 1kg?

Osim toga, i kad sam jucer to sve prevagao i podijelio u zip-lock vrecice racunica je stimala.
Smile

Ne brinem se ja, SIGURNO bi me zvali da je nesto bilo kontra zakona, jedino mi nije jasno kako su obracunali poseban porez/trosarinu, tu smo prosli nesto bolje.
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Žuti zubi
Žuti zubi

Broj postova : 751
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

PostajNaslov: Re: Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English   16.03.11 15:30

... Grga?
Very Happy
ajde nemoj više piti čaj od kamilice - nije ti dobro....
umrijet od smjeha

nisam mislio na tebe niti na ovaj group-buy
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down

Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Group buy, McClelland Bulk 5110 Dark Full English
» McClelland Bulk: Latakia
» Dark Shadows (2012)