Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 15:15

Virovitica je malo mijesto i nemamo neki izbor duhana za lule , no ipak sam pronašao slijedeče duhane:

golden blends vanilly
[You must be registered and logged in to see this image.]

borkum riff više vrsta
[You must be registered and logged in to see this image.]

brookfield

[You must be registered and logged in to see this image.]

wild mango

[You must be registered and logged in to see this image.]

sunday fantasy

[You must be registered and logged in to see this image.]

black cherry

Dali je tko od vas koristio wild mango i sunday fantasy i kako vam se čine?

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 15:32

Osim SF, sve ostalo je, barem po mome mišljenju, vrlo problematično..... Ali neka se i drugi oglase
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 15:32

Uz put i nije baš loš izbor
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 15:44

Ma joj nije nikakav izbor ...slabo je to tu kode mene zastupljeno i sve moram nabavljat van Vt. Ništa nemaju, a kamoli lule i potrebštinu za lule.


Zadnja promjena: Tihi; 15.08.11 15:46; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 15:45

Ja bi isto predložil SF, a ovi Golden blends i Exclusiv su totalna katastrofa. Os i Kc nisu daleko, tam ima bolji izbor.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 16:03

Davorin je napisao/la:
Osim SF, sve ostalo je, barem po mome mišljenju, vrlo problematično..... Ali neka se i drugi oglase

Hvala na savjetu i meni nije loš SF.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 16:05

zagorec je napisao/la:
Ja bi isto predložil SF, a ovi Golden blends i Exclusiv su totalna katastrofa. Os i Kc nisu daleko, tam ima bolji izbor.

Onda ću pogledat i u KC. Gdje ima trgovina u kojoj drže potrebštine za lulaše i duhan u KC?
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 17:40

Davorin je napisao/la:
Osim SF, sve ostalo je, barem po mome mišljenju, vrlo problematično..... Ali neka se i drugi oglase

Slažem se s Papa Štrumf uz još možda izuzetak Borkum Riffa. Moram priznati da mi BR Original uopće nije loš, ostali su već druga priča. Laughing
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 18:09

i ja zagovaram SF
Cool

wild mango - bolje da ga nisam probao
Mad

kao i "legi 420" BR original mi je OK - šteta što je prenježan
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 22:09

Moram se pridružiti senatorima; jedino je SF pušljiv, Borkum Riff samo ako je original, sve ove wild mango, šeri, čeri i vanilije izazivaju razne ozbiljne probavne probleme u vidu povraćanja ili "hude driske" kako bi rekli susjedi Slovenci, a Brookfield - nikad čuo!
Ako mislite da se zezam za probavne probleme - neka se Sekirče i Bingo oglase! Shocked

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 23:21

Brookefild------ Mislim da sam ga vidio kod gosp P, jedna franšiza od Altadisa
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty15.08.11 23:45

Davorin je napisao/la:
Brookefild------ Mislim da sam ga vidio kod gosp P, jedna franšiza od Altadisa
No, to mora da je krasna "glicerinka"! Od nje sigurno anđeli plešu po jeziku! bounce
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty16.08.11 9:22

Potpisujem za SF, Borkum Riff isključivo orginal za jutarnju čajanku,a ostale bez paljenja koristiti za aromatiziranje WC-a ... Cool
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty16.08.11 15:01

bayro je napisao/la:
Moram se pridružiti senatorima; jedino je SF pušljiv, Borkum Riff samo ako je original, sve ove wild mango, šeri, čeri i vanilije izazivaju razne ozbiljne probavne probleme u vidu povraćanja ili "hude driske" kako bi rekli susjedi Slovenci, a Brookfield - nikad čuo!
Ako mislite da se zezam za probavne probleme - neka se Sekirče i Bingo oglase! Shocked

Tražio sam sastojke s kojima aromatiziraju razne duhane i jako je malo informacija, tako da ja takve duhane u širokom krugu zaobilazim.Ne znam koliko je sve to "umjetno", a sa samim time po meni upitno.
Vjerujem kada kažete da mogu izazvati reakcije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty16.08.11 17:51

Ako uzmemo u obzir da su recepture poslovna tajna,a arome koje idu u duhan prilikom fermentacije,dodaci prehrani okvalificirani kao E brojevi,od kojih su mnogi u posljednje vrijeme zavrsili na crnoj listi WHO-a (svjetske zdravstvene organizacije),naci ces zapravo nista od informacija o aromatiziranju,jer se kao takvi cuvaju k'o zmijske noge,stoga bjez od duhana egzoticnih i vocnih mirisa,pojedini clanovi foruma su iskusili muke nakon uzivanja takvih duhana Very Happy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty16.08.11 18:30

Definitivno, duhan JE ljekovita biljka, dodatci unutra definitivno NISU. Inače Ameri da bi dobili izgled "masnog" duhana - i uvijek vlažnog - dodaju glicerin.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty16.08.11 20:31

Naravno da je duhan ljekovita biljka; njim je Jean Nicot liječio migrene francuskoj kraljici, a ima i još ljekovitih svojstava, a i sam alkaloid nikotin, nazvan po našem vrlom liječniku Nicotu nije ništa opasniji od recimo teina ili kofeina.
Sad o katranu bi se već moglo raspravljati, ali ono što su napisali Aleks i Davorin stoji; naravno da čuvaju te sastojke aromata (umjetnih naravno) kao zmija noge jer su puni E brojeva kao majka Božja milosti, a to sa glicerinom je stara stvar. Zato sam i taj Altadisov Brookefield ili kako se već zove nazvao "glicerinka".
Valja pušiti latakije, razne vriginije u što čišćim mješavinama i to je to.
Čovjek je zdrav, čio i veseo. I nema probavnih problema! prdac sero jebe mu se
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty16.08.11 22:31

bayro je napisao/la:

No, to mora da je krasna "glicerinka"! Od nje sigurno anđeli plešu po jeziku! bounce

Po tvom bi mogli i stepati, ne bi osjetio!
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty17.08.11 10:10

Davorin je napisao/la:
Definitivno, duhan JE ljekovita biljka, dodatci unutra definitivno NISU. Inače Ameri da bi dobili izgled "masnog" duhana - i uvijek vlažnog - dodaju glicerin.

Najnovija istraživanja ukazuju da u nefermentiranom duhanu,u svježe ubranom lišću,postoje spojevi koji pogubno djeluju na stanice raka...eto jedan c/p nedavno objavljenog teksta...

Vrhunski akademici SAD-a otkrili da svježe lišće duhana liječi rak - Sarah Eddington

Petak, 15 srpnja 2011, 17:19 CDT

Duhanske biljke

Istraživači na Sveučilištu Lousiane u Monroeu su otkrili antikancoregene spojeve na mjestu na kojem su to najmanje očekivali – duhanskom lišću.

Khalid El Sayed, izvanredni professor medicinske kemije na ULM Farmaceutskom fakultetu, te njegovi ULM kolege Paul Sylvester i Girish Shah, su početkom ovog tjedna dobili patent za antikancerogene spojeve u svježem duhanskom lišću od Ureda za patente i zaštitne znakove proizvođača u SAD-u.

“List i cvijet duhanske biljke sadrže velike količine ključnih aroma sastojaka koji se nazivaju kembranoidi, a u njih su položene nade da se mogu koristiti kao sredstva protiv raka,” kazao je EL Sayed. “Bilo je vrlo uzbudljivo otkriti antikancerogene aktivnosti.”

Upozorio je da to ne znači da će ljudi požeti iste dobrobiti sirovog duhana putem korištenja komercijalnog duhana, nadodajući da je većina antikancerogenog spoja izgubljena tijekom procesiranja komercijalnog duhana.

“Ovaj sastojak se obično ne nalazi u komercijalnom duhanu, zato jer je komercijalni duhan velikim dijelom degradiran u manje spojeve u vremenskom rasponu od godinu dana da bi se na taj način dobio miris tijekom procesiranja i fermentacije,” kazao je El Sayed.

Kembranoidi se nalaze u voštanoj tvari svježeg duhanskog lišća i oni pokazuju potencijal za kontroliranje metastatskog raka dojke i prostate. Biljka ih proizvodi kao kemijsku obranu da bih se zaštitila od insekata i štetnih infekcija mikroba, kazao je El Sayed.

El Sayed je kazao da je ta ideja nastala nakon proučavanja koralja koji imaju mekana tijela, te koji isto tako proizvode kembranoide da bi se zaštitili od predatora.

“Skupljali smo koralje koji imaju mekana tijela i otkrili smo da koriste nešto da bi zadržali predatore na udaljenosti, a ti morski kembranoidi su poznati po svojoj antikancerogenoj djelatnosti,” kazao je El Sayed. “Stoga smo postali zainteresirani da izoliramo isti sastojak u duhanskom lišću.”

I zasigurno, to je i ono što su i učinili.

“Ovo je izvanredno otkriće,” kazao je Karen Briski, voditelj odjela osnovnih farmaceutskih znanosti. “Pokazuje da postoji korisna i zdrava primjena duhana.”

Shah, koji je profesor farmakologije je kazao da je otkriće došlo kao poprilični šok. “Bio sam strahovito iznenađen s obzirom da je duhan dobro poznati kancerogen,” kazao je Shah.”Ovo ide protiv sadašnje dogme.”

El Sayed je kazao da se nada da će prodati prava na patent kompaniji koja može podržati još prekliničkih i kliničkih testova na tom spoju, tako da se on može koristiti za razvijanje dobrobitnih primjena.

El Sayed je kazao da njegova skupina isto tako radi s drugim istraživačima da bi istražila kako spojevi mogu biti korišteni da se zaštiti neurološka aktivnost, te dodatno, kako oni mogu biti korišteni da kontroliraju duhansku ovisnost.

“Svježi duhan je važan i relevantan posljoprivredni usjev za mnoge države u SAD-u,” kazao je El Sayed. “Sa ovim otkrićem, uzgajivači sada mogu započeti s proizvodnjom duhana za farmaceutske svrhe.”


Sad će opet Tajo izvući onaj "krasni" nadimak za mene... umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty17.08.11 10:42

Odličan članak. Zašto bih te zvao "krasnim" nadimcima umrijet od smjeha ? Kad si sav lijep, ljubak i mio!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty17.08.11 13:33

bayro je napisao/la:
Moram se pridružiti senatorima; jedino je SF pušljiv, Borkum Riff samo ako je original, sve ove wild mango, šeri, čeri i vanilije izazivaju razne ozbiljne probavne probleme u vidu povraćanja ili "hude driske" kako bi rekli susjedi Slovenci, a Brookfield - nikad čuo!
Ako mislite da se zezam za probavne probleme - neka se Sekirče i Bingo oglase! Shocked

puf, ne pominji mi vanilu!!! Mad
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty17.08.11 13:40

Znam, znam... Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty
PostajNaslov: Re: Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici   Duhani koji se mogu  nabaviti u Virovitici Empty

[Vrh] Go down
 
Duhani koji se mogu nabaviti u Virovitici
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» koji duhan?
» Aromatici? Koji su vam najdrazi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Gdje i kako kupiti (offline - trgovine - brick and mortar shops)-
Forum(o)Bir: