Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Smanjenje broja pušača

Go down 
+7
amaru
ssekir75
420blackadder
bayro
Davorin
ibublic
Leo
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty05.09.11 8:17

Možda je ovo samo logička greška, ali kad god gledam snimke dva svjetska rata ima zbilja puno vojnika koji puše lule. Pa sad, možda su pušači lule u europi jednostavno istrijebljeni ratovima?
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty05.09.11 8:56

Mislim da je popularnost (i dostupnost, jednostavnost uporabe, i brzina konzumacije) cigareta i to što je lula izvan mode prije uzrok manjem broju pušaća lule nego to da su pomrli u ratovima. Plus oko cigareta se vrti jedna ogromna industrija.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty05.09.11 15:22

Leo, slažem se s tvojom logikom, to je jedino riješenje Cool tajna bratstva i iluminati su krivi za sve,,,,
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty05.09.11 23:11

Je, logička je greška.
Pred sto godina lulu su pušili oni koji nisu imali novaca za cigarete, jer su tada cigarete bile fensi-šmensi, a lulu i to neku jeftu od običnog drveta, sa najjeftinijim duhanom (pročitaj Kreležinu "Hrvatsko-ugarsku domobransku novelu) je pušio plebs, koji nije imao para za cigarete i bio dobro topovsko meso za oba svjetska rata.

U međuvremenu se situacija okrenula, sad je cigareta svakom dostupna, a lula je ostala privilegija odabranih. Cool
A ima nešto i u današnjem brzom ritmu života. Lakše je i brže zapaliti i popušiti cigaretu, nego se prtljati sa lulom, duhanima, tamperima, čistačima....
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 0:00

A opet, tu su masoni, koji žele Lulu za sebe, zajedno sa najfinijim duhanima, a ostatak raje neg se truje cigaretama, kemijom i duhanskim bučkurišem! To ostvaruju procigaretnom propagandom! Dolje masonska propaganda! Zabijmo im duhansku industriju tamo od kuda je i izašla!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 2:59

Ima nesto i u (losoj) percepciji okoline.

Naime, lule se obicno vezu za stare ljude a ti isti ljudi koji su u sjecanju ovih koji ih spominju odavno vise nisu zivi pa im dosta neobicno izgleda kad mlad covjek uzme i zapali lulu.

Vjerujem da ste sve dosta puta iskusili kojekakve, u najmanju ruku, cudne komentare vezane za svoj hobi. Kad covjek pusi cigarete to je kao normalno, kad pusi lulu to je onda uvrnuto i cudno, govorim o nekakvom javnom mnijenju, naravno.
Par puta sam znao "spakirati" lulu znatizeljnicima, da probaju, niti jedan nije rekao da mu se ne svidja, naprotiv, sa cudjenjem konstatiraju kako je to zapravo super i puno bolje od cigarete.

Ja dosta puta ne ponesem uopce lule sa sobom kad negdje idem jer jednostavno znam da se na tom mjestu necu osjecati ugodno sa lulom u ruci.
Taj "ritual" najvise volim obaviti sam, u svom svijetu ili u drustvu istomisljenika, naravno.
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 12:29

Moram priznati da i ja imam slična iskustva. Čak i među najbližim prijateljima, ima nekih koji su se podosta iščuđavali, a ima onih koji su odmah jako pozitivno reagirali na lulu.

Sve u svemu mogu reći da je ukupna ocjena pozitivna Very Happy , no zaista ima mjesta gdje ju nikada ne nosim jer, baš kao i Grga, znam da se ne bih tamo dobro osjećao. Embarassed

Zanimljiva je bila i reakcija gospođe u krojačnici gdje sam naručio da mi sašiju dvije platnene torbice za lulu. Ona: "Vi pušite lulu ?" Ja:"Da, gospođo". Ona:" Mislila sam da lulu puše samo stariji ljudi". Ja ću na to, šeretski se smiješeći: "Ne, gospođo, pa to vam je sad totalno IN. Svi ljudi koji drže do sebe puše lulu. A i privlači djevojke." Ona će na to:"Jel ? Pa jest, ne viđa se svaki dan. Čekajte da odem po onaj crni materijal, on vam je finiji..." Very Happy Very Happy Very Happy

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 14:41

420blackadder je napisao/la:
Moram priznati da i ja imam slična iskustva. Svi ljudi koji drže do sebe puše lulu. A i privlači djevojke." Very Happy


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil gujo, bas si devil

po mom iskustvu najbolje prolaze meerice. em su bele, em su neobicne. jaaako privlace paznju i retko ko je vido meer a da nije pprisao da pita kakva je to "bela" lula. svakako, svi koji su probali su priznali da je daleko bolje od cigareta, sem par idiota koji me uvek pitaju sto ne pusim cigarete ko svi "normalni" ljudi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 17:47

Bayro ima pravo da je mnogo lakse zapaliti i popusiti cigaretu nego li se petljati sa lulom. Cigarete su mnogo pristupacnije od lule, a i kao sto kazete to je danasnjem svetu normalno, dok je lula postala tabu, i ako se ne vezuje samo za starije osobe, nego i za male narkomane Smile.

Sto se tice nosenja lule i pusenja iste na raznim mestima, mislim da pogledi ljudi i mozda koji komentar ne treba da vas muce ili jos gore da vam urusavaju uzitak. Treba da prosirite vas svet, sa vase sobe na ceo svet. Da zapalite i uzivate svugde, a sta ko misli ili dobacuje pogledom pa mozda i recima nije vazno. Vi ste svakako vazniji od njih, a oni to cine iz sebi poznatih ili nepoznatih razloga.

Na primer dok sam pusio cigarete drugarica sa kojom cesto izlazim je uvek prigovarala sto sam zapalio, uvek je bilo kao pa zar moras toliko puta da zapalis, pa unistavas sebi zdravlje, i jos mnogo drugih reci, ali kako sam zapalio lulu pred njom prvi put sa bratom, ona u opste posle toga ne prigovara cak joj je to mnogo zanimljivo. I sto je najlepse od svega kad god da sednemo u neki lokal ona uvek pita hoces li zapaliti lulu, i ako ja kazem da ne bih, gotovo me nagovara, pa zasto je ne zapalis sta ti smeta, uzivaj to je bas zanimljivo Smile

Tako da opustite ma gde bili sa svojim lulama i uzivajte maximalno, svakome ce te privuci paznju znajte, nekome jer je zanimljivo a drugima obratno, ali najbitnije je da se vi lepo osecate i da vas je bas briga i za jedne i za druge. lula
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 20:18

sbabic je napisao/la:

Treba da prosirite vas svet, sa vase sobe na ceo svet. Da zapalite i uzivate svugde, a sta ko misli ili dobacuje pogledom pa mozda i recima nije vazno. Vi ste svakako vazniji od njih, a oni to cine iz sebi poznatih ili nepoznatih razloga.
Tako da opustite ma gde bili sa svojim lulama i uzivajte maximalno, svakome ce te privuci paznju znajte, nekome jer je zanimljivo a drugima obratno, ali najbitnije je da se vi lepo osecate i da vas je bas briga i za jedne i za druge. lula
Bravo Babiću! Upravo u tome je bit svega i čitava filozofija! Svaka čast! Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty06.09.11 21:16


Ja do sada nisam imao loših iskustava dok sam pušio lulu. Uglavnom bi zainteresirano gledali ili pitali kako to ide sa lulom ,koji duhan, jel je bolje od cigarete itd.

Trend opadanja onih koji puše lule je zaista primjetan i za sada možemo samo nagađati zbog čega je to tako. Nisam našao na internetu nikakve podatke o tome dali su se vršile nekakve ankete ili statistike na tu temu.Možda se jednostavno samo više ljudima sviđa uvlačiti dim u pluća pa se drže cigareta. Naravno uz sve ovo druge nabrojane razlike kao što su jednostavnost upotreba cigareta,čistije rukovanje (nema čišćenja lule itd..),uvriježena mišljenja i ostali aspekti , pa i oni socijalni.
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 13:29

moram priznat da sam u Karlovcu, od kad sam počeo redovno pušiti i po kafićima, primjetio još 5-6 lulaša, a znao sam samo za 2-3...očito treba probiti led!!
Komentari su isti kao i svugdje...lulu puše samo stariji, čudan si i sl., ali tko mari?!
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 14:01

Kad u nečemu uživam, mišljenje drugih mi je potpuno nevažno. Iako sam dobivao komentara od toga da sam deda (barba, čiča...), da ću dobiti rak neznam-čega-sve-ne, ali i onih da mi to dobro stoji i da je to zanimljivo.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 15:28

Leo je napisao/la:
da mi to dobro stoji i da je to zanimljivo.
I meni uvijek dobro stoji i ženski svijet nalazi da je to jako zanimljivo! :sex: umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 15:31

Ali najbolje je kad zapalim OC, pa krene, joj kak to fino miriši, da odlično miriši, kaj to miriši? - ma onaj mali puši lulu...
Ili kad zapalim latakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 15:35

...pa te tuku i izbacuju iz bertije! devil

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 19:42

danas me na casu pita ucenica da li to mirise lula ili duvani. radila u jednom kaficu letos kad sam tamo bio sa finijom polovinom i pusio sta vec (ne secam se). kaze da su se svi obrtali da vide sta to tako divno mirise. pojedine su pitale kako to mirise pa sam izvadio kesicu amfore i dao im da pomirisu. komentar je bio da ce da mi pojedu ovo sto je u kesici a nije duvan Twisted Evil sledeceg casa odnecu im onaj makedonski duvan da vide razliku u mirisu izmedju cistog duvana i onog djubreta punog hemikalija. bas me zanima reakcija Twisted Evil
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty07.09.11 23:22

grga je napisao/la:

Ja dosta puta ne ponesem uopce lule sa sobom kad negdje idem jer jednostavno znam da se na tom mjestu necu osjecati ugodno sa lulom u ruci.
Taj "ritual" najvise volim obaviti sam, u svom svijetu ili u drustvu istomisljenika, naravno.
U sridu Very Happy
ne zamara me puno što ljudi misle o nečemu šta mi je gušt ali ipak je ljepše pušit u miru Cool
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty08.09.11 1:45

Naravno.
Sam sebe postedis suvisnih komentara a onaj koga lula zanima uvijek moze pronaci nacin kako doci do nje a i do potrebnih savjeta.

Nije da se toliko osvrcem na tudje misljenje koliko su mi velika vecina kucnih prijatelja zapravo nepusaci, ipak treba imati obzira.

[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty08.09.11 9:20

A smiješ pušiti na času?
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty03.11.11 17:10

Ja imam samo pozitivna iskustva s pušenjem lule u javnosti. Je, čudno je ljudima vidjeti nekog mlađeg (38 godina) s lulom u ustima, ali ih brzo i prođe znatiželja. Navikli su svi oko mene da ja pušim lulu. A da ne pričamo o tome da pitaju neki ljudi za mene da kad ću doć opet u kafić jer im se sviđa miris duhana i da istinski uživaju.
Malo je ispočetka bilo nelagodno izvaditi lulu na javnom mjestu, ali prošlo je.
Btw, na prošlom sajmu antikviteta u Osijeku (prva subota u 10-tom mjesecu), sam sjedio na terasi i pio kavu s lulom, kad ono prođe jedan samouvjereni ćelavi mlađi lik s lulom u ustima. To je prvi put da sam nekoga vidio tako s lulom a da nisu Grga i Muštran (bloody hell zaboravio sam kaki mu je nik tu na forumu).
Jel to netko odavdje s našeg foruma? Vjerujem da je. Javi se, neznanče ćelavi samouvjereni s lulom.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty03.11.11 19:47

Evo iskreno, posto san novi u pusenju lule , pusim je nekih misec dana, nisan jos nikako zapalija lulu vanka... Jesan jedan put u prijatelja doma, medjutim najvise me nerviraju glupi komentari neukog puka koji misle da ces dobit rak jezika , grla i tako to, a svi puse cigarete!!! Znaci ljudi su neuki, neinteresira ih nista, a imaju obicej donosit nekakve "mudre" zakljucke, to je inace problem naseg naroda. Ali pusti mo to, prije svega za lulu ipak treba malo vremena, strpljenja itd.. pa jednostavno neman volje tj. nije mi onaj trenutak pravi za lulu kad ja stojin na nogama u gomili ljudi slusajuci glasnu muziku, di se svi vise manje guraju itd. Drugi je par postola kad ti negdi sidnes u miru sa drustvon i znas da neces bas zujat previse, onda bi mi lula lipo sila (sta je rijetko u mom slucaju). Ali definitivno podrzavan misao da se ne treba obazirat i cak mislin da ima dosta lulasa koji mozda zbog nekih svojih razloga ne dime po klubovima pa treba netko probit led. (pomalo komicno, s obzirom da se lula pusila prije glupih cigareta...)

Evo moj primjer, kad san nazad 6 ili 7 godina poceja motat duhan, malo ko je mota i isto su me neki u cudu gledali, a danas sve vise ljudi mota! Mislin da ovom nasem neukom svitu treba malo vise raznolikosti pa se nece niko obazirat na gluposti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty03.11.11 20:09

Inače sam flegmatičan tip, pa me komentari tipa "kaj budu ljudi mislili ak me vide s lulom u bircu (kad je kupim, naravno), jel bu ko kaj komentiral, nebude, jer budu buljili u mene....". Uopće me to ne tangira.
Prestao sam frkati Plavi Samson prije godinu dana, i normalno mi je bilo da sa frendovima otiđem u birc, izvadim duhan, papiriće i počnem frkati. Primjetio sam da rulja bulji, ali, kaj im ja mogu... njihov problem.
Isto će tako biti i sa lulom.... komu se sviđa kaj ja i gdje pušim lulu, sviđa, a komu ne - neka šuti.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty03.11.11 20:28

Ma naravno, ali eto, cinjenica je da ljudi bar ovde u prelipoj nasoj imaju sklonost da zabadaju nos u tudja posla i uvjek imaju najpametniju teoriju od svih na svitu pa nije ni cudo da te to ponekad zna sputavat. Iskreno ja ne razumin sta je tu cudno u pusenju lule? Dimi isto kao i smotani duvan i cigareta i cigara s tim da puno bolje mirise od svih navedenih pa makar i da je cista latakija.
Ne treba se zamarat, treba sirit bolest pusenja lule i ako treba educirat neuki puk!
Bez obzira sta jos nisan javno pusija lulu ali onako kroz pricu, bar u drustvu u kojem se ja krecem, komentari su vrlo pozitivni Smile Ali moran to pripisat i cinjenici da se ovde kod mene pusi sve sta dimi hahaha tako da ..... Laughing ah taj Spliski đir..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty03.11.11 20:44

Vjeruj mi, ima dosta frikova koji na pušenje lule gledaju kao na nekakvu sablazan!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Smanjenje broja pušača Empty
PostajNaslov: Re: Smanjenje broja pušača   Smanjenje broja pušača Empty

[Vrh] Go down
 
Smanjenje broja pušača
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: