Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule

Go down 
+34
Tomo1978
biguran
fićo
Elvis Beba
Keko
Kupuss
Taras
kamarad igorrr
Rakija
gstaraz
foksieloy
Antiša
MOVESHAKER
Leo
PecaLula™
Rip Kirby
Marin Split
Brka
misterno
Lodir
Desamp
Matko
milo
LenkoSmrk
darkoni013
Davorin
imnik
bayro
ssekir75
ibublic
420blackadder
gavran11
sinus
Suspiria
38 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty03.02.13 23:08

ovo bre novo ko nenaceta snajka. da se dugo i veselo druzite!
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty22.03.13 17:45

Maloprije stiglo s eBaya.
http://www.ebay.co.uk/itm/350736326865?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
Neakva meerschaumica za 15 £ sa shippingom. Poslikao sam je prije nego mi pukne prilikom restauracije Laughing
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 R2ue5x
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2nbzzfp
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Ms2kg5
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 35kmmn8
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2dqorux
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 14vkabt


Zadnja promjena: Suspiria; 24.03.13 0:27; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty22.03.13 20:08

pažljivo s njom. sritno!
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty22.03.13 23:29

Ovo mi se cini kao tanzanijski meer, ako je onda super ulov za sitne pare
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 12:12

Samo polako, da li je kakav znak na usniku? obično Tanzanijski ima mali srebrni znak slona ili nosoraga. Ako je Tanzanisjki, koji je mnogo tvrđi, ne bi trebalo biti nikakvog problema kod obnavljanja... makar.... izgleda mi da usnik nije originalan, to je klasični Petersonov, a koliko znam nije se koristio na takvim lulama
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 15:01

Nema znak na usniku i ne mogu utvrditi je li usnik originalan, ali pristaje kako treba. Samo jedno 'F' na vratu.
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 29peq8o
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2uq153b
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 29yjrid
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2sam0x0
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 24fwb9l
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2retjqc
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2nu7v9d
Mislio sam restauracijom ići da bude što bjelje, ali očito je meer takav kakav je na slikama. Možeš ga brusit koliko hoćeš, ali žuto smeđe fleke su duboko. No moram priznati, to luli daje nekakav šarm i što je više gledam, više mi je simpatična. U skladu s time, niti usnik nisam brusio do sasvim crne boje, već sam ga ispolirao ranije, tj. i on sad ima malo starinskog štiha. Čak se i ženi sviđa lula, što nikako nije nebitan faktor. Najbitnije stavke su mi bile da lula stigne iz Engleske čitava, te da nema oštećenja koja se možda ne bi primjetila na slikama prema kojima sam se i odlučio na bidanje. Isto tako da mi ne pukne prilikom restauracije, što mi je za divno čudo uspjelo. Očistio sam je, skinuo cake (i konačno isprobao novu finu brusilicu/graverku iz Lidla) i dezinficirao do stupnja koji mene zadovoljava, tj. da lulu bez straha mogu pušiti. Pčelinji vosak je naravno na meeru, a usnik je ispoliran klasičnom metodom.
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 55
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 15:16

Odlično obavljen posao, ima starinskog šarma, dugo da te služi.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 16:04

Odlično obavljeno! Cool
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 17:01

Ma buni me taj P-Lip usnik, koliko znam nije baš široko upotrebljavan od strane ostalih proizvodjaca, tj ima ga još kod nekih ali nisam nikada cuo za merice. A žuta boja skroz i nije čudna, na kraju farbanje dolazi iz žarnice.....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 17:14

Ni ja ne vjerujem da je to originalni usnik.
Vrišti Peterson iz njega!
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 17:51

Davorin je napisao/la:
Ma buni me taj P-Lip usnik, koliko znam nije baš široko upotrebljavan od strane ostalih proizvodjaca, tj ima ga još kod nekih ali nisam nikada cuo za merice. A žuta boja skroz i nije čudna, na kraju farbanje dolazi iz žarnice.....
Citat :
Ni ja ne vjerujem da je to originalni usnik.
Vrišti Peterson iz njega!
Interesantno... koliko nalazim guglajući slike, oblik i je najsličniji Petersonovim lulama (ne samo usnik). Samo što većina njih ima prsten. Poput ovih par:
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 004-004-0562
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 PeteMeer-a
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 36829d1263974799-my-pipes-p1010658_373x280
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 1891CasedMeer2-M
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 140
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Meer1y
Naravno ne mogu tvrditi ništa, jer nemam toliko iskustva s lulama, no pretpostavljam da se radi o kakvoj kopiji Petersona.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 20:13

Pa vjerovatno jer bi imala utisnut Petersonov logo da je original. ali ništa nije sigurno....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty23.03.13 20:23

Mislim da je 'F' oznaka za Fake lol!
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty25.03.13 11:04

Nakon prvog pušenja te meerice, šta reći? Lula ima malko čudan miris. Unutrašnjost žarnice nakon pušenja ima recimo klasičan miris dima, no vanjski dio lule je nešto drugo. Teško mi je opisati miris, no negdje u pozadini, istina minimalno, se osjeti nešto poput plijesni, tj. otprilike miris vlažnog papira. Je li se to aktiviralo prvim zagrijavanjem lule, ne znam, osjetio sam to za vrijeme i nakon pušenja. Lula će za sad na čekanje dok ne otkrijem kako ukloniti problem. Ima li netko kakav savjet? Hvala unaprijed
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty25.03.13 14:39

Suspiria je napisao/la:
... Lula ima malko čudan miris....

Suspiria je napisao/la:
... Pčelinji vosak je naravno na meeru...

ne znam kakav miris ima zagrijani pčelinji vosak (?)

obje meerice koje imam su prilikom prva dva do tri pušenja puštale miris voska kojim su premazane (točnije rečeno: u kojem su okupane).

Brzinskog rješenja nema, iako, postoji (kapeličarska) opcija da lulu zagriješ preko radne temperature (bez usnika naravno) da se vosak (miris) otopi i ispari. Postavlja se pitanje: kako jednolično zagrijati lule bez usnika. Pećnica? Fen sa toplim zrakom? Osobno nisam isprobavao, jednostavnije mi je bilo "preživjet" par pušenja, ako se ipak odlučiš na "pregrijavanje", molim, budi na maksimalom oprezu.

[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty25.03.13 19:23

To je miris voska, meni smrdi po ustajaloj bljuvotini to. Na obje meerice prvih nekoliko puta mi je bilo tak
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty08.04.13 22:58

ma pusi i ne sekiraj se, proci ce samo od sebe. inace lula je skroz ok
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 18:26

Danas (ili jučer) sam izgubio sljedeće:
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2i21zf4
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2nkti0k
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 2vtwg8g
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 11acxv8
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Ae9xnd
lijepo upakirano u ovo:
lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Hx2jiq
Nemam pojma gdje, zadnje se sjećam da sam napunio doma lulu, stavio poklopac i pribor u torbicu, pa u auto. Nakon toga, tko zna, bilo me je svuda po Zagrebu, a i žena je bila na par mjesta s autom. U biti nisam ni siguran jel torbica uopće došla do auta. Sad doma pizdim i psujem, jer me nervira što mogu imat takvu rupu u memoriji i ne imat pojma gdje je to sve moglo završiti. No ako netko nekim slučajem, a šanse su otprilike oko 1:42000000, naleti na pakung iz opisa, nek bar zna čije je. Stvarno sam idiot, jebem ti sve.
Za carinu
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 19:07

ah... dogadja se, sto reci...
Sad
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 19:17

a jesi pegula...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 19:43

Najsmiješnije bi sad bilo da je npr na vešmašini u wc-u ili u loncu kojeg si spremal iz suđerice.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 19:46

Matko... prati malo aukije ...možda pronađeš blago Wink
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 19:54

LenkoSmrk je napisao/la:
Matko... prati malo aukije ...možda pronađeš blago Wink

već sam ja uposlio male vilenjake, ne bi li našem Tomu vratio izgubljeno. Wink
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 20:11

A joj.. zajeb..sam.. ja pročitao Matko izgibio blago....Suspiria držim palčeve, da se blago pronadje puffy
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty15.04.13 20:17

Tom ,ne očajavaj.Dešava se..
Kad se nađemo na slijedećem susretu poklanjam ti "češki alat"!
[Vrh] Go down
Sponsored content





lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lula - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 8 Empty

[Vrh] Go down
 
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule
[Vrh] 
Stranica 8 / 14.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: