Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Gilo pipes - Lule iz moje radionice...

Go down 
+31
gstaraz
kamarad igorrr
MOVESHAKER
foksieloy
Elvis Beba
Taras
PecaLula™
Antiša
Marin Split
mariv.photo
Suspiria
T.McR.
Desamp
Chofus
misterno
LenkoSmrk
amaru
Lodir
gavran11
420blackadder
imnik
darkoni013
ibublic
fra_Perica
Davorin
milo
Simba
sinus
Matko
ssekir75
darkokodar
35 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
darkokodar
Prva lula
Prva lula
darkokodar


Broj postova : 70
Join date : 07.05.2012
Age : 46
Lokacija : Cacak, Srbija

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty08.05.12 23:42

Posto napisah u delu za upoznavanje da pusim lulu a poneku i napravim evo da vam predstavim moje pokusaje da od sebe napravim majstora ovoga zanata. Ideja da napravim sebi lulu je dosla spontano nakon nekoliko repariranih lula. Nakon toga je usledilo iscitavanje raznoraznih tekstova o izradi lula kao i o samoj obradi drveta jer se ni time nisam nikada bavio i posto sam nabavio materijal i nesto neophodnog alata bacio sam se na posao. Lule su slikane pre nego sto sam nabavio karnauba vosak tako da im nedostaje zavrsno poliranje osim poslednje lule koju sam polirao shelakom. Dosta o izradi lula sam naucio i iscitavajuci ovaj forum pa je red da ih i vama  predstavim i cujem i vas sud. Izvolite...

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3812g
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3815w
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3816rv

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3803ef
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3819u
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3806q

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3822q
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3823r
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3810u

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3881n
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3882r
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3883
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3884a
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3885s
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3886c
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3887k
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3888s

Samo da naglasim adminima da sam procitao deo o postavljanju linkova umesto fotki ali mi kao novom korisniku prvih 7 dana nije dozvoljeno postavljanje linkova pa...


Zadnja promjena: darkokodar; 21.01.14 18:28; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 1:05

e sad ja, kao ponosni vlasnik ove zadnje...

(prvo da rascistimo jedno: merilo za mortu mi je ova jed(i)na DMP koju sam dobio od Papa Štrumf ) danas mi je stigla ova darkova lula i prvo sto se desilo bio je neverovatni bes - mamlazi iz poste polomili tenon Mad obzirom da mi odma palo na pamet da jednostavno obrusim deo usnika i napravim od njega tenon, brzo sam presao na proucavanje same glave. nisam neki strucnjak za mortu ali mi se cini da je materijal dobar. uporedjujuci sa DMP, razlike su samo u nijansi - ova darkova ima zlatasti preliv, dok je dmp vise sivkasta. busenje je odlicno uradjeno, kanal prati liniju lule iako mi se u prvi mah ucinilo da nije tako. zavrsna obrada je takodje odlicna, ispolirano do bola i presvuceno selakom. lula na slici izgleda mnogo gore nego uzivo. pokusacu da je uslikam sutra po dnevnom svetlu jer mi se ove slike sto sam sad odradio ne svidjaju. ima na par krivina neujednacenost, ali to se ne da videti osim ako bas ne trazis dlaku u jajetu ( a ja sam, po darkovoj zelji, trazio, kooristeci casovnicarski subler i lupu - odsupanja su ispod 1/4mm). no kako je ovo prava freehand lula, smatram da se ovakva odstupanja tolerisu. velika je steta sto ovi polomise usnik pa lula gubi autorski pecat, moracu ja da je budzerisem, a to vise nije to. no kako god bilo, ocekujem da cu vec sutra kad se vratim sa pecanja da se uvalim u fotelju i dimim plumcake iz nje Twisted Evil

konacna ocena (bez dimljenja): obzirom da je ovo tek cetvrta napravljena lula, i pritom od morte, prognoziram da ce se ovde pojaviti jos jedan priznati majstor. savet za istog je da krene sa dizajnom za svoj pecat (potpis) na lulama - trebace mu Twisted Evil

nevezano za ovu mortu br3 (nazvacu je uslovno tako): kad sam prvi put vido ovaj darkov prvenac od vresa, seo sam na ono sto grga kaci u vicevima. odusevljen sam kako oblikom lule, tako i samim vresom. na darkovom mestu ne bi je dao nizasta na svetu
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 1:51

p.s. nekako sredio usnik, dovrsicu sutra da bude skroz kako treba. lula prolazi cleaner test
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 11:43

i mene je ova prva oborila na zicu-gu. lipe lule, meštre darko.
čestitam na akviziciji, učo!
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 12:28

Jako lijepo. Bravo Darko!!

[Vrh] Go down
Simba
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
avatar


Broj postova : 175
Join date : 07.03.2012
Age : 124
Lokacija : nigdjezemska

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 13:15

Prekrasno...ostah bez teksta...
Samo nastavi tako.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 15:17

samo tako naprijed
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 15:47

nabudzio usnik tako sto sam ukrao jednu foru od Papa Štrumf (sta mogu kad volim da pamtim prosta resenja koja su i najbolja resenja Twisted Evil ) veceras ima da se pusi Wink
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 15:59

pa pošto su na forumu nisi ukrao Very Happy nego su podjeljenje. Što se lula tiče, Oblik je ok, proporcije više manje, najveće zamjerka je svugdije preširok vrat lule, kojima gubi na elaganciji....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 18:04

ne, Papa Štrumf , skinuo sam foru sa lule devil revers inzenjering Wink u pitanju je ona plasticna cevcica Smile

jos jedna dlaka u jajetu sto se na slikama ne vidi - ukrasni prsten nije obradjen podjednako. jedna strana je nesto tanja i zato daje onaj utisak neujednacenosti koji sam pomenuo gore.

sto se vrata ove moje lule tice, ja mislim da je ok. lepo lezi u ruci bilo da je drzite za glavu, bilo medju prstima za vrat, kao cigaretu. na prvoj morti mi prelaz ne ide bas najbolje, ali je ipak prva. bice bolje s vremenom.
[Vrh] Go down
darkokodar
Prva lula
Prva lula
darkokodar


Broj postova : 70
Join date : 07.05.2012
Age : 46
Lokacija : Cacak, Srbija

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty09.05.12 20:18

Hvala drugari, drago mi je da vam se svidjaju moje lule, bice ih uskoro jos jer sam tako opijen ovim divnim zanatom tako da mi nema stajanja.

Hvala takodje Davorinu i Ssekiru na pozitivnim kritikama, potrudicu se da to ubuduce ispravim. To je vise danak neiskustvu u obradi drveta i slabom poznavanju materijala i njegovih granica ali se nadam da cu daljim radom sticati vise iskustva pa ce time i lule biti bolje odradjene. Moram da naglasim da su mi Davorinovi tekstovi o izradi lula dosta pomogli, hvala mu na tako nesebicno podeljenom znanju jer se na tako nesto zaista retko nailazi.

Ssekir je kao iskusan lulas dobio od mene lulu na poklon uz obavezu da joj pronadje sve mane i nedostatke kako bi mi tako pomogao da ubuduce pravim bolje i kvalitetnije lule. Bitna stvar za mene je da mu se dopada kako lula lezi u ruci i sledi ono najbitnije, kako se lula pusi. Cekamo Ssekirevu recenziju po tom pitanju.

Inace, iscitavajuci tekstove o izradi lula i pregledanjem gomile video klipova naleteo sam na nesto sto me je nateralo da se ne pokolebam u izradi lula. To je kada Bo Nordh kaze o svojoj prvoj luli, citiram, "Well, it looked like crap... it was completely square. I did not have any feeling for form back then... It's in a museum now."
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty11.05.12 19:36

Zanimljivi radovi.
Svidja mi se rastuca brojka graditelja na forumu.
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty12.05.12 19:51

Meni malo proporcije ne štimaju, ali ima potencijala!
[Vrh] Go down
darkokodar
Prva lula
Prva lula
darkokodar


Broj postova : 70
Join date : 07.05.2012
Age : 46
Lokacija : Cacak, Srbija

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty12.05.12 22:53

Radilo se jos malo...

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3962k
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3974d
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3970df
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3980q
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3990h
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn3994x
[Vrh] Go down
Simba
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
avatar


Broj postova : 175
Join date : 07.03.2012
Age : 124
Lokacija : nigdjezemska

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty13.05.12 10:54

Prekrasna...ovaku bi volio imati.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty14.05.12 0:26

lepo, lepo... guslaj dalje
[Vrh] Go down
darkokodar
Prva lula
Prva lula
darkokodar


Broj postova : 70
Join date : 07.05.2012
Age : 46
Lokacija : Cacak, Srbija

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty20.05.12 23:31

Evo i sledece...

Na zalost materijal za usnike koji sam dobio nije bas ispunio moja ocekivanja. Ova lula je trebalo da ima blago povijen usnik ali nije bilo sanse da ga zagrejem do te mere da postane savitljiv. Cak je i osecaj u ustima cudan, kao da je od stakla. Medjutim za obradu nije los tako da mi moze posluziti za vezbanje...

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4016t

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4036k

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4034x

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4033

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4054

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4058
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty21.05.12 0:21

meni se svidja. jednostavna i lepa lula za aktivnu upotrebu.
[Vrh] Go down
darkoni013
Prva lula
Prva lula
darkoni013


Broj postova : 73
Join date : 06.03.2012
Age : 54
Lokacija : Pančevo

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty21.05.12 0:29

lepo, lepo. jednostavno i lepo.
[Vrh] Go down
darkokodar
Prva lula
Prva lula
darkokodar


Broj postova : 70
Join date : 07.05.2012
Age : 46
Lokacija : Cacak, Srbija

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty26.05.12 23:50

Evo najnovije, stare svega par sati...

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4059n
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4062c
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4066w
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4068a
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4069j
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4070
Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Dscn4074u
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3160
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty27.05.12 0:32

Sehr interesant!
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty27.05.12 0:39

imnik je napisao/la:
Sehr interesant!

Genauso!
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty27.05.12 0:47

Vrlo lijepa crkvenjara Very Happy Ausgezeichnet !
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty27.05.12 9:21

Sve si bolji . Krasna lula.
Bravo Darko !!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty27.05.12 10:55

lep komad. malo mi vuce ka crkvenjari.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty
PostajNaslov: Re: Gilo pipes - Lule iz moje radionice...   Gilo pipes - Lule iz moje radionice... Empty

[Vrh] Go down
 
Gilo pipes - Lule iz moje radionice...
[Vrh] 
Stranica 1 / 11.Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Gilo pipes
» Moje lule
» Moje lule :-)
» Moje lule
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: