Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Tarasove Lule,to jeste moje!!!

Go down 
+3
Brka
ssekir75
Taras
7 posters
Autor/icaPoruka
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 20:51

[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 20:54

Sta se moze videdeti pod 1.jeste mermerni sto,2vidi se moja lula detaljnije,3lula od lipe,4kamis je od orahovog drveta.I pod 5sta mislite moze li se pusiti duvan sa ovime i kolko bi to izdrzalo,A moram navesti da nije na filter.Veliki pozdrav od mene!!!!!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:02

tarase, kakva je ovo zajebancija? Shocked
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:17

Sto rucno Pravljena kako mislis Very Happy
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:17

Ja pravio sto Fali!!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:33

materijal. lipa je mekana i pogodna za obradu, ali lako zpaljiva. a orah je slroz bezveze zbog ruznog ukusa. trebao si od lipe da odeljes usnik, kad je vec imas, a glavu pravi od gline ako nemas sta drugo.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:35

a dali si primetio kako se usijava glava/unutra je glina postavjena sastrane/unutra a orah je mocan!!!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:42

radi brate sta znas... od naseg drveta glava se moze raditi od tresnje i eventualno od bukve. mada ta bukova nije za nista. usnici se rade od lipe, tresnje, moze i od zove. naravno sve to je za nuzdu. jedino tresnja moze da se ponasa kao prava lula
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 21:47

hvala puno.
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty10.11.12 22:09

Svaka čast na trudu. Izgleda simpatično. Rustikalno.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty11.11.12 16:38

Hvala puno. Wink
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 48
Lokacija : osijek, HR

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 6:56

moze i sljiva za glavu i tresnja i kruska... samo...
treba paziti da materijal koji se uzima bude tvrd kao pas... ja sam svoju prvu radio od visnje i pozalio jer nije nikako drzala ni pusila... no, onda sam kojih pola godina iza toga nabavio sljivu i sredina debla (blize srciki) je bila tvrda kao pas... od nje bi se dalo izraditi lulicak... ali od vanjskog dijela koji je mek - nikakve koristi...
Smile
pohvala za trud.. nisi rekao kako pusi ?? Smile
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.


Broj postova : 196
Join date : 02.12.2011
Age : 60
Lokacija : osijek
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 9:35

pozdrav svima, a posebno mom sugradjaninu mukiju obzirom da je spomenuo neke materijale,,,
poznato mi je da su u ona vremena turci pravili topove od tresnjinog drveta,vjerovatno zato sto je dovoljno jako i cvrsto no nije i nuzno da je dobro i za lule iako su tamo veca naprezanja pa su imala na sebi i dodatna pojacanja u obliku okova a sto se tice sljive i to znam da se koristi kao materijal koji je podoban za neke stvari radi cvrstoce jer znam da je ujak dao lokalnom stolaru u selu da mu izradi novi kundak za lovacku pusku u ono vrijeme i on je to napravio upravo od sljivinog drveta, bio je i lijep i cvrst a sluzio ga je u lovu za cijelog zivota dok nije posao u vjecna lovista. ,,,, no opet nisam poznavatelj ali nije nuzno ako je dobra za kundak da je dobra i za lulu ali to je bolje poznato "majstorima" sa ovih stranica koji imaju puno vise iskustva i prakse po ovoj temi sto se tice materijala a kad nije bilo u stara vremena nicega dostupnog od ovih "pravih materijala" , znam zasigurno,po pricanju moje mame da je nas djed imao lulu kojoj je glava bila izradjena od oraha ali od nekakve kvrgave izrasline na stablu koju je trebalo prvo pronaci obilazeci stabla , odrezati a zatim i obraditi , a kad sam ju pitao kako je napravio onu cjevcicu kroz koju se pusi , rekla mi je da bi uzeo ?????? i onda komad deblje zice , uzario na vatri i palio pomalo (busio) dugacku rupu kroz taj drveni stap te ga onda uglavio u glavu lule a cime ju je punio pitaj boga , trpao je vjerovatno sto mu je pri ruci bilo jer u ono vrijeme duhan nije bio bas na svakom uglu,,,,,,a njima je bilo vazno samo neka se dimi,,,,,
toliko i pozdrav
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 48
Lokacija : osijek, HR

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 13:55

... moze se raditi i od pasjakovine.... drugim imenom - krkavina, kačje grozdje, krkov, krušina, krhlika, kršlika, pasdrenovina, pasja lijeska, pasja češnja, pasje grozdje, pesikovina, smrdljika, trušlikovina, tršlika, tršlikovina ili žeslika...
nje ima po nasim krajevima.. ali ja na zalost ne znam prepoznati istu medju svim tim nasim grmljem... tako da sa njom nisam patio...

a "izrasline" ili tumori po drvecu su poznati po svojoj tvrdoci i "cudnim" godovima unutar drveta te me ne cudi da su koristeni za lule.-..
sve ovo naravno podrazumjeva da covjek nema prvenstveno vrijes pa onda maslinu (ili mortu) pri ruci...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 17:08

Hvala puno,na komentarima i na sugesijama.danas sam poceo da pravim lulu od:glava je od japanske tresnje,a kamis je od lipe-moram navesti jos Laughing sam danas ceo dan u basti kao neki ker,to jest trazio glinu s tim zelim sa glinom da oblozim glavu lule sa glinom mozda stavim i unutar glave.neznam za onu prvu kako dimi nisam probao Sad ali obecavam da cu probati veliki pozdrav iz Srbije/Surcina Laughing
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 18:14

tarase, imas li ti uopste pravu lulu?
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 18:46

ma to nešto liči na lulu Wink
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 18:49

Ne al se Spremam!
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 19:19

E, pa dobro se spremi, jer pušenje iz ove tvoje je riskantno, a sumnjam i da pridonosi sveukupnom guštu pušenja lule.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 19:33

Ja kolko sam cita postoje cistalice za lule.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty12.11.12 23:32

taras, ovu "lulu" samo može vatra da očisti:)

inače postoje čistilni štapiči.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty
PostajNaslov: Re: Tarasove Lule,to jeste moje!!!   Tarasove Lule,to jeste moje!!! Empty

[Vrh] Go down
 
Tarasove Lule,to jeste moje!!!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moje lule
» Moje lule
» Moje lule :-)
» Moje lule
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: