Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Borkum Riff Original Mixture

Go down 
+2
Rakija
gstaraz
6 posters
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty30.07.13 22:20

Borkum Riff - Original Mixture
[You must be registered and logged in to see this image.]

A natural tobacco, strong but soft to smoke with a neutral light aroma, Borkum Riff Original is a specially selected and processed Virginia and Burley tobacco flavoured with the lightest touch of vanilla. It is carefully prepared and offers unique smoking pleasure.

Zemlja porijekla: Danska
Sastav: 60 % Black Cavendisha iz Filipina, 40 % Virginije iz Brazila, Indije i Afrike, xx % Burley (nije deklariran, ali uvjeren sam da ga ima)
Aroma: čokolada, šljive, voće (ja osjetim još vaniliju, alkoholnu notu i grožđice)
Jakost: 2/5
Oblik: trakice
Pakiranje: vrećica
Mjesto kupnje: Trafika INovine i trafika Smoking

Recenzija napisana nakon 3 podimljena paketa od 50 grama u dva tjedna.
Ovaj duhan mi je nekako promakao svih tih godina, ali eto, nakon pokusne 3 vrečice, otišao sam po još deset komada... dakle, meni jako odgovara, i svrstao sam ga u favorite duhana dostupnih po našim trafikama; pa da podjelim sa vama utiske...

Otvaranje paketa:
Šljivovica, čokolada, suhe grožđice, lješnjak i jako blaga nota vanilije.

Duhan je prilično vlažan i preporučam barem par sata sušenja prije punjenja lule. (najbolje prije spavanja pripremiti tanjurič duhana za slijedeče jutro)
Kad ga posušimo, pali se bez problema i ne gasi se... odgovara mu malo žešče punjenje.
Preporučam pušenje u večim lulama od oko 2 sata pošto je jako bitno što sporije pušiti (sam po sebi dosta sporo gori)... nikako ne ide u male brze lule.
Samo paljenje lule preporučam strpljivo u tri puta, laganim pučkanjem, bez da "sisanjem" pregrijemo duhan. Često tampanje je poželjno, jer voli biti malo sabitiji.
Dalnje pušenje preporučam u serijama od 2-3 kratka usisa sa time da između serija dozvolimo duhanu da se malo ohladi. Za one koji vole uvuči tu i tamo, ovo mi je jedan od ugodnijih duhana sa kojima napuniti pluča... kick nikotina se skoro odmah osjeti... omjer Burley-a je savršen u ovoj mješavini.
Ne grize jezik, a osobito sam osjetljiv na to, a ukoliko osjetite laganu gorčinu u ustima ili nedaj bože peckanje, smjesta odmorite lulu i usporite; pre jako vučete!

Aroma zapaljenog duhana je izrazito lagana i lako moguče da čete propustiti pola užitka u prvoj luli... stabilna je tokom cijele seanse pušenja i jedino što ju može promjeniti je pregrijavanje duhana, di se aroma pretvori u gorčinu koja veže usta i u tom je slučaju duhan za baciti na žalost.
Ako vam se lula ugasi, nemojte odmah paliti... dajte vremena par minuta da se temperatura spusti, pa onda lagano nastavite. Ne mjenja okus i aromu prilikom nanovog paljenja ako ga niste izgorili.
Meni je trebalo tri dana da skužim kako se pripremiti na pušenje ovog duhana... prvu lulu sam upropastio sa pivom... drugu sa pre jakim uvlačenjem... treču sa pancetom i češnjakom...
Dva tjedna mi je trebalo da isprobam i odaberem hranu koja bi legla uz njega.  Za Whiskey-e i Burbone prepuštam vama eksperimentiranje šta ide uz njega, pošto ih ja ne pijem.

Dominira miris šljivovice koj nakon prvih par dimova dobi pratnju čokolade i grožđica. Tek nakon par lula pušenja dolaze do izražaja razne popratne vočne note i vanilija.

Duhan je izrazito lagan u svim pogledima, i jako suptilne arome, tako da je stvarno bitno dobro ga posušiti kako ga nebi pre jakim i čestim povlačenjem u potrazi za aromom uništili.
Ukoliko ga pomalo pušimo, ispasti če to stvarno odličan duhan; no dovoljno je da par puta malo pre jako povučemo i ode sve u Honduras...
Ne preporučam pušiti ga poslije bilo kojeg drugog duhana i prije pušenja vrijedi imati što "čišča" usta... dakle, ako je to prva jutarnja lula, popite kavicu na miru, isperite usta i tek tada zapalite. Osim toga, bilo koje gazirano piče če ga uništiti, pa i tu izbjegavati Pive, Cole, Tonik i slična pića.
Bitno je i imati izrazito čistu i suhu lulu kako arome prethodno pušenih duhana nebi zasmetale ovoj mješavini... najbolje imati lulu ili dvije samo za njega ako je to moguče.

Fenomenalan je sa ne pre hladnim Fructalovim gustim sokom od jagode.
Doručak koj paše prije punjenja lule je putar i blagi cvijetni med tipa Livadski ili Bagremov. Izbjegavati pancete, jake marmelade ili engleski doručak slaninom i jajima.
Poslije ručka paše ako je desert bio štrudla ili pita od jabuka, obije sa manje cimeta, dok je za poslije večere malo pre slab i lagan.
Duhan koj bi legao poslije ovoga, u kasnije večernje sate od istog proizvođača je po mom ukusu recimo Black Cavendish koj je puno markantnijeg okusa i mirisa, ali na štetu arome samog duhana; no to ostavljam vama da odlučite kako završiti večer.

Idealno jelo prije pušenja ovog duhana je dobar gulaš od divljači ili fini vinski gulaš sa njokima od krompira. Riba nikako ne paše uz ovaj duhan; izbjegavati ružmarin i đumbir... slaže se sa lovorom, kaduljom i aromom muškatnih oraščića... ne pretjerivati sa cimetom i karanfiličima u jelima prije ovog duhana.

Slatkoča je posebna... nije ona tipično teška, več nježna sa blagim naginjanjem na limete.
Kemija je skoro pa neprimjetna, osim naravno, čokolade; skroz drukčije od večine Borkum Riffovih duhana koji su prilično zakemijani.

Room nota je isto jako lagana (ne intenzivna) ali zato izvrsna... podsječa na starije duhane kada su "alkoholne" arome poput ruma, burbona bile u modi... uglavnom tipičan Burley miris sa daškom Virginie.
Kad uđeš u sobu di se ovaj duhan pušio, pomisliš odmah na stare knjižnice i neku davnu atmosferu od prije dva stolječa. Miriše na duhan, ne smrdi na duhan i kemiju.

Ocjenu mu dajem 3/5, ali ne zato što mu nešto fali, nego zato što treba na previše toga paziti dok se puši i ne prašta greške... da ocjenjujem samo aromu bila bi to dobra četvorka.
Ne preporučam početnicima radi discipline i ritma kojeg zahtjeva, ali svako ko ima strpljenja provaliti kako pušiti ovaj duhan, bit če nagrađen po meni najboljom Burley aromom koju je Borkum Riff ikada smješao...

Razmišljam koj bi mu atribut nadjenuo, i nekako mislim da bi naj prikladnije bilo reči da se tu radi o "ženskom duhanu"... nježan, sladak, ujede ako nisi dobar, odličan za trenirat živce... samo nježno i smireno sa njim, ništa naglo i neče biti problema :P

Dakle, ne loš duhan od ovih u kategoriji nižih cijena; i što je bitno, izgleda lako nabavljiv kod nas.

Ugodni vam čokoladni trenutci uz ovaj duhan!

Ocjena: 3/5


Zadnja promjena: gstaraz; 11.09.13 17:35; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty31.07.13 8:46

Opširno, nema šta Wink

Inače, to mi je bio prvi duhan kojeg sam probao. Nije me se pretjerano dojmio, ali mu se volim vratiti s vremena na vrijeme.

Meni je dobro legao uz kavu ili crni čaj, ne previše zaslađeno, tako da duhan vodi slatkoću doživljaja.

Ovo što si napisao je istina, bolji okus ima u većim lulama. u malim mi je uvjek bio gorak, dosta je grizao i nije oslobađao svoju punu aromu.

Meni je recimo više odgovarao vlažan. kada je bio osušen, pre brzo i pre toplo je izgarao... doduše, ja inače ne prekrcavam lule (laganije ih punim), pa je možda problem i u tome.

(Drugi dan nakon prve lule ovog duhana, ujedno i prve lule u životu, imao sam generalnu upalu grla i skupljanje sluzi u njemu do te mjere sda nisam mogao spavati i prepečen jezik... naravno, sve zbog pogrešnog uvlačenja i neiskustva... kasnije se sve normaliziralo.)
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty31.07.13 10:01

Odlična recenzija!
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty31.07.13 17:44

odlična i do detalja napisana recenzija, duhan nisam probao, valjda cu jednom imati priliku.

svaka cast!
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty31.07.13 19:10

Odlična recenzija... Ovaj duhan rado zapalim nakon jela jer je pravi desert... Čokolada, vanilija, grožđice. Doduše ovako detaljno ga nisam razlagao ali drago mi je da netko jest... Uz odličnu cijenu, ima ga svugdje a i snajki odgovara "sobna nota"... prava kuharska recenzija, svaka čast na trudu!
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty04.08.13 23:52

Thanks dečki... lako je napisati recenziju duhana koj ti se sviđa, pa prašiš doživljaje uz pučkanje i uživanje u luli; malo teže je to kad naletiš na duhan koj ti ne leži, pa te puca frustracija i ljutnja što si bacio pare Sad
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty05.08.13 1:44

onda ga ostavis sa strane neko vrijeme pa mu ponovo das priliku, u vecini slucajeva se isplati, vjeruj mi, ali to je za neku drugu pricu...
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty07.09.13 23:56

sve mi se nešto čini da je već bila tema o ovom duvanu... Rolling Eyes kako god, meni se svidjao i neko vreme mi je čak bio i bazni duvan. u medjuvremenu sam prešao na mb skotiš, a i debelo omanjio pušenje. muva se tu još par vrećica...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty11.09.13 17:55

Dobar izbor MB Scottish Blend; u usporedbi sa ovim duhanom je ipak Škot za klasu više, bilo da se priča o selekciji lišča, bilo da se priča o detaljima arome.

Borkum Riff Original ima uvijek isti okus, dok je Škot svaki put drugačiji.
BR Original mi je nekako primjereniji zimskim danima... ona aroma čokolade i toplina okusa ga nekako više podredi hladnijim danima, dok Škot ima više sviježine u sebi i nekako bolje legne u prolječe/jesen.

Borkum Riff Original u sebi ima ustvari samo tih par dominantnih aroma, i vidi se da oko blendanja nije bilo tu previše filozofija... čokolada, tih par komponenta koje idu u kolače i malo alkohola... to je to.
Baš radi toga, nakon nekog vremena umori (kao da svaki dan imaš poslije ručka tortu od čokolade), pa nekako nije baš primjeren kao cijelodnevni (svakodnevni) duhan.

Škot sa druge strane spada pod sam vrh umječa aromatičnog blendanja; u toliko godina što ga pušim, još uvijek nisam provalio koje sve arome ima u sebi, i niti jedna ne dominira da ga možeš smjestiti u neku određenu grupu.
Svaka lula, svaki dim je drukčiji i iznenađanje, tako da je on puno primjereniji kao svakodnevni.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty21.01.14 22:16

Evo sad sam popušio prvu lulu i mogu reći da mi se sviđa, tražio sam neki neutralan duhan koji nema neku dominantnu aromu, s tim da se vanilija blago osjeti. Ne grize i lijepo gori, vrlo sam zadovoljan pošto sam čitao recenzije i puno ljudi su ga pljuvali kao i sve borkum riff duhane. Sve u svemu duhan za all day smoke.

Ocjena: 3.5/5
[Vrh] Go down
gregak
Prva lula
Prva lula
gregak


Broj postova : 87
Join date : 08.11.2018
Age : 41
Lokacija : Slovenija

Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty03.12.18 18:39

Kako je neko vec reko. Pusti ga malo i daj mu sanse. Bas sam to napravio. Polako popusio pola lule, osjeti se malo cokolade mozda vanila, ljesnici. Desert!
A kad sam ga prvi put zapalio, ojojoj... Zamalo da mi odpane jezik.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Borkum Riff Original Mixture Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff Original Mixture   Borkum Riff Original Mixture Empty

[Vrh] Go down
 
Borkum Riff Original Mixture
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Borkum Riff: O Svima Pomalo
» Borkum Riff Gold Cherry & Vanilla
» Mac Baren: Original Choice
» Ortodox mixture
» Erinmore: Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: