Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Lula za uspomenu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Lula za uspomenu Empty
PostajNaslov: Lula za uspomenu   Lula za uspomenu Empty21.09.13 18:33

Jutros sam bio kod jednog prijatelja, zapravo, oca jedne prijateljice koji me iz nekog nepoznatog razloga jako voli. Wink
I tako dok smo si popili jednu-dvije-šest rakijica oko podne (ko je vidio pit tako kasno! sram nas može biti!) počnemo malo pričati o lulama. Kako on nije lulaš, zanimalo ga je kako to sve ide. Nakon nekog vremena, spomene on da ima jednu njemu jako dragu lulu doma, koju je izradio njegov djed u logoru za vrijeme 2. sv. rata. Nismo previše pričali o tom djelu ko je koga, za koliko i zbog čega, samo me je zamolio ako bih mu mogao urediti tu lulu, da je može držati u vitrini za uspomenu. Uz nju mi je uvalio i klasičnu gitaru za setup i ravnanje vrata umrijet od smjeha 

Evo slika:
Lula za uspomenu P1030856res
Lula za uspomenu P1030855res
Lula za uspomenu P1030857res
Lula za uspomenu P1030858res

Ovako, napravljena je od 3 dijela: žarnica, mesingani prsten i usnik (sve ručno rađeno). Drvo mi se čini da je ružino. Volio bih zatvoriti pukotinu i osviježiti boju drva. Za drvo sam mislio koristiti ulje i pčelinji vosak, dok mi za pukotinu treba pomoć iskusnijih restauratora/izrađivača (Kirby, znam da si ti imao sličan problem sa onom "A" lulom, pa ako bi podijelio još malo mudrosti sa mnom, bio bih zahvalan Wink ).
Na žarnici su neki potpisi, te ću vidjeti da li su dovojlno duboki da prežive "poliranje" smirglom od 1000 ili 2000, ako ne, pokušati ću naći neki drugi način ili ispolirati sve oko tih potpisa. Mesing ću također ispolirati vodobrusnim papirom.

Volio bi tu lulu urediti sam i iznenaditi ga, pa ako imate kakav savjet, uvijek je dobro došao. Wink
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Lula za uspomenu Empty
PostajNaslov: Re: Lula za uspomenu   Lula za uspomenu Empty21.09.13 19:08

Budi oprezan kod restauracije, jer se očito radi o povijesno vrlo zanimljivom predmetu. Tu čak uporabna vrijednost rekao bih nije uopće bitna, već samo pokušati dočarati kako je lula mogla izgledati prije sedamdesetak godina u punom sjaju. Cool
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Lula za uspomenu Empty
PostajNaslov: Re: Lula za uspomenu   Lula za uspomenu Empty21.09.13 19:21

Suspiria je napisao/la:
Budi oprezan kod restauracije, jer se očito radi o povijesno vrlo zanimljivom predmetu. Tu čak uporabna vrijednost rekao bih nije uopće bitna, već samo pokušati dočarati kako je lula mogla izgledati prije sedamdesetak godina u punom sjaju. Cool
Takav je i plan, da izgleda kakva je bila kad je tek bila napravljena, pa možda i malo bolje Wink
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Lula za uspomenu Empty
PostajNaslov: Re: Lula za uspomenu   Lula za uspomenu Empty21.09.13 20:42

I tako dok smo si popili jednu-dvije-šest rakijica oko podne (ko je vidio pit tako kasno! sram nas može biti!) Pucam Shocked a drugo ja bi ovako sa ,,*strugotinom od nekog Drveta to jeste samu piljevinu ugurao nekako unutra i natrpao pa onda vosak i ostalo*sta misli te majstori moze tako,Inace Sretno!!! Taras.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lula za uspomenu Empty
PostajNaslov: Re: Lula za uspomenu   Lula za uspomenu Empty

[Vrh] Go down
 
Lula za uspomenu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Druga lula
» Dedina lula
» LOT 100 lula
» Peterson lula
» Prva lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: