Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Ravne vs. savijene lule

Go down 
+10
fićo
Karlo
Leo
Antiša
Suspiria
Elvis Beba
PipeCro
foksieloy
Sarmageddon
kamarad igorrr
14 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty30.01.14 22:29

Koje lule više preferirate i zašto?
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty30.01.14 22:39

Pune su mi najdraže!  Cool Wink 
Bentice kad nešto radim, pa mi vise u zubima... U svim ostalim situacijama mi je to stvar trenutne odluke temeljene na volji.
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty30.01.14 22:47

Definitivno bent... Radio, ne radio Wink ... Nebi imao nis protiv jedne ljupke petersonke, stanwellice npr Very Happy
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 0:21

Iskreno, svejedno mi je. Ovisi od oblika do oblika koja mi se više svidi i koja mi lijepše leži u ruci.

U početku karijere sam isključivo ravne volio, i to billardice, no s vremenom se ukus jako zaokružio.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 54
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 9:44

Bent... iako pusim sve vrste koje imam sa istim uzitkom. Osim sto mi je bent jednostavniji kad nesto radim imam puno bolju kontrolu priliikom paljenja lule a i za vrijeme pusenja volim povremeno "bacit oko" u zarnicu.
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 46
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 9:44

foksieloy je napisao/la:
Iskreno, svejedno mi je. Ovisi od oblika do oblika koja mi se više svidi i koja mi lijepše leži u ruci.

U početku karijere sam isključivo ravne volio, i to billardice, no s vremenom se ukus jako zaokružio.
Upravo tako kako se taj dan osjecam tako lulu i duhan odaberem....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 9:48

eh... kad se samo sjetim pocetaka i kupovina prvih lula...

meni lula nije bila lula ako nije bentica, jednostavno mi oblik billiardice nije "sjedao". nakon sto sam (sasvim slucajno) kupio prvu kanadjanku prica je krenula sasvim suprotno. kanadjanke su mi definitivno lule broj jedan, ako cemo suditi po obliku. uvijek se obradujem kad vidim neku novu. Wink
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 9:49

Bentice preferiram, jer uglavnom bolje leže. Ali imam i ravnih, bitno je da mi se lula za početak vizualno svidi. No balans može biti dobar ili loš kod jednih i kod drugih.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 10:09

U početku ni meni lula nije bila lula ako nije bila bentica. Bilo ih je lakše držati u zubima, a i danas je. Međutim, nabavio sam tijekom godina i nekoliko ravnih lula koje se sjajno puše te koje također dobro leže u ustima. Ipak, ako moram birati, bent!  Cool 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 10:19

Ne pravim razliku, možda su ravne zgodnije za provuć čistać i lansirati slinu iz dimovoda na neprijatelje u blizini. Imam podjednako ravnih i zavinutih, ali prve koje sam kupio su bile ravna, pa jedna bent rodezijanka i jedna princ koja je poluzavijena (halfbent).
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 10:30

Bentice su zakon! Cool 

Svaki put kada benticu prinosim ustima, na podizanju ruke uštedim 5 centimetara, i pri spuštanju ruke isto toliko.
U godinu dana, uštedim tih pokreta gore-dolje od po 5 cm, dovoljno za jedno... no dobro, nije važno... Embarassed
[Vrh] Go down
http://piperson.org
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 10:58

Bentice ili ravne...sasvim je svejedno.Glavno da je duhan dobar a glava mirna
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 11:14

Bent i halfbent to je moj prvi izbor.....
[Vrh] Go down
mariv.photo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
mariv.photo


Broj postova : 189
Join date : 27.11.2012
Age : 41
Lokacija : Matulji
Omiljeni duhani : RMC, PTR

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 11:34

Karlo je napisao/la:
Bentice su zakon! Cool 

Svaki put kada benticu prinosim ustima, na podizanju ruke uštedim 5 centimetara, i pri spuštanju ruke isto toliko.
U godinu dana, uštedim tih pokreta gore-dolje od po 5 cm, dovoljno za jedno... no dobro, nije važno... Embarassed

To je to!

Ja moram priznati da sam dugo vremena, upravo zbog navedenog razloga, koristio churchwardenicu. Sjednem ili se postavim u poluležeći položaj i lulu na trbuh.
Zadnjih godina su me primorci prekrstili tako da su i chubice sve češće u mojim rukama i ustima.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 13:49

Ma ja volim svakakve samo ne full bent, to mi se ne sviđa. Smile
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty31.01.14 19:46

Uopće mi nije bitno jel ravna ili nije ,važno je da je dobro probušena......
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty01.02.14 1:15

Bentice su meni puno draže kad uzmem u obzir konfor i feeling kad ju držim u ruci; dok bilijardke, i lovate više volim kod degustiranja novijih duhana.

nekako imam osječaj da mi okus duhana više dođe do izražaja u tim ravnim lulama, i fino mogu usmjeriti dim di god želim u ustima.
Bentice su mi nekako više za "poznate" duhane di se ne trudim previše analizirati okuse i arome... ono za coolerske trenutke kad pušim a neznam ni sam zašto pušim Smile
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty01.02.14 3:56

Prvo,i ja ih volim držat u ruci
Drugo, promjer rupe je vrlo važan!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty01.02.14 10:21

Leo je napisao/la:
Prvo,i ja ih volim držat u ruci
Drugo, promjer rupe je vrlo važan!

upravo tako, radi protoka!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ravne vs. savijene lule Empty
PostajNaslov: Re: Ravne vs. savijene lule   Ravne vs. savijene lule Empty

[Vrh] Go down
 
Ravne vs. savijene lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rub lule
» Pad lule..
» Lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: