Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Anton Manger Freehand Morta

Go down 
+3
fićo
kamarad igorrr
gstaraz
7 posters
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 4:51

Ovo je jedna od pipa stigla iz Slavonije prilikom nekakvog tramaka ...bivša družica grge.

Radi se o jednoj prilično velikoj luli od morte, odličnih karakteristika, ali tipično grubog njemačkog dizajna.
Što se funkcijonalnosti tiče, nemam ni jednu zamjerku; puši se odlično, suho i ne farba duhan ničime... lagana je za svoju veličinu i zgodno se može položiti na stol.

Dizajn je pak priča za sebe... katastrofalno leži u ruci... valjda je zamišljena za drvosječe  Rolling Eyes  i usnik je malo pre glomazan za moj ukus.
Estetski nebi prošla ni kao skica, a kamo li završeni proizvod
Srečom pa se toliko dobro puši, pa je ipak uletila u rotaciju ... tipična švabica, rekao bi.

evo sličica:

Anton Manger Freehand Morta Manger_267kd5

Anton Manger Freehand Morta Manger_1nakq8

Anton Manger Freehand Morta Manger_3djj7y

Anton Manger Freehand Morta Manger_4kdj2x
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 8:01

Imam jednu od meister Mangera i odlično se puši, doduše vrijesuša. A ova tvoja i ne izgleda tako loše, malo jest nezgrapna ali bože moj, nobody is perfect!
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 8:23

meni ova lula čisto dobro izgleda...i još ako se fino puši nema greške
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 8:37

Ja nemam zamjerki nekih posebnih na izgled, a ako se dobro puši, odlično!
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 8:46

Ni meni se ne čini da je nešto posebno ružna.  lol! 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 8:56

Možda jesam malo pre kritičan, ali eto, estetski ova lula ne zadovoljava u nikojem pogledu... ne sjeda unutar nikakvih prirodnih pravila estetike, da ne spominjem sad nekakvu "svetu geometriju, zlatni pravokutnik i slično..."

Ali eto, ima kvalitetu da se iz nje stvarno dobro puši, pa joj to daje nekakvu težinu u domeni funkcijonalnosti.
No, funkcijonalnost nije sve... bitno je kako legne u ruku, kako ju moraš prinositi usnama, dali če izmamiti spokojni osmjeh kada ju pogledaš u ruci, ili čuđenje...

...sheban sam a ?  Rolling Eyes  ...hebiga, taki sam Very Happy
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 9:12

A znaš kako ide, kad imaš jednu lulu najbolja ti je na svijetu, kad imaš 5, 2 su ti najbolje, 3 nisu baš savršene, kad imaš 100, lako je tražiti zamjerke. Very Happy
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 11:30

A i to je istina, al ajde, nije baš da imam 100 komada Smile
Skromna je moja kolekcija, ima dvadesetak komada; možda koja više; ali i puno pušim, pa eto, to donekle opravdava brojku. (bar sebe i ženu pokušavam uvjeriti u to Smile )
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 11:46

Imao sam je u rukama kada ju je grga nabavio i trebao sam nesto napraviti na njoj, ali se vise ne sjecam sto.... Jeste, malo je nezgrapna i ima nepotrebno malu zarnicu... Za lulu te velicine
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 11:59

spominjalo se nesto oko fine dorade usnka, ali smo na kraju odustali. Very Happy

meni je ta lula vrlo atraktivna sto se tice izgleda, ali jednostvno, nije bila pusena u posljednje vrijeme i zavrsila je tu gdje je, ali vidim da joj je jako dobro! Wink
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 12:27

grga je napisao/la:
spominjalo se nesto oko fine dorade usnka, ali smo na kraju odustali.  Very Happy

meni je ta lula vrlo atraktivna sto se tice izgleda, ali jednostvno, nije bila pusena u posljednje vrijeme i zavrsila je tu gdje je, ali vidim da joj je jako dobro!  Wink

Puši se, puši... nije završila u ladici.
Svaka dva dana od prilike ju napunim, i nije iznevjerila niti jednom do sada.
Jedino sa čistom Virginiom je malo slabija, jer Virginiu ipak volim kad se malo "Aromatizira" Vrijesom, ali za ostale mješavine je zakon.
Vjerujem da bi bila super i sa Latakiom, al hebiga, kad Latakiu ne volim Sad

Malo je osjetljiva na prljanje, odnosno, izgubi sjaj čim ju uloviš u ruke, pa je malo tlaka glancat ju poslije svakog pušenja, al ajde sad več pretjerujem Smile

Ali moram i priznati da da nisam vidio Davorinove morte, ova bi bila totalni avion, tako da, on je krivac za ovu "overkritičnu" recenziju  lol! 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 13:45

mislim da je on "krivac" mnogim recenzijama! Wink
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty18.03.14 17:18

Ne voli latakiju? Heretik...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Anton Manger Freehand Morta Empty
PostajNaslov: Re: Anton Manger Freehand Morta   Anton Manger Freehand Morta Empty

[Vrh] Go down
 
Anton Manger Freehand Morta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Freehand timewaist
» Morta pipes
» # morta
» Je li ovo morta??
» Morta pipes

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: