Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Održavanje Lula od Morte

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty03.05.14 16:49

Može li neko napisati par riječi o održavanju lula od morte ?

- Skidanje Cake-a (reaming)
- Čišćenje i poliranje vanjskih dijelova
- Tretiranje sa soli ili slično ako zatreba
- Odmaranje ako je potrebno

[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty03.05.14 20:06

Pa... cake ne treba, drvo je kvazi-ugljeno samo po sebi, naravno ako je napravljeno od pravog komada od kojeg se rade lule!
Čišćenje kao i svaka druga lula, solio još nisam a, kako stvari stoji niti ću imati potrebu, tu i tamo je strugačem od tampera postružem. Odmaranje može, ali je puno manje osjetljiva od vrijesa pa bi je ti mogao, sa svojim navikama, pušiti i 5 puta na dan Laughing 
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty03.05.14 21:00

ma primjetio sam da bez problema izvuče par punjenja dnevno, ali eto, pošto se ne radi o obliku koj mi dobro leži u ruci, nije među omiljenim lulama, pa se puši svaka dva dana; čisto da nebi zahrđala jeli Very Happy

...za sada i ja stružem stijenke sa tamperom, odmah poslije pušenja, dok je još topla, ali neznam dali reamer dolazi u obzir ako se nakupi više cake-a ?...  

osim toga, zanima me kojim alatom bi se trebalo naoružati kad bi se odlučilo "ispraviti" malo oblik ... dali su klasične turpije i šmirgl papir dovolnje, ili tu več brusilica i dijamanti moraju raditi  kipar

ps.
jeli uopče moguče progoriti lulu od morte ???  scratch 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty04.05.14 16:00

Pa vjerojatno je moguce' progorit mortu, ako bas zapnes... Cool Sto se tice prerade lule, tu bi netko drugi bio kompetentniji!
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty04.05.14 22:24

Ovako, meni se na morti nije stvarao cake dosad. Što se tiče progorijevanja, sve je moguće, ali ako ima falingu progori na prvo pušenje, ako nema, ni neće progoriti.
Povremeno ih uglancam s malo voska i to je to.
[Vrh] Go down
Marinko
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Marinko


Broj postova : 275
Join date : 06.12.2012
Age : 40
Lokacija : karlovac

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty05.05.14 9:49

ako se radi o manjim popravcima i ako se radi o jednoj luli, bez problema to možeš odraditi sa turpijicom i brusnim papirom, samo polako i oprezno, .. moja prva lula je nastala sa džepnim nožićem i malo brusnog papira..
[Vrh] Go down
http://mpipes.com.hr/
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty05.05.14 16:32

gstaraz je napisao/la:
ma primjetio sam da bez problema izvuče par punjenja dnevno, ali eto, pošto se ne radi o obliku koj mi dobro leži u ruci, nije među omiljenim lulama, pa se puši svaka dva dana; čisto da nebi zahrđala jeli Very Happy

...za sada i ja stružem stijenke sa tamperom, odmah poslije pušenja, dok je još topla, ali neznam dali reamer dolazi u obzir ako se nakupi više cake-a ?...  

osim toga, zanima me kojim alatom bi se trebalo naoružati kad bi se odlučilo "ispraviti" malo oblik ... dali su klasične turpije i šmirgl papir dovolnje, ili tu več brusilica i dijamanti moraju raditi  kipar

ps.
jeli uopče moguče progoriti lulu od morte ???  scratch 

Oooo vidim projekat,  ima da magnum pretvoriš u colt Very Happy
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty05.05.14 17:37

fatjoe je napisao/la:

Oooo vidim projekat,  ima da magnum pretvoriš u colt Very Happy

hahaha... za sada je to samo ideja... ružno je bilo šta raditi kada si ograničen nečijom prijašnjom vizijom oblika, tako da ću morat jako dobro profilozofirati oko toga, šta bi se moglo od nje napraviti da mi bolje sjedne u ruku, a da opet zadrži nekakvu prihvatljivu formu...
Sa druge strane mi je žao krenut u nekakvu "disakraciju" nečijeg rada samo zato što se meni ne sviđa... možda se odlučim radije na kakvu zamjenu za neki klasičniji oblik, što bi bilo nekako puno ortodoksnija solucija Smile ...vrijeme će pokazati šta će biti sa njom... boli me srce jer se fantastično puši a držim ju u ruci baš kako si rekao: "kao oversized Magnum"
... dotle se dimi i glanca pomalo...


- Thanks Marinko na odgovoru!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Održavanje Lula od Morte Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje Lula od Morte   Održavanje Lula od Morte Empty

[Vrh] Go down
 
Održavanje Lula od Morte
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...
» Popravak lule od morte
» 215 lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: