Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Aromatiziranje duhana

Go down 
+2
Karlo
Davorin
6 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty28.02.15 18:04

Kako ste me nagovorili, pa tako sam kupio makedonski tutun jedno kilo, i sad mi je ukus dobar al ne i savrsen, rekli ste mi da ga mesam sa pipe tobacco koji je aromatican, al' ja imam jednu jos zanimljiviju ideju pa sam hteo da vas pitam dali je neko probao ili dali je moguce, a mislim da jeste. Naime aromatiziranje duvana, eh...to je prava ceremonija...natopiti duvan u neku aromu vanile, cokolade ili u kafu i dobiti izvrsnu mesavinu.....zanima me vase mislenje u vezi ovog postupka...al' kako i da je ja veceras najverojatnije to pocinjem i pisem vam za dalje rezultate....

P.S. sta znate mozda se u Makedoniju otvori fabrika za aromaticni duvan za lule.... 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty28.02.15 18:35

Ovo što pišeš je klasični postupak aromatiziranja duhana, ali ne baš previše prihvatljiv za ozbiljne pušaće. Takve umjetne arome, se znaju "upiti" u lulu, te ostaju kao "duh" dugo vremena. Interesantne su za okolinu, room note, ali baš da daju neki posebni gušt pušaću... i ne baš Laughing Prave aromatične mješavine se dobivaju, blendanjem raznih aromatičnih duhana, gdje se dobiju isto tako pravi efekti. Nekada davno bilo je onih koji su dodavali esencije za kolače, umjetne arome, u duhan, pa je mirisao, po kruški, vaniliji ili višnji, ali samo kao duhan. Kada su te arome gorile s duhanom, e to je bilo nešto sasvim drugo Shocked ali svakako, pošto imaš izvor duhana, malo eksprimentiraj
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty28.02.15 19:41

Možeš probati raditi vlastite aromatike. Možeš koristiti prirodne arome (recimo konjak) ili umjetne arome koje ćeš raspršivati iz čiste bočice s raspršivačem. Počni eksperimentirati s malim količinama, neće ti baš sve uspjeti, i pričekaj bar tjedan dana prije prvog isprobavanja.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty28.02.15 19:55

Mišljenja sam da je bolje uzeti aromatizirani duhan ( što kvalitetniji ako je moguće) pa ga popraviti sa tim Prilepom! Igraj se i sa miješanjem virginije (ako je možeš naći) i tog famoznog prilepskog orientala!
U svakom slučaju potapanje duhana u otopine biločega nije baš uputno. Ako i kreneš dobro razmisli u što potapaš, koja koncentracija, predvidi kako će se to u šta si potopio ponašati kada počne goriti sa duhanom, koliko dugo potopiti, potopiti ili poprskati, puno pitanja... Shocked
Kako god napravio piši šta se dešava Cool
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty28.02.15 20:54

Možda da za početak probaš sa prirodnim aromama... recimo rastopiš med u malo vode i dodaš rum, zatim pošricaš list i pusti da se upije. Mislim da bi te arome mogao i osjetiti prilikom pušenja i nekako mi se čini da bi mogle biti prilično ugodnije po pušača nego one umjetne arome za kolače i slično.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty01.03.15 12:11

Ja bum se složil sa ekipom, i mislim da prvi i najlakši izbor za testiranje bi ti bio rum.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty02.03.15 9:17

foksieloy je napisao/la:
Ja bum se složil sa ekipom, i mislim da prvi i najlakši izbor za testiranje bi ti bio rum.

I ja bih prvo testirao rum... šokre2
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty02.03.15 19:34

Antiša je napisao/la:
foksieloy je napisao/la:
Ja bum se složil sa ekipom, i mislim da prvi i najlakši izbor za testiranje bi ti bio rum.

I ja bih prvo testirao rum... šokre2

I nakon što rezultati testiranja budu neubjedljivi, što se događa u 100% slučajeva sa prvom bocom, načmi drugu bocu i pozovi nas. Mi ćemo donesti neke aromatike da imaš što probavati dok mi isprobamo rum pirat
[Vrh] Go down
Sponsored content





duhana - Aromatiziranje duhana Empty
PostajNaslov: Re: Aromatiziranje duhana   duhana - Aromatiziranje duhana Empty

[Vrh] Go down
 
Aromatiziranje duhana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Top X duhana...
» Zalihe duhana
» Rehidracija duhana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: