Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pućkanje jednog početnika..

Go down 
+5
Tomo1978
Rakija
Morf
foksieloy
paludamentum
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 1:10

Hy lulaši!
Kako sam eto ufurkan svakim danom više u lulanje...a ovo lijetno vrijeme je ko stvoreno za ranojutarnje ili kasnovečernje pućkanje na terasi..
pošto mi zakonita počinje radit rano, tako se i ja ne budilijen dižem u pola šest,pa kad popijemo zajedno ranojutarnju kavicu (ja bez šećera ali sa žličicom maslaca..to me drži do podneva..)odem sa cuckom odtrčati obližnjom šumom jedan petnaestominutni jogging,u ove vruće dane ranojutarnji muving više nego dobro dođe,naročito meni koji imam jedan sjedilački posao..no da ne duljim
.....dakle nakon toga počinje dnevni ritual...moja jutarnja lulaška opsesija koju najčešće počnem sa jednom trećinom Ready Rubbed Virginijom i dvije trećine Vanilije...dakako sve od MacBarena....i to traje barem 45 min..u društvu tabletnog uređaja sa ranim vijestima,čitanjem i slanjem meilova..sve u opušenom tonu...
Tokom dana uglavnom zbog posla ne stignem pućkati..no ponekad zdimim kroz jednu filterušu vlastite izrade jednu do dvije lule(...lulica je napravlijena od drijena sa usnikom od divlje ruže u koji ugurnem filter..ispočetka sam koristio cigaretne filtere sada naravno uglijene...)
Pred đonjanje volim smiješati Black Ambroziju sa Vanilijom..a sve u društvu Wiskija sa dvije do tri kocke leda u mraku terase sa pogledom na zvijezdano nebo ...
Lule nakon pućkanja(ujutro ..)odnesem u radnju ,ispušem kompresorom..pa očistim papirnim ubrusima koje nataknem na jedan štapić sa prorezom te fino izrotiram po žarnici a usnike procistim štapicima za ciscenje umocene u alkohol..potom sve fino premažem i olašti,m extra djevicanskim maslinovim uljem,omotam u papir i stavim u kutiju ,da odmore..
griješim li u necemu,kao pocetnik?
Bane


Zadnja promjena: leonhardy; 12.07.16 11:12; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 15:26

Griješiš.
U pravopisu.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 17:20

Mene bodu ove tri kocke leda u whiskyu/whiskeyu Very Happy
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 17:31

Very Happy mene ovo s kompresorom - nekako mi je prenasilno pogotovo ako je poslije svakog pusenja (nadam se ne neposredno nakon pusenja) a i u slucaju da je novija lula izbacit ces i one finije cestice koje ce u konacnici formirat cake ... nemoj se mucit s homemade cistacima imas za 20 kuna kod nas sasvim solidne koje cini mi se svi ovdje koristimo za regularno ciscenje

ostalo sto se tice stimunga je kako bog zapoveda
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 19:16

Morf je napisao/la:
Mene bodu ove tri kocke leda u whiskyu/whiskeyu Very Happy

Ako su napravljene sa destiliranom vodom, i čovjek to voli, nek navali. Ako nisu, neka kupi flašu destilirane vode. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 19:45

foksieloy je napisao/la:
Morf je napisao/la:
Mene bodu ove tri kocke leda u whiskyu/whiskeyu Very Happy

Ako su napravljene sa destiliranom vodom, i čovjek to voli, nek navali. Ako nisu, neka kupi flašu destilirane vode. Smile

Je al ***** temperaturu onda i nije to vise to , zlica dve destilirane je ok jer raspusti okuse dodatno , al led u nekom boljem viskiu...
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 19:57

Kaj vas briga kako čovjek pije whisky?!! Pita za lulu, a ne za pijaču Cool
Ja ga volim piti npr. sa sodom...sad budete rekli da mora biti destilirana soda sa određenim udjelom co2.
Rolling Eyes Very Happy
[Vrh] Go down
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 20:05

Keko je napisao/la:
Kaj vas briga kako čovjek pije whisky?!! Pita za lulu, a ne za pijaču Cool
Ja ga volim piti npr. sa sodom...sad budete rekli da mora biti destilirana soda sa određenim udjelom co2.
Rolling Eyes Very Happy

To bi bio stengah onda , ako mijesas pola pola.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 20:43

Uživancija, nema šta Wink
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 22:12

Morf je napisao/la:
al led u nekom boljem viskiu...

Ak je temperatura zraka 36 stupnjeva, led taman vrati na sobnu temperaturu. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty11.07.16 22:36

Zato u mračnu šupu vrnut sve.
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 7:23

paludamentum je napisao/la:
Very Happy mene ovo s kompresorom - nekako mi je prenasilno pogotovo ako je poslije svakog pusenja (nadam se ne neposredno nakon pusenja) a i u slucaju da je novija lula izbacit ces i one finije cestice koje ce u konacnici formirat cake ... nemoj se mucit s homemade cistacima imas za 20 kuna kod nas sasvim solidne koje cini mi se svi ovdje koristimo za regularno ciscenje

ostalo sto se tice stimunga je kako bog zapoveda





...pod štapiće za čišćenje podrazumjevam kupovne čistače za lulu...a koristim i vatene štapiće za uši puffy
...njima natopim tj.očistim žarnicu i stem sa alkoholom(nabavio u apoteci dvije male pl.bočice od pol dcl ,jednu za alkohol drugu za masl.ulje)..a sve to bude smjesteno u kutiji sa ostalim rekvizitima... Laughing
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 8:41

Nemoj forsirat alkohol nakon svakog pušenja. Mi ih tretiramo alkoholom jednom godišnje, ovisno o stupnju uporabe lule tokom te godine. Wink
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 8:54

Rakija je napisao/la:
Nemoj forsirat alkohol nakon svakog pušenja. Mi ih tretiramo alkoholom jednom godišnje, ovisno o stupnju uporabe lule tokom te godine. Wink


..mislim da nije forsiranje ako samo prebrišem sa papirnim ubrusom koji je lagano natopljen alkoholom..kiji tako i tako brzi hlapi,čak razmišljam umj.alkohola kapnut neki wiski ili konjačić...kad se već pućka aromatski da se i čisti aromatikom.. Very Happy
...inače nakon što ih očistim volim osjetiti tek blagi "šnjof" duhana kako bi mi lula bila ki nova...štaš...djevica...horoskopska...
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 9:05

leonhardy je napisao/la:
Rakija je napisao/la:
Nemoj forsirat alkohol nakon svakog pušenja. Mi ih tretiramo alkoholom jednom godišnje, ovisno o stupnju uporabe lule tokom te godine. Wink


..mislim da nije forsiranje ako samo prebrišem sa papirnim ubrusom koji je lagano natopljen alkoholom..kiji tako i tako brzi hlapi,čak razmišljam umj.alkohola kapnut neki wiski ili konjačić...kad se već pućka aromatski da se i čisti aromatikom.. Very Happy
...inače nakon što ih očistim volim osjetiti tek blagi "šnjof" duhana kako bi mi lula bila ki nova...štaš...djevica...horoskopska...

...btw.kako sam za dan drzavnosti bio skok do Dalmacije...u Ninu sam uzeo kilicu nejodirane soli za čišćenje...zlu ne trebalo... lol!
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 9:51

Dobrodosao, a sto se djela o lulama tice, ne whiskeyu😎, potrazi sto na ovom forumu znaci kapelicarenje Shocked Cool Laughing Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 11:06

Davorin je napisao/la:
Dobrodosao, a sto se djela o lulama tice, ne whiskeyu😎, potrazi sto na ovom forumu znaci kapelicarenje Shocked Cool Laughing Cool
..da,zanimljivo..vidim da jos imam puno učiti..
btw.može pitanje..?mozda je već i odgovoreno negdje..
kako da lulu ne pregrijavam?
..naime kako se žar tj.pepeo pućkanjem smanjuje a još ga i tamperom lagano pritišćem..kako bi iskoristio i najmanji djelic preostalog duhana čini mi se da je to razlog pregrijavanja...iaoko gledam lagano uvlačiti da dim bude ugodan sa svim blagodatima koje ostavlja za sobom ipak se glava lule prilično zagrije... Question
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 13:29

Svatko pusi na nacin kako mu odgovara. Ja naprimjer, nikada do kraja, uvijek ostavim malo nesagorenoga duhana na dnu. Taj dio je ionako posluzio kao filter. Grijanje lule puno zavisi od materijala od kojega je napravljena, te oblika, tako da dati jednoznacni odgovor i nije jednostavno
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty12.07.16 15:27

da se nadovezem na grijanje, ovisi i koliko brzo vučeš dim pa ovisi i o debljini cake - a ali sve u svemu to je nebitno. ako se pregrije (prisloni lulu na obraz pa ako ne mozes izdrzat znaci da je prevruca) onda je ostavi malo da se ohladi, popij malo pa onda opet pripali. Wink
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty16.07.16 14:49

voZdra lulaši
..da nastavim sa početničkom temom..i pocetnickim problemima..

Kako su se zaredali neki oblaci zadnjih dana tako mi pućkanje više prija...
nego...htjedoh pitati?..hebaj ga..pocetnik sa skoro pet banki...naime,mislim da je to mozda i bila tematika negdje tu po forumu no da ne tražim...kako vi riješavate problem slinjenja..dakako ako slinite?
Kad sam sam,ali ono samo ja i lula...višak sline tijekom pućkanja rjesavam pljuckanjem...znam nije pristojno ni kulturno .no kazem Kad sam sam..ako sam sa nekim u npr.kafiću,ilipak kod kuće sa nekim i nekim pićencem.. tad to klizne zajedno sa pićem niz grlo ,tako piće dođe kao vodokotlic u wc-u Smile)))...a voda sve pere,pa i sline
..još mi veći problem ako nešto radim sa lulom u ustima,tad mi se čini da slinim i više..
daklem,ima li neki trik ili bar savjet da manje slinim?
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty16.07.16 22:06

Uzmi čistač i provuci ga kroz usnik! Neće ispasti prostački da hrakaš, nego fino-kulturno!
A u kafiću ne moraš toliko držati lulu u ustima i sve će biti ok, pa nisi buldog valjda. Ili bernardinac da sliniš uokolo! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty17.07.16 9:30

Pa gutaj 😎 Pogotovo ako zelis nikotinski kick😎
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty17.07.16 11:05

Davorin je napisao/la:
Pa gutaj 😎  Pogotovo ako zelis nikotinski kick😎

Dooobra bounce
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty17.07.16 21:05

Davorin je napisao/la:
Pa gutaj 😎  Pogotovo ako zelis nikotinski kick😎



Hvala,no ipak nisam zato da gutam..ali ako je već neizbježno,tad sa nekim dobrim pićem
može Fučkanje
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty17.07.16 21:13

bayro je napisao/la:
Uzmi čistač i provuci ga kroz usnik! Neće ispasti prostački da hrakaš, nego fino-kulturno!
A u kafiću ne moraš toliko držati lulu u ustima i sve će biti ok, pa nisi buldog valjda. Ili bernardinac da sliniš uokolo! Cool

...pa nisam baš Sherlok Holms da mi je lula stalno u ustima,čak štoviše..volim ju držat i okretat u ruci...no vjerovatno je i do duhana,po razlicitim duhanima različito slinavim Embarassed ...čini mi se da aromatici više "rajcaju"žlijezde slinovnice Laughing ..il sam u krivu? Evil or Very Mad Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Sponsored content





Pućkanje jednog početnika.. Empty
PostajNaslov: Re: Pućkanje jednog početnika..   Pućkanje jednog početnika.. Empty

[Vrh] Go down
 
Pućkanje jednog početnika..
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: