Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam

Go down 
+7
Davorin
babaq
Rakija
foksieloy
bayro
Lakeman
Nunki
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 17:16

Svi ovde prisutni naravno znamo da jedini  pravilan odgovor na pitanje koliko lula poseduješ, glasi: ’Nedovoljno’.

Međutim, šta ako bismo se, recimo, našli u situaciji ’pustog ostrva’ odnosno,  da smo sticajem neželjenih okolnosti prinuđeni da se ograničimo na samo jednu lulu i kraj priče? Nema.  Nix rotacija, nego jedna lula bato i amin! To ti je to!

Izaberi  jednu, njoj se potpuno i bezuslovno prikloni. Tačka! Koju bih/bi ti odabrao u takvoj situaciji?

Odgovor na takvo pitanje meni  je relativno jednostavan i očigledan: bilo koja solidna blok  Meerschaum ili Morta iz ’arsenala’  i vozi u beskraj.

Međutim, a šta ako pretpostavimo da NEMA, nego da smo prinuđeni da odaberemo samo  jednu izrađenu iz vresa?

Tu stvar postaje daleko složenija i ruka prosto ne zna za  koju bi se mašila; da, ova fantastično dimi, ali, nisam siguran da bi izdržala svakodnevnu zloupotrebu bez predaha, hm, možda ipak ova...ne, pre će biti da bi mogla ova...razmaženost, to je svakako, ali, zašto da ne, ako se već može...

I tako, reših da, za zlu ne trebalo, nadrinaučnim načinom  utvrdim koja bi to bila, za koju bih se ipak konačno mašio.

Metoda:

Prva trijaža (nimalo laka): posle mnogo dvoumljenja, odabrao sam deset lula, sambogzna da li je to bio najbolji moguć izbor, ali, eto, za potrebe ovog kvaziistraživanja, morao sam da od nečeg pođem.  Kriterijum nije naravno bila nabavna vrednost primerka, uživanje koje pruža pošto se dobro odmorila, estetski moment, nego, prvenstveno, moja subjektivna procena da konkretna lula ima potencijal da izdrži tešku svakodnevnu  zloupotrebu, a da ne ’poklekne’. Pošto sam svaku  s dodatnom pažnjom pregledao, brižljivo očistio, ostavio sam ih da se ’odmaraju’ dva meseca, pre nego što će postati predmet  mog  pomnog  ’proučavanja’.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Metoda – nastavak:

Ovih deset odabranih lula - svaku sam pušio po 3 dana uzastopce, u periodu 18 do 24 č., pet pušenja dnevno, dakle, skoro bez predaha, tek da se ohladi i očisti i – pali je ponovo! Potom predah do sutra uveče, kako za lulu, tako i za lulaša...

Duvan koji sam koristio u svim lulama bio je isključivo Dunhill 965.

Sve lule sam pušio bez ikakvih filtera.

Uglavnom sam pamtio, ali tu i tamo bih pribeležio poneki detalj, zapažanje, ako bih smatrao da treba da ga se prisetim kad izdimim ovaj prvi krug i dođe vreme da odbacim polovinu ’kandidatkinja’.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 17:36

Druga trijaža:

U najužem izboru našlo se ovih pet, ne bez iznenađenja. Naime, neke lule koje sam smatrao apsolutnim favoritima, ispale su iz igre, nisu dovoljno dobro podnele kinjenje i nisu se plasirale dalje. Neke, kojim bi možda ipak bilo mesto u samom vrhu, eliminisao sam, kako bih u drugom krugu ostavio maksimalno jedan primerak jednog majstora/radionice/marke.

Opet, s druge strane, neke su potpuno neočekivano pokazale svoj do tad skriveni  i nikad iskušavan ’teglećemarveni  karakter’, što je u suštini i bio glavni kriterijum.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Da bih bio uslovno ’fer’,  pred drugi krug brižljivo sam ih očistio i dao sam im tri nedlje ’odmora’ a zatim ih podvrgao ’finalnoj trci’ jednako kao u prethodnoj rundi, tj.,  svaku sam dimio tri dana uzastopce, po pet seansi od 18 do 24 č.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 17:53

U konačnom poretku,  rezultat je bio ovakav:

# 5

Iz Ser Jacopo radionice, prvo je ozbiljno iznenađenje. Uvek sam cenio ovu lulu, ali ne toliko da bih je uopšte smatrao jednom od pretendenata za sam vrh.

Uključio sam je u prvobitnih deset zbog robusnosti, više nego što sam smatrao da će da zadrži neutralnost posle teške zloupotrebe. Međutim, ne samo što je s lakoćom podnosila paljenje za paljenjem, nego je za sobom ostavila daleko očekivanije kandidate.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 17:59

# 4
Paul Becker je autor ove divne lule, od prvog dana je izvanradno dimila, skoro pa da je nisam ni upušavao! Očekivano se plasirala ovako visoko.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 18:04

# 3
Tonino Jacono ’Queen E grade’.

Ova vanredna lula mi je svojevremeno zadavala silne glavobolje, dugo sam se mučio s njom dok nije ’popustila’. Jednom dobro upušena, postala je ono zbog čega, mimo nesumnjivog estetskog momenta, takva lula postiže zavidnu cenu na tržištu.

Sada je pokazala i da i te kako  ’ume da potegne’  kad treba.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 18:11

# 2

Još jedno veliko pozitivno ’iznenađenje’, ako se za nešto što potpisuje Dunhill uopšte
može tako reći.

Ova robusna,  ali po karakteru nežna  Amber Root Group 5 pokerica je od samog početka  stavila do znanja da je izuzetan primerak i tako godinama, a sad je pokazala i da ume da žestoko  ’potegne’ ako treba. Ukratko, baš kao da je napravljena za beskrajno duge noćne partije pokera koje umeju da potraju neizvesno koliko -  jedna lula, jedna partija...

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty20.05.18 18:18

# 1

Hans 'Former' Nielsen Handmade,  bez dileme i sasvim očekivano!

Jedini razlog što na prva dva mesta nisu dve njegove lule, je kako sam ranije objasnio, u drugi krug sam puštao samo jedan primerak jednog autora.

Surovo kvalitetna, neuništiva, puši se kao san decenijama, bla, bla, bla...potpuno subjektivno ’kvaziistraživanje’,  bez dileme, te su takvi i rezultati.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ukoliko želite, a imate 'svoju kandidatkinju' za 'Kad bi samo jedna' - dobrodošli ste da ovde postavite fotografije i komentare.


Zadnja promjena: Nunki; 21.05.18 21:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 11:11

kako je Nunki stavio na kraju posta poziv da ostali članovi slobodno ovdje stavljaju svoje kandidatkinje, tema je prebačena u Pušionicu.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 15:04

Bez prevelikog razmišljanja - moja najstarija Savinellica 602 KS, kupljena kod "Zandegicoma" u Trstu 1978. Ta se dokazala i prošla sito i rešeto!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 15:18

Moja prva lula, Savinelli 141 KS. Ne znam što je sa tim drvom, ali sve što se puši iz nje je odlično.

Alternativno, jedna stara stara savinelli, iz prošlog tisućljeća. Sličan efekt.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 15:31

Mislim da bi to bio Savinelli Oscar 3003. crna rustika, Princ, srednje veličine. Ne pušim je od kad sam prešao na filtere, ali još tražim lulu koja bi se pušila bar približno dobro kao ta.

Jubilarka mi je tu negdje, ali bi mi, bez uvrede meštru, bila drugi izbor.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 18:26

Auuuu, kakvo tvrdo ortodoksno Savinelli osinje gnezdo! E, da sam znao, stavio bih jednu u onih prvobitnih deset, pa je onda namerno izbacim, samo da ne uđe u pet da vas nerviram. Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam 171190064

Šalu na stranu, Savinelli zaslužuje reputaciju koju ima, nimalo bez pokrića. Kapa dole, skoro vek i po kontinuiteta i kvaliteta je to.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 19:57

Bila Nunki, bila kvaliteta, do devedesetih prošlog stoljeća, dok se nisu počeli prostituirati za rusko i kinesko tržište.
Vidiš da svi spominjemo stare Savinellice, dakle prije "demokratskih promjena".
Meštra nisam ni spominjao, jer si mortu i meer eliminirao. Da nisi, to bi isto tako bez razmišljanja bila Meštrova jubilarka!

Nunki je napisao/la:

Odgovor na takvo pitanje meni  je relativno jednostavan i očigledan: bilo koja solidna blok  Meerschaum ili Morta iz ’arsenala’  i vozi u beskraj.

Međutim, a šta ako pretpostavimo da NEMA, nego da smo prinuđeni da odaberemo samo  jednu izrađenu iz vresa?

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 20:04

bayro je napisao/la:
Bila Nunki, bila kvaliteta, do devedesetih prošlog stoljeća, dok se nisu počeli prostituirati za rusko i kinesko tržište.
Vidiš da svi spominjemo stare Savinellice, dakle prije "demokratskih promjena".
Meštra nisam ni spominjao, jer si mortu i meer eliminirao. Da nisi, to bi isto tako bez razmišljanja bila Meštrova jubilarka!

Nunki je napisao/la:

Odgovor na takvo pitanje meni  je relativno jednostavan i očigledan: bilo koja solidna blok  Meerschaum ili Morta iz ’arsenala’  i vozi u beskraj.

Međutim, a šta ako pretpostavimo da NEMA, nego da smo prinuđeni da odaberemo samo  jednu izrađenu iz vresa?

Da Bayro, hteo sam isto da kažem, ali reko, da ne vređam renomiranu firmu; naime, ni sam ne posedujem ni jednu Savinelli iz kasnijeg perioda. Opet, nagađam da su i dalje pristojni u nekoj srednjoj klasi i top primercima, tako da, ne bih da odvraćam novopridošle u svet lule, tim pre što su se sva velika imena manje-više jednako 'isprostituisala', u tom smislu. Razni su razlozi, prvenstveno naravno pohlepa za profitom, ali ni kvalitetatan vres nije neograničen resurs...i tako dalje, da ne skrećem sa teme.

Ubacite, ako vam nije teško i fotke svojih 'samo jedna', uz komentar zašto baš ta, da svi uživamo i makar virtuelno guštamo.

Kad dođe vreme, biće i takav topik: 'There Can Be Only One', tu će Meštrova svakako da figurira i što se mene tiče. No, o-tom-po-tom.


Zadnja promjena: Nunki; 21.05.18 20:28; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 20:11

Niti ja ne želim vrijeđati firmu koja postoji od 1876. godine. No što je, tu je.
Moja "najmlađa" Savinellica je kupljena u Savinellijevom dućanu u Via Orefici u Milanu 1987. godine, jedna "Silverica". I još me danas vjerno služi i rado je pušim!
No, da ovo ne pretvorimo u temu "Savinelli nekad i sad", neka se i drugi članovi izjasne, bilo bi zgodno čuti još koje mišljenje!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3001
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 21:07

[You must be registered and logged in to see this link.]

Moj uradak, odlicno se pusi, kako englezi tako i virginie, burleye, ne grije se, dobro lezi u ruci, moga bi je ispolirat ponovo.
Subjektivan san u ovom slucaju
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty21.05.18 21:30

Kad smo kod toga, Petersonova jubilarka 1855 - 2005, vjerojatno najbolja lula u kolekciji... Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty22.05.18 12:42

stanwell deluxe 15, odlična po svim parametrima.
a što se tiče savinellija, imam 3 komada, 2 novija, za jednu nisam siguran i sve 3 se odlično puše. ne znam jel sam potrefio dobre primjerke, ali nemam zamjerki.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty22.05.18 19:26

Stara Radfordica u kojoj sve valja, sve trpi, prava radna lula!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty22.05.18 20:05

Ama, zašto ste škrti, dajte i fotke svojih 'kad bi...' uz komentar, kao da je to toliko teško.. gentleman

Odnosi se molba i na vas, uvažena gospodo, koji ste do sad ostatvili komentar - dopunite, ne bilo vam zapoveđeno.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty22.05.18 21:17

Naravo Nunki... ako gledamo parametre koji si zadao, bitna je i trajnost... Kako smo Ilija i ja zaključili, postoji samo jedna mala, teoretska, mogućnost da ćemo ikada umrijeti, Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam 2235064407 stoga lula mora biti i "radni konj"

Ovo je jedna teška, velika lula. Od odličnog vrijesa, masivni usnik, nešto tipa ... za više generacija. A puši se odlično.

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty22.05.18 22:27

ma ja bih poneo jubilarku pa nek je stoput od morte.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty22.05.18 22:46

Olio, i ja bi...Cool ali je Nunki, ograničio izbor ... meer sigurno ne bih.. sto da padne i razbije se... morao bi traziti lokanog drvodelju da mi napravi glavu od vrijesa sherlock
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty23.05.18 2:25

Meer i/ili Morta biće predmet nekog narednog kvaziistraživanja. Ovde su, kako sam u početku objasnio, nužno isključene, jer bi jedino one i bile u igri, s obzirom na zadate parametre, prvenstveno izdržljivosti pri neprestanom raubovanju.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty24.05.18 15:31

Stara očeva Svinelli Oscar dry toliko se dobro puši da je zaslužila profi restauraciju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty
PostajNaslov: Re: Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam   Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam Empty

[Vrh] Go down
 
Kad bi samo jedna/lulaški minimalizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Jedna dobra i jedna losa vijest!
» Bitno je samo,DOBRO SE ZEZATI
» NAPOMENA: Dio foruma je samo za registrirane korisnike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: