Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 alibabine kineskinje

Go down 
+7
Suspiria
Lakeman
Davorin
wranjo123
paludamentum
bayro
Lucky97
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

alibabine kineskinje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: alibabine kineskinje   alibabine kineskinje - Page 2 Empty17.05.19 16:24

Hvala na odgovorima (i na linku)

Moram da priznam da sam uvek malo skeptičan kada se govori u štetnosti bilo kog proizvoda, pa tako sada i drveta za lulu.

Verujem da su ljudi vršili istraživanja, verujem da iskusni lulaši znaju šta rade isl, ali i znam šta rade prodavci jedni drugima.

Zamišljam nekog ribara koji puši lulu koju je sam napravio od klipa kukuruza i zamišljam nekoga ko je rešio da se ubaci u business sa lulama. Za ovog prvog nikoga nije briga, ali ovog drugog će cela prefrigana ekipa trgovaca (drvetom pre svega) da dočeka na zube, naročito ako su mu lule na oko lepe, interesantne isl..i to sve po starom poznatom sistemu "Šta sad ovaj hoće? Gde si ti pošao, koga si pitao..Ne ide to tako.." itd.

Od kada je trgovine, najlakši način da nečiju konkurenciju upropastiš je da koketiraš sa potrošačima na temu zdravlja. Nebitno je da li su to lule ili ženski ulošci ili mleko u prahu.

Zbog toga uvek ovakve priče uzimam sa rezervom.

S druge strane, logika nalaže da sve što sagoreva, oslobađa gasove koji mogu biti ovakvi i onakvi.
Ali onda je (s treće strane) još logičnije (i valjda najsigurnije) da čovek sam sebi i uzgaja duvan i delje svoje lule od drveta koje poznaje i to na način za koji zna da je siguran.

To može da važi ne samo za duvan/lule, nego za sve, da?

Stoga me interesuje (a vezano za one skale štetnosti) da li je i koliko vršeno istraživanje koliko je lulaša umrlo (obolelo) zbog loših lula koje su pušili, a koliko od duvana zasićenog nekakvim štetnim materijama, u odnosu na one koji su pušili "proverene stvari"? Da li neko od vas zna za neke slučajeve i slično.

Ili je sve samo stvar pedostrožnosti, rizika i ne čačkanja mečke? Što je takođe o-kej, jeltakotakoje.

I  da se ispravim što se tiče mojih lulica

Sada sam malo pogledao, zapravo imam samo dve kineske (ova sole sa linka i jedna "Gandlaf" nisam mogao da odolim...Very Happy

Ta jedna međutim (koju nisam uzeo u razmatranje) je bila poklon i na njoj piše "Pipsan" (s tim da je ovo prvo slovo P izduženo i kao logo ide preko celog imena, nisam uspeo da nađem šta je to) pa ako neko zna..?

najnovija kineska sa Alija mi je neka "High-grade-Ebony-Pipe"

hteo sam da postavim link ali još uvek nemam mogućnost tako da...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

alibabine kineskinje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: alibabine kineskinje   alibabine kineskinje - Page 2 Empty17.05.19 19:49

Ma dimi sto ti odgovara... mi smo ovdje vecinom liberali, pa smatramo da je svatko sam odgovora za sebe.😄
95% lula je bilo i je izradjeno od vrijesa, pa vjerojatno postoji neki dobar razlog zato je to tako... a trgovci nisu bas previse utjecali na to. Nekada su real briar lule bile smjesno jeftine... recimo kao alibabine kineskinje 😜
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 44
Lokacija : Beograd

alibabine kineskinje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: alibabine kineskinje   alibabine kineskinje - Page 2 Empty18.05.19 18:22

Dodji na druzenje u ponedeljak pa cemo da dimimo i pitaj sta hoces. Mr. Brog sam imao jednu, ali sam poklonio. Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

alibabine kineskinje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: alibabine kineskinje   alibabine kineskinje - Page 2 Empty18.05.19 18:27

Gilette, eto, Horla ti se javio, on je stroj-pokretač i motivacioni guru beogradske filijale, dogovori se, dođi na sastanak i to je to!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





alibabine kineskinje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: alibabine kineskinje   alibabine kineskinje - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
alibabine kineskinje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: