Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 G.L.Pease "Gaslight"

Go down 
+2
imnik
bayro
6 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.09.18 0:11

[You must be registered and logged in to see this link.]



G.L.Pease, "Gaslight" - Old London Series

Zemlja porijekla: Sjedinjene Države

Sastav: Crvena virginija, orijentalni duhani, ciparska latakija

Jakost: 3/5

Oblik: Krumble kake, no ne kao recimo Pirate kake, nego malo jače prešan, ali ne prejako kao Petersonov 3P

Pakiranje: limenka (ja kupio 8 unci, ima i limenka od 2 unce)

Mjesto kupnje: SP

Dakle - savjet-  kad otvorite taj duhan, vidite dvije kockice duhana (ima ih ukupno osam u pakiranju od osam unci) i prije bilo kakvog pušenja, razdrobite kockice (ja sam ih narezao skalpelom) i stavite ga u neku drugu limenku barem jedan dan da se duhan malo osuši.
Ja, labilan kakav jesam, sam naravno morao to odmah probati i ispatio sam se kao prvi ljudi, dok sam ga uspio pripaliti jer je naravno bio malko prevlažan.

Uglavnom, kada ga pomirišete, prvo je iznenađenje da nema onog poznatog mirisa ketchupa, već osjetite naravno latakiju, no ne tako intenzivno kao recimo u S.G. Commonwealthu ili Wellaerovoj "Latakia mixture" ,  intenzivnije crvenu virginiju i nešto neodređeno, nisam uspio definirati, između citrusa, sijena i još nečeg, neki kožni miris, možda netko od budućih degustatora uspije to identificirati.

Odmah nakon paljenja, pripazite,  naročito ako volite pustiti dim kroz nos, ujesti će vas, kao da ima periquea u mješavini, ali nema, to su orijentalci koji znaju biti pikantni, pa pripazite!

No, nakon prva dva ili tri dima, ta žestina nestane, i počinjete pušiti uravnoteženu mješavinu latakije, virginije i orijenatalaca, gdje ponekad u prvi plan iskoči virginija, ponekad orijentalci, a latakija je stalno zapravo prisutna, ponekad više, ponekad manje, ali je uvijek tu, kao neka konstanta.

Puši se ravnomjerno, ne treba puno truda za održavati ga, pušio sam ga iz DMP, iz meerice i iz DC briarke, uvijek fino, ravnomjerno sagorijeva, negdje poslije prve trećine lule se razvije puna aroma,  i na koncu ne ostane ništa, nego hrpica bijelog pepela.

To je tipični večernji, kontemplativni duhan, za knjigu, dobar film ili jazz. Odlikuje ga to da se sporo puši, dakle, ako nemate barem dva sata vremena za sebe, nemojte ga ni uzimati, uzmite neki drugi duhan.

Nikotinski je dosta jak, taman za posljednju lulu pred spavanje, a afterstaste (retrogusto), kako vam drago je fantastičan!

Ja ga obično pušim uz čaj od mente, no svako prema svom  ukusu, naravno.

Ocjena: čista petica!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.09.18 10:23

Pušio sam ga pre jedno 2-3 godine (drugar ga imao tada u rotaciji) i stvarno je odličan. Planiram ga nabaviti u nekoj skorijoj nabavci kako bih ponovo uživao u njemu.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.09.18 10:35

Sve stoji. Odličan duhan, pogotovo kod pušača koji žele "nikotinsku bombu" puffy Ima dobru aromu, after taste je odličan, ali na zadnjem druženju me je ipak malo "lupio" Možda je bo i problem u količini lula koje popušim u 4 sata u Nehaju puffy Ali svakako za preporuku.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.09.18 10:45

Treba naglasiti da se ne radi o "jakom" duhanu u smislu da peče za jezik, tolerira on i malo jači ritam pušenja, ali je definitvno jak u nitkotinskom smislu, hoće "lupiti", no to ga nikako ne čini lošim duhanom!
Zato sam i napisao da je odličan kao večernji duhan, kada se ima vremena za stvarno uživanje u njemu, i opuštanju uz njega, jer se radi stvarno o vrhunskom duhanu. (Kao uostalom  i većina Gregoryevih duhana koje sam imao prilike probati!)

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.09.18 11:32

Odličan duhan koji me fino lupio prošle nedjelje u nehaju 😀
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.09.18 11:39

Biti će ga i danas, pa se možete drogirati do mile volje! umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty15.10.18 22:44

sad sam tek skuzio da imamo dve recenzije Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty15.10.18 23:25

Nema veze Marko! Uvijek je bolje imati dvije recenzije, dva recenzenta i dva pogleda na isti duhan, nego nijednu! Sve pet! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ivek
Peče me jezik
Peče me jezik
ivek


Broj postova : 497
Join date : 17.11.2016
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, arango,english balkan

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.10.18 9:52

Probao ga prošlu nedjelju u klubu sve stoji napisano fantastičan duhan
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty16.10.18 11:45

bayro je napisao/la:
Nema veze Marko! Uvijek je bolje imati dvije recenzije, dva recenzenta i dva pogleda na isti duhan, nego nijednu! Sve pet! puffy

dve recenzije jedan duh <3 piva
[Vrh] Go down
Sponsored content





G.L.Pease "Gaslight" Empty
PostajNaslov: Re: G.L.Pease "Gaslight"   G.L.Pease "Gaslight" Empty

[Vrh] Go down
 
G.L.Pease "Gaslight"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» G. L. Pease - Gaslight
» GL Pease Key Largo
» GL Pease - Cumberland
» G. L. Pease Robusto
» G. L. Pease: Odyssey

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: