Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kako probavate lule?

Go down 
+4
oliohardi
Ignoro
wranjo123
Gillette
8 posters
Autor/icaPoruka
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty24.05.19 9:31

Jedno početničko pitanje Sad

Ja sam naime, sve lule koje imam ili naručio sa neta ili dobio na poklon.

E sad, vidim tu i tamo ima prodavnica sa lulama i pogledam ja to, prevrćem i kao nešto zagledam (a ne znam ni šta zapravo gledam) i sve bih da je konačno stavim u usta i probam, kakav ima cug, da li je teška ovo ono..ali mi je to nekako nepristojno, da ne kažem nehigijenski lule - Kako probavate lule? 2060283574

Zato reko da pitam, kako vi to rešavate i postoji li neki način da se lule probaju kako treba ?

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty24.05.19 12:16

Ovisi o preferencijama, ali ništa nije sigurno dok ne zapalis lulu. Lula može biti krasna, ali da se loše puši i obratno. Moj jedini savjet je da izbjegavaš lule jako tankih stijenki jer se griju dosta.
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 38
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty24.05.19 12:17

Ako postoji način ja ne znam, možda netko iskusniji zna. Možeš pogledati kako je izbušena jel na dnu ili na sredini i valjda na oko vidiš koliko je precizno i fino napravljena, ja biram lule po izgledu i naravno cijeni... Pošto lule koje mi se svide u prodavaonicama koštaju obično 100€+ obično kupim u prodavaonici čistače i čistim polovnjače... Pa ako se i ne puši dobro, ne bude mi jako žao...
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty24.05.19 12:29

To da se loše puši ili da se dobro puši sam već naišao ovde, ali ni to ne znam šta tačno znači i da li to ima veze sa preferencijama?

Od ovih 5 lula koje imam neke imaju lakši cug, neke možeš zauške da dobiješ dok usisaš malo dima (okej ne baš, malo zavisi i kako nabijem duvan)

E sad, to da li je izbušena na dnu ili na sredini? Nova lula je imala taj neki problem. Izbušena je pri dnu i onako kako sam je probao "na prazno" već je slabo vukla (pa sam tu rupu malo proširio jednom tankom kružnom turpijom i sada je bolje)


Ali u principu (da ovo razjasnimo) u prodavnicama se ne stavljaju u usta? ili..
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty24.05.19 14:20

ja ne stavljam,kad bi svako stavljao...pa to je kao da kupujes hleb pa odgrizes parce da probas...a onda ga ostavis,ne odgovara ti...
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty24.05.19 14:35

oliohardi je napisao/la:
ja ne stavljam,kad bi svako stavljao...pa to je kao da kupujes hleb pa odgrizes parce da probas...a onda ga ostavis,ne odgovara ti...

pa eto i ja se vodim tom logikom, ali opet šta znam..onda ispade da je svako probavanje lule u prodavnici pomalo mačka u džaku break
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty27.05.19 11:43

Nažalost, ponekad je kupovanje lule upravo to.
No, neke lule se daju popraviti, a neke, kojima treba dugo da ih upušiš se daju slomiti s puno maltretiranja. Nije svaki vrijes isti. U tome je i čar. Na kraju krajeva zato se družimo, pa kad vidiš da ti neka lula stvarno ne paše, pokloniš je dalje.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty27.05.19 14:41

Leo je napisao/la:
Nažalost, ponekad je kupovanje lule upravo to.
No, neke lule se daju popraviti, a neke, kojima treba dugo da ih upušiš se daju slomiti s puno maltretiranja. Nije svaki vrijes isti. U tome je i čar. Na kraju krajeva zato se družimo, pa kad vidiš da ti neka lula stvarno ne paše, pokloniš je dalje.

Istina!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty28.05.19 10:41

Kupis lulu od najboljeg majstora lulara Papa Štrumf i nemas nikakvih briga lule - Kako probavate lule? 2235064407
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty28.05.19 19:52

Bas ti hvala lule - Kako probavate lule? 2235064407 a Leo je dao najtocniji odgovor... Shocked istina, od renomiranih proizvodjaca vecina lula je ok, ali ipak... ovo sto pises, meni se desilo sa jednom skupom Homedition Petersonkom... nikada se nismo nasli... jednostavno to je zivot...
a da nisi usamljen u tim problemima, jedan moj kupac iz USA, veliki kolekcionar kupio je Dankinju za 2000 US... poslije jedno tri mjeseca prodavo ju je za 450 US... ljubav je pukla lula
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty28.05.19 21:27

Davorin je napisao/la:
Bas ti hvala lule - Kako probavate lule? 2235064407 a Leo je dao najtocniji odgovor... Shocked  istina, od renomiranih proizvodjaca vecina lula je ok, ali ipak... ovo sto pises, meni se desilo sa jednom skupom Homedition Petersonkom... nikada se nismo nasli... jednostavno to je zivot...
a da nisi usamljen u tim problemima, jedan moj kupac iz USA, veliki kolekcionar kupio je Dankinju za 2000 US... poslije jedno tri mjeseca prodavo ju je za 450 US... ljubav je pukla  lula

uh pa ovo je malo scary ..


glupo će sad biti pitanje, ali kako znate da vam neka lula ne odgovara?
Mislim, iz svake je moguće pušiti, da?

Bilo bi interesantno da napišete koji su neki "znaci" da vam lula ne odgovara? Šta je naime to što vam ne prija kod lule pa i te skupe završe na oglasima ?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty28.05.19 22:59

Vidjeti ćeš. Sve s vremenom.
To ti je kao sa nekom osobom. Ili se klikneš ili ne. Jednostavno.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty29.05.19 20:30

nešto razmišljam, možda bi ovo moglo da bude rešenje za probavanje lule, a da opet sve ispadne kulturiška..(ignore the dirty nails..)


[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty30.05.19 10:59

Koliko god bi bilo dobro da postoji način, nažalost dok ju ne zapališ i upušiš ne znaš.
A za ovo se obično stavi između palca i kažiprsta kraj usnika da osjetiš težinu i ravnotežu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





lule - Kako probavate lule? Empty
PostajNaslov: Re: Kako probavate lule?   lule - Kako probavate lule? Empty

[Vrh] Go down
 
Kako probavate lule?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako nastaje lula
» Kako tretirati virdziniju (od lista do lule)
» Kako se sortira duhan?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: