Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Room note

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Room note Empty
PostajNaslov: Room note   Room note Empty29.08.19 11:37

Evo, pretpostavljam, kao i svako ko se primio na duvan i lulašenje, završim i ja u smokingpipes pa sad, kao dete u poslastičarnici probao bih sve i ne znam odakle da počnem, pa tu i tamo naručim ponešto čitajući razne preporuke, recenzije, ali..kako svako od nas svoja usta sa sobom nosi, tako razumem da je jedini način zaista probati, probati u probavati (sa sve greškama i razočaranjima, ali i radosnim iznenađenjima) i osloniti se zaista samo na svoje nepce.

E sad, tamo u pretragama ima nekoliko kriterijuma (Family, Strength, Cut itd..) a jedan od njih je naravno i Room Note.

Nisam na to obraćao pažnju mnogo i po default-u izaberem Very Pleasant i teram dalje..

Ipak, kako vi razumete Room note?

Ko određuje šta je Very Pleasant, mi - ili nepušači (ukućani, gosti?)

Meni Room note direkt asocira a Aromatike koji nepušačima više prijaju, ili je to makar meni bila prva asocijacija na lulu i duvan kada ga negde osetim.

Nekako razumem da duvanski dim nama koji ga pušimo ne može da smeta kada ga ima u sobi ili gde smo već..pa nam je uvek "pleasant" jer, ko bi pušio duvan koji voli, a da mu je Room note Tolerable ? Još gore, ko bi pušio duvan koji mu se ne dopada..(Intense?)

Nedavno sam npr probao Latakiu, nije mi se dopao u ustima i to je bilo to.
Miris koji se širio po sobi je bio za nos ništa manje prijatan od ukusa koji sam imao u ustima te tu nije bilo nikakve razlike

Da ne širim priču, nadam se da ima nekih iskustava i o ovome? Room note 2835865371

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Room note Empty
PostajNaslov: Re: Room note   Room note Empty29.08.19 13:28

room note je definitivno subjektivan dojam. Grubo rečeno, iz mog iskustva, točnije moje okoline, večina duhana ok, Latakije... minus Room note 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Room note Empty
PostajNaslov: Re: Room note   Room note Empty29.08.19 14:50

Sve zavisi od tebe.Ja sam latakijac kao i Davorin,pa imam onih kojima se ne svidja a par i onih koji su odusevljeni Room note-om.Meni sto se svidja to i pusim a kome smeta moze da promeni lokaciju.Ne pusim u prostorijama gde su bebe i mala deca.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Room note Empty
PostajNaslov: Re: Room note   Room note Empty31.08.19 12:58

To je sve jako subjektivno. Meni npr. jaki aromatici smetaju, a bome i burley ponekad ima miris kao da si gurnuo glavu u pepeljaru. Latakije mi pašu.
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Room note Empty
PostajNaslov: Re: Room note   Room note Empty31.08.19 13:13

Sve jasno, samo mi je malo bio zbunjujuć taj kriterijum na SP, kada kaže Room Note "Pleasant"..

otkud oni znaju šta je kome pleasant?

Mogu da stave 6 listića kao Very pleasant, ali da ispadne de se nikome od nas to ne dopada..i onda se postavlja pitanje - kome je to Very pleasant
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Room note Empty
PostajNaslov: Re: Room note   Room note Empty31.08.19 17:39

Ovako to objašnjava jedan talijanski autor čiju knjigu upravo prevodim i koji će se prijevod uskoro naći i na stranicama ovog veleuvaženog foruma:

AROMA (u najširem smislu)

Organoleptička karakteristika duhana ili duhanskog dima kako se  on percipira u smislu mirisa. Ovisi o prisutnosti raznih hlapljivih tvari, a naročito esencijalnih ulja u duhanskoj mješavini. Obično je bolje osjeća osoba koja je u blizini, nego sam pušač. To je ono što se naziva „room note“.
Ovo ne treba miješati sa mirisom duhana koji se osjeti kada se otvori vrećica ili limenka. Pojam „arome“ je kompleksan i isprepleten sa okusom odnosno aromom duhana i teško ih je razdvojiti.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Room note Empty
PostajNaslov: Re: Room note   Room note Empty

[Vrh] Go down
 
Room note
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Altadis Tobacco Galleria: Blue Note

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: