Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Koliko se dugo pućka jedna lula?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Ita
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 18
Join date : 11.01.2020
Age : 63
Lokacija : Odjavio se sa adrese

Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty
PostajNaslov: Koliko se dugo pućka jedna lula?   Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty16.01.20 20:37

Ja se izvinjavam jer znam da negdje postoji ova tema na forumu ali je ja uz sav trud nisam pronašao. Naime mene zanima koliko se u proseku dimi jedna lula 4cm visina glave i promjer žarnice 2cm uz normalnu vlažnost duvana. Ja izguram na Petersonki Standard 306 negde između 35 i 40 minuta sa jednim do dva gašenja.
Oprostite jer znam da vam je muka od glupih pitanja početnika, ali me baš ovo zanima.
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko se dugo pućka jedna lula?   Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty16.01.20 21:36

Pa to čisto ok prosjek. Ovisi o dinamici pušenja, interijer/eksterijer (vjetar npr.), svatko od nas ima neku svoju dinamiku. S druge strane vrsta, vlažnost i način kako je rezan duhan ili je prešan. Na kraju se prije ili kasnije svede na to da pronađeš tempo koji tebi najbolje odgovara i da pri tome užitak bude maksimalan.
S druge strane, natjecanja gdje razvlačiš tih 3 grama do krajnjih granica i koncentriraš se na to da se ne ugasi. No ne znam iskreno koliko je tu samog gušta pušenja, meni ne izgleda primamljivo.
[Vrh] Go down
Ita
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 18
Join date : 11.01.2020
Age : 63
Lokacija : Odjavio se sa adrese

Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko se dugo pućka jedna lula?   Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty16.01.20 22:14

Hvala! Ja pokušavam kada pućkam da ne mislim na lulu. Želim da to preraste u automatizam, ali tada mi se i gasi. Obično pućkam 3-4 puta ali vrlo kratko jer tada dobro osetim ukus i aromu, pa pauza desetak sekundi.
Vlažnost baš ne umem da odredim jer je mali izbor duvana u Srbiji pa malte ne nemam s čim porediti. A ovo kako je rezan ili je prešan pojma nemam ni šta znači.
Šampionati u lularstvu su mi zanimljivi ali samo u ulozi posmatrača.
Hvala još jednom jer svaka informacija i savet mi mnogo znače.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko se dugo pućka jedna lula?   Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty17.01.20 6:54

Možda malo off toipic, ali kad već iskazuješ toiliku znatiželju i interes (ovo mislim u najpozitivnijem smisu) k toj našoj "religiji", moram te ispraviti na jednom mjestu, Ita.

Naime, napisao si "Šampionati u lularstvu su mi zanimljivi...." Lularstvo je umjeće (umjetnost) izrade lule, a ti si, vjerojatno, imao na umu lulašenje, odnosno umjeće pušenja lule. Isprike unaprijed ako griješim....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko se dugo pućka jedna lula?   Koliko se dugo pućka jedna lula? Empty

[Vrh] Go down
 
Koliko se dugo pućka jedna lula?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Jedna dobra i jedna losa vijest!
» Koliko ste lula kupili otkad ste na forumu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: