Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Pušite li lulu do dna?

Go down 
+8
Marko1980
bayro
SanjinRI
Lakeman
wranjo123
Branislav
oliohardi
jam.hadar
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 7:18

Pušite li lulu do dna? Ja ju obično ispraznim kada okus postane gorak i pepelast. To bude obično zadnja četvrtina.
Evo odličnog članak na temu: https://www.smokingpipes.com/smokingpipesblog/single.cfm/post/doting-dottle-advice-smoking-the-bottom-the-bowl

PS. Nek je svima sretan dan pušenja lule!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 13:15

Ovisi o mnogo faktora; vlazi i vrsti duhana, pušim li na otvorenom ili ne ima li vjetra ili nema, postoji dakle bezbroj faktora, ali se baš nešto i ne opterećujem time. Najgluplje je insistirati na pripaljivanju kada na dnu lule ostanu samo mulj i pepeo.
I da; sretan vam svjetski dan pušenja lule! puffy

Pušite li lulu do dna? Ipsd10

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 14:19

Definitivno... ja lično NIKADA ne pušim duhan do kraja, uvijek ostavim malu količinu duhana, koji to više i nije puffy , jer je previše zagađen, na dnu... i kao što bayro kaže, Pripaljivanje pri kaju može oštetiti lulu..
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 15:40

Ja pusim do kraja jer filteri poberu vlagu i nemam nikakvih problema osim sto na nekim lulama ne mogu reamat cake pri dnu zbog oblika zarnice
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 15:56

Wranjo ispravi me ako griješim, ali ne vidim kako filter može utjecati na skupljanje vlage na dnu žarnice. Koliko ja shvaćam on je tu da skupi vlagu iz dima prije njegovog ulaska u usta Smile
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 16:07

To je Wranji zbog periquea.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 16:45

Bit će da je perique koji skuplja vlagu
[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 16:51

Već sam mislio da je to pogrešno jer ja skoro nikad ne pušim lulu do kraja,uvijek ostane malo duhana, i koristim balsa filter, filter može zadržat višak sline koji se slijeva preko usnika do dna žarnice, nije baš da nema nikakve veze.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 17:15

Ako se slijeva nazad, onda filter ne radi posao. I ja stavim balsu ponekad
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 17:49

Ne znam zakone zasto se to dogadja, ali kad pusim lulu bez filtera bude mulja na dnu, a s filterom ne bude.
[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 17:54

Ako se slijeva nazad a lula je bez filtera sakuplja se vlaga,ne radi se o tome da li filter radi posao kako treba ili ne nego ako je sa filterom manja je šansa za sakupljanje vlage od sline.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty20.02.20 18:25

Nikad nisam primjetio neku razliku sa filterom ili bez, zato mi je to čudno. Valjda je do stila pušenja
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty21.02.20 11:11

Osobno, osim što nisam principijelno za to da mi filter s aktivnim ugljenom oduzima nešto od okusa duhana (kažem principijelno jer ipak nisam sposoban osjetiti razliku) prestao sam rano s s filterima jer mi je neke lule (usnike) teže čistiti nakon što je u njima bio filter. Plus komora za filter u nekim lulama je loše dizajnirana pa se filter s aktivnim ugljenom zna "zaglaviti" u njoj i previše dihtati. Filteri od balse su mi odlični i njih bih i dalje koristio da nisu bezobrazno skupi.

E sad, imam 3 lule bez komore za filter i 8 onih za 9 mm filter. Od tih 8 (koje ionako sve pušim bez filtera) postoje one u kojima se duhan na dnu žarnice smoči i bolje ga je ne pušiti do kraja i onih u kojima duhan ostaje prilično suh i može ga se popušiti do zadnje mrve. Koliko sam primijetio, razlika je u kutu pod kojim je izbušena rupa prema žarnici.

Ako je izbušena kao na ilustraciji A, kondenzat u praznoj komori za filter povremeno se vraća u žarnicu i navlaži duhan na dnu, što je šteta:

Pušite li lulu do dna? Lula_a13

Ako je pak izbušena kao na ilustraciji B, kondenzat ima veći "spremnik" na raspolaganju prije nego se počne prelijevati natrag u žarnicu:

Pušite li lulu do dna? Lula_b13

U praksi se takav "spremnik" pokazao sasvim dovoljno velikim da se kondenzat zapravo nikad i ne prelije narag. Kod razdvajanja usnika nakon pušenja, točno se vidi razina kondenzata i je li bila blizu visine rupe kojom bi se ovaj mogao preliti natrag u žarnicu, tako da je ovo činjenica, a ne puko nagađanje. Naravno, izuzimamo ljudski faktor kad tijekom pušenja slučajno nagnemo lulu u uspravan položaj, tad se kondenzat vrati u žarnicu bez obzira na veličinu "spremnika".

Sad kad sam već ilustrirao i raspisao se, postavljam sam sebi pitanje, a i vama, bi li utjecalo na okus da umjesto filtera u komoru za lulu stavim komadić zgužvane nemirišljave papirnate maramice? Time bi se svako prelijevanje vlage natrag u žarnicu spriječilo. Probao bih. Glavno da je dim dovoljno hladan da termički ne utječe na taj komad papira i sve bi trebalo biti u redu. A to je čak i bez istančanih osjetila okusa i mirisa vidljivo iz fizičkog stanja papira nakon pušenja. Ćemo da vidimo.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 846
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty21.02.20 17:24

Iz mog iskustva, kod stvaranja kondenzata na dnu žarnice pomaže meerschaum granulat. No o tome ima već dosta na forumu...
Lulu uglavnom pušim do dna žarnice, ali kao što su neki već primjetili, to ovisi o puno faktora, kao uostalom i pojava samog kondenzata na dnu... Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty21.02.20 17:32

Gorenje = kondenzacija = vlaga. Čista fizika.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty21.02.20 17:51

Sto se tice vlage i mulja ja sam poslusao generalov i Bayrin savet i stavljam 2 krupnija kamencica magnezijum silikata na dno pre punjenja lule(pesak za macke-ali pre upotrebe od strane macke) i od tada nemam nikakve vlage ni mulja.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty21.02.20 21:17

oliohardi je napisao/la:
Sto se tice vlage i mulja ja sam poslusao generalov i Bayrin savet i stavljam 2 krupnija kamencica magnezijum silikata na dno pre punjenja lule(pesak za macke-ali pre upotrebe od strane macke) i od tada nemam nikakve vlage ni mulja.

Da. Taj pijesak za mačke i ono što se kupuje kao meerschaum granulat je ista stvar; samo je meer granulat kao fynije, pa ga trostruko platiš, a kemijski sastav je isti. I on dobro apsorbira sve te gadosti i ujedno stvara mali zračni džep.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty22.02.20 2:44

UPDATE.
Isprobao sam "filter" koji zapravo nije filter nego čvrsti smotuljak rolo-papira promjera 4-5 mm, poput malog štapića. Jedina namjena mu je da labavo sjedne u dno vrata lule ispod rupe prema žarnici i tamo upija kondenzat. Ne povećava otpor zraka jer je duplo uži od komore za filter, a funkcionira savršeno što se zbilja i osjeti u boljem okusu. Nema ni najmanje naznake da bi ga povišena temperatura načela na bilo koji način, dim je prehladan za takvo što.

U usporedbi s meerschaum granulatom, papir ima neusporedivo veću sposobnost sušenja dima. Čak i od granulata koji je prethodno 45 min sušen u pećnici na 200 °C. Duhan gori i ima dobar i konstantan okus do zadnje mrvice, a i čišćenje lule nakon pušenja postaje trivijalno. Osim toga, meerschaum na dnu žarnice po definiciji ne dopušta pušenje duhana "do dna žarnice" što znači da se cake stvara neravnomjerno i ne bi bilo najsretnije rješenje kod upušavanja lule.

U usporedbi s balsa filterom, papir je podjednako dobar, osim što 9 mm balsa ipak nešto i filtrira, dok ovaj tanji smotuljak papira samo upija kondenzat. Do kraja pušenja ipak malo nabubri, pa na fotkama izgleda kao da zauzima cijeli promjer komore, no nije tako, to se samo vanjski namotaj pri kraju malo razmotao. Očito bi 3 mm balsa filter imao sličan učinak samo bez razmatanja, a mislim da su dosta jeftiniji od 9 mm, to moram još provjeriti pa eventualno isprobati i njih.

Fotke pokazuju sve što je ostalo od duhana (nekoliko pražnjenja) bez traga ikakvog "mulja", stanje papirnatog smotuljka nakon pušenja, dno žarnice, kao i unutrašnjost vrata lule, sve suho kao barut odmah nakon što sam popušio sav duhan iz lule, bez čišćenja.

Pušite li lulu do dna? 20200218

Pušite li lulu do dna? 20200219

Pušite li lulu do dna? 20200217

Rale and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty22.02.20 11:30

Kao sto ste i napisali zavisi od duvana, vlaznosti, gde se pusi i td.
Ja licno izbacim zadnju cetvrtinu jer mi nije ukusna, to je u vecini slucajeva ali ako bas usporim ritam i cesce proguram cistac kroz lulu mogu do kraja bez problema.
Sto se filtera tice probao sam i nije mi to to, granulat imam ali skoro uvek zaboravim da stavim lol!

A tebi Marko svaka cast za test! Ovo cu da probam jer imam dve lule koje obozavam ali skupljaju kondenzaciju ko lude pa ovo sa papirnom maramicom mozda bude resenje Very Happy


Zadnja promjena: Branislav; 22.02.20 16:12; ukupno mijenjano 1 put.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty22.02.20 11:58

Mislim da netko cak i proizvodi papirne filtere samo sam zaboravio tko. Ako ovaj princip radi, ustedit cu poprilicno love koju trosim na filtere
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty22.02.20 14:00

a kad sam ja stavljao one srebrne kuglice na dno, onda sam ja bio papak? Ha? ha? Smile lol!

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty22.02.20 19:01

Mislim da Medico pravi papirnate filtere. Marko svaka čast za test!
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty23.02.20 0:02

Hvala na ljubaznoj podršci, ali nema tu ništa posebno u ovo malom testiranju, to dolazi striktno iz osobne nužde za uštedom. Nemam para za balsa filtere za koje i dalje držim da su najbolji, pa me zanima je li papir dovoljno dobra alternativa i kako najbolje dimenzionirati takav improvizirani filter. Hvala za info da postoje i komerciajalni papirni filteri, to objašnjava početno pozitivno iskustvo s ovim testom.

Onu prvu lulu sam odmah nakon prvog pušenja napunio i drugi put, popušio i bila je i dalje suha. Velika je žarnica, tako da su to bile dvije pozamašne porcije duhana.

Druga lula koju sam isprobao spada u kategoriju A) iz gornje ilustracije tako da ima veći problem s prelijevanjem kondenzata natrag u žarnicu od prve lule koje sam testirao. Popušio sam dobru dozu HU Old Fredders's Broken Flakea iz nje i rezultat je bio isti, lula suha ko barut, duhan se dobro pušio do dna žarnice. Ovaj put izvadio sam razmočeni "filter" za pofotkati, a pofotkao sam i papir s kojim sam potom iznutra očistio ostatke crnila kako iz vrata lule, tako i iz usnika. Taj papir je također na istoj fotki. Lijevom stranom papira očistio sam vrat lule, desnom stranom usnik, tako kako sam ga i položio na fotki. Kao što se vidi, papir je suh, nešto crnila ima, ali to je i za očekivati:

Pušite li lulu do dna? 20200220

I na kraju, jedino što nisam pofotkao je kako izgleda filter prije upotrebe, tj, koje su mu okvirne dimenzije u odnosu na 9 mm komoru. Pa evo i ta fotka budući da i ovu drugu lulu odmah idem napuniti novom porcijom duhana, ovaj put Epikurom koji je sam po sebi nešto vlažniji jer je plug. Tanki čistač je na fotki za usporedbu dimenzija s filterom:

Pušite li lulu do dna? 20200221

Ovo se pokazalo kao dovoljno taknim da tijekom cijelog pušenja čak i kad malo nabubri niti najmanje ne opstruira protok zraka/dima. Samo ga treba smotati što čvršće iz nekog kuhinjskog rolo-papira, mislim da bi se papirnata maramica puno više razmotala tijekom pušenja. Lp!
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty23.02.20 8:19

Marko, vezano za balsa filtere, možeš kupiti balsa letvice u bauhausu ili bilo gdje drugdje kamo nađeš i to stvarno jeftino,6×100×1000mm komad negdje oko 40kn pa sam napravit filter,mislim da se može od toga napravit dosta filtera,samo treba malo vremena za napravit ih.Nisam probao tako da ne mogu dat svoje mišljenje oko pravljenja filtera ali vidim da ljudi uredno rade takve filtere i zadovoljni su uštedom,drvo kao drvo je identično Savinelli balsa filteru.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty23.02.20 10:59

Ovo što Sanjin piše je točno. Ima u "Bauhausu" tih letvica, izrežeš ih i miran si. Ovo sa Savinellijevim balsa filterima je čisti porez na neuke.
Ako hoćeš, mogu ti ja od Dreiera donijeti plastične adaptere za 9mm, ja sam ih nabavio za sve svoje lule koje su predviđene za filter i odlično služe svojoj namjeni. Ići ću sigurno negdje u svibnju - treba mi za "Orthodox" sirijska Latakija, pa mi nije problem.  
A borba protiv vlage je uvijek  pomalo borba protiv vjetrenjača.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pušite li lulu do dna? Empty
PostajNaslov: Re: Pušite li lulu do dna?   Pušite li lulu do dna? Empty

[Vrh] Go down
 
Pušite li lulu do dna?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: