Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prvi pokušaj i ostali radovi

Go down 
+15
Ignoro
Vortimejovrh
ivek
oliohardi
Leo
Matko
v.milan
ssekir75
Davorin
PerB
Marko1980
bayro
Branislav
wranjo123
Sokreos
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty28.04.22 19:41

A do sada je svaki bio iskoristiv, ovisi koliko si kreativan 😄, ne može se jedino znati što te čeka unutra, to se pokaže kada se krene oblikovati lula. Našao sam nekog tipa iz Italije na e-bayu koji radi s klocnama pa od njega naručujem.

Polerouter and v.milan like this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty14.08.22 10:45

Zanimacija

[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro, Branislav, babaq, Slajs, Polerouter, v.milan, Nikša and like this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty15.08.22 9:52

Bas lepa lulica, odlicno si je sredio.
Dajes mi volju da se prihvatim rada, imam par lula koje cekaju svoj red.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty16.08.22 10:17

[You must be registered and logged in to see this link.] , reci mi je li usnik pravi rog? S obzirom da je lula stara, držim da je.

Nego - krasno si ju sredio! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty16.08.22 11:19

Pravi je, izgleda fora, ali zamijenit ću usnik čim uhvatim vremena.

bayro and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty17.08.22 13:46

Iz ukrasa u funkciju

url=https://servimg.com/view/20059983/376][You must be registered and logged in to see this image.][/url]

bayro, Branislav, babaq, wranjo123, Slajs, Polerouter, v.milan and like this post

[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty30.08.22 13:23

Pozdrav.
Nemojte sta zamjerit, vidim da su ovde ozbiljni radovi u diru, ja sam tek u pocetnickoj fazi 😁.
Bas me zanima sta mislite o ovom tipu stalka za lulu?
Inspiraciju sam dobio od onih koznih, trenutno sam imao samo ovaj materijal. Radi se o "plutu".
A na donjoj slici sam zalijepio mali okrugli magnetic na dno lule, jer uvjek je pri ruci limena kutijica 😁.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Branislav and Sokreos like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2009
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty30.08.22 13:34

ak lula stoji na stalku onda je dobar lol! fora ideja

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty31.08.22 11:15

Pa to je [You must be registered and logged in to see this link.] naš Laki odavno patentirao, a i ja sam o tome nešto pisao u MLL [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo sa magnetićem - ne znam što bih rekao.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty31.08.22 23:27

Spomenuo sam da me inspirirao taj model od koze.
Treba mi je stalak, a pri ruci sam imao samo pluto.
Kad sam pluto namazo kremom textura pluta je jos vise izrazenija, meni je super 😁.
Neznam zasto al me strasno zivcira kad mi se lula na stolu iskrece u stranu, volim kad stoji uspravno.
Naisao sam na neke radove od Mr. Lakeman ( kozne torbice za lule i ostalo) i bas su mi super, stvarno odlicno.




bayro likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty01.09.22 9:38

Ma sve pet, hvala bogu da se piše o tome, a naš Laki je stvarno majstor, radi on odlične stvari!
Poklonio mi je svojevremeno dva takva kožnata stalka (od toga jedan sa češkim alatom!) koje su na strateškim mjestima, dakle jedan  uz komp i drugi uz fotelju koja je bitno strateško mjesto jer u njoj čitam! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

FajkaSt likes this post

[Vrh] Go down
FajkaSt
Prva lula
Prva lula
FajkaSt


Broj postova : 31
Join date : 28.08.2022
Age : 43
Lokacija : Split

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty01.09.22 18:30

,"Strateska mjesta" 👍 😁
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty02.09.22 10:44

FajkaSt je napisao/la:
,"Strateska mjesta" 👍 😁

Naravno. Pa neću ih u šekretu držati.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty25.09.22 23:34

Školski primjer kako se održava lula 🤔, nisu mi jasni lulaši koji se tako ophode prema svojim lulama, mora da je neki pravi gentleman kad je prekrasnu Jensenicu doveo u ovo stanje. Postao sam zbog lakše usporedbe paralelno prije i nakon...

[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro, Branislav, wranjo123, Slajs, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and PerB like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1226
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 7:11

Nikad mi nije bilo jasno kako neko dođe u situaciju da ima toliko cakea u luli. Ok, ne čistiš, ali u jednom trenutku tu ne stane više duhana. I šta onda? Kako pušiš?
Svaka čast na restauraciji! Vidi se da je bilo puno posla ali je rezultat sjajan. I jako lijepa lula.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 9:00

Prelepa lula, sad je spremna za nove avanture Smile

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 9:11

Odličan posao Sokreos!

Sve što su naposali moji vrli prethodnici stoji, uz jednu malu digresiju i potpitanje u svezi i glede prstenova; imam nekoliko Petersonki i Stanwellica i držim ih u redu, no ti nesretni prstenovi na svima tako "apšisaju" i useru se bez moje intervencije, ( čak i kada stoje na stalku!) tako da ne znam u čemu je tajna.
Ako me netko može prosvijetliti bio bih mu jako haran!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 10:04

Normalno je da se na srebru, mesingu i sl. materijalima vremenom pojavi patina, pogotovo ako duži period stoji, ali taj problem polirka lako rješava. Kad koristim lulu imam nekakvu naviku konstantno je "maziti" prstima, pa usput ne dozvoljavam da se pojave kojekakvi slojevi koji bi nastali stajanjem i ne korištenjem lule u vitrini, stalku i sl. Imam jednu Balandisovu devil anse sa mesinganim prstenom, kad je duže ne koristim, potamni i matira, a kad je svježe ispoliram prsten "pozlati".

Usporedio bi slučaj sa vulkanitnim usnicima koji vremenom neizbježno oksidiraju i relativno lako se opet dovedu u red.

bayro and Nikša like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 11:33

Slažem se prijatelju [You must be registered and logged in to see this link.], svaka ti je na mjestu, no recimo, prsteni kod lula našeg Meštra Papa Štrumf su uvijek sjajni, pušio ja češće lulu ili ne. A ovo sa Petersonkama i Stanwellicama je očaj jedan.
Vjerojatno ima neke  veze i sa sastavom tog prstena i oksidacijom, ali svaki put kad sam kod Papa Štrumf u njegovoj "ordinaciji" on ih sve  riješi polirkom i siju se kao pasja muda :psic: , no nakon tjedan dana, ista pjesma.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 11:45

Ma da, ovisi o materijalu od čega je. Srebrnina tipa novčići, escajg, nakit i sl. redovno vremenom gubi sjaj i nakuplja patinu koja je i poželjna na mnogim kolekcionarskim predmetima, a ako se održava, tj. redovno (čak i ručno) polira, ono se lako drži uredno i sjajno.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty26.09.22 12:16

v.milan je napisao/la:
Nikad mi nije bilo jasno kako neko dođe u situaciju da ima toliko cakea u luli. Ok, ne čistiš, ali u jednom trenutku tu ne stane više duhana. I šta onda? Kako pušiš?
Svaka čast na restauraciji! Vidi se da je bilo puno posla ali je rezultat sjajan. I jako lijepa lula.

Milane, mislim da je odgovor tu prilično jasan! Taj koji je pušio ili već više njih (čitaj kreten/kreteni), nisu bili hobisti, kao što smo to mi danas i to po redu stvari i zapravo neizbježno. To su ljudi koji su onda pušili lule, kao što to danas puše cigarete, dakle bez pameti. Današnji lulaš, dakle hobist, koji puši i cigarete, naprosto neće imati takav pristup! Znam da među nama ima onih koji puše te parilice ili kako ja kažem MP3 playere i onih koji puše cigarete; oni stoga što su i hobisti, imaju posve drugačiji pristup lulama. Prema svemu navedenom, mislim da je danas vrlo teško pronaći nekoga tko puši lule, a da mu lula bude u ovom stanju! Zasigurno ih ima, ali mislim da je to posve zanemarivo!

P.S. Što se tiče oksidiranog srebra, njega i preferiram! Daje karakter i rustikalnost luli! Na ovima novije proizvodnje koje imam, a da imaju srebrni prsten, gotovo uopće nema oksidacije: šteta što se mene tiče, zato i jesu bez karaktera.

v.milan likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty04.12.22 17:15

[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro, Branislav, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and PerB like this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1226
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty04.12.22 19:01

Koji grain! Jako lijepa lula. Svaka čast!
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty05.12.22 15:41

Evo konačan rezultat 😆, na zahtjev jednog našeg novijeg člana foruma.

[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro, Branislav, babaq, wranjo123, Polerouter, v.milan and Nikša like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty06.12.22 12:16

Koliko ima grama? sherlock
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi pokušaj i ostali radovi    Prvi pokušaj i ostali radovi  - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Prvi pokušaj i ostali radovi
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Prvi non-aromatic?
» Akijevi radovi
» U cemu nosite lule, duhane i ostali pribor?
» Prvi duhan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: