Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Ashton Smooth Sailing

Go down 
+2
wranjo123
DeathSpade
6 posters
Autor/icaPoruka
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty27.03.21 23:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pleasantly palatable and wonderfully smooth, this aromatic mixture is slightly nutty, boasting flavors of maple, coconut and dark chocolate.

Ime proizvođača: Kohlhase & Kopp
Zemlja porijekla: Njemačka
Sastav: Burley, Cavendish, Virginia
Jakost: 2/5
Oblik: trakice
Pakiranje: limenka 50g
Mjesto kupnje: Camelot

Recenzija:
Aroma nakon otvaranja limenke je jako slatka, vjerovatno od javora jer čokoladu nakon otvaranja nisam osjetio i tek nakon par dana disanja duhana se mogu razaznati druge arome iako slatkoća dominira. Osjet slatkoće se malo smanji i kao da osjetim alkohol i malo čokolade. Lijep miris i ne osjeti se kemija iako je vrlo vjerovatno ima unutra zbog tih aroma.

Duhan je bilo potrebno par sati osušiti prije pušenja.

Okus za vrijeme pušenja me jako razočarao jer je skoro neutralan, osjećam jako malo slatkoće pri jaaako sporom uvlačenju.
Ovaj duhan sam pušio iz dvije DMP morte i klasične Stanwellice, uvijek isti neutralan okus osim kad bih malo podigao temparaturu, onda bih osjetio blagi umjetni okus i tada krene lagano gristi za jezik.

No, kad se duhan provuče kroz nos onda se osjeti iste arome u blažem obliku kao kod otvaranja limenke.
Miris koji ostavlja u prostoriji je blago slatkasti koji vuče na čokoladu ali se ubrzo izgubi i ostane lagani zemljani miris.

Duhan koji me razočarao sa okusom, osjeti se tek u nosu i prostoriji kratko vrijeme.
Riješim ovu limenku i više ga sigurno neću kupovati.

Ocijena: 2.5/5

ilustrišimuš Batorić, Polerouter and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty27.03.21 23:25

Ashtonove jedino artisans i consumate gentelman dolaze u obzir, ostalo su otrovi Smile

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty27.03.21 23:32

[You must be registered and logged in to see this link.] Još si mu dobru ocjenu i dao!
[You must be registered and logged in to see this link.] Potpisujem! Ostalo je sve šrot!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 0:02

Dao sam 2.5 umjesto 2 jer je miris iz limenke ugodan i kad se dim provuče kroz nos osjeti se ta slatkoća pomiješana sa alkoholom i čokoladom i još neka aroma koju ne mogu razaznati.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 5:59

Izgleda da aromatici iz dva razloga uglavnom ne budu favorizirani kod iskusnijih lulaša. Osim onog očitog da i malo parfema može prikriti slabašnu kvalitetu osnovne sirovine, mislim da ima i drugi, zanimljiviji.

I uz najbolje duhane za osnovnu sirovinu kad dodaš topping kao zadnji sastojak, moraš biti prokleto dobar (iskusan) blender da to spojiš i da bude dobro. Za bilo kakav dobar (nearomatski) blend već moraš biti odličan blender, a to ne postaneš kemijanjem umjetnih aroma nego "pravom robom". Jednom kad to uspiješ, čemu se uopće okušavati u nepoznatim aromatičnim vodama, makar i s najboljim sirovinama na raspolaganju? Samo riskiraš već dobar ugled. Zato mislim da se i najboljim blenderima lako desi kiks, ali ako je neki aromatik baš dobar, onda taj i je od najboljih blendera s najviše hrabrosti i/ili pukom srećom.

S obzirom na to da i među nama ima drastično različitih osobnih ukusa pa neki aromatici budu istovremeno i odlični i grozni, kako kome, baš me zanima što ćete reći na GLP Windjammer ili MB Burley London Blend na sljedećem druženju. Meni su osobno "iznad letvice" po očekivanjima od nekog aromatika, red veličine bolji, "ozbiljniji" od zaigranog Original Choicea koji u nedostatku nekog normalnog izbora u ZG i dalje preporučimo početnicima. S njim je i dobar dio nas po preporuci počeo, shvatio kako do bolje robe i nastavio put dalje. A opet, ne bih se kladio da bi se puno našlo takvih među nama kojima je toliko loš da ga ne bi ponovo pripalili. Možda ne opet kupili jer znamo za bolje, ali pripalili, zašto ne? Nije baš polarizirao ekipu kao što neki drugi aromatici mogu i jesu, prema mom dojmu.

Slajs, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 8:33

I ja sam kupio to đubre među prvim duhanima. Ko da pušim duhan s Coppertoneom. Ubi me kokos. Strašno nešto.
[Vrh] Go down
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 10:04

Vortimejovrh je napisao/la:
I ja sam kupio to đubre među prvim duhanima. Ko da pušim duhan s Coppertoneom. Ubi me kokos. Strašno nešto.

Kokos uopće nisam osjetio u ovom duhanu, nimalo.
[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 10:56

[quote="DeathSpade"]
Vortimejovrh je napisao/la:
I ja sam kupio to đubre među prvim duhanima. Ko da pušim duhan s Coppertoneom. Ubi me kokos. Strašno nešto.

Kokos uopće nisam osjetio u ovom duhanu, nimalo.[/quot


Interesantno, a meni dominira.
[Vrh] Go down
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 12:37

Vortimejovrh je napisao/la:
Interesantno, a meni dominira.

Bogme interesantno, meni dominira ta slatkasta aroma pomiješana sa alkoholom i malo čokolade, od kokosa ni K.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 17:50

Možda bi ga mogao istresti u smjesu za kokos šnite. Popušiti ga neću, a opet grehota da se baci.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty28.03.21 18:09

Proslijedi nekom početniku, ja sam dobar dio tog duhana sredio u početku! Nije nešto, ali za učenje je sasvim u redu!

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Ashton Smooth Sailing Empty
PostajNaslov: Re: Ashton Smooth Sailing   Ashton Smooth Sailing Empty

[Vrh] Go down
 
Ashton Smooth Sailing
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Smooth billiard
» Smooth cherrywood
» Ashton Artisan's Blend
» Ashton:Consummate Gentleman

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: