Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Koliko ljudi znate da puše lulu?

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty19.01.08 0:24

Koliko ljudi znate da puše lulu? Ja iskreno nikog osobno.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty19.01.08 13:36

Ista stvar i kod mene, moj kum je prije desetak godina pokušao s lulom ali nakon mjesec dana vratio se cigaretama.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty20.01.08 2:30

Hehe ja isto baš nikoga osim dva starčeka što ih znam sresti u parkiću ispred doma umirovljenika. Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty20.01.08 15:55

ja znam susjeda ispod mene lulu pusi od kad ga poznam ali nikad sa njim nisam prical o tome -bas zanimljivo covjeka znam jako dugo i razgovaramo kad se sretnemo a ja ga se ne sijetim pitati za lulu.
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir


Broj postova : 431
Join date : 28.01.2008
Age : 53
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 16:08

ja znam jednoga. sjedili smo u istoj klupi u osnovnoj školi. razišli smo se nakon 8. razreda i sreli se lučajno prije 5-6 godina. stvarno sam se iznenadio kad sam vidio da puši lulu jer sam mislio da sam jedini u gradu. ok, šalim se.....ali stvarno je rijetkost vidjeti u zagrebu nekoga s lulom.
[Vrh] Go down
http://www.popupmedia.hr
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 16:10

Jest, ali tko zna, mozda nas mali forum ipak pokrene stvari. pušenje nije zdravo, ali ak vec pušiš- puši zdravije.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 17:41

Ja znam dosta ljudi koji puše lulu, no tako valjda mora i biti, budući da sam najstariji. Upoznao sam ih preko pokojnog "KPL-a" i sa nekima do danas ostao u kontaktu.
A što se tiče zdravlja - citirati ću jednu svoju kolegicu sa posla koja praši dvije kutije "Larga" dnevno (60 komada) starija je od mene i neuništiva: "Pa nisam luda da umrem zdrava!" :geek:
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 17:47

Bayro, opiši nam malo kako je to izgledalo sa KPL?
Koliko je članova bilo, kada je KPL osnovan, kada je ugašen,...ma piši svega čega se sjećaš.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 17:50

Ili dovuci nekaj starije garde tu na nas forum, a za KPL otvori novi topic Very Happy
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 18:04

Osnovat ćemo mi novi KPL u Zagrebu!!!Kaj velite?
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 18:07

Pa ta ideja mi se mota po glavi vec jedno duze vreme moram priiznat
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 18:14

A svakako ćemo se jednom naći uz cugu i o svemu razgovarati...
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 18:17

Nemoj previse pricat da ti nebi bilo puno vise dima kod kuce za neko vrijeme Very Happy
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 18:22

sve bolje i bolje ideje Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 20:36

Klub je osnovan negdje početkom 1984. godine. Osnovao ga je Čedo Bregant, no taj je imao maniju osnivanja klubova. Mislim da mu je najnovija ludost "Klub prastarih Zagrepčana" Sastajli bismo se četvrtkom u Globusu na Zagrebačkom Velesajmu. Članova je bilo dosta - oko pedesetak ljudi. Još imam negdje crno-bijele fotke sa osnivačke skupštine. Ma, bilo je zapravo sjajno. Družili smo se, izmjenjivali iskustva, moj dragi prijatelj Daniel Bućan i ja smo čak izdavali neki šapirografirani bilten, dovijali se kako se dokopati pristojnog duhana - to je bilo vrijeme nestašica, vožnje par-nepar, oni stariji se toga sjećaju...
Uglavnom budući da su lulaši u to vrijeme bili organizirani kao mafija (ma šta mafija - Opus Dei) uspjeli smo prvo nacimati "Brodokomerc" da uvozi duhan, što sam već ranije opisao, kasnije smo se povezali za Fabrikom duvana Zrenjanin i Vojvođani su nam donosili probne uzorke duhana - nisu uspjeli, ali su se doista trudili.
Klub još uvijek životari, to mi je rekao frend dr. Gumbas, no to su sad dva tri stara slindronje i pijanca - ništa od toga.
U svojim najsvjetlijim danima 1984 - 1988. klub je brojao nekih osamdest ljudi, među njima je bilo dosta relativno poznatih faca; Franc Pea, prvi muž Helge Vlahović, Daniel Bućan, tada urednik 3. programa Radio Zagreba, danas naš ambasador pri Europskoj komisiji, dr. Hrvoje Gumbas, naš prvi proizvođač lula, pokojni pisac Edo Budiša, koji je napisao i roman "Klub pušača lula" među prvim Quorumovim izdanjima, pa Gordon Jović, poznati hrvatski alpinist - i sad je prasac negdje u Tibetu ili Nepalu i mjerka K2, pa odvjetnik Pavle Fellner - on je pušio samo "Balkan Sobranie"... Ma bila je to ekipa za deset.
Dolazio je i Pavlić, pokušavao nam uvaliti neke stalke...
Ma bilo je odlično, imali smo i mjenjačnicu lula, to se mijenjalo sve u šesnaest.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 20:44

Pa ako nas se tu skupi vise na forumu, aktivnih i zeljnih dima, onda bi klub bio logicna stvar pa da se jednom tijedno a sa ljudima izvan Zg bar jednom mjesecno npr. zadimimo uz koju kapljicu.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 20:48

Normalno, samo u duhu nove "političke korektnosti" razmisli malo o mjestu, to je uvijek problem.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 20:48

to bi bilo sjajno....
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 20:54

Mjestu u zemljopisnom ili lokaciskom smislu?
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 20:59

treba nam za početak lokal sa zasebnom prostorijom gdje bi u miru dimili i pijuckali...
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 21:02

A cuj, ako ikad postignemo kolko tolko repektabilnu brojku zainteresiranih ljudi onda se svasta moze mislim.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 21:44

Bayro, je li možda u KPL dolazio i Mladen Lovreček? On je profesor na grafičkom faxu u ZG, a ujedno i moj mentor, također pasionirani pušač lule koji je imao veliki utjecaj na moju lulašku karijeru.
Inače je slovio kao opasan profesor, imao je prilično visoke kriterije i studenti ga nisu baš preferirali, no ja sam znao da lulaš ne može biti opasan. No nažalost drugi to nisu skužili.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 21:53

Je, ime i prezime mi zvone jako poznato, mislim da je u ono vrijeme pušio crne slatke duhane, tada jako u modi - razne Black Ambrosie i ta čuda...
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 21:54

Zovni ga na forum da ga pitamo Very Happy
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty28.01.08 21:56

Zanimljivo, gospodin Lovreček niije ni svjestan koliku ulogu je imao u formiranju lulaške karijere svog bivšeg studenta.
[Vrh] Go down
Sponsored content





lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ljudi znate da puše lulu?   lulu - Koliko ljudi znate da puše lulu? Empty

[Vrh] Go down
 
Koliko ljudi znate da puše lulu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Koliko duhana stavljate u lulu?
» Koliko duhana za lulu ima na svijetu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: