Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?

Go down 
+2
bayro
Davorin
6 posters
Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 9:45

Na zadnjem druženju u klubu pokrenulo se i to pitanje.... Ukratko da li je Peterson ili Dunhill stvarno jedna nezavisna firma, ili je u sklopu nekog večeg sustava. Naravno robna marka je vrijednost u kapitalizmu i kao takva se prihvača, ali ako malo bolje pogleate ovaj spisak... ima da se čovjek zamisli Shocked dakle da ista firma proizvodi praktično istu lulu ali jedna ima vrijednost 3- 4 puta veću na tržištu od druge, zavisno koji je žig utisnut. Izvor je moj dobavljač usnika.

#
Stanwell (Dunhill, Stanwell, BC, Winslow, Crown)
#
Charles Fairmorn (C. Fairmorn, John Aylesbury, Hilson)
#
Otto & Kopp (Ascorti, Caminetto, Nording, Chacom, Bang,
Baur, Hedegard, Peterson, Radford's)
#
Akra (Brebbia)
#
Hellmann (Lorenzo)
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 10:01

Kako bi rekla moja pokojna baka, "Sve je to drek i fušeraj!"
Prema ovom popisu još su najpošteniji Otto & Kopp - oni radi za dobre firme.
Za Akru nikad čuo nisam, a Hellman mislim da je imao nekad i svoju vlastitu proizvodnju.
No čudi me BC, bio sam uvjeren da oni doista i proizvode svoje lule, ali izgleda nije tako!
Na koncu će sve pipe slagati slatke male žute dječje rukice za plaću od dva juana na dan!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 10:42

Popis je točan, jer opet.... svi usnici se rade na istom mjestu u Hamburgu... toliko o Hand Made lulama, koji ovakvi igrači vole stavljati na neke svoje modele, a da je veliki buissniss je. Pošto smo mi divlje zemlje ( nažalost uz tradiciju ) rijetko se nađe pušać lule, ali ovi proizvođaći nekome i prodaju svoje lule. Uz dr Grabova, čija je proizvodnja bilia i do 800.000 komada godišnje, Petersona s 150.000 lula, a vjerujem da su tu negdije i Savinell i Brebbia, plus hrpa manjih proizvođaća, vjerojatno dolazimo na brojku od 1- 2 MILIJUNA proizvedenih lula na godinu.... pa to netko kupuje.... Još kada se robna marka Davorin probije Very Happy Nije samotan sport... pušaći su obično ( ponovo u kulturnim zemljama ) vrlo lijepo organizirani. Dobio sam poziv za Chicago pipe show, May 1- 2, a organizira ga lokalni klub koji ima JAKO puno članova. Ljudi se ipak vole družiti s istomišeljnicima. Samo koliko mi se ljudi javilo poslije grgine intervencije... sreća da postoje Past i copy Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 10:45

Naravno! To je pravi gušt, naravno kad si čovjek može tako nešto priuštiti. Meni za takve aktivnosti ostaju vikendi, pod uvjetom da mi već vikend nije "isplaniran" u vidu posjeta raznim Lidlima, Konzumima i ostalim turističkim atrakcijama! Evil or Very Mad

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 10:50

Pa skoro, kao što bi Warhol rekao 15 minuta slave............ ( u roku od par dana Shocked )
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 11:06

Davorin je napisao/la:
Na zadnjem druženju u klubu pokrenulo se i to pitanje.... Ukratko da li je Peterson ili Dunhill stvarno jedna nezavisna firma, ili je u sklopu nekog večeg sustava. Naravno robna marka je vrijednost u kapitalizmu i kao takva se prihvača, ali ako malo bolje pogleate ovaj spisak... ima da se čovjek zamisli Shocked dakle da ista firma proizvodi praktično istu lulu ali jedna ima vrijednost 3- 4 puta veću na tržištu od druge, zavisno koji je žig utisnut. Izvor je moj dobavljač usnika.

#
Stanwell (Dunhill, Stanwell, BC, Winslow, Crown)
#
Charles Fairmorn (C. Fairmorn, John Aylesbury, Hilson)
#
Otto & Kopp (Ascorti, Caminetto, Nording, Chacom, Bang,
Baur, Hedegard, Peterson, Radford's)
#
Akra (Brebbia)
#
Hellmann (Lorenzo)

Puno hvala na informacijama ali, kao sto ti rekoh onomad kad smo se vidjeli, po meni uopce (vise) nema smisla gledati druge lule pored Uglatogljagoljicastih lula!
Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 12:39

Naravno da poslije uglatoglagoljičastih lula niti ja druge ne gledam uopće. Možda kakav zgodan meer...jednom.
A što se Pipedije tiče - za sad je riješeno! A ako bude i dalje nekih gluposti, znamo što nam je činiti! šokre3

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion


Zadnja promjena: bayro; 27.01.10 19:57; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 18:57

No da se vratimo malo na onaj spisak. Mislim da bi mogli dodati i Savinelli, barem jednim svojim delom. Pre par godina u jednom razgovoru u Nemackoj napomenuli su mi da se deo njihove proizvodnje radi u Turskoj. Tu informacijum sam ponovo cuo jos od par osoba koji su ili kolekcionari lula ili u biznisu sa lulama.
Ma ni oni izgleda vise nisu kao nekad.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 19:20

Savinelli odavno već nije "kao nekad". Nekad, kad je bog hodao zemljom, postojala je tvornica pored Milana i svaka se - ponavljam svaka lula podvrgavala detaljnom pregledu prije nego je napustila tvornicu. Imam dvije lule iz tog razdoblja i to kao "niže klase", no bolje su od svakog današnjeg "Punto d' oro!"
Odavno je Savinelli nažalost napustio tu dobru praksu i ono što je nekad bio "škart iz košare", danas se prodaje najnormalnije.
Usporedite samo Savinellijevu stranicu za američko tržište i evropsko.
Na Savinellijevom "amerikancu" ima nekih "linija" za koje ja nikad čuo nisam, a to je sve zapravo vrlo loš vrijes, no Ameri kao Ameri, samo da piše "Savinelli"!
Uostalom, pogledajte im link: http://www.savinelliusa.com/pipes.htm

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 20:19

Ma to je sve vezano uz one prve postavke na početku. Jednostavno tržište postoji i nije tako malo. Dakle sve se guta.... Ona moja procjena od 2 miliona komada godišnje je možda i premala, Uz otvoreno rusko i kinesko tržište, koje vjerovatno gutaju sve.... dakle "škart iz košare" postaje visoka klasa. Ipak i kod nas ima lulaša. Još mi je vlasnik Sattelita rekao procjenu ( prema količini duhana koja se prodaje u Cro), da postoji negdije između 7000 - 10000 lulaša. Shocked
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 22:52

To nije zanemarljiva brojka.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty27.01.10 23:11

hm... da mi je znati kolika je kod nas ta brojka... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty28.01.10 8:12

da ona brojaka ( makar mislim da je 10.000 malo pretjerano ) je izvučena na bazi uvezanih duhana za lulu, Clan, Altadis i po koja ozbiljnija marka. Uzmite i nas nekoliko koji su se opskrbljuju večinom vani..... Ma lulašenje je očito kod nas samotan sport, valjda sramota. Dopisujem se s nekim Francuzima... imaju u Parizu svoj veliki klub i naravno druže se.... sada im je glavna tema razgovora... ( pa oni polažu pravo na "patent" lule od morte ") Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty28.01.10 13:53

To tko kaj proizvodi nije nikaj cudno. Nije to samo u lulaškoj industriji. Mada ako jedna tvornica proizvodi lowbuget proizvode i delux blend, ne znaci da je to prodavanje muda pod bubrege. Oni to samo odrade po drugacijim standardima, sirovinama itd.. danas je globalizacija uzela maha i to je jednostavno tako. Pod Indijskom Tatom (u autoindustriji) su i pet parački TATA đipovi i Land Rover (rangerover koji košta 100 eura +). U fotoopremi da ne pricam. Sve je to normalno

_________________
Mrzim mizantrope, osporavam nihiliste i družim se sa androfobima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty31.01.10 11:13

sve što pišeš stoji, ali uzmimo da je razlika pet puta u završnoj cijeni između jedne original Stenvelice i Danhilice jednostavno ne može stajati kroz prizmu kvalitete i materijala, nego jedino kupovinom logoa... a u kapitalizmu nema preskupih stvari, ako se prodaju.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty07.02.14 16:18

Na spisku pripada London Meerchaum i Laxey Pipe. Co., sto su imena koja vecini ljudi nista ne znaci ali oni su obradjivali africki mersam koji je kasnije ulazio u Peterson, Barling, Comoy, Nording i dr. lule.

Zapravo u mnogim slucajevima jedino sto razlikuje ove lule je usnik, ostatak je identican.

Dakle kad je africki mersam u pitanju, marka lule ne znaci gotovo nista - sve je manje vise istog kvaliteta.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty07.02.14 17:16

Zanimljivo. Ako imaš kakvih referenci, molio bih te staviš linkove.  Smile 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty07.02.14 18:05

pipedia.org/wiki/Kiko

Ovo samo po sebi nije iznenadjujuce, ekploatacija rudnika u Tanganjiki nije dugo trajala (skoro 60 godina) - i nije puno aktera bilo ukljuceno u celu pricu.
U Somaliji i dalje postoje zalihe ali politicka situacija onemogucuje eksploataciju.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty
PostajNaslov: Re: Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?   Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule? Empty

[Vrh] Go down
 
Tko stvarno proizvodi pojedine marke lule?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Stvarno odlicna stranica!
» Pad lule..
» Lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: