Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Robert McConnell: Scottish Blend

Go down 
+5
fićo
gstaraz
Matko
sinus
kamarad igorrr
9 posters
Autor/icaPoruka
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty31.01.14 21:34

[You must be registered and logged in to see this link.]


Mature Red Mottled Leaf from North Carolina backed by Black Cavendish and Turkish of Macedonia are blended with a full proportion of leaf Latakia to produce a blend which has given quiet satifaction to smokers for well over a century.

Ime proizvođača: Za McConnell proivedeno u Kohlhase, Kopp und Co. KG, DE
Zemlja porijekla: NJemačka
Sastav: Virginia, Cavedish Orientali, Latakia
Jakost: 2-3/5
Oblik: trakice
Pakiranje: limenka 100g
Mjesto kupnje: Kod Goge

Eh pa, surfam forumom i vidim nema ga!
S obzirom da mi je ovo duhan koji često i rado pušim evo mog mišljenja. Moram prvo reći da nisam analitičarski tip već više prozni. Probat ću biti što konkretniji...
Otvaranje pikse je zadovoljstvo samo po sebi. Čim "odlijepite" lim koji pokriva duhan obraduje vas dobar miris dobre mješavine latakijske, ne onaj koji su neki okarakterizirali kao "požar spaljenih guma u tvornici kože pa je vatra zahvatila i kožnu pregaču predradnika" ili tako nešto... već rasan i krasan miris latakije, dim, meso, drvo...mmm.
Puniti rahlo i ne gnječiti (tampati) ga previše, lula se lako puni, ja volim velike lule pa takve i punim i to mi je dobitna kombinacija.
Duhan zna doći malo vlažniji pa ga malo prosušite jer tada se lijepo pali, daje gust i prekrasan dim. Latakia odmah zauzme vodeću poziciju i prvi dio lule se šepuri kao snajka pred udaju... Ostatak ekipe prati i tu je negdje da bi se oko sredine lule pridružili orijentali i tako do kraja lule. Virginija se osjeti kao slatkoća tu i tamo. Čini mi se da sam napipao i prstohvat periquea. Duhan je melem za jezik, kao i svi Connellovi duhani koje sam pušio. Lagan, krasna cjelodnevna mješavina ako vam ukućani trpe latakiu jer roomnote jest latakijski a znamo što to znači puffy 
Retro gusto, mmmm, latakijski masna skrama po nepcu i jeziku.
Da rezimiram: jedna krasna i odmjerena mješavina koju McConnell i prijatelji mješaju više od 100 godina, k tomu duhan je kod nas lako dostupan i ne preskup (pa dobro, mogao bi biti jeftiniji, ali tak'a su vremena). Mislim da ću par limenki zaštekati negdje bogu iza nogu te za 10-tak godina probati, vjerujem, božansku mješavinu.
Ne zamjerite ako sam šta fulao, ovo mi je prva recenzija. Cool


Zadnja promjena: kamarad igorrr; 01.02.14 18:45; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty31.01.14 21:48

Odlično za prvu Igore!Samo nastavi.

Jbt ,nisam siguran da sam tog McConnella ikad probao!Nisam ,jesam,nisam, jesam,budem..
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty31.01.14 22:50

Ovo je jako dobar duhan. Valjalo bi ga nabavit za podrum.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty31.01.14 22:56

Taj duhan sam kupio prvenstveno radi imena... odnosno, zato što mi se sviđa Mac Barenov škot, pa rekao tu smo negdije valjda.

Kad sam zapalio, ustanovio sam da osim imena ta dva duhana nemaju apsolutno ništa zajedničkog.
Kao ljubitelju aromatika, više mi je legao Mac Baren, ali daleko da ovaj ne valja.
Orijental se baš fino osjeti i to mu je ogroman plus, dok latakije ima ipak mrvicu previše za moj ukus; no to je subjektivno.

Sve u svemu, jako dobar duhan kojeg rado zapalim, ali ako mogu birati, radije uzmem Mac Barenovog Škota.

Slažem se da je malo pre skup, ali eto, danas su več svi duhani pre skupi, pa to više ni ne treba naglašavati Sad
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty31.01.14 23:32

nisam nikad probao, a sad, nakon ove recenzije, mi je posebno krivo.

valjda jednom bude prilike...
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty01.02.14 8:26

Odlična recenzija Igore...i dobro da si ju napisao za mcconnell scottish jer je to izvrsna mješavina sa relativno malo latakije za razliku od isto izvrsnog mcconnellovog orientala..Puši se hladno i gori izvrsno...njegov okus je toliko nenametljiv da ga bez problema pušim uz jutarnju kavu...i radi u svakoj vrsti lule bez greške..
Mene su osobno svi mcconnellovi duhani  oduševili i veliki sam poklonik istih.
Ocijena za Škota 5/5 Cool
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty01.02.14 9:35

Recenzija je za pet.... a kao i grga, moram priznati da ga nisam probao  Embarassed , inače ljubitelj ssam, Scoticha od Mc Barena.... Nisu mi strane Škotske mješavine...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
mariv.photo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
mariv.photo


Broj postova : 189
Join date : 27.11.2012
Age : 41
Lokacija : Matulji
Omiljeni duhani : RMC, PTR

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty01.02.14 10:30

Odlična recenzija!

Ovaj duhan mi je u rotaciji kada želim odmoriti od jačih i punijih latakijskih mješavina. Razlog leži u njegovoj eleganciji. Odličan miris dok je vlažan, odličan okus kada se osuši.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty01.02.14 11:39

Nisam ga probao, ali budem. Po recenziji bi se reklo da valja.
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty01.02.14 12:48

Ja sam ga probo jednu lulu u PKPL i nije mi sjeo na prvu......
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty01.02.14 15:09

mariv.photo je napisao/la:
Odlična recenzija!

Ovaj duhan mi je u rotaciji kada želim odmoriti od jačih i punijih latakijskih mješavina. Razlog leži u njegovoj eleganciji. Odličan miris dok je vlažan, odličan okus kada se osuši.

Elegancija! Bravo mariv.photo. Odlično opisuje ovaj duhan.

Davorine, kod mene ga uvijek ima na druženju! I nema puno veze sa MB scottishem.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty13.04.14 2:31

Evo, prije tjedan dana sam otvorio još jednu limenku ovog duhana, koja mi je bila zaštekana u buksi jedno godinu dve dana...i ovaj put mi je sjeo puno bolje...

kamarad ga je prilično dobro opisao; latakija je u ovoj limenci puno nježnija i bolje se uklapa sa ostalim pretežno makedoncima.
bez obzira na starost duhana, i ovoga je trebalo prozračiti da se posuši malo.
kako sam punio lule, nakon par dana pušenja počeo sam osječati u pozadini i neku notu sličnu Balkan Sobranie-u  Shocked ...ustvari više sličnu Old Dublinu možda... uglavnom taj štih, samo puno lakši i nježniji... ko je pušio ta dva blenda, znat će o čemu pričam.

Nebi znao dali ga opisati kao Orientala ili Škota... anyway, dobar duhan!

Preporučam u svakom slučaju probati
[Vrh] Go down
Sponsored content





Robert McConnell: Scottish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Robert McConnell: Scottish Blend   Robert McConnell: Scottish Blend Empty

[Vrh] Go down
 
Robert McConnell: Scottish Blend
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Robert McConnell: Oriental
» Robert McConnell -- Red virginia
» Robert McConnell - Pure Latakia
» Gdje i kako kupiti u Beogradu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: