Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kako se sortira duhan?

Go down 
+2
bayro
Leo
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 10:41

Čitam ja našu vrlu lektirnu književnost i u realizmu i moderni vazda neko pušika lulu. A spominje se i domaći duhan.
E sad, koji je to duhan (sorta) i zašto ga više nema onako?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 12:29

Naš duhan je uglavnom virginija koja raste u okolici Podravske Slatine i nije baš roba prve vrste, otkupljuje ga TDR za "Ronhille" i slične užase.
A ako gledaš "region, daklem bivšu Jugu, imaš dobre virginije u Hercegovini (škija) i odličnih orientala u Makedoniji. Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 12:45

E da mi je stavit šape na taj makedonski...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 14:43

I na Kosovu ima dobrih duhana.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 19:26

tako je keko. imao sam prilike da dimim i kosovski i albanski (zet mi je sa kosova), doduse motane, odlicni su. malopre mi rece jedna zena da trreba iz makedonije da joj stigne "niska tutun", pa cemo da narezemo par listova, onako neobradjeno Cool inace odlican duvan ima i grcka i to iz severnog i centralnog dela zemlje. ne znam kako se zove ali je vrlo blag i ima cudan ukus koji ne umem da definisem
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 19:38

Hm, grckih duhana ima nekoliko vrsta i posebno je redak i dobar iz oblasti Katerini. To je u svereoistocnom delu Grcke.
Inace nasao sam kopajuci po netu i podatak o makedonskoj latakiji. Nazalost samo je spomenuta kao sastav u jednom misungu koji sam nasao u bespucima neta, tako da ne znam nis o tome. Ne bi bilo lose isackati nesto o tome, jer je Makedonija ipak u susedstvu, a njihov orjental odlican (pa ko veli i ovo bi onda trebalo biti).
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty04.11.10 23:08

bas taj!!! veseli

makedonska latakia??? hmmm... nista nije nemoguce...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 0:54

U pravu ste i Keko i časni Imnik i Sekirče. Zaboravio sam kosovske duhane, a oni kao i makedonski spadaju u grupu tzv. orijentalnih duhana.
Časni Imnik je spomenuo grčku oblast Katerini, a upravo od tamo dolazi Jenidje (mali sivkasti listovi, kao da je duhaan pljesniv/buđav), pa Basma a to su sve sastojci legendarnog Balkan Sobrania.
Pa ne zove se uzalud Balkan Sobranie! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 9:29

scratch cekaj polako... bayro, ovaj duvan koji sam ja pusio bio je nekako boje pustinjskog peska, ali je ztvarno licio kao da je budjav (nije bio,probao sam da otrljam ceo list) listovi jesu bili omanji, najveci kao recimo 2/3 lista oraha. doduse, cica mi je rekao kako se zove, ali to je neko grcko ime. u svakom slucaju bio mi je jako interesantan. e sad, neam pojma sta je basma (sem bajalice ), ali ako je bs kombinacija samo ova dva duvana (katerinija i makedonskog) onda je to mnogo daleko od loseg. na stranu ostali duvani koji su jos u bsu.

mada samo ime - balkanska skupstina... da znaju kakvi smo mi balkanci ne bi mu dali to ime nikad umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 10:50

Koliko ja znam to znači Sabrano balkansko, a basma na turskom znači pritisak ili prešano, a na arapskom osmijeh.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 11:18

Leo Sobranje je skupština, ali to nije bitno u ovoj raspravi. Kao što napisahu predhodnici, Makedonija - i ona FYRM i sjevarna u Grčkoj je postojbina vjerovatno najboljih orijental - duhana. od kojih se izdvaja - naravno Jenidji, e sada kako se on čita i izgovara na grčki/Makedonski, to je druga priča.... Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 14:40

Leone, budući je naš forum između ostalog i ediukativan, onda da te podučimo da se parlament na hrvatskom kaže Sabor, na srpskom Narodna Skupština, na ruskom Duma, na ukrajinskom Rada, na makedonskom Sobranie, itd, itd...
No, bitno je da su FYROM (Makedonija) i grčki dio Makedonije domovina najboljih orijentalnih duhana! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 16:20

bayro je napisao/la:
Leone, budući je naš forum između ostalog i ediukativan, onda da te podučimo da se parlament na hrvatskom kaže Sabor, na srpskom Narodna Skupština, na ruskom Duma, na ukrajinskom Rada, na makedonskom Sobranie, itd, itd...
No, bitno je da su FYROM (Makedonija) i grčki dio Makedonije domovina najboljih orijentalnih duhana! Cool

... na engleskom Parliament, na slovenskom Drzavni zbor, na njemackom Bundestag, itd.

Sto se Makedonije tice, Republika Hrvatska priznala je Makedoniju pod njezinim ustavnim imenom, pa je zovemo Republika Makedonija. FYROM cemo ostavit bijelosvjetskim politicarima... Uh, al bi moji makedonskite prijateli bili ponosni na mene kad bi znali da i ovako zastupam njihove interese!
Da ne budem skroz Off topic , narucio sam neke manje kolicine makedonskog tutuna, pa bumo vidli kakav je kad dojde za nekih mjesec, dva... A nastojat cu sacuvat i za sire cijenjeno pucanstvo i clanstvo nasega Kluba...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 17:31

potpuno u pravu Pattone, Makedonija je prijateljska zemlja i imam dobra veze tamo, a ono FR.... je samo da se iskaže razlika od Grčke Makedonije, za koju Heleni tvrde da je sve jedno te isto, tj njihovo Twisted Evil Problem je nabavitu tutun od tamo, probao povući neke veze, ali baš ne ide... htio sam malo oraspoložiti našeg blendera bayru, ali čekam da mi kolegica ode u posjet familiji direktno... pa tko zna Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 17:47

Ja cu probat isto tako povuc neke veze, imam jako dobre prijatelje od tamo, pa bumo vidli... Nek i mi omastimo brk i bradu tim tutunskim delicijamate!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 18:08

Neka naših Makedonaca, neka!
I baš mi je drago da su skopski aerodrom nazvali "Aleksandar Veliki" da se Grcite sekiraju!
A što se tiče tutuna, blagodarim unaprijed! Imam i ja neke makedonske veze pa ćemo probati nešto nabaviti! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 19:12

nabaviti tutun nije mi neka velika muka, nega kako ga poslati tamo zbog radi pojedinih nedo... gospodja koje vam prave probleme.

dva offa vezan za makedonce:
makedonci su uradili modernizaciju helikoptera mi 24 i nazvali je alexandar
u sfrj vazilo je nepisano pravilo:kad ides kroz bosnu nemoj da pevas; kad ides kroz srbiju nemoj da igras; kad ides kroz makedoniju nemoj ni da igras ni da pevas Twisted Evil

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3169
Join date : 05.11.2009
Age : 49
Lokacija : Beograd

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 20:05

Gde li samo iskopao Dadu Topica?
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 20:53

Hvala na informacijama.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 23:29

imnik je napisao/la:
Gde li samo iskopao Dadu Topica?

nisam bili piton, a i bogu fala jos je ziv. Very Happy eto ,doslo mi. imam jako lepa secanja na makedoniju, makedonce, makedonke, vino, tutun, mastiku... i leblebije Very Happy opasno idu uz pivo (ostao mi u secanju star lisec Twisted Evil )

bayro, znas li slucajno da li je sfrj izvozila makedonski tutun firmama koje rade mesavine za lulu?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 23:38

Za mješavine za lulu ne znam, ali znam da je izvozila i makedonski tutun i hercegovačku virginiju (škiju) za "Camel", "Marlboro" i još par "orijentanih" vrsta cigareta i to prilične količine.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty05.11.10 23:40

zato je i vranjanski camel bio odlican do raspada juge, mada su ga jos jedno vreme drzali da valja ( verovatno dok je bilo zaliha) kao i sarajevski marlboro
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty06.11.10 12:57

ssekir75 je napisao/la:
nabaviti tutun nije mi neka velika muka, nega kako ga poslati tamo zbog radi pojedinih nedo... gospodja koje vam prave probleme.

dva offa vezan za makedonce:
makedonci su uradili modernizaciju helikoptera mi 24 i nazvali je alexandar
u sfrj vazilo je nepisano pravilo:kad ides kroz bosnu nemoj da pevas; kad ides kroz srbiju nemoj da igras; kad ides kroz makedoniju nemoj ni da igras ni da pevas Twisted Evil

[You must be registered and logged in to see this link.]

U stvari, kao sto moji prijatelji iz Makedonije kazu, ima za nabavit tutuna, ali je sitno rezan, namjenjen za motanje cigareta. E, sad... jel taj valja za lulu ili bar moze posluzit za blendanje, ne znam... Stoga molim strucni publikum za pomoc...

Sto se nedo... gospodja tice, treba ih... ignorirat i naci nacin za iznijeti ga iz Makedonije, sto i ne bi trebao bit neki problem.

Sto se offa tice, Makedoncite prisvajaju Aleksandra Makedonskog (Grcite ga zovu Veliki), sto Grkljane ispi...uje, al to je potpuno njihova stvar...

Uglavnom, treba iskoristit veze i poznanstva i nabavit tutuna u sto vecim kolicinama da ga dimimo dok nam ne dojadi! Laughing
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty06.11.10 13:08

Ajmo redom.... govorimo o tutunu za blendanje, ovaj rezan za cigarete je vjerovatno večinom virginia. Znači govorimo o tih nekoliko tipova jako aromatičnih duhana, koji se ionako ne bi pušili sami, nago se koriste samo kao dodatak. Virginije ( i to vrhunske ) imamo ipak u dovoljnim količinama.. ali neka se master blender bayro oglasi.... Ja mogu samo uz lule dodavati da je certificirana za neku od bayrinih mješavina Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17291
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty06.11.10 19:12

To je jako dobra ideja! Ne'š dobit' pipu ako ne kupiš kilu "Orthodox Mixture"! devil
Sviđa mi se, morati ćemo o tome sutra u klubu.
Ma samo da mi se dokopati redovnih linija snabdijevanja! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako se sortira duhan? Empty
PostajNaslov: Re: Kako se sortira duhan?   Kako se sortira duhan? Empty

[Vrh] Go down
 
Kako se sortira duhan?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kako nosite duhan sa sobom?
» Preporuka za duhan
» Najskuplji duhan
» Prvi duhan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: