Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Internet kupovina

Go down 
+13
--muki--
Davorin
svigi
MOVESHAKER
strojo
mortimer
Darko
gavran11
imnik
milo
ssekir75
bayro
Leo
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 45
Lokacija : Arena Zagreb

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty02.07.11 20:19

Hiljadu mu bubnjeva Darkvuda ! Pa što ne dogovrite neki grupnjak sa internet narudžbom i podjelite troškove ? Ionako stalno netko nešto kupuje pa se onda stalno nešto kombinira, mjeri, važete i šta ja znam što još.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 0:54

mortimer je napisao/la:
Darko to je ako se ne varam 746gr(ispravite me ako griješim),nekako mi je očekivano de će to carinit(opet me ispravite ako griješim).Ja se ohrabrujem već neko vrijeme za narudžbu 250-300gr al sve me nekako strah.Mada je narudžba neizbježna jer slušat kako vi hvalite neke duhane iz richa mi je već postalo nepodnošljivo Sad
Duhani su već zapisani.
Mislite li da mi ima veće šanse proć tako manja količina bez carine,koliko se otprilike čeka dok delicije stignu,iskustva,savjeti???

Nemoj naručivati više od 250 grama po pošiljci;do te količine smiješ zakonski uvesti bez carine...
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 1:07

Na granici da 250g, ali preko pošte ima neka granica u lovi.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 1:46

Budi obazriv i ne narucuj vise od 250-300 g.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 2:04

To je Svigijev recept i do sad je uvijek funkcionirao besprijekorno. Ne više od tri limenke, dakle 150 - 200 grama i stvar prolazi bez carine i ikakve tlake. Jeste da je malo veći trošak poštarine, ali zato sve prolazi bez stresa i panike.
Slično radi i Čudnovati, i zato smo se opet u klubu raspištoljili po pitanju duhana, sve same delicije kao u stara dobra vremena! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 17:21

Obicno kad kupujem uzmem jedno 4-8 Oz u bulku i 100 g u limenkama (1-2 limenke). Tada uglavnom prodje bez carine ili ona bude posve prihvatljiva (u nivou placanja carinskog pregleda sto je par eura).
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 20:49

Darko je napisao/la:
.... oni pod onaj veliki porez na duhan računaju i poštarinu.....

nisi znao?!?
Shocked

... pisano o tome na forumu više puta, a čak mi se čini i na više mjesta ...


Za carinu mnoge članove foruma su na taj način opelješili
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty03.07.11 20:51

A boli i kad znaš.
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 1:31

Moja preporuka za kupovinu preko interneta svima onima koji ne zalaze u klub (isprobano desetak puta):
1. pipesandcigars.com - veliki izbor, postarina 6 - 12 $ (3 limenke)
2. mccranies.com - malo manji izbor, postarina uvijek 7,95 $ za 3 limenke

Po tri limenke narucujem zato jer uvijek prolazi bez carine, a cijenom se isplati.
[Vrh] Go down
http://sismis.com
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 1:55

U tom slucaju su to, pretpostavljam, tri limenke po 50g?
Pokusavao sam malo "simulirati" kupnju kod ovih pod rednim brojem 1 ali nikako ne uspijevam dobiti manje od $12.39 za cijenu postarine.

Kod njih je dobro sto daju odredjen popust ako uzmes 3 jednake limenke pa to onda "pojede" dio postarine.

Inace, cca 200kn za 150g lisca nije bas malo (s obzirom koliko se bulka moze kupiti za malo vise love) a jos pritom prijeti i harac pa se, ne daj Boze, cifra gotovo podupla, o tome vise mozes pitati Mukija.

Kako god, ja sam definitivno presao na bulkove, imam namjeru dosta toga staviti na odlezavanje jer sam, srecom, imao prilike dimiti odlezano lisce i definitivno ima razlike, samo covjek mora pronaci ono sto mu odgovara.

Najveci problem je, u cemu ce se mnogi sa mnom sloziti, lovurina. I moje misljenje je da pravi, kvalitetan i "po volji" duhan nije nikad preskup, koliko god ga platio, ukoliko covjek u njemu istinski uziva.

P.S. prijatelj mi je otisao u Spanjolsku pa sam mu napravio jedan manji spisak, tamo su 50g limenke navodno nesto malo vise od 5€, pa, ukoliko bude srece trebao bi se vratiti s nekim Nightcapom i jos par Samuel Gawitha...
Wink
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 2:21

Za spanjolske cijene znamo, ali je problem s dostavom.
Mene paketi iz USA kostaju 30 - 40 $, pa to ispadne 50 - 66 kn za dvije unce (sto je vise od 50 grama). Ako znamo da Petersoni i Savinelli kod nas kostaju 65 kn (special reserve 160 za 100 grama), a ovdje govorimo o narudzbama najboljih delicija na svijetu (McBarene se ionako najvise isplati kupovati kod nas, a Stanislawa smo svi u Klubu napravili povelike zalihe) onda to i nije preskupo.
Naravno da je, sto se tice odnosa kvaliteta - cijena, najisplativija Stanislawova Balkan latakija po 42 kn ili Virginija No1 po 74 kn za 100 grama.
[Vrh] Go down
http://sismis.com
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 2:31

Sve je to u redu i sve je to dobro u slucaju da prodje carinu tako kako prolazi a i u tom slucaju kupnjom bulk pakiranja mozes poduplati kolicinu za istu lovu, samo treba imati srece.

Ja si to u Osijeku ne mogu priustiti jer ovdje je u postanskoj carinarnici sve pod povecalom, mozda cak i dva.
Smile
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 2:45

Cuo sam za vase osjecke inkvizitore. pirat
Sto se tice duplanja kolicine - jednom sam na 200 grama platio 240 kn carine, pa necu niti racunati koliko me taj duhan kostao. Uostalom, Bayro i ja smo u Grazu sve fine duhane placali oko 10 € tako da se, barem meni, ova moja racunica isplati.
[Vrh] Go down
http://sismis.com
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 2:52

Da, to je upravo ono o cemu sam ti pricao a uvjeren sam da uopce nema veze s kolicinom, jednostavno tom prilikom samo nisi imao srece.
Pod razumnim kolicina mislim na sve oko 500g.

Madjarska je (bila) jos povoljnija, tamo sam Stanislawe placao oko 25kn u nasoj lovi, vrlo povoljno.

Kako god bilo, trenutno imam "naslagano" cca 1.5kg raznog lisca, mislim da ce potrajati jos neko vrijeme s obzirom da pusim 1-2 lule dnevno u prosjeku.
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 7:36

Slabo se to puši Mirotočivi, slabo!
Ja na moru nisam vadio lulu iz čvalja, to je bilo negdje šest - sedam pipa dnevno (ritmom kojim ja pušim), a u Zagrebu ako ne spržim za radnog dana barem četiri - kao da nisam ni pušio! umrijet od smjeha Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 11:40

Bas zato i jesam naglasio i rekao da je to u prosjeku. Dogodi se da i ja spalim nekad 5-6 komada ali se dogodi da prodje dan ili dva kada uopce ne zapalim.

Mislim da ce i meni "normativ" biti slican kad budem na moru.
Wink
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 11:52

he he bayro,kod vas je pušački staž dug par desetljeca,šta bi se reklo imate utakmica u nogama Laughing ,ja ih popušim max 3 ili 4 jer toliko lula imam ali i da imam više mislim da ne bih puno povećao pušenje(ovisi i koji je duhan u igri),ima dana kad prođe dan samo s jednom.
Ontopic,naručio 4 paketa bulka,oko 240gr,53$ od toga 19,80$poštarina,sve skupa 279,00HRK.Nadam se da me neće carinit a mogao sam uzet i jedan paket manje pa dopunit pošiljku sa humidorima,čistaćima i sl.al šta ću ponijelo me kad sam listao duhane Cool
Dobro da sam se uopće i zaustavio.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:18

Ne znam sto si i gdje kupovao ali za 8oz bulka naplatiti $19.80 za postarinu je cisti bezobrazluk.
pipesandcigars, mccranies, just for him, smokingpipes... svi oni salju tu kolicinu za manje.

Inace, Just For Him je definitivno na prvom mjestu kako cijenom bulkova tako i cijenom postarine, limenke su im preskupe...


Zadnja promjena: grga; 05.07.11 12:24; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:24

Kupio sam od 4 nogginsa,mislim da im je ista cijena poštarine naručio ti 1kg ili 100gr,opet je to, ukoliko me ne opljačka carina, isplativije nego kod nas.Pogotovo što naručeno vjerovatno nikad nećemo moć kupit u našoj domovini.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:26

Nope, probaj se malo poigrati sa kosaricom pa ces vidjeti da se cijena postarine mijenja sukladno oduzimanjem i dodavanjem "namirnica".
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:29

Kako,nije ista cijena poštarine za različite duhane ili nešto drugo?Ili je kod većih narudžbi manja poštarina?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:35

Svi oni uglavnom racunaju postarinu iskljucivo prema masi i velicini posiljke, nije isto da li ce ti slati klasican paket ili ce poslati u nekoj vrsti koverte (ovako radi Just For Him pa mozes imati i do 20oz necega za samo $13 postarine).
Samo svojima gledaju prema vrijednosti pa velika vecina njih uopce ne naplati shipping ukoliko si zdrobio vise od $100.
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:46

Justforhim i za samo 6 unci bulka trazi 13 zelendaca. Upravo probao.
[Vrh] Go down
http://sismis.com
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:48

A šta ću moj grga...ovo mi je prva narudžba,vidit ćemo kako će ovo proć...pa ćemo razmišljat za dalje.Evo nešto sam gledao na brzinu na just for him,čini mi se lošija ponuda nego kod richa,od ovoga što sam ja naručio nema ništa,mada ovako na brzinu nije loša stranica.U svakom slučaju hvala na info.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty05.07.11 12:49

svigi je napisao/la:
Justforhim i za samo 6 unci bulka trazi 13 zelendaca. Upravo probao.

Probaj staviti 20 unci bulka u kosaricu pa se javi poslije toga.
Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Internet kupovina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Internet kupovina   Internet kupovina - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Internet kupovina
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Kupovina prve
» Kupovina u Antverpenu
» Kupovina na Aukcije.hr :)
» Kupovina preko interneta
» Internet narudzbe u (n)ovoj godini?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: