Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kupovina preko interneta

Go down 
+19
samper
Juan da Nova
jam.hadar
Darko
fićo
Rakija
foksieloy
Antiša
Suspiria
king1976
Marin Split
Matko
Davorin
420blackadder
misterno
LenkoSmrk
Chofus
imnik
ssekir75
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty25.11.12 12:25

kriza je matko, odlicna prilika za lov u mutnom Wink
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty14.12.12 14:48

grga je napisao/la:
uh, imat ces "posla" kad ti to stigne!
Wink

obavezno javi kako je proslo sa carinarnicom.

stiglo... nazili-me-gu... duhan s poštarinom plaćen 280kn... carina, paz'te sad ovo - 264kn!!! a joj, majko moja! boom
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 42
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty14.12.12 15:03

Uf..... bas si sritan Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty14.12.12 18:27

Matko je napisao/la:
ako se može kupit do 250g duvana i do 160 kn vrijednosti, mislim da me ne bi tribali :sex:

Ne može se kupiti 250 g već samo 50 g....sve preko 50 g podliježe carinjenju.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty14.12.12 18:28

king1976 je napisao/la:
Matko je napisao/la:
ako se može kupit do 250g duvana i do 160 kn vrijednosti, mislim da me ne bi tribali :sex:

Ne može se kupiti 250 g već samo 50 g....sve preko 50 g podliježe carinjenju.

e jebiga, kralju... sad sam i ja general nakon bitke.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty14.12.12 18:29

mnogi s foruma su izbjegli carinu, pa pomislih da neće ni mene "safatat"!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty15.12.12 0:11

jebga matko, takva ti je bila sudba...
mozda sljedeci pt prodje "liso", vrag ce ga znat...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty15.12.12 0:11

grga je napisao/la:
jebga matko, takva ti je bila sudba...
mozda sljedeci put prodje "liso", vrag ce ga znat...
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty15.12.12 12:00

Matko je napisao/la:

e jebiga, kralju... sad sam i ja general nakon bitke.

Evo link s detaljima:

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty15.12.12 12:11

ma pročita sam ja pravilnik, ali nisam ima sriće ka drugi.
e da, carinik mi je reka da fizička osoba može poslat duhan iz inozemstva u količini od 1kg i vrijednosti 300kn. a na stranici piše 50g. ko je ode lud? vidiš da ni oni ne znaju.
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty15.12.12 12:21

Iz svih tih razloga me u startu već odbijala opcija kupovine duhana preko interneta, previše zamki ima. No s druge strane, nemogućnost nabavke nekih kod nas nedostupnih duhana zna biti frustrirajuća. Srećom, još uvijek sam u fazi istraživanja i nađe se kod nas svakakvih finih stvari.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty15.12.12 13:44

Matko je napisao/la:
ma pročita sam ja pravilnik, ali nisam ima sriće ka drugi.
e da, carinik mi je reka da fizička osoba može poslat duhan iz inozemstva u količini od 1kg i vrijednosti 300kn. a na stranici piše 50g. ko je ode lud? vidiš da ni oni ne znaju.

upravo tako, ne zna svoj posao.

dakle, fizicka osoba iz inozemstva ti moze poslati do 50g duhana i to nije podlozno carinjenju.
SVE sto kupis putem interneta ide na carinu, do 1kg, naravno, vise od toga nije dozvoljeno uvesti postanskim prometom.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 10:56

Kažu da poštar uvijek zvoni dvaput, ali ne moj! Zvoni samo jednom i donosi osmijeh na lice. Very Happy

Dosad sam uvijek naručivao na bjelovarsku adresu i nikada nisam ocarinjen. Narudžbe su uvijek bile u iznosu od 40-43 dolara. Međutim, s obzirom na to da sada uglavnom boravim u Omišu, zaključio sam da moram probiti led sa splitskom carinom pa da vidim kako dišu. Matkov primjer me nije baš ohrabrio, ali on je u nadležnosti carinarnice Ploče pa sam riskirao.

Narudžba je bila sljedeća:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na kutiji je pisalo sve: masa, iznos poštarine i cijena duhana.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sadržaj kutije je udahnuo novi život dnevnom boravku. lula

[You must be registered and logged in to see this image.]

240 grama, 240 kuna. Cool
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 12:49

bravo majstore!

tako se to radi!
Wink

inace, za info ostalima, smokingpipes je trenutno najpovoljnija trgovina sto se tice cijene postarine, to svakako treba uzeti u obzir, narocito prilikom kupnje vecih kolicina jer i postarina ulazi u carinsku osnovicu.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 13:01

Zaboravih spomenuti samo to da tracking number nije baš bio od neke koristi.
Moj paket je još uvijek na Jamajci. tenkre
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 13:13

meni je radio savrseno kad sam poslao limenku FMC prijatelju u vojnu bazu. no, to je unutar USA.
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 14:00

abudimir je napisao/la:
Zaboravih spomenuti samo to da tracking number nije baš bio od neke koristi.
Moj paket je još uvijek na Jamajci. tenkre

S obzirom da dosta radim s USA evo malo pojašnjenje oko tracking numbera za ovakvu vrstu pošiljke - kao što vidim skužio si da se ovaj broj može pratiti samo na USPS stranici, ne i na stranicama HP-a.
Naime, first class se evidentira kao obična pošiljka i kod ovakvih pošiljki je vjerovatnost gotovo 90% da ne ide na carinu za razliku od preporučenih pošiljki (registered) i EMS (express mail) koje gotovo u 99% slučajeva kad dođu u ZG se otpremaju u nadležnu carinarnicu bez obzira na vrijednost (Rijeka, Split, Osijek, Zagreb, Varaždi i Dubrovnik).
U večini slučajeva ove pošiljke (First Class) USA napuštaju preko centra Jamaica, u rjeđim slučajevima New York ili Los Angeles i to je dobro jer kad vidiš informaciju da je napustilo Jamaicu možeš pošiljku očekivati na kućnoj adresi u roku od 3-5 dana (meni se u 4 godine samo jednom dogodilo da je trebalo više od 4 dana) dok iz NY i LA treba znatno više od 7-10 dana.
Btw. to je i posljednja informacija koju ćeš vidjeti na USPS stranici, jer kad jednom napusti USA oni više nemaju evidenciju pa ćak ni službenu preko pošte. Kako? S obzirom da se radi o običnoj pošiljci i ukoliko ne ode na carinu ona se ne evidentira u sustavu HP-a kad stigne u HR - mogućnost manipuliranja s prodavateljem da nisi dobio, ali ne preporučam jer smo zbog takvih stvari na crnoj listi mnogih prodavatelja iz inozemstva.
Ukoliko ode na carinu ona s carine odlazi s drugim brojem koji počinje s oznakom VV123456789HR što označava vrijednosno pismo i ne može se manipulirati jer je taj broj vezan uz originalni USA broj (LJ, LL....) i može se doći do podataka da je pošiljka isporučena putem unutarnjeg sustava pošte.


[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 14:20

Hvala na pojašnjenju. Smile

Zahvaljujući iskustvu, znao sam da će paket (ili poziv na carinski postupak) doći danas ili sutra tako da mi TN ne znači puno. Inače, paket je stigao za devet dana.


Zadnja promjena: abudimir; 11.02.13 9:50; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 15:11

Koja je najbolja/najpovoljnija opcija za uplatu na Smokingpipes obzirom da Paypal kod duhana ne igra?
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 16:54

Suspiria je napisao/la:
Koja je najbolja/najpovoljnija opcija za uplatu na Smokingpipes obzirom da Paypal kod duhana ne igra?

Koliko mi je poznato oni općenito ne primaju PP uplate.
Ja preko njih naručujem s Master Pre Paid karticom od Hypo banke.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty24.01.13 20:33

PBZ devizni račun, Visa electron.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty28.01.13 22:28

Nova cijena dostave na Smokingpipes-u: $15.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty28.01.13 22:40

abudimir je napisao/la:
Nova cijena dostave na Smokingpipes-u: $15.

upravo tako, za ono sto je prije par dana shipping kostao $11.13 sad je "okruglih" 15. vjerojatno im je to sada nekakav minimum...
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty29.01.13 7:31

Otprilike 1 unča duhana manje za naručiti. zena
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty29.01.13 7:40

abudimir je napisao/la:
Nova cijena dostave na Smokingpipes-u: $15.

Da, podigli su cijenu jučer, no što je tu je - čini mi se da su još uvijek povoljniji od nekih npr. JFH, 4nogginsa...gdje je shipping 17 USD.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kupovina preko interneta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kupovina preko interneta   Kupovina preko interneta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Kupovina preko interneta
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Internet kupovina
» Kupovina prve
» Online kupovina duhana u 2023.
» Kupovina na Aukcije.hr :)
» Kupovina polovnih lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: