Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Lula Lu, pravo iz radione

Go down 
+12
Taras
fićo
Antiša
ssekir75
Elvis Beba
Marin Split
Rakija
Davorin
kamarad igorrr
foksieloy
gstaraz
Matko
16 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 0:30

Ovako, počeo sam praviti lule pre izvesnog vremena, ova je 3. po redu, još uvek se snalazim za materijale, koristim neke zamene za Vrijes, i tako... Ako neko ima neke sugestije i korisne informacije, neka mi kaže. Isto tako, gde bih mogao da nabavim materijale ovde na Balkanu, Na primer Maslinu. Gde bih mogao takođe lakše nabaviti usnike jer se sam snalazim, pravim ih i savijam od drveta. Laughing 


Lula Lu, pravo iz radione Qadu

Lula Lu, pravo iz radione Hdbd

Lula Lu, pravo iz radione Rdae

Lula Lu, pravo iz radione C0wa

Lula Lu, pravo iz radione 3r2s

Laughing
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 1:48

Nino, prije svega, kapa dolje. Drago mi je, kad vidim entuzijazam kod mladog čovika, ka šta si ti. Pohvalno je što jedan mladić od 19 godina, ima želju stvarati svojim rukama, a ako dodamo da su te tvorevine, svima nam drage, lule... cheers
Što se tiče zamjene za vrijes: rabi što god želiš - za vježbanje! No, puši samo iz vrijesa, morte i masline. Što se tiče nabave materijala, konkretniji odgovor ćeš dobit od pipemakera. Ako već nisi, pročitaj sljedeću temu
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 2:11

Hvala najlepše na lepom komentaru, uvek prija dobiti pozitivnu kritiku,pogotovu od starijih i iskusnijih. Veliki podsticaj za nastavak sa radom.
Hvala i na linku, već sam ranije pročitao, kao što sam rekao, špijunirao sam sajt neko vreme, pre nego što sam odlučio da se pridružim. Very Happy 


[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 2:31

Zakon su ti usnici od drva (estetski), mada neznam kakav feeling imaju u ustima, pošto nisam nikada probao takve.
Ako je taj osječaj kad je držiš u ustima OK, ja bi zadržao izradu od drva, jer to spada, rekao bih u nekakvu ekskluzivu, pošto je rijetkost naletiti na takve pipe...

Što se materijala tiče, ja preporučam isključivo Vrijes, pošto su mi lule od vrijesa od uvijek naj draže i naj lijepše, mada, eto, u zadnje vrijeme se par "pipemakera" potrudilo da morta na neki način postane "balkanski" brend...

Sretno!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 2:51

Najlepše hvala. Kao što sam napisao ranije, zadovoljstno je dobiti pohvalu od starijih i iskusnijih članova.
Što se tiče usnika od drveta, biram malo mekše drvo, pa ne ''paraju'' zube. Nadam se da i nekoliko drugih možda deli mišljenje što se tiče istog, da je estetski dobar. Smile 

P.S. Prvu sam lulu napravio iz jednog komada drveta, to je bilo jako teško, a kasnije sam shvatio da to ne treba tako, da bi se lula mogla lakše održavati...
Ukoliko želite sliku, rado ću uploadovati.

Hvala još jednom, pozdrav. Very Happy
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 8:41

Samo dalje, vježbom do savršenstva.

Mene isto zanima kako drveni usnik funkcionira u ustima, nisam nikada probao lulu skroz od drva.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 9:05

Lula ti je skroz ok... drvo nisam držao u ustima pa i mene zanima kako se ponaša... Samo naprijed i objavi opet neku sliku da vidimo napredak...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 9:47

Drvani usnici su davno napusteni, jer jednostavno ideja ne funkcionira. Sliniti i zvakati drvo nije bas najugodnija zabava:lol: . Da je tako, sigurno se ne bi pipemakeri patili s vulkanitima, metakrilatima, bakelitima epoksijima, a nekoc s jantarom, kosti i slonovacom Laughing drugo, drzi se materijala za izradu lula, trositi vrijeme i energiju na drvo od kojega nece biti nikada prava lula, je kontraproduktivno...

E sada morta kao Balkanski brend Laughing  lule od morte su radili Irci jos tamo oko 1890 godine. Peterson je serijski proizvodio lule od morte tamo tridesetih godina proslog stoljeca. Poslije drugog svjetskog rata, lule od morte je radio Francuski majstor, Patrick Sabiolie. ( priblizno se tako pise Laughing  ) od njega je tehniku naucio Americki pipemaker Trevor Talbert, moj friend, koji me je prije pet sest godina uputio na mortu. Isto tako mortu je poceo raditi, prije jedno dvadesetak godina Austrijanac Josef Prammer. Nesto radi i Paul Becker. Pa sada kada se sve zbroji, tesko da je Balkanski brend Laughing Laughing 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 11:51

Hehe, evo i kritike od pipe makera, hvala bogu ništa negativno, možemo dalje. Very Happy 
Naravno, potrudiću se za ubuduće nabavljati i usnike i drvo za lule, kao što sam rekao, ovo mi je treća lula, pa nisam mislio da je bitno od čega je, jer ih koristim za vežbanje. (A i teško mi je nabaviti prave materijale, pošto svi linkovi koje sam nalazio su iz inostranstva, i tek se raspitujem šalju li ovde.)
Hvala još jednom na lepim komentarima.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 12:21

Davorin je napisao/la:
...Pa sada kada se sve zbroji, tesko da je Balkanski brend Laughing Laughing 
ma rekao sam tako jer tu postala skoro rijetkost lula od Vrijesa, a di god se okrenem, morta...
no, nadam se da će te više potrošit taj komad stabla, pa da opet izrone stare dobre klasičarke tongue 
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty26.11.13 14:47

Dobro došao i samo nastavi tako. Svaki je početak težak, ali s vremenom i vježbom sve postaje lakše Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty27.11.13 20:55

Evo ostale ergele. Smile

prva:

Lula Lu, pravo iz radione 8d3k

i druga:

Lula Lu, pravo iz radione 3ik8
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty27.11.13 22:25

Koji je ovo materijal? Ova druga pari maslina scratch 
Dobro to tebe ide svakako!
Samo tako nastavi piva 
A i ovi drveni usnik je isto fora! Pgotovo na ovoj drugoj, jos da si neki prsten ubacija samo malo da odvoji vrat od usnika... Laughing 
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 46
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty27.11.13 22:29

Meni se osobno isto svidzaju...za svaku pohvalu tako mlad a ide ga Smile...
Poslusaj ovi savjet od Marina za prsten mislim da bi odlicno izgledalo...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty27.11.13 23:55

(U pravu ste za prsten) Kao što rekoh, strašno se teško snalazim za materijale, prsten bi trebao srebrni, ja sam hteo ali nisam imao odgovarajućih mera od nekog lepog, sjajnog prohroma. Ali, avaj nije bilo ovih mera, pa čak nije dolazilo u obzir da se preradi lula, jer bi se pretanjila. Sad

Hehe, podseća malo na maslinu, no nije. Ohoho, uspeo sam da zavaram iskusnog luloljupca.

Biće jedna i od masline, kada nabavim, obećavam, i to lepša od ove! Smile

P.S. Slobodno i koju zamerku dodajte, ako ih ima (Da se ne uobrazim). Wink
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty28.11.13 2:16

Geco0on je napisao/la:


P.S. Slobodno i koju zamerku dodajte, ako ih ima (Da se ne uobrazim). Wink
Ili su žarnice velike za ovu debljinu stijenki ili su tebi ruke male. Wink ali, vidi se da znaš obradit drvo. Sad samo vježba. Cool 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty28.11.13 2:35

Hehehe, pretpostavio sam da će i to pitanje jednom biti. :DOgromna je po narudžbi, kada se skroz upuši, brat će je sigurno dimiti 4 sata, najmanje. Laughing

Ove dve druge su duplo manje. Ova prva se puši u proseku oko 50-60 min.
druga se tek upušava. Very Happy

Hvala na primedbi Matko (Sve ću ih uzimati u obzir. Što više naučim, bolje lule, ne?!) Cool
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty28.11.13 3:00

Geco0on je napisao/la:


Hvala na primedbi Matko (Sve ću ih uzimati u obzir. Što više naučim, bolje lule, ne?!) Cool
Davorin, muki, darko... stavljaju slike svojih lula na ovaj forum, ne kako bi se hvalili i samo primali komplimente, već i kritike, koje će im u budućoj izradi možda pomoći. Možda se ipak samo hvale, ali ne virujem da su takvi egocentrici. Laughing

E sad, da se vratimo... koje je drvo? Vrijes i maslina nisu, a ni morta. Ne daj bratu da ih puši. Osim mogućeg trovanja, treća ima rupice u žarnici, pa postoji opasnost od progorijevanja. Znam da si nestrpljiv i da bi sad želio napravit još par komada, pa ih upušavat... Davorin ti je napisa - nema smisla rezbariti drvo, koje se ne može koristiti kao lula za pušenje. Ove tri sačuvaj kao uspomenu. Viruj mi da će ti se isplatit, ako staneš na balun, proučiš izradu lula, nabaviš "pravi" materijal... izradiš funkcionalan proizvod. E to je onda posal! Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty28.11.13 3:11

Drvo je orahovina, osušena je do krajnjih granica, a nalazio sam po britanskim forumima da je zamena za vrijes, možda nisam u pravu, Ali svakako odlučio sam da sledim vaš savet, poslušaću vas, i od sada raditi lule od pravih grančica za izradu lula ( a orah koristiti samo za vežbu). Gledam nekako da nabavim Komad vrijesa i koji usnik iz neke nemačke prodavnice, čiji je link Davorin podelio sa nama. Za sada maslinu nikako nisam saznao gde i kako nabaviti... Smile 
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty28.11.13 7:24

Drvo voćki može ponekad biti ok za lulu, kruška je npr dosta popularna u poljskoj.

Pa ako ti treba materijal za vježbu, a da se može i pušiti, probaj krušku.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty28.11.13 7:39

GecoOon dobro ti je Matko pripomenija, mada sve vec pise na forumu, pazi da se ne otrujes puseci iz nekog drugog materijala!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty29.11.13 21:00

može i šljiva, trešnja i bukva (mada je slabije drvo). a može i izdubljeni krompir lol! 
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty29.11.13 21:28

ssekir75 je napisao/la:
može i šljiva, trešnja i bukva (mada je slabije drvo). a može i izdubljeni krompir lol! 
umrijet od smjeha falio si mi, učo!
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty30.11.13 21:12

ssekir75 je napisao/la:
može i šljiva, trešnja i bukva (mada je slabije drvo). a može i izdubljeni krompir lol! 
Ove od krumpira su sam vrh pipecarvinga, materijal kojeg se prihvate samo vrhunski verzirani majstori koji su iscrpjeli sve što komad vrijesa može dati! Zato, još malo vježbaj sa ovim jednostavnim materijalima pa onda pređi na ovu pipe makersku deliciju... Laughing Laughing Laughing 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty01.12.13 1:05

Džaba meni ova maslina stigla iz Grčke, eto, u podrumu sam imao 500-tinak spremljenih krompira, (Od tog egzotičnog materijala), koji su samo čekali da budu načinjeni u lule! Very Happy Very Happy Very Happy

P.S.Još dve lule u procesu izrade. Laughing 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lula Lu, pravo iz radione Empty
PostajNaslov: Re: Lula Lu, pravo iz radione   Lula Lu, pravo iz radione Empty

[Vrh] Go down
 
Lula Lu, pravo iz radione
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Lula uz more
» Prva lula
» LOT 100 lula
» Dedina lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: