Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje

Go down 
+8
Yolo1234
sr_ki
Rakija
wranjo123
Tomo1978
Davorin
bayro
Max Corvus
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty19.10.16 22:10

Pozdrav,
evo da započnem raspravu. Od 20. 5. 2016. više nije moguće naručiti duhanske proizvode iz EU. Kako se nosite s tim? Što pušite? Koji vam je najbolji duhan na našem klimavom tržištu?
Ako znate za neke shopove koji su još u funkciji, slobodno linkajte.
Znam da diram u bolnu točku. Sorry
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty19.10.16 22:42

Ovako; sjedneš u auto sa dva-tri pouzdana druga. Ali moraju biti pouzdani, inače ništa.
Zaputite se prema Zaprešiiću, pa na auto-cestu Zagreb - Macelj. Na izlasku sa auto-ceste pljuneš 60 kuna cestarine.
Nakon toga, zaputiš se do slovenske grane, pređeš istu, na prvoj črpalki kupiš vinjetu - to je 11,50 €, nastaviš prema Mariboru i pratiš oznake "Gradec - Graz". Pređeš austrijsku granicu i ponoviš postupak, samo je nešto jeftinije, 8,40 € vinjeta za deset dana. Sa Austrijancima nema zezanja, jer te par kilometara nakon grane skrenu desno na bivši kamionski teriminal i tamo ti SS pregledava vinjetu.
Nakon te prepreke nastaviš prema Grazu, pratiš cestu za Weblinger Gürtel, na kružnom toku skreneš desno, i na prvom semaforu lijevo. Imaš natpise na hrvatskom i njemačkom.
Prakiraš se, i odmah desno od glavnog ulaza je herr Dreier.
Jednosavno, zar ne? umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty19.10.16 22:57

Zvuči lijepo. Samo da mi je još naći nekog tko će vozit. Jedino što ja sa svojih 6% vida mogu vozit su taćke xD Ali rekoh kumu da mi isfura par limenki.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty19.10.16 23:04

Imaš upute, lijepo kuma u vozilo, i pravac Graz! na thompsona

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 11:00

Pa to smo vec vise puta napisali na forumu.... nema vise
Opcija.  A - kako je bayro napisao

Opcija.  B - Smokingpipes, male kolicine
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 11:23

smoking pipes, piksu po piksu i to je to. a doma tko nema zalihe, nije pazio Very Happy
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 16:39

a jel funkcionira danish pipe shop dostava? gledao sam na njihovu stranicu i nema nikakvih obavijesti da se nešto promijenilo što se tiče slanja u eu.
i vezano uz to, jel znate jel se gleda u pakete koji pošalju privatne osobe s duhanom u njima? pitam jer imam nekoliko prijatelja u danskoj.
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 16:42

Mislim da nitko ne smije gledati privatnu posiljku, Ali neka me iskusniji lisci isprave ako grijesim Wink
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 17:28

Carina može SVE! Da se odmah razumijemo!
Sve je to stvar "diskrecione procjene", no naravno da je rizik manji ako šalje Pero iz Njemačke Rakiji u Fiumu, nego neki pipe shop! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
sr_ki
Hladan dim
Hladan dim
sr_ki


Broj postova : 747
Join date : 22.02.2016
Age : 62
Lokacija : cacak, srbija

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 19:38

Zar je moguce da je doslo vreme da u Hrvatsku ne moze duvan iz EU,  a u Srbiju bez ikakvih problema?
..da i nama jednom krene na thompsona
[Vrh] Go down
http://srdjan.fca@gmail.com
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 21:35

e sad ulazi ono o cem sam ja prico stalno onaj zakon odnosi se na privatne osobe sto znaci da ti carina slobodno moze otvorit al dok god je ispod 50g duhana za pušenje ne smiju ti naplatit carinu ni pdv (ak nekog zanimaju cigare onda mu se isplati jer je za cigare kolicina 10 kom a 50g se moze bez problema nabavit i prek smoking pipes tak da sam zapravo dao nepotrebnu info al eto nek se pise) "Vrijednosno oslobođenje od plaćanja poreza na dodanu vrijednost i trošarina u malim pošiljkama nekomercijalnog značaja koje besplatno šalju fizičke osobe iz trećih zemalja drugim fizičkim osobama u Republici Hrvatskoj količinski je ograničeno za određene proizvode i to:

duhanski proizvodi: 50 cigareta, 25 cigarilosa, 10 cigara i 50 grama duhana za pušenje ili proporcionalna kombinacija ovih različitih proizvoda;"
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 21:54

To sve što si napisao još su zakoni iz bivše Juge.
To se nije mijenjalo, jerbo država - bilo koja, uvijek treba novaca od poreza i trošarina na duhan, alkicu i slične "luksuzne" proizvode, bila ona u EU, NATO-u, Varšavskom paktu, Galaktičkoj federaciji, svejedno!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 23:07

bayro to su zakoni i republike hrvatske (mozda i juge ne bi znao) po 10 put link ( stranica RH [You must be registered and logged in to see this link.] )
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty20.10.16 23:21

bayro je napisao/la:
.. pljuneš 60 kuna cestarine.
.. kupiš vinjetu - to je 11,50 €, .nešto jeftinije, 8,40 € .
Jednosavno, zar ne? umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha


... zapravo je shiping po prijatelju... 19,90 € + 60kn + benza = cca nekih 500 kn : 3 prijatelja ~ 166 kn ili sam nešto krivo izračunao
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 0:33

Pic, sve si točno izračunao! umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 8:24

Yolo1234 je napisao/la:
"Vrijednosno oslobođenje od plaćanja poreza na dodanu vrijednost i trošarina u malim pošiljkama nekomercijalnog značaja koje besplatno šalju fizičke osobe iz trećih zemalja drugim fizičkim osobama u Republici Hrvatskoj količinski je ograničeno za određene proizvode i to:

duhanski proizvodi: 50 cigareta, 25 cigarilosa, 10 cigara i 50 grama duhana za pušenje ili proporcionalna kombinacija ovih različitih proizvoda;"

Smoking pipes nije fizička osoba. Mogu ti cariniti 1g duhana sa smoking pipes.

A ovo izgleda ljudi ne čitaju svaki put dok se ova rasprava pokrene...
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 14:35

Max Corvus je napisao/la:
Od 20. 5. 2016. više nije moguće naručiti duhanske proizvode iz EU.

Ne kontam. Shocked Naručio sam valjda 2 kile duhana tokom sedmog i osmog mjeseca iz Njemačke i Češke...
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 15:12

To je bilo u srpnju i kolovozu. Direktiva je stupila na snagu 02. listopada 2016, nakon dvije godine "vacatio legis"!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 15:13

Antiša je napisao/la:
Max Corvus je napisao/la:
Od 20. 5. 2016. više nije moguće naručiti duhanske proizvode iz EU.

Ne kontam. Shocked  Naručio sam valjda 2 kile duhana tokom sedmog i osmog mjeseca iz Njemačke i Češke...

Trebalo je vremena da sajtovi to počnu prakticirati. Valjda kak je ko kaznu pobral.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 17:25

foksieloy je napisao/la:
Yolo1234 je napisao/la:
"Vrijednosno oslobođenje od plaćanja poreza na dodanu vrijednost i trošarina u malim pošiljkama nekomercijalnog značaja koje besplatno šalju fizičke osobe iz trećih zemalja drugim fizičkim osobama u Republici Hrvatskoj količinski je ograničeno za određene proizvode i to:

duhanski proizvodi: 50 cigareta, 25 cigarilosa, 10 cigara i 50 grama duhana za pušenje ili proporcionalna kombinacija ovih različitih proizvoda;"

Smoking pipes nije fizička osoba. Mogu ti cariniti 1g duhana sa smoking pipes.

A ovo izgleda ljudi ne čitaju svaki put dok se ova rasprava pokrene...
[You must be registered and logged in to see this image.]

da smoking pipes nije fizička osoba ja sam to napisao za wranjo123 jer je napisao da ima par prijatelja iz danske (sad pitanje kolko bi se isplatilo slat 50g duhana zbog poštarine, skuplja pita od tepsije) a ovo za 160kn ti je opet za robu narucenu preko interneta ne za "poklone" koje ti šalju prijatelji iz danske
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 19:11

S tim da oni mogu otvoriti i takav poklon, i ako je previše poklona u nekom periodu poslati ti *****čki račun. I potencijalno sudski poziv zbog krijumčarenja.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 19:57

e to nisam procito al ako se neko upusta u to moze nazvat carinu rh i pitat ih dal postoji ograničenje
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 21:26

bayro je napisao/la:
Pic, sve si točno izračunao! umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha
sve to vrijedi dobrog dima cheers
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17062
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 22:24

Yolo1234 je napisao/la:
e to nisam procito al ako se neko upusta u to moze nazvat carinu rh i pitat ih dal postoji ograničenje

Ne čačkaj mečku! I ovako to u ilegali naručujemo po pedesetak sto grama, samo im daj hint! Nemoj ih ni pokušati zvati! Sve piše, a i Foksi ti je sve lijepo i nacrtao! Imam nešto malo godina i nešto malo iskustva sa pravom i znam što danas sve carina može i smije!
Dakle - zaboravi nazivanje i propitkivanje! Sve ćeš nas zeznuti!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty21.10.16 23:04

pa ne zanima mene ja nemam frendova u danskoj :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje   Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje Empty

[Vrh] Go down
 
Hrvatsko tržište, direktiva i što dalje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nova EU direktiva o duhanu
» Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: