Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Web shop: Smokingpipes

Go down 
+53
dalam666
v.milan
Polerouter
Vortimejovrh
nick_praskaton
PerB
Profesor24
Slajs
Branislav
wranjo123
Davorin
ilustrišimuš Batorić
Pantarei
SanjinRI
Marko1980
oliohardi
bayro
svigi
ivek
Lakeman
paludamentum
fra_Perica
Leo
babaq
Gillette
Timro
Nino999
Vucko22
Suspiria
Ignoro
gregak
CortoM
IgorS
dejan68ks
Beki
Brada
Lodir
Lucky97
Zupnik
sr_ki
Joci
imnik
Civi
Tomo1978
Zmajevic
foksieloy
TheDude
Majka
G.S.Patton
Mr.Holmes
Rakija
Sarmageddon
dado
57 posters
Go to page : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Next
Autor/icaPoruka
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 18:15

[You must be registered and logged in to see this link.] Pa da SP EU je iz EU, ali oni, po redu stvari, ne šalju duhan u zemlje EU. Također, vrlo su spori, bez obzira na trenutačno stanje stvari! Meni je bilo potrebno i nekoliko tjedana da mi pošiljka dođe od njih!
[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 18:18

Slajs je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] Pa da SP EU je iz EU, ali oni, po redu stvari, ne šalju duhan u zemlje EU.
Moja isprika! Na smokingpipes.eu u ponudi uopće nema duhan.


Zadnja promjena: nick_praskaton; 19.02.21 18:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 18:20

Točno! No, i da imaju u ponudi opet ne bi slali prema nama. Za veće količine, zbog velike poštarine, ti je najbolje naručivati s Belog odela! Čitajući forum, vjerujem da si do tog zaključka i samostalno došao!
[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 18:26

Nisam uspio još sve pohvatati jer ima dosta tema i svakodnevno ih polako čitam. Do sada sam uspio kupiti lulu preko smokingpipes.com koju čekam po rođaku iz SAD-a. Stilga mu je doma i danas mi je poslao fotografiju. Kroz manje od mjesec dana je u RH i jedva čekam... Za početak ću prvi duhan kupiti tu u Splitu pa ću vidjeti kako to ide dalje.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Branislav, Marko1980, ilustrišimuš Batorić, Slajs, Rale, Polerouter and v.milan like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 18:42

Nema legalne on-line trgovine duhanom ni među članicama EU, dakle ni unutar same EU, osim naravno unutar granica iste zemlje.

No ovo drugo što spominješ je još zeznutije, to ukidanje PDVa na male pošiljke. To znači da više nijedna sitnica iz Kine bilo koje vrste neće moći proći bez plaćanja PDVa, a to znači i plaćanja postupka carinjenja (koji košta, makar i po stopi od 0 %), ležarine i poštarine od carine do lokalnog poštanskog ureda. Drugim riječima, par stotina kuna troška za npr. $2 vrijednu robu, ako će se držati regula. :-(

Slajs and Rale like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 19:15

Marko1980 je napisao/la:
Nema legalne on-line trgovine duhanom ni među članicama EU, dakle ni unutar same EU, osim naravno unutar granica iste zemlje.

No ovo drugo što spominješ je još zeznutije, to ukidanje PDVa na male pošiljke. To znači da više nijedna sitnica iz Kine bilo koje vrste neće moći proći bez plaćanja PDVa, a to znači i plaćanja postupka carinjenja (koji košta, makar i po stopi od 0 %), ležarine i poštarine od carine do lokalnog poštanskog ureda. Drugim riječima, par stotina kuna troška za npr. $2 vrijednu robu, ako će se držati regula. :-(

Mene je isto ovo iznenadilo, a ne bi ni doznao da nisam išao istraživati ovo vezano za duhan. I mene baš zanima kako će to izvesti...
[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty19.02.21 19:21

I nisam znao da nema trgovine s duhanom niti među državama unutar EU. Mogli su barem dopustiti do 100 g po paketu.
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 38
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty13.03.21 0:26

Prolazi li još uvijek 100g ili se šta promijenilo od prije godinu dvije?
Baš me vuče da nabavim malo Orlik GS i možda onaj Virginia Cream.
[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty13.03.21 11:23

Citat :
Prolazi li još uvijek 100g ili se šta promijenilo od prije godinu dvije?
Meni je došlo 100g Virginia cream bez problema prije mj. dana tako da valjda još prolaze manje pošiljke

Ignoro likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2009
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty13.03.21 11:32

Orlik imas i na estervalu

bayro and Ignoro like this post

[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty15.03.21 0:13

Mi van EU sa SP nikad bolje.Postarina smanjena a i ne pisu vise iznos na paketu,pa su carini potkresali krila,pre su sabirali i postarinu.

Ignoro, Marko1980 and Rale like this post

[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty15.03.21 0:14

Da ne zaboravim ,vratio se i Comonwealth,Sqadron leader i jos neki.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty16.04.21 17:39

Stigao Stockton na SP (ako nekoga zanima).

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty16.04.21 18:02

Mene haha! No, bojim se da bi to moglo doći za ljeto, a znamo da ljeto donosi nevolje!

Lodir likes this post

[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 38
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty18.05.21 18:28

Evo piše na indexu da bi trebalo štagod naručit ovih dana...
[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 10:44

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ovo stiglo dok sam se vratio sa broda a Peter Heinrich i Suttlif zapelo na carini ali nisam htio platiti lihvarima ništa, neka vraćaju ili puše u pošti Laughing

bayro, Branislav, babaq, Polerouter, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 12:06

I kolko je carina tražila?
[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 12:14

Ma neznam, tražili su me da im pošaljem sve podatke ali mi se nije dalo uopće imati posla sa njima. Prvi put nakon 7 uspješnih pošiljka, ja zadovoljan [You must be registered and logged in to see this image.]

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 13:32

Možda je to ovo oporezivanje malih pošiljki! Premda ako vide sadržaj teško da će oporezivati. Izgleda da je to game over za naručivanje iz SAD-a! 😢
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 14:00

Moj tata se raspitao glede malih pošiljki iz Kine, njemu su te jako bitne. Kaže da se od 1.7. porez plaća pri preuzimanju pošiljke u poštanskom uredu, dakle njima već dođe pošiljka s obračunatim ekstra davanjem. Ako pošiljatelj ne navede sve potrebno na paketu, e tek onda eventualno vraćanje, ili bar neka komplokacija.

Meni je ovaj sad slučaj pljunuto ista situacija kao što je i uvijek bila - ako nemaš sreće, zovu te s Carine da im pošalješ račun i štogod imaš (iako je jasno izložen na paketu u prozirnoj "kuverti" upravo za njih da se posluže). E, onda ti njima pošalješ to isto mailom, onda tek proslijede paket poštanskom uredu. A troškovima pridodaju i one za slanje preporučene obavijesti tebi, kao i slanje paketa od Carine poštanskom uredu.

Ništa dakle ne upućuje na to da je zasad došlo promjene i nemaš apsolutno ništa za izgubiti slanjem traženih podataka Carini. A imaš za dobiti informaciju, de facto potvrdu o čemu se radi i koliko traže i za što točno. Možda su ti kao Wranji obračunali neki kusur po tarifi za arome, budući da za duhan nema tarife. Tek onda ako ti se ne svidi njihov obračun, ima smisla odbiti pošiljku, ali to uvijek povlači sa sobom rizik da onda SP-u jednom prekipi i skine cijelu HR s liste zemalja u koje šalju. Pa ni oni koji smo spremni platiti pokoju masniju pošiljku u korist 7 bagatela, više to nećemo moći. Ti si sretnik da ti je 7 pošiljki prošlo ispod radara, razmisli o tome da podneseš tu osmu kao muško radi svih ostalih.

Slajs, Polerouter and v.milan like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 466
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 14:09

Bolje i platit porez pa pušit šta ti sesviđa nego kupovat duvan samo u hrvatskoj, bolje prestat pušit onda. Marko slažem se, žrtva za sve

Marko1980 and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 14:16

PerB je napisao/la:
Bolje i platit porez pa pušit šta ti sesviđa nego kupovat duvan samo u hrvatskoj, bolje prestat pušit onda. Marko slažem se, žrtva za sve

Ovo je zapravo ta tužna suština, sažeo si je tako dobro da treba tu rečenicu staviti pod "sticky" post na vrh teme.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17125
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 16:25

Nisu Wranji obračunali siću za arome, nego Lakiju! Povijesne istine radi! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 16:43

PerB je napisao/la:
Bolje i platit porez pa pušit šta ti sesviđa nego kupovat duvan samo u hrvatskoj, bolje prestat pušit onda. Marko slažem se, žrtva za sve
[You must be registered and logged in to see this link.]
Za moju jednu lulu na dan zasad bogu hvala ima nešto na lageru tako da dok god je tako lihvarima nedam ni kune, stvar principa-tvrdoglavost.

Ignoro likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty24.05.21 19:32

bayro je napisao/la:
Nisu Wranji obračunali siću za arome, nego Lakiju! Povijesne istine radi! bayro

To što si napisao da je wranjo kupio vjerojatno stoji, ali nisam ni ja napisao da su obračunali "siću za arome", nego *po tarifi* za arome. Misleći na carinsku stopu koja je tad još postojala i za duhan, ali je za arome bila valjda 10 puta manja. I oni se svejedno zeznuli, ili mu se neki lulaš s carine smilovao. :-)
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Sponsored content





Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Smokingpipes   Web shop: Smokingpipes - Page 29 Empty

[Vrh] Go down
 
Web shop: Smokingpipes
[Vrh] 
Stranica 29 / 33.Go to page : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Next
 Similar topics
-
» Web shop: Smokingpipes
» Smokingpipes EU
» Web shop: Pipesandcigars
» Web shop: Just For Him
» Pipe-shop.net

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: