Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Preporuka za dim slatkog ukusa

Go down 
+6
Horla
wranjo123
Gillette
bayro
Vander
Davorin
10 posters
Autor/icaPoruka
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 15:17

Dakle, odmah da se ogradim - razumem da se kod aromatika miris i ukus ne gađaju, te da ono što lepo miriše okolini, može da ima sasvim gorak, opor, sapunjav, ovakav ili onakav ukus u ustima i potpuno suprotno od onoga što piše na ambalaži (vanila, cimet, kafa, sladoled..). U najboljem slučaju, može da postoji u tragovima, da se oseti "tamo negde u 2/3 lule isl

Stoga ovo pitanje i ne vezujem za aromatike, već za duvan generalno:

Dakle, da li postoji neki duvan čiji je ukus dima - sladak?
Neovisno o aromi koju širi okolo (npr aroma je potpuno "duvanasta", jaka, slaba, ovakva onakva, eli je ukus - sladak.

Kada kažem sladak, ne mislim na "meni je sladak, mada drugi kažu da im je neutralan.." već na definitivno i objektivno sladak (kao što je svima sladak med, ili šećer).

Da li su iskusnije duvandžije naišle na takav duvan/dim ( ili je čak to opštepoznata stvar?) te mi samo fali vaša konkretna preporuka?

Zahvaljujem.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 17:39

pa većina sweet virginija daju slatkasti okus... jedan, od najboljih ( bar za mene ) je Esoterica Brighton.

[You must be registered and logged in to see this link.]

sigurno da postoje i mnogi drugi...

Koji su dimili, našu mješavinu s 5 godišnjim burlyem prešanu i odstajala, dala je isto tako jak okus po cimetu i medu...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 18:06

Evo ja dimim vec neko vreme Richmond Navy Cut, sladak, bas ukusan, dolazi kao flake, mnogo lepo gori i to do kraja, mozda to ima veze zato sto je "odmorio" 2 god ali za preporuku je svakako.
Ima flavoring, plum cini mi se ali ne previse.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 18:28

Peter stokeby navy flake i macbaren navy flake, ratrays old gowrie.
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 18:39

wranjo123 je napisao/la:
Peter stokeby navy flake

ovo upravo pušim..(PS400)i toliko mi je drvenast i zemljasto ljuckast da sam morao da dodam
veoma blagi ali kolko tolko ukusan lane ltd. BCA

..ako su i ostale virdžinije tako slatke kao navy flake onda to definitivno nije ta slatkoća o kojoj maštam

[Vrh] Go down
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 20:01

Jednom sam kupio duhan koji se zove
Black, ali se ne sječam proizvodjača.
Tu kod nas u kiosku.
To je najsladji duhan ikad!
Privukao me naziv i crno pakovanje, ali
tad još nisam znao što je cavendish.
Tada sam saznao 😂
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 20:05

I slatkoća je subjektivna kategorija. Meni je npr. HU Fayyum sladak, iako nema ni miligrama nekog sladila u njemu.
A od  ozbiljnih duhana, ( dakle ne "Stanwell Melange" i slični umjetno zaslađeni užasi), slažem se sa Wranjom, Mac Baren Navy Flake bi ti morao odgovarati, ili Mac Baren Scottish Mixture, inače popularno zvan "Škot".
No, ako tražiš baš "sladak", onda Navy Flake, definitivno!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 20:09

Bayro, upravo sam pomenuo med kao "objektivno" neko merilo, e sad..ako nekome med nije sladak onda, jebalo me jato magaradi..
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 20:15

Gillette je napisao/la:
Bayro, upravo sam pomenuo med kao "objektivno" neko merilo, e sad..ako nekome med nije sladak onda, jebalo me jato magaradi..

Sad, u tvoje seksualne afinitete u vezi magaraca se ne bih miješao, Preporuka za dim slatkog ukusa 171190064 ali Mac Baren Navy Flake upravo i ima taj okus po medu.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 20:39

Gold block isto ima okus po medu, ali prejak i umjetan.
A sto se tice arome, ako prebrzo pusis duhan svi ce ti biti isti.
[Vrh] Go down
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 44
Lokacija : Beograd

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 20:57

bayro je napisao/la:
Gillette je napisao/la:
Bayro, upravo sam pomenuo med kao "objektivno" neko merilo, e sad..ako nekome med nije sladak onda, jebalo me jato magaradi..

Sad, u tvoje seksualne afinitete u vezi magaraca se ne bih miješao,  Preporuka za dim slatkog ukusa 171190064  ali Mac Baren Navy Flake upravo i ima taj okus po medu.

HAHAHHAHAH;)))
Jes' Škot sladunjav-moj omiljeni aromatik:)))
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 21:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 22:02

dakle, Peter stokeby navy flake otpada, jer ga imam i pušio sam i polako i brzo, ne vredi. Drvo-drvo.
Mac Baren Scottish Mixture takođe imam, isto.

Ostaju taj Richmond i Esoterica i Mcbaren NF da ispitam, da ako nađem negde u bulku..što se ovog "Black" tiče, može biti da je Caotain Black u pitanju?

ako je Captain Black, i on više miriše nego što ima ukus, tipična aromatik prevara..kad zavučeš nos u pakovanje misliš pojeo bi ga kako slatko i lepo miriše, ali kad zapališ..eto piksle pune pepela i pikavaca u ustima..
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 23:03

Cpt. Black izbjegavaj u širokom luku. To je tipičan američki "drugstore tobbaco", ništa ne valja! A Esotericu teško da ćeš naći, ima je jako malo, sjedište im je na Kanalskim otocima, proizvode u vrlo malim količinama, jer ne pripadaju pod Ujedinjeno Kraljevstvo, imaju svoje zakone i boli ih patka, i sve što proizvedu prodaje se po paprenim cijenama!

Poslušaj me; Navy Flake je najbliži onom što tražiš. bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 23:10

to nije čista virdžinija nego i burley koliko vidim?

I nemaju ga u bulku na SP, već samo pakovanje od 60$..phhuuh..tolko sam planirao za jednu bass pedalu.. gentleman
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 23:13

Imaš ga kod Estervala, u pakovanjima od 50 i 100 grama pa pogledaj malo:

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 23:14

McBarenov navy flake je meni bas sladak, rum, lesnici, tu i tamo vockast ma bas dobar.To da ima ukus drveta nisam primetio :-D
A scottish je meni jos ukusniji ali mora da se pazi jer hoce da opece.
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 23:36

bayro je napisao/la:
Imaš ga kod Estervala, u pakovanjima od 50 i 100 grama pa pogledaj malo:

[You must be registered and logged in to see this link.]

iskreno, ne naručujem nikada ništa iz Nemačke, zbog visoke poštarine, carine isl..

Engleska mi je ok za to i SP naravno, tako da..videću već sutra malo detaljnije gde još može da se nađe
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty24.10.19 23:38

Branislav je napisao/la:
McBarenov navy flake je meni bas sladak, rum, lesnici, tu i tamo vockast ma bas dobar.To da ima ukus drveta nisam primetio :-D
A scottish je meni jos ukusniji ali mora da se pazi jer hoce da opece.

Ukus drveta kod Peter Stokkebye Navy Flake

E sad, nadam se da McBarenov nije ni nalik tome jer je drugačije i pravljen, tiopljen medom isl ( dok ovaj koji sam ja probao ima malo Perique-a)
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3009
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty31.10.19 8:31

Marlin flake
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty01.11.19 17:17

Sve što ti pišu stoji (uz ogradu od osobnih recenzija onih duhana koje nisam ni probao, pa ne mogu ni potvrditi). A stoji i tvoje da PS Navy Flake ima perika. Ni približno koliko bih ja htio jer i inače volim papreno/začinjeno/ljuto/gorko na svom meniju, ali možda je to dovoljno da ti nadjača osjećaj za slatko, u tvom konkretnom slučaju?

Ono na što bih ti ja mogao skrenuti pažnju je da vjerojatno vrlo rijetko pušiš lulu, a da nešto i ne srkneš uz to. Ako je to nešto sok od bazge, Red Bull, Amaro ili bilo što slatko samo po sebi, ne očekuj da ćeš osjetiti puno slatkog iz duhana. Također ako zapališ nakon deserta. Možda nisi baš pripazio na taj aspekt priče?

Zato najbolje probaj kombinacije slatkog duhana s dobrom crnom kavom bez trunke šećera ili sladila (lošu bez šećera nećeš moći ni piti), dobrim crnim čajem bez trunke šećera ili sladila, a ako trebaš "aperitiv", meni super funkcionira gorka tamna čokolada, ništa ispod 70 % kakaa, ali poželjno i više.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty01.11.19 22:34

Hvala Marko, odličan savet i koristan.
Da znaš da sam upravo tako "razmazio "svoj jezik..obično neko pićence, kolačić, ovo ono..i čulo ukusa se verovatno "zbuni".

Evo upravo pušim McBarren Mix bez ikakvog pića, i čak mi je i on malo "slađi" iako ga nisam tako osećao ranije..

Preporuka za dim slatkog ukusa 2835865371
[Vrh] Go down
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty04.11.19 20:32

Gillette je napisao/la:
..što se ovog "Black" tiče, može biti da je Caotain Black u pitanju?

ako je Captain Black, i on više miriše nego što ima ukus, tipična aromatik prevara..kad zavučeš nos u pakovanje misliš pojeo bi ga kako slatko i lepo miriše, ali kad zapališ..eto piksle pune pepela i pikavaca u ustima..

Davno je to bilo. Ali kasnije sam se sjetio... Sail Black se zove. Teški aromatik, koji je toliko sladak, da sam ga ja išao razrjedjivati s nekim drugim duhanom. Meni loše iskustvo, ali rekao si da tražiš slatko, pa sam se toga sjetio.
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty15.11.19 18:03

Pa svaka vanila sa vestackim ukusom je slatka(preslatka) i to toliko da mi se od slatkoce povraca.Tipican primer Stanwell vanila,imas da nabavis gde hoces.Od ozbiljnih duvana Esoterica svakako,nekad bilo na SP,sad tesko mozes nabaviti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preporuka za dim slatkog ukusa Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka za dim slatkog ukusa   Preporuka za dim slatkog ukusa Empty

[Vrh] Go down
 
Preporuka za dim slatkog ukusa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Preporuka za duhan
» Preporuka za pocetnika
» Knjiga o lulama, preporuka?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: