Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Engleski aromatici -iskustva

Go down 
+2
Slajs
ivanaksentijevic
6 posters
Autor/icaPoruka
ivanaksentijevic
Prva lula
Prva lula
ivanaksentijevic


Broj postova : 9
Join date : 30.07.2020
Age : 47
Lokacija : Leposavic

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 6:13

Pozdrav,
Interesuju me Vasa iskustva sa tkzv engleskim atomaticima?
Koja je fora u odnosu na druge aromatike?
Koliko sam citao i skapirao sam da je kod njih aroma dobijena prirodno iz vise vrsta duvana?
Iskustva Vasa oko izbora ,jer ako je to tako,onda je to bravo za Engleze.
Ali dzaba kad nisam probao.
Zato molim iskustva.
Pozzz
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 11:00

Ako je duhan aromatiziran, onda već kako i riječ sugerira, ima dodanu aromu! Aromatizirani je duhan dakle, svaki onaj duhan koji ima dodanu aromu u mješavinu različitih duhana. Kad se kaže "engleski", referira se na proizvodni proces, ali i na engleske mješavine koje obično sadrže Latakiju kao komponentu. Što je onda "engleski aromatik"? To je duhan koji je proizveden na određeni način, dakle riječ je o proizvodnom procesu, koji ima dodatak određene arome. Opet, postoje i duhani koju u sastavu imaju Latakiu, naziva ih se engleskim mješavinama, i imaju dodatak arome.

U trećem pak slučaju postoje duhanske mješavine koje su se tradicionalno proizvodile u Engleskoj, poput mješavina St. Bruno i Erinmore i koje su aromatizirane. Osobno sintagmu "engleski aromatik" upotrebljavam isključivo u tom slučaju, jer je riječ o dobro poznatim aromaticima koji se razlikuju od primjerice danskih aromatika; stoga da bi se naznačila razlika s obzirom na danske, kaže se "engleski aromatici". To su dakle tri slučaja u kojima je moguće upotrebljavati sintagmu "engleski aromatik".

Ovo što navodiš, da si shvatio kako je "kod njih aroma dobivena prirodno iz više vrsta duhana", nema veze s kategorijom aromatika! Kod svih se duhana koji nisu aromatici, po redu stvari, aroma dobiva od samih duhana čije se značajke pojačavaju dodatcima poput šećera, meda i slično i to nazivamo casing. Također, treba znati pravilno upotrebljavati pojam "prirodno". Naime, to što je duhan aromatiziran, ne znači da on nije "prirodan". Već ima određene dodatke, ali oni su redovito također prirodni! Stoga treba znati razlikovati arome i onda prema tome zaključiti na one "prirodne" i "sintetički" dobivene, odnosno one koje nije moguće izravno pronaći u prirodi. Opet, iza svega stoji određeni proizvodni proces, pa je moguće reći da je to "sve prirodno" ili da nije uopće prirodno jer niti jednu mješavinu nije moguće pronaći u prirodi jer iza svih njih stoji određeni proizvodni proces.

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
ivanaksentijevic
Prva lula
Prva lula
ivanaksentijevic


Broj postova : 9
Join date : 30.07.2020
Age : 47
Lokacija : Leposavic

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 13:23

e svaka cast,
tek sad mi nije nista jasno
salim se,naravno.
hvala puno na pojasnjenju,mnogo mi je jasnije

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 13:40

Oni najcesce nemaju onu odurnu aromu tresnje, ananasa, vanilije nego nest tipa rum il viski. To mozes i sam napraviti tak da kapnes malo dobre cuge na vatu i ostavis 24h u tegli da duhan upije aromu
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 18:00

Uglavnom da skratimo; danski aromatici su "neprirodni" jer su prelivenu odurnim umjetnim aromama breskve, trešnje, višnje, vanilije, kokosa,  ku....ca, palca.

Engleski aromatici su dobiveni prirodnim putem miješanjem raznih vrsta duhana i tzv. "casingom".

P.S. Meni osobno "engleski aromatik" inače  zvuči kao oksimoron u stilu "utrke konja u pretkolumbovskoj Americi" ili "ciganska urbanistika".

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Igor ZG and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
ivanaksentijevic
Prva lula
Prva lula
ivanaksentijevic


Broj postova : 9
Join date : 30.07.2020
Age : 47
Lokacija : Leposavic

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 21:25

Bayro,da te nema,trebalo bi te izmisliti.Svaka cast.
To je to,ako budem pustio aromatike samo ove prirodne arome.
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 21:47

Bogami popljuvaste aromatike skroz. Malo nepravedno po mom mišljenju jer ima i te kako dobrih. Mac Baren Dark Twist i London Burley, McConnellova red virginia, da navedem par. Nije baš da ako je duhan aromatiziran da automatski ne valja. Al dobro, svakom svoje.

Vortimejovrh and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty21.06.22 23:19

Bez daljnjega Milane, slažem se! No, nadam se da si mene izuzeo iz "pljuvača aromatika" haha!
Naime, neki od najboljih mješavina koje sam probao su aromatici, a znaš i sam da mi je St. Bruno najdraži duhan, a to je "engleski aromatik"! lol!

v.milan likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty22.06.22 8:05

Eto, budući da smo se uglavnom Slajs i moja malenkost referirali u ovom postu, jasno je tko je "pljuvač aromatika".
OK - nisam ljubitelj aromatika, svakome svoje, nego sam uvijek protiv umjetnih aromatika, a to je velika razlika!
I meni su dragi recimo Dark Twist ili Škot od Mac Barena, ali nekakav Stanwell Vanilla ili Radfordova Nedjeljna fantazija definitivno nisu, iz razloga koje sam naveo i od kojih ne odustajem.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty22.06.22 12:15

Da i meni malo izraz: Engleski aromatik ne ide... Engleski aromatici -iskustva 2235064407 ne kazem da ih nema nego je nekako tradicija Engleskih mješavina da se baš ne stavljaju dodatne arome. A što se dodatnih aroma tiče, tu se posve slažem s bayrom, ako su umjerene i daju "final touch" dapače. Recimo bio mi vanredan Bob chocholate flake... ili, bayro se sječa..... Mischung Numer zwai... ali ipak, nema prave arome bez latakije... [You must be registered and logged in to see this image.]

bayro and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Engleski aromatici -iskustva Empty
PostajNaslov: Re: Engleski aromatici -iskustva   Engleski aromatici -iskustva Empty

[Vrh] Go down
 
Engleski aromatici -iskustva
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» "Prirodni" aromatici
» Aromatici sa latakijom
» Aromatici? Koji su vam najdrazi?
» Iskustva sa Stanwellom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: