Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Amphora: Full Aroma Red

Go down 
+11
Juan da Nova
gstaraz
LenkoSmrk
milo
PecaLula™
Leo
ssekir75
imnik
Cinober
Davorin
bayro
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty02.11.08 18:37

[You must be registered and logged in to see this link.]
This is the most popular aromatic version of Amphora. It’s a subtle mixture of the fragrances of oranges, raspberries and flowers.

Zemlja porijekla: Nizozemska
Sastav: cavendish
Jakost: 3/5
Oblik: trakice
Pakiranje: vrećica od 50g

Saša mi je dao ovaj duhan za recenziju, no teško da ću moći biti objektivan.
Naime, Amphora me vraća u neko drugo vrijeme kada se teško dolazilo do duhana, kombiniralo se sa svim i svačim, a upravo ovu "crvenu" Amphoru mi je redovno donosio iz Italije moj susjed sad nažalost pokojni g. Carnelutti i taj dan kada bi stigla vrećica Amphore bio je pučko veselje!
No, bilo kako bilo probati ću biti objekivan. U vrijeme kada sam ju ja dobivao na poklon proizvodila ju je tvrtka Douwe Egberts, a sada na vrećici vidim da je proizvođač Van Neele.
Sam duhan mi se čini da je ostao isti - to je bogati, aromatični cavendish, a prvo kad se otvori vrećica osjeti se intenzivni miris čokolade i nešto manje intezivan miris suhih smokava koji ostaju prisutni cijelo vrijeme pušenja.
Negdje pri polovici lule počinje prevladavati burley kojeg očito dosta ima u mješavini pripremanoj za cavendish, no postoji i jedna "voćna" nota koju je teško odrediti, možda neki lješnjak...
Osjećaju se tu i prizvuci orijentalnih duhana, ali tek negdje "pri vrhu ljestvice" i naravno virginija koja cijeloj mješavini daje "tijelo" i na određeni je način od početka do kraja pušenja drži glavnu riječ.
Nije to lagani duhan. To je lijepa, zaokružena mješavina, cavendish, ne "ujeda" za jezik, no ako ste nepažljivi riskirate "nikotinski udar"! Inače duhan izgara krasno i ravnomjerno, bez problema se održava žar i ostaje samo mala hrpica bijelog pepela.
U ustima poslije pušenja dugo ostaje njegova aroma, aroma čokolade, suhih smokava i lješnjaka...
Ocjena 4,5/5. Ovih 0,5 za "kolačiće Madeleine"!


Zadnja promjena: bayro; 02.11.08 19:42; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty02.11.08 19:00

I meni, ah blažana nostalgija.....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Cinober
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 59
Join date : 10.02.2010
Age : 36
Lokacija : Periferija

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty11.02.10 23:22

U potpunosti se slažem sa recenzijom Very Happy

Samo bi htio nadodati da ovaj duhan stvarno odlično gori pa bi možda to bila najbolja preporuka ljudima koji sa cigareta prelaze na lulu. Znamo kak se oni naživciraju i odbace lulu jer ''treba stalno kurit'' Very Happy
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty11.02.10 23:37

Moze se preporuciti svim pocenticima, kao i MB OC.
Meni je i dalje ovo odlican duhan i stalno imam 2-3 kesice na zalisi.
[Vrh] Go down
Cinober
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 59
Join date : 10.02.2010
Age : 36
Lokacija : Periferija

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty11.02.10 23:48

Hm, meni se MB OC non-stop gasio. Dobro, to je bio početak dok sam još bio grbav Very Happy ali svejedno Amphora mi je najfinije gorila od ovih 7-8 duhana koje sam do sad probao.

Imam i ja jedan pakung, fino leži u ormaru i misli si svoje Very Happy Nek samo leži budući da ga nema za kupit tu kod nas. Very Happy
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty11.02.10 23:59

crvena amfora i jeste dobar duvan. pokotovo kad se coveku smuce vestacki aromatici... Evil or Very Mad

Jel neko primetio razliku izmedju crvene amfore iz kutijice i iz kesice? meni iz kutijice 200g SASVIM DRUGACIJE miriše od one iz kesice i nema onaj ostar miris po vencu ljutih paprika. nisam palio jer nemam vremena sad, mozda veceras, ali mi je ovo jako cudno...
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty20.04.10 17:30

LJudi su primetili razliku u kavliteti Amphorae kod razlicitih dobavljaca u Beogradu. Kvalitetnija je U city passage-u i u Kralja MIlana. Valjda njima ne donose sofercine u motoru kao Sahinu. Verovatno je pitanje kako su je skladistili i u cemu tranposrtovali. Jer ako je kao kod Sahina isporuka bila u nekoj komori kamiona pored motora nek ide sve do djavola.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty20.04.10 18:49

ne znam gde je bila ali to sam i ja primetio odavno i preko privatne poruke pitao belugu - to ti i on moze reci. ovu sam dobio od jednog brata motordzije iz svajcarske, pakovanje od 200g u kutijici od kartona. miris je daleko blazi, duvan je ravnomerno vlazan i vlazniji nego u kesici i ima bolji ukus. bar se meni tako cini. i sporije i ravnomernije gori. cekamo sta ce Papa Štrumf i bayro da kazu...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty20.04.10 18:54

Uvijek je bolji duhan iz limenke! To je bar jasno. Ovaj u vrećicama može biti i suh (uvjerio sam se više puta), dok se onaj iz limenke može pušiti i nakon 25 godina!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty20.04.10 20:15

bayro, nije limenka, od kartona je kutija, gore je zatvorena kao pasteta pa plastican poklopac. al da je bolji, bogami je bolji nego u kesici. o limenci kao takvoj dzabe da otvaramo usta,sve su vakumirane...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty21.04.10 1:33

Sigurno da se bolje sačuva u takvoj kutiji nego u vrećici. Prvo - duhan se ne mrvi kao u vrećici, tako da je uvijek kutija bolja.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty21.04.10 17:01

jes, stvarno, izgleda krupnije nego iz kesice... i ne lomi se kad se puni lula...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty15.10.10 15:57

i daaaa posle duzeg vremena cekanja AMPHORA RED je u mojim rukama... napokon je stigla.... jedva cekam da je pripalim... poceo bi da je jedem koliko je dobrmirise
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty02.01.11 14:51

Amphoru sam vidio na duty free shopovima po aerodromima, bilo je i na našem Pleso-u, pa tko voli, nek izvoli naći vezu!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty03.03.11 10:08

Posle duzeg vremena kupio sam Amforu (crvenu) - uzeo sam je kod Nikole u pasazu KM i ne vuce na motor, dizel, benzin...ali imamm utisak kako da je izvetrio, da nema onu aromu koje se secam (moze biti subjektivan utisak). Odlicno gori, nije previse suva - taman kako treba.
Otkrio sam da mi vise pase da je pusim pre podne nego uvece, mada je je i za kasno popodne i uvece dobra. Uvece radije zapalim neki od prijatnijih aromatika.

I sada jedno pitanje po stazu starijim kolegama - citao sam ovde da postoje celodnevni duvani, duvani za noc, za popodne, jutro .... u cemu je fora?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty03.03.11 11:01

To je jednostavno duhan koji ti odgovara tokom cijelog dana. Nema nikakakve fore. Može to biti bilo koji duhan, a pravila nema. Nekom navečer bolje legnu aromatici, nekom englezi...Uglavnom, ne opterećuj se time. Puši što i kako ti volja!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty03.03.11 14:39

Hvala ti B.
Ma kad bih se opterećivao ne bih pušio lulu, mislim da to nije u duhu lulaša. Mislio sam samo da "proširim znanje" jer pretpostavljam, a to je draž svakog hobija, da ima dosta razgovora o finesama.
Možda, kako bi se na srpskom reklo, po Default-u postoje neki duvani koji su tako napravljeni da se puše u određeno doba dana, ili su pak pusaći tokom vremena stvorili priču o nekim duvanima koji su bogom dani za neko doba dana...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty03.03.11 14:53

Zeljko55 je napisao/la:

Možda, kako bi se na srpskom reklo, po Default-u postoje neki duvani koji su tako napravljeni da se puše u određeno doba dana, ili su pak pusaći tokom vremena stvorili priču o nekim duvanima koji su bogom dani za neko doba dana...
E upravo si sam odgovorio na svoje pitanje, sami su pušači stvorili priču!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty03.03.11 23:42

Zeljko55 je napisao/la:
Posle duzeg vremena kupio sam Amforu (crvenu) - uzeo sam je kod Nikole u pasazu KM i ne vuce na motor, dizel, benzin...ali imamm utisak kako da je izvetrio, da nema onu aromu koje se secam (moze biti subjektivan utisak). Odlicno gori, nije previse suva - taman kako treba.
Otkrio sam da mi vise pase da je pusim pre podne nego uvece, mada je je i za kasno popodne i uvece dobra. Uvece radije zapalim neki od prijatnijih aromatika.

I sada jedno pitanje po stazu starijim kolegama - citao sam ovde da postoje celodnevni duvani, duvani za noc, za popodne, jutro .... u cemu je fora?

nije ti subjektivni osecaj, ima nesto... bas sam ja pisao da nije ista sa onom iz kutije. em je slabijeg ukusa, em sitnije rezana, ali se fino pusi i moze lepo da se mesa sa drugim duvanima.
[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty15.12.12 23:36

Danas sam se počastio i kupio Amphora-u. Bio sam sa curicom u Novom Sadu, malo šopingovali i odlučim da svratim do pasaža u Dunavskoj. Dvoumio sam se između nje i nekog meni nepoznatog sa aromom vanile i pomorandže. Ipak je pobedila Aphora. Cena 1100 dinara. Nisam mogao izdržati da je ne isprobam što pre. Curicu za ruku pa na kaficu. Otvorim je i oboje padnemo u sevdah (curica je zakleti nepušač). Laughing Napunim, pripalim i opustim se maksimalno. Napolju kiša, vetar, na stolu vruća kafica, pored mene curica, a u ruci lulica.

P. S. Primetio sam da me je konobar čudno gledao. E sad, možda nije gledao mene nego curicu, ali ne sekiram se. Nema nikakve šanse, ja pušim na lulicu. Cool
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty16.12.12 11:42

Slao mi poštom Lenko smrk deda mraz 50g.Dobijem kuverto ,gledam što je to došlo i otvorim a unutra Amphoa.Vilica mi pala na tlo a oči so iskočile i orosile suzama.Bio je to veliko iznenađenje.Pripalijo sam je u petersonovoj kanađanki i malo je grizla al aroma i okus bio je dobar(čokolada i Dunhill MM965 bez onog okusa po dimu).Jedva čekam da je zapalim u kojoj od mojih Stanvelica jer znam da če bit izvrstna.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty16.12.12 13:03

cisto da znate da je iz kutije sasvim druga prica. stvarno je FULL AROMA. ova iz kesice je onako, osiromasena vrzija. isto vazi i za moj ljubljeni plumcake. LIMENKA ZAKON!!!
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty16.12.12 14:08

Nisam znao da "torta od šljiva" ima iu kesici. Dosad sam kupovao samo limenke i zasad izgleda da naš importer i dalje uvozi ovu deliciju.

Kod Dreiera ču pitat dal ima i limenke Amfore puffy
[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty16.12.12 15:45

Kesa je od 50 grama. Što je najgore, odrala me je neka nadžak žena. affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty19.12.12 20:02

Ja sam uspio nabaviti Amphoru full aromu i to na preporuku svojih poznanika koji su rekli da je duhan izuzetno aromatičan i prihvatljiv čak i za nepušače.
Napunio sam lulu i zapalio i na žalost razočarao se.
Duhan je bez arome i mirisa za kojega su rekli da je božanstven.
Ne znam jeli problem u mojoj luli koja je ruku na srce kineska(poklon pa ga nisam mogao ne uzeti) ili je problem u nečem drugome
[Vrh] Go down
Sponsored content





Amphora: Full Aroma Red Empty
PostajNaslov: Re: Amphora: Full Aroma Red   Amphora: Full Aroma Red Empty

[Vrh] Go down
 
Amphora: Full Aroma Red
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Savinelli: Aroma
» McClelland Syrian Full Balkan
» Samuel Gawith: Full Virgina Flake
» McClelland: Bulk 5110 Dark English Full

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: