Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty
PostajNaslov: J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake   flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty15.07.11 10:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
Classically processed Latakia flake with Orientals and Virginia

Zemlja porijekla: Velika Britanija
Jakost: srednja
Sastav: Virginia, Latakia, Oriental
Način rezanja: flake
Raspoloživo pakiranje: limenka 50g

Recenzija:
"The impression you get from Special Latakia Flake is its striking visual splendor. One flake may be jet black and coarse in texture, while the next may be sunshine golden and fine cut. The plank has also experienced some geologically strong pressures, which may also require you to be persistent in loading and lighting your pipe. All your effort to this point, however, is now going to be richly rewarded. There is a definite taste of Graham, Ginger, Caramom and Malt, but I am certain it does not stop there. This mystery of sweet-dark aromas, and spicy-sweet flavors will only encourage you to smoke several bowls in one sitting, just try and figure out the unique character of Special Latakia Flake."

Jer kod nas nema drugih duhana sa latakjom i orijentalci osim dunhill EMP i MM965 uporedič čo ovaj duhan sa njima.
Kad sam otvorio limenku bio sam iznenađen jer nije cijela soba smrdjela na zapaljenu gumu kao kod dunhilca.
Morao samda stvarno udahnem limenku da nanjušim onaj poznatu aromu.
Sam duhan se dobro mrvi i treba ga dosta sušiti da je pravi kad ga pušiš.
Duhan kod pušenja vrlo sliči na dunhilce samo nije toliko oštar.
Okus je kao da bi pušio samu virginiju ali kako kaže Bayro :Latakiju treba namamiti da dođe do izražaja.
Tada u pozadini nešto te podječa na dunhilce.
Za ovaj duhan ne bi rekao da je snažan nego medium i pretporučio bih ga onima koji ne vole pune latakijske miješavine ili one koji bi se spustili u svijet latakijskih duhana.

Update:
u ladlici je odležala nekoliko tijedna i okrenula se za 180 stupnjeva.
Sada ˇsmrdiˇna latakiju i okus je kakav treba biti al još uvijek nije tako oštra kao MM965.
Tako da je bolja, ako volite latakiju ,za dimit cijeli dan ili svaki dan.
Ja ču ostati kod MM965 ne zato jer bi Special latakija bila loša nego zato jer volim kad okusi kod pušenja nastupaju oštro da znaš kad gori koji.
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty
PostajNaslov: Re: J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake   flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty12.08.11 20:25

To bi volio probati, hvala na info, sad znam što ću probati naručiti, nisam pušio ni jedan flake koji bi se zvao nešto sa latakia, a vjerujem da isto tako ni jedan sa imalo latakie...
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty
PostajNaslov: Re: J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake   flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty12.08.11 23:30

Mislim da vredi probati.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty
PostajNaslov: Re: J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake   flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty17.08.11 14:45

ja ZNAM da vredi, jer sam je probao - odlicna je!
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty
PostajNaslov: Re: J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake   flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty29.08.11 19:35

Upravo pušim zadnju trećinu ovog finog flejka, jako fino... ima mek starinski šmek ko ona stara latakijska legenda koju sam probao od papaštrumfa u klubu, a latakia u toj mješavini spada u onu kiselkastu vrstu, ne teško kiselkastu na recimo zelenu rajčicu nego više limunkasto kiselu.
To kiselkasto latakijsko se lijepo poveže sa slatkoćom ostatka mješavine i ostavlja puna usta okusa, uglavnom slatkoća prevladava.
Moju kutiju je baš udesilo da ima na jednom uglu samu latakiu pa sam malo čupati simo tamo po kutiji.
[Vrh] Go down
Sponsored content





flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty
PostajNaslov: Re: J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake   flake - J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake Empty

[Vrh] Go down
 
J. F. Germain & Son: Germain's Special Latakia Flake
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Germains Special Latakia Flake
» McClelland Bulk: Latakia
» Erinmore Flake protiv MB Navy Flake
» Stanislaw: Balkan Latakia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: