Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Stanislaw: Balkan Latakia

Go down 
+20
gstaraz
foksieloy
Yrb
ibublic
imnik
Brka
Sunka
gavran11
LenkoSmrk
Leo
ssekir75
Matko
Lodir
svigi
Marin Split
MOVESHAKER
amaru
dean
Davorin
bayro
24 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty21.03.08 22:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Made from selected Virginias, Orientals, 10% Black Kentucky, 40% Latakia with a pinch of Louisiana Perique.

Zemlja porijekla: Češka
Način sušenja: provjetravanje
Sastav: Kentucky, Virginia, Latakia, Perique, Oriental
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: papirnata vrecica 40 i 50g, ovisno o trzistu

Recenzija:
Dakle, tko je željan dobrog, moćnog okusa latakie, to će naći u ovom duhanu.
To nije neki duhan razvikanog imena, no sjajna je mješavina latakie, periqea i virginije, (latakia je zastupljena sa 40 % u ovom duhanu, što je vrlo visoki postotak!)
No, nije duhan koji bi "grizao jezik" jer latakia i virginia su dobro fermentirane i odležane, ali je okus sjajan, moćan, prava rasna tzv "engleska" mješavina...
Vrlo je slična je "Sasieniu" i "Sobraniu", ali je ipak katerorija ispod - duhan je lagano "plošan" možda zbog kvalitete virginije u mješavini.
Uglavnom odlično se puši, lagano gori i na dnu lule ostaje samo malo bijelog pepela, no definitvno ga preporučujujem svim ljubiteljima klasičnih mješavina, između ostalog zbog omjera cijene i kvalitete - u Grazu je vrećica (kao na slici) od 50 grama oko 4 eura...
Ocjena 3,8/5


Zadnja promjena: bayro; 11.07.16 21:39; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Mukini
Gost
avatar



Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty21.03.08 23:09

40% latakije?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty24.03.08 12:34

Što više pušim ovaj duhan, to mi je bolji...I sad mi je žao što sam u Grazu kupio samo 50 grama kao "za probu".
To je prekrasan, veliki duhan, za sve ljubitelje prave latakie, a opet latakia ne pokriva dobro fermentiranu virginiju, niti perique, a aroma je dobivena isključivo blendiranjem, a ne nekim dodatnim aromatiziranjem.
I sad se dvoumim - koji mi je duhan sličnijii Svetom Graalu - Sasieni ili ovaj...
Morati ću sada popušiti jednu lulu Sasienija, da ih probam usporediti...
No, za sve ljubitelje klasičnih mješavina, ne oklijevajte, kupite i nećete pogriješiti!
Sada je ocjena 4,9/5
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty15.04.08 23:36

Evo, nakon dugog eksperimentiranja, pala je "presuda" .
Od svih duhana koji se navode kao nasličniji Sobraniu - to je ova Balkan Latakia. U najužem su izboru bili Balkan Sasieni, Old Dublin, Chipman Hill i Dunhillov Nightcap.
Definitivno je to Stanislaw. Zanima me i Davorinovo mišljenje. Čekam da i on dade svoj sud...

A evo što pišu na jednom međunarodnom forumu sličnom našem, (samo su likovi puno oziljniji i pametniji od nas: MSM - mo'š si mislit'!):

Here in Spain there are a good replacement for the excelent Balcan Sobranie.

It's name is Stanislaw Balcan, and believe me is really really good.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty16.04.08 18:40

Sram me priznati, Bayro druže, ali nisam još otvorio paketić. Nekako me ovaj tjedan drži Penzance i Čelavi. Obećajem do slijedečeg susreta odraditi partijsku dužnost. Inače ono što sam dimio, kada si ga prvi put donio u Korzo čini mi se stvarno nasličniji BS. Stvarno vrhunski duhan.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
snwblind
Gost
avatar



Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty01.09.08 11:20

Stanislaw je odličan! Ja ga sad nonstop pušim i još sam s njim počeo upušivati mog Bjarne-ta, u kojem nisam mogao ništa pušit jer je bio grozan. A sada ču ga s Stanislawom slomit, sve mi je bolji i bolji, izgleda da ipak nije tako loš luličak što sam mislio. Uglavnom, Stanislaw je mrak, slijedeči put u Grazu ču napravit zalihe Smile
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty01.09.08 11:26

Samo tako Snješko! Ako te neka lula tlači i gnjavi kao tebe taj nesretni Bjarne - samo deri sa latakiom...Tako sam ja do sada dvije lule pripitomio - češku Jirsu i jednu talijanku - Bari... Isto se nisu dale upušiti, pa je na dnu ostajao onaj mulj odurni, ali ih je latakia (u mojem slučaju 965-ica je bila u pitanju) pripitomila....Samo budi uporan!
A Stanislaw je vrhunski duhan...Šteta što ga vaš Cyan ne uvozi, niti nitko od hrvatskih uvoznika!
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty01.09.08 11:54

Stanislaw je stvarno odlican duhan, nikaj mi pored njega nebi falilo

_________________
Mrzim mizantrope, osporavam nihiliste i družim se sa androfobima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty01.09.08 19:34

Što se tiče "Stanislawa" i ja bih rado "živio pored njega" kako je Dean napisao...
Samo ponekad ga budem "zasićen" isto kao i recimo i sa "Larry's blendom"...E tada zapalim ćelavca ili Black Mallory, da se odmorim...
Eto recimo danas sam cijeli dan pušio naizmjence Larry's blend i Chipmann Hill. Sad odmaram na terasi uz ćelavca...I izuzetno mi odgovara! Very Happy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty13.11.09 15:06

Sve bolji i bolji što ga duže pušim. Sada sam u Satelitu podimio jednu lulu iz ove zadnje uvezene serije, milina božija. Jedino što poslije sako ima neki čudan miris i moram ga ostavljati pred vratima dnevne sobe Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Mukini
Gost
avatar



Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty13.11.09 15:26

Dakle sutra stižu duhani u klub??
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty13.11.09 16:06

cheers E to su odlične vijesti! I moje zalihe su pri kraju!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty13.11.09 22:11

pa naravno, pun mi je gepek.... kao onda kada samo vozio meerschaum
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty23.11.09 9:03

Balkan Latakija je stvarno odličan

_________________
Mrzim mizantrope, osporavam nihiliste i družim se sa androfobima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty23.11.09 9:14

Odličan! Iako niti London Mixture puno ne zaostaje! Dati ću si truda pa napisati koju riječ i o tom odličnom duhanu od Stanislawa! Isto tako vrhunska latakia, samo malo "blaža".
A i mili Kekica bi se mogao potruditi i napisati koju rijelč o njemu - onm ga stalno dimi! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty02.06.10 15:08

popušio prvo pakiranje balkan latakie...u početku malo suh, ali kad je povukao malo vlage postao je puno bogatijeg okusa i ugodnijeg mirisa...jako mi se svidio te uz savinelijev EM definitivno postaje najzastupljeniji duhan u mojoj maloj kolekciji...
sreca pa sam kupio 2 paketica i upravo otvaram novi...osjetno je vlažniji(ne prevlazan) nego prvi paket i mislim da cu u njemu uzivati jos i vise...ne mogu jos raspoznavat okuse i mirise do te mjere da idem ulazit u sastav duhana, ali znam da mi se ovaj sviđa, a to je jedino bitno... Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty02.06.10 15:37

Dobrodošao u klub! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty02.06.10 18:14

kao što bayro reče.... tko se jednom navuče.... Very Happy Meni definitivno jedan od najboljih latakijskih duhana, uživanje počinje od otvaranja vrečice... pa nadalje do malo bijelog pepela što ostane na dnu morte. Ovo nije štos, na puno mjesta sam našao da se latakija najbolje puši u morti....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty02.06.10 22:16

Istina živa! I ja sam to primijetio. A sad zbog čega je to tako, vrag će ga znati!
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty25.08.10 12:17

... 965 je odličan duhan, za koji bi mi možda bile potrebne dvije pikse da se priviknem na njega, ali zbog nemogućnosti konstantne nabavke nisam se upuštao u privikavanje, nego tu i tamo nažicam punjenje da se prisjetim okusa
(koristim priliku i zahvaljujem sponzorima:šokre3, bayro i Papa Štrumf).

Kao zagriženi aromatičar - kad želim napraviti oštri rez posegnem za Balkancem, koji uvijek izgara "do dna" i nakon njega mi nije potrebno zadimiti neko vrijeme zbog jakog retrogusta, dok me aromatici uvijek vuku da zadimim još jednu i tako u nedogled.

Isto tako čisti Balkan mi je često prežestok pa ga načešće dimim u mješavinama: Ortodox Mixure, Balkan Navy & Twisting Balkan

konkretnog zaključka nema - oba su odlična, sve ovisi o ukusu samog uživaoca
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty25.08.10 13:50

Tako je Šejkeru! Sve ovisi o individualnom ukusu! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty09.12.11 19:01

Upravo pusin ovu krasotu i mogu rec da san sretan sta ga iman za kupit u blizini i ne moran narucivat preko neta, 55 kn nije ni puno za ovaj duhan. Definitivno preporucam svim piromanima i lubiteljima pozara da ga probaju i zadovolje svoje nosnice sa ugodnim mirisom izgorenog drva. Upravo san sobu pretvorija u komin i komdno mogu obisit par kobasica i koji prsut da se dobro nadime umrijet od smjeha A o ukusu sta reci.... Majka Latakia!
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty10.12.11 14:37

Zar je poskupio 30 %?!
[Vrh] Go down
http://sismis.com
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty10.12.11 14:58

svigi je napisao/la:
Zar je poskupio 30 %?!

Je, sad je 55kn kao i London mixture, svi Petersoni su 65kn kolko sam shvatio, a virginija no1 je prema nekim izvorima 99 za 100g!! Shocked
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty29.01.12 11:57

Oduševljen sam ovim duhanom! Nijedan mi nije "lega" ko ovaj. Mislim da sam posta latakia-ovisnik. Nisam još zreo za recenzije, no samo ću reć da me oduševio svojom punoćom okusa i mirisa. Obožavam povuć dim opet na nos, kako bih upio svu onu latakiu. I ono što je bayro reka, ne grize jezik, odlično gori, konstantno ima "bilu kapicu" pepela na ciloj površini.
Hvala bayro na indirektnoj preporuci!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Stanislaw: Balkan Latakia Empty
PostajNaslov: Re: Stanislaw: Balkan Latakia   Stanislaw: Balkan Latakia Empty

[Vrh] Go down
 
Stanislaw: Balkan Latakia
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» SG & Stanislaw Irish Spring
» Wellauer: Latakia mixture
» McClelland Bulk: Latakia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: