Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?

Go down 
+4
kamarad igorrr
Davorin
Leo
bayro
8 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty04.02.08 14:46

Ako vam se dogodi da usnik teže ulazi u vrat, i čujete onaj mili zvuk škripanja, lijepo olovčicu u ruke, meku, B3, ili B4, i lijepo lagano pređite preko cijelog utora usnika. Usnik će lagano ući u vrat lule, jer ga grafit fino "namasti".
Nemojte biti škrti, HB olovka tu neće puno pomoći, nego put pod noge, u prvu papirnicu i ubodite najmekšu olovku koju imaju.
Uspjeh garantiran. lula
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty04.02.08 16:11

Meni je na Lorenzici malo teže ulazio usnik pa sam onaj dio što ulazi u vrat lule namazao običnim labelom. Inače stara fora što koriste svi svirači puhačkih instrumenata.
[Vrh] Go down
Info
Gost
avatar



Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty04.02.08 18:49

Evo jedan kontratrik, ako prelako ulazi. Na cistac stavite malo cijanokrilatnog ljepila
(super attack) i prosarajte malo vrat. Sacekajte par minuta i prodjite sa finim smirglpapirom. Ako ne ulazi prodjite jos malo dok se ne dobije ono sto se zeli. Probao
i funkcionira.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty04.02.08 20:57

Usnik se znade rasklimati kad duže vrijeme ne pušiš lulu. To mi se dogodilo kod Savinellice 606. I nakon nekoliko pušenja - bez greške - usnik je lijepo "legao"
Ista je stvar bila i sa jednom Armellinicom, koja je dugo stajala u Masarykovoj u izlogu. Jedva sam nagovorio Gogu da mi je proda. I nakon nekoliko pušenja - ista priča. Sve pet! :geek:
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty31.05.13 14:53

A ako se dogodi da ne možete odšarafiti ustnik, nikako pa ni tako, ne kristite silu, pući će. Jednostavno na par minuta ostavite lulu u zamrzivaču i kad ju izvadite ćete i usnik lako odšarafiti.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty31.05.13 20:53

Upravo tako Leo, ali pritom lulu zaštitite plastičnom vrećicom...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty24.08.13 8:22

Evo najnovijeg eksperimenta koji je uspio.
Usnik prelako ulazi (i izlazi)!
Epoxi ljepilo (dvokomponentno) blago namazano na pero i mokrim prstom odmah zagladiti, malo ce pobijeliti ali kasnije opet postane proziran. Nanesite tanko jer su u pitanju mikroni. Zagladite koliko god možete prstom jer je lakše nego brusiti. Epoksi se, dok je vlažan, pere vodom, tako da se možete igrati... Nakon toga malo pobrusiti sitnim brusnim papirom. Podmazati B grafitnom olovkom i dok usnk malo teže ulazi, možda uštedite vrijeme za brušenje.
Inače, slažem se da će neke lule koje niste pušili neko vrijem i koje imaju ovaj problem doći na svoje ako ih zapalite par puta. Za sve druge postoje riješenja kao ovo.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty24.08.13 9:35

Ako usnik pre lagano ulazi, on se zagrije i u njega na silu uguramo 2 cm debelog čavla koj je za mrvicu deblji od rupe od usnika.
To če ga raširiti za mrvicu koliko nam treba
...naravno, najprije probati samo lagano mrvicu gurnuti pa lako onda ako nije dovoljno, ugurate više.

Čaval ili šipka koju smo konusno izbrusili trebaju biti samo za koju desetinku deblji od rupe od usnika.
...znači, usnuk u ruke i u prvu željezaru pa nek vam pokažu čavle od oko 3 mm i odaberete koj odgovara, ili ako vam se neda do željezare a imate nešto alata doma, uzmite kakav deblji šeraf ili kavu šipkicu koja odgovara i na brusilici izbrusite na mjeru (naj češče 3.5 mm.)

@kamarad:
Ovo sa ljepilom mi djeluje super za ove usnike tankih stijenku sa širokom rupom za filter.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty25.08.13 20:38

Ovo što sam opisao sam radio na usniku sa perom/otvorom za filter. Ta plastika je dosta tanka i elastična. Pokušao sam sa grijanjem ali nije bilo baš kako sam zamislio a grijati dalje i oštetiti usnik nije mi se dalo Cool . Ovo sa ljepilom je jedna poprilično sigurna i ne agresivna metoda, a takve osobno preferiram...
Inače, da! Sa grijanjem se na usniku svašta da napraviti...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty25.08.13 20:55

ma bitno da je rezultat tu... a i ujedno si dao malo čvrstoče stijenkama pera; win-win solucija Cool 
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty07.09.13 20:35

ahu ljudi al ga komplikujete... Cool najprostije i najbolje rešenje je namazati tenon običnim pčelinjim voskom. to će omogućiti da se usnik drži, a kad se lula bude redovno pušila vrat lule će malo da nabrekne i od voska će ostati taman koliko treba. ukoliko to ne radi onda sledi ova metoda sa lepkom.

za teško ulaženje zna se - grafitna olovka...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty07.01.14 3:30

Još jedna interesantna stvar, ako usnik prelako ulazi, ili ispada. Kalafonijum smolu rastopiti u malo medicinskog alkohola. Uzeti štapić za uši, namazati pero, pustiti da se osuši, i to je to.
Ovo funkcioniše i na mnogim drugim stvarima koje malo landaraju. Wink
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty18.01.14 20:23

pa ne sviraju svi violinu da bi imali kalafonijum. pcelinji vosak radi isti posao a mnogo ga je lakse naci
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty26.11.14 15:43

šta da napravim kad mi pero usnika ostane u vratu lule, konstantno. to je onaj mali dio sto ide u usnik? kod ove lule se to moze odvojit
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty26.11.14 22:47

stavi 20 minuta u zamrzivač, izvuci pero iz vrata lule, zalijepi pero u usnik (super ljepilom), pusti da se osuši 24 sata, podmaži pero grafitom, montiraj lulu i to je to više manje
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty26.11.14 23:32

Ok. Napravim tako! Thnx!!
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty03.10.15 19:53

ima li još neka fora kad pretesko ulazi usnik osim grafitne olovke? ako ne, koju to olovku tocno moram kupit? hvala Wink
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty03.10.15 21:24

Mekana grafitna olovka s oznakom B. S nje se puno lakše skida grafit nego sa uobičajene HB olovke.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty04.10.15 9:26

evo , sve sam napravio, od ljepljenja pera da se više ne izvlaci do mazanja grafitom ali sada imam novi problem, ostane mi lufta oko 1mm izmedju usnika i vrata lule...e sad ne sjecam se da li je i prije bilo tako ili sam nesto zmrdao...mozda cjepidlacim ali me to sad j...be Very Happy cjepidlacim , da. malo sam pošmirglao tamo gdje sam ljepio jer sam mislio da je mozda zbog toga ali ne, i dalje je razmak. ne znam sta napravit. help!
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty06.10.15 7:15

stavi mesinganu podlošku odgovarajuče veličine, da izgleda kao prsten

Prodaju ih za par lipa tamo di pune boce za CO2
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty06.10.15 7:17

Ili pobrusi (skrati) vrh pera za onoliko koliko ti treba.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty06.10.15 12:23

Đe me nađe gstaraz, di to ima? Kako to uopce izgleda? Ja sam ti gradsko dijete ... Not!
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty06.10.15 18:31

željezare, dučani di prodaju cijevi za instalacije, punionice CO2, dučani koji prodaju razno razne ventile, itd...

izgleda kao mala brtva u obliku spljoštenog prstena, raznih debljina i promjera (u Rijeci neki to zovu "šajba", a pošto u Rijeci ima svega više nego Riječana, naj češče ih nađeš po originalnom nazivu "podloška" ili "brtva od mesinga" )
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty
PostajNaslov: Re: Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?   Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat? Empty

[Vrh] Go down
 
Što napraviti ako usnik teško/prelako ulazi u vrat?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Usnik od roga/kosti
» ima li mu leka? usnik
» tenon i usnik
» Izrada "hand cut" usnik
» Usnik u alkoholu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: